Šta je novo?

Jotel

Pa ne bih bas rekao da radi savrseno. Sto se tice interneta, on ume da varira, pogotovo uvece (kada je verovatno vece opterecenje), download osim torenata (koji jedini idu full) ide sporije tokom veceri, ping takodje varira (za one koji se igraju online to je sigurno veliki problem, ja ne igram pa mi to nije problem).
Ali posto ja nisam zahtevan korisnik meni nije toliki problem, za torente i neki obican surf je ok (pogotovo sto je cena za internet povoljna).

Sto se tice povecanja brzina ja do pre neki dan nisam imao pojma da su povecali, niko me nije obavestio, slucajno video na njihovom sajtu.
A sto se tice DTV opet da kazem da se Arene vide kriminalno lose...

A adsl je realno najbolja opcija za one kojima je centrala blizu, i dobra im je mreza u gradu. Za online gaming nema bolje od adsl-a....
 
Poslednja izmena:
Juce i danas im internet radi katastrofa :crash:

Ping i jitter samo skacu, a brzina neta duplo manja....
 
Poslednja izmena:
Evo i ping testa od malopre
 
Poslednja izmena:
Pa oni nisu imali kapaciteta ni za stare, a kamoli za nove :d

Da zovem onaj njihov korisnicki centar verujem da nema ni svrhe, je***a kao sto sam i rekao nesposobni pilicari.

Ali to nije moja briga, ja placam racune redovno i ocekujem da internet radi korektno, a ovo je daleko od toga.
 
Poslednja izmena:
Pa oni nisu imali kapaciteta ni za stare, a kamoli za nove :d

Da zovem onaj njihov korisnicki centar verujem da nema ni svrhe, je***a kao sto sam i rekao nesposobni pilicari.

Kao bivši korisnik na staroj adresi, potvrđujem sve što si rekao. Uvek je bilo problema. Sad ne znam da li su se popravili, ali i iz tvog posta očigledno da nisu...
 
Skenirao malopre kanale na digitalnoj i vidim da su ubacili neke nove kanale, nova tv, travel, CN, history i jos neki...
 
Ja sam iz Paracina i postavicu samo 3 slike od preko dvadesetak koje sam zabelezio ako mi postave pitanje zasto niste zadovoljni nasom uslugom. Njihov sam korisnik od polovine novembra 2014-te i prvog dana te veceri sam primetio da nesto smrdi sa internetom. Samo za internet sam ih i uzeo pa samo o tome i govorim jer TV i nemam u kuci. Ono sto sam na blic video slika je OK. Alo od interneta nema ni "i" u Paracinu. Da napomenem da se zagusenje, veliki ping i stravicno nizak download desava samo od posle podnevnih casova, pa do negde oko ponoci. I skoro celog vikenda. Pre i posle toga je savrsen, onako kako treba. Zanimljivo je da se to ne odnosi na upload koji je uvek savrsen.

06.12.2014 20:29
06.12.14 exe-net 20-29.jpg

11.01.2015 23:43
11.01.15 nvidia 23-43.jpg

13.01.2015 17:50
13.01.15 telekom 17-50.jpg

Malo pre sam stigao s posla i uslikao ovu zadnju i odmah otisao u Telekom da potpisem ugovor na godinu dana. Od polovine novembra se nista nije promenilo, a ne verujem da ce skoro. Njihov internet je radio odlicno u Paracinu do pre godinu dana, kad su poceli da povecavaju br. korisnika. Tako mi je preneo jedan prijatelj koji ih koristi skoro 3 god. Eh, da sam ga samo sreo pre 2-3 meseca. Sada trebaju da povecaju kapacitet. Kada ce, ne znase. Ja nemam vise strpljenja :).
 
Ma u pravu si, jedino kod njih sto je dobro je niska cena za net, 690 din (6/512), ali kvalitet interneta je verovatno jedan od najgorih u zemlji. Meni i upload ume da dosta padne, a download jedino preko torenata je relativno stabilan.



Capture1.PNG


Ni kablovska nije bas bajna. Desava se cesto da kanali seckaju i gube se, ali je generalno malo bolja od neta.
 
Vidim da se vi dosta zalite na Jotel. Ja na primer nemam nikakve zamerke. Net radi savrseno. Nikad ne puca. Skida maksimalnom brzinom. Na torentu jos bolje radi.
Ja sam jedva cekao da raskinem ugovor sa telekomom. Cim mi se ukazala prilika ja sam zakljucio ugovor sa Jotelom i od tad radi sve kako treba. Cak su dva put povecali brzinu bez ikakve novcane nadoknade. Evo i slika.

123.jpg

31231.jpg


Sto se tice kablovske televizije, koliko para toliko muzike. Arena i SOS su losijeg kvaliteta, Nova iz hr zna da secka. Ostali kanali su u redu. Sad cu uzeti i dvb c risiver sa HDMI ulazom 1080 p. Zamerka je se povremeno desi da budu dva ista kanala na razlicitim frekvencijama mada moram reci da se to skoro nije desilo.

Inace sam iz Zajecara, jos par mojih drugara ima jotel kao snadbevaca internetom i kablovskom i niko se ne zali.
Jedino da je kod vas losije zbog fus instalacije. Ne mogu reci u ime svih ali ja sam jako zadovoljan. Za pare koje se nudi ne verujem da ima ko bolji. Kopernikus ima mozda bolje kanale ali net za ove pare kao kod Jotela nema niko.
 
Pa taj ping i jitter bas pokazuje pravi "kvalitet". Baci skrinsot za vikend (subota, nedelja) uvece posle 19h pingtest, download drajvera ili bilo cega osim torenata.

Digitalna kablovska ume da secka i da se gubi se na momente...

I takodje sam ja iz Zajecara, instalacije su normalne kao i kod svih...

Pre neke dve nedelje je bio ozbiljan problem sa DNS adresama, net nisam imao 2 dana.
A jos i njihova naplata od vrata do vrata je uzas. Svaki drugi mesec ne dodje niko da naplati pa moram uplatnicama da izmirujem racune u poslednjim danima u mesecu.

Nedaj boze da neko igra online neku igru uvece (npr. CS, BF i sl), izludeo bi od pinga :d
 
Poslednja izmena:
CS igram, bf3 imam na nalog, mogu da ga stavim za vikend na skidanje posle 19. h i da okacim ovde na forumu, da se vidi koja brzina?
Ja sam DNS promenio na dns adrese od google. Probaj i ti to uraditi. Slazem se sto se tice od vrata do vrata mada kad moze internet preko racuna sigurno da moze i ovo. Kod mene je da se kablovska placa na ruke a net preko uplatnice. Svidja mi se to ako neces da koristis jedan mesec interneta prosto ne platis, oni ti ne daju uslugu i ne traze ti nikakvu nadoknadu kao sto bi to radio telekom.

Meni se desavalo da speed test baguje ali nikad mi se nije desilo da toliko padne brzina.
 
Eeeee moji momci, pa oni rade tako još od kad su počeli sa internet uslugom, inače sve je počelo 2007/2008 godine sa kupovinom naj jeftinije i naj ne kvalitetnije opreme koja može da se nađe, i šta očekujete da preko onog gajtana za veš ide internet kakav dolikuje kablovskom operateru... pa bre bakarni kabal i parica su pojam za njih Jotel.. čast Vektor netu i SBBu i još nekima... pa bre Jotel je tolko gori da mu i Kopernikus nemoguće beži u tehnologiji koju koristi (ma da znamo i da je Kopernikus njesra) inace Jotel i Kopernikus da ne bude zabune 2 najgora ISP-a u Srbiji.
 
Nemam pojma zasto sam rekao za origin download kad oni vecito nesto kake pa me ne bi cudilo da mi ide net brzina upola manje.
SBB previse fusari, mislim da najvise zalbi ide na sbb, jotel i kopernikus su mala deca sto se tice zalbi SBB-a :D
 
Stavio sam vec tada google DNS.

SBB ima ubedljivo najvise kablovskih korisnika pa je na osnovu toga normalno da ima i najvise zalbi, ali nemojmo uporedjivati njih i Jotel :)
 
Da javis onda kako ti funkcionise net na google dns :D
Naravno, slazem se da kopernikus ima mnogo veci broj korisnika ali moras znati da su fusarili na razvoju, brzo su se sirili ali kvalitet nisu stavili na prvo mesto vec samo sto brze da pokupe korisnike i njihove novce. Ti i ja mozemo sutra odjaviti usluge jotela i to ce nas kostati 0. Ja volim tu prednost. Uvek mozes da se odjavis kad zelis i da uzmes drugog provajdera. Mi Zajecarci nemamo mnogo izbora, jotel ili telekom a moj izbor ide ka jotelu. Cuo sam neke price, mozda ti vise znas, cuo sam da dolazi novi operater i da ga gura grad. Verovatno zele cenzuru jos goru da nam uvedu :D
 
Ma ja nemam izbor neki ni kod telekoma. U mom naselju telekom ima lose parice (odnosno zastarela im je mreza i velika je daljina od centrale) pa brzi net od 4 Mbps nisam mogao da imam, a morao sam to da placam 1500 i kusur dinara sto je suludo za tu brzinu, a kod jotela je net relativno jeftnin a los tako da ne znam sta je gore :d
Ma nisam cuo za novog provajdera. A ako dodje to ce u najboljem slucaju da bude u rangu sa kopernikusom :d
 
Ja eto nemam prituzbe na net. Evo bacio iz radoznalosti da mi skida bf3 i ide 1024 kb/s. Ono, maksimalno vuce. Kod mene je bio telekom slab protok za velike pare, jos mi net pucao kako grom udari blizu naselja gde zivim. Ja sam tu kod Vlacica a mislim da im tu bila pocetna centrala, mozda je i dalje tu pa je to razlog zasto ja nemam problema sa njima. :D Brz net za male pare.

Secam se da sam bf3 sa telekomom skidao preko 22 sata. Sa ovim tempom skidanja ostalo je jos nekih 3.5 do 4 sata. Kada bi uzeo jaci net verujem da bi ispostovali i to ali iskreno da ti kazem, meni je dovoljno i ovo sto sad imam. Gde ti imas za 890 dinara 8 mb/s? :D
 
Eeee to je to takvima kao ti što samo treba za download i otvaranje fb-a onda je oke, a kome treba da ima dobro rutovanje za mali ping i da ima stabilnu liniju da pingovanje ne osciluje i sve što ide za kvalitetno i dobro online igranje može odma da zaobiđe Jotel.
 
Chief, ti malo da citas ti bi video da koristim za online igranje. Cs 1.6 ne pretenduje neki jak net. Igra mi prosto klizi jer su ovde masine u Srbiji. Battlefield 3 je igrica koja nema masine u Srbiji koliko znam i tu bi kao trebalo da ima neki ping ali nije tako. BF3 isto klizi bez problema. Nijednom nisam kikovan zbog pinga. Fb ne koristim tako da zalim slucaj, sve si pogresio.
 
Očigledno da igraš igru na level "Pub" što znaši da si tolko kompetetan o tome da pričaš da je to strašno i zahtevan korisnik da je to kraj svake diskusije, inače ko još igra 1.6 ... lo0ol . ... ako će mo iskreno
 
Kako mislis level pub? Na sta se to odnosi? Naravno, cs 1.6 nije isto sto je bio. Sve se vise i vise baca u senku zbog CS:Go. Mene iskreno CS:Go ne privlaci a CS 1.6. Moj vam je savet da promenite instalaciju kablova u kuci ili stanu gde zivite. Dacu vam primer. Kod mene na televizoru gde je nova instalacija ima lepa slika dok na druga dva sa starijom instalacijom ima losija slika ali ne svih kanala vec samo pojedinih. SOS, Arena, Nova iz Hrvatske, History.

Tebi chief cu slikati kad god pozelis na speedtest. Okacicu za vikend posle 19 h kada vi mislite da je najveci protok, bla bla.
No, za korisnike iz Zajecara pojavila se Nova.rs, nisam siguran na kojoj je frekvenciji, izmedju TV Istoka i Fire je. To znam. Dexter, probaj da nadjes pa javi ovde.
 
Ma znam za Novu (hrvatski kanal), ubacili ga na digitalnoj pre neku nedelju u 720p mada ono nije taj kvalitet i ume da secka, mada nisam je skoro pustao mozda se popravilo.

A za kvalitet interneta znam da moze da varira od kraja u kom zivis, tako da nije svuda isto opterecenje, cvorista itd itd...
A za vikend naravno mozes da bacis skrin pingtesta i recimo neki download iz pretrazivaca (npr. nvidia drajveri i slicno).
 
Ma znam za Novu (hrvatski kanal), ubacili ga na digitalnoj pre neku nedelju u 720p mada ono nije taj kvalitet i ume da secka, mada nisam je skoro pustao mozda se popravilo.

A za kvalitet interneta znam da moze da varira od kraja u kom zivis, tako da nije svuda isto opterecenje, cvorista itd itd...
A za vikend naravno mozes da bacis skrin pingtesta i recimo neki download iz pretrazivaca (npr. nvidia drajveri i slicno).

Ne bre Nova hrvatski. Napisao sam Nova.rs, nas kanal. Pise Srecna NOVA.rs, to im je logo za sada. Potrazi izmedju TV Istoka i Fire u analognoj pretrazi. Ako nije 289.87 ali nemoj da me drzis za rec.

Koliko znam Vlacic je prvi dobio jotel korisnike pa su tu mozda bolje radili, kvalitetno. Mnogo su se brzo sirili pa su mozda i fusarili na kvalitetu.
Zasto bas vikend? Sad je raspust, deca imaju ceo dan pristup netu :D
 
Ma ja te analogne kanale ne gledam na lcd tv, mnogo lose se vide, na digitalnoj je 5 puta bolja slika i zvuk.

Za vikend je ocigledno najvece opterecenje, nemam pojma zasto. Mada ni radnim danima malo pre nove godine i par dana posle nije radilo sjajno.
A za vikend se svi nakace da gledaju neke budjave filmove online, da vise na fejs, i tada ping bije preko 100 kod mene.
 
Kako se lose vide? Bukvalno svi ili neki. Nova.rs je kristalno jasna.
Pojma nemam sta bi to moglo kod tebe da bude. Kao da ne ide jak signal od kutije do tvog televizora pa onda hvatas los kvalitet.
Mora da mi nadjes nesto drugo da skidam za vikend jer mi graficka update skroz posto sam instalirao 8.1.
 
Ocigledno nemas isti pojam za kvalitet kao i ja :) Ili nisi gledao bolje od toga. Ja sam navikao na odlican kvalitet slike i zvuka a na analognoj kablovskoj to nije slucaj. Instalacije kao sto sam rekao su normalne, i tu nema mnogo sta da zaje** . Ti ocigledno tv pratis na CRT tv i na njemu se ne vide toliki nedostaci kao na lcd od 32 inca i vecem.

Ma ovo za skidanje nije da bi apdejtovao graficku nego cisto da se vidi kako ide brzina, ti posle taj drajver mozes da obrises :d
 
Poslednja izmena:
Pa ja imam stari tv, onaj panasonik i lepo radi. Ipak, kod mojih je televizor od 32 inca i samo pojedini kanali nemaju ostrinu kao ostali. Medjutim, danas sam cisto iz znatizelje uzeo taj televizor od 32 inca i doneo ga kod mene u sobi da probam, mogu reci da su svi kanali bili mnogo ostriji nego sto su bili kod mojih u suturenu. Kanali kao sto su Nova(HR), SOs, Arena, HIstory su bili jasni dok kod mojih u suturenu ti kanali imaju sneg. Nova hrvatska sama po sebi secka. Nije to do Jotela, to je do televizije verovatno.
 
Evo malo pingtest od veceras
 
Nazad
Vrh Dno