Šta je novo?

Jotel

Pozdrav. Posto sam se skoro uselio u zgradu koju sa mrezom drzi Jotel, a predsednika kucnog saveta je tesko ubediti da dozvoli optiku Exe neta, zamolio bih nekog od clanova koji su iz Nisa, da mi daju listu digitalnih kanala koje daje Jotel i koji Tv je to potreban sa tjunerom da bi se ti kanali "na'vatali" jer gospoda iz Jotela NE ZNA koje kanale imaju u ponudi, a ne znaju ni da objasne sta je sve potrebno da bi se dobila kompletna ponuda. Hvala unapred.

Sent from my D5503 using Tapatalk
 
Можда председник има дил са Јотелом, пробај да лобираш код станара па ако прикупите 50% +1, онда се председник и не пита много. Можда друг председник и не зна да ће ехе-нет да уведе оптику а да нико не мора да узме ту услугу, њима је довољно да уђу у зграду па кад буде корисника, настављају. Срећом, у мојој згради сам ја друг председник па су потписи скупљени истог дана када сам почео преговоре са овима. ;)
 
Mi u ulazu imamo sprovedene kablove za tri kablovska operatera, a trenutno koristimo usluge samo jednog.
 
Можда председник има дил са Јотелом, пробај да лобираш код станара па ако прикупите 50% +1, онда се председник и не пита много. Можда друг председник и не зна да ће ехе-нет да уведе оптику а да нико не мора да узме ту услугу, њима је довољно да уђу у зграду па кад буде корисника, настављају. Срећом, у мојој згради сам ја друг председник па су потписи скупљени истог дана када сам почео преговоре са овима. ;)

Ne mora da znaci da ce Exe i tada doci.
U zgradi mog komsije, Exe-net je pocetkom prosle godine nakon prikupljenih potpisa krenuo sa busenjem i postavljanjem kanalica u zgradi. To su zavrsili a kabl nikada nisu doterali do zgrade.
Na zahtev za internet i tv su odgovarali "Pozvacemo vas". To je trajalo skoro godinu dana i nista.
Sada su se stanari organizovali i skupili potpise za uvodjenje novog operatera. Da vise ne vire rupe po zidovima i ne stoje prazni limeni kanalici po hodniku.
 
Није ни то немогуће, ја имам другачије искуство али је све релативно. Код нас је већ била понуда за оптику, видео сам да носе ормариће у зграду преко пута, пресрео их и почео причу. После неколико дана су дошли и прво што су урадили је да добаце кабл са комшијског крова до нашег, па тек онда поставе ормарић и каналице. Првог комшију су повезали после неколико дана а ја сам одлучио да и код мене уведу када сам добио повољну понуду (због заслуга) ;) па сам и ја повезан после пар недеља.

Мало ми је чудно то, поставили каналице а не знају где ће да буде ормарић јер не знају где може кабл да се доведе. Плус оставе свој материјал ... мада зграда и не може да га користи, сутра могу да дођу и скину то. Ја бих то другачије одрадио, неко је или минирао или су сви били толико незаинтересовани да нико није кренуо са послом, ни са једне ни са друге стране.
 
Uzeo sam Trio paket kod Jotela (više od 10 godina imam kablovsku TV kod njih) ali sam sada rešio da probam i njihov internet i fiksnu telefoniju.
U utorak u 20h sam potpisao ugovor, u sredu ujutru su me zvali da se najave da će doći u četvrtak da priključe internet. Mislim da je to za svaku pohvalu i bio sam prijatno iznenađen.
Za fiksni ću da sačekam malo jer zadržavam Telekom-ov broj pa treba vremena da se završi ta administracija sa Telekom-om.
E sad, imam sledeći problem sa internetom, tj. sa kablovskim modemom-ruterom. Dali su mi Cisco EPC3925 i koliko vidim i SBB uglavnom daje taj uređaj.
Wifi signal mu je očajan i dobar je samo u prostoriji gde se nalazi ali koliko vidim to je poznat problem kod tog uređaja.
Drugi problem koji imam je što mi pojedine aplikacije na android telefonu kad sam nakačen na taj kućni WIFI, ne rade ili se kilavo učitavaju. Npr, B92 aplikacija neće da se pokrene i javlja da proveririm internet konekciju a Blic aplikaciju otežano i usporeno radi iako je signal odličan. Većina aplikacija kao i browser i YT rade odlično.
Da napomenem da mi na drugim WIFI mrežama sve radi odlično, tako da nije problem u telefonu.
 
Можда председник има дил са Јотелом, пробај да лобираш код станара па ако прикупите 50% +1, онда се председник и не пита много. Можда друг председник и не зна да ће ехе-нет да уведе оптику а да нико не мора да узме ту услугу, њима је довољно да уђу у зграду па кад буде корисника, настављају. Срећом, у мојој згради сам ја друг председник па су потписи скупљени истог дана када сам почео преговоре са овима. ;)

vidis, nesto me vuce da je to u pitanju, jer kad sam ja otisao u Exe net, rekli su mi da su dali predsedniku moje zgrade tu "peticiju", ali da su dobili samo 8 potpisa, medjutim kada sam na sastanku stanara izneo problem, on je rekao kako je najbolje da se ne busi sad zgrada i da se ponovo razvlace kablovi, na sta sam ja uz pomoc nekih stanara dosao do toga da se ipak razmisli o uvodjenju Exe netove optike, jer se SVI ZIVI zale na Jotel, a i salterski radnici su im ocajni i totalno nespremni za rad sa strankama.

Susedna zgrada ima Exe net, tako da pretpostavljam da od njih mozemo da dobijemo signal i da se samo postavi kutija i razvezu kablovi, ali ocigledno da nekome ne ide u prilog da se poveca broj operatera u nasoj zgradi, a to me nervira.
 
Ја гласао да се прихвати плаћање и повећа претплата. ;)
 
Proverio sam i na 2 laptopa i 3 telefona u kući neće da mi otvara par sajtova i zaključio da je problem u mojoj IP adresi.
Zvao sam korisnički servis i objasnio im u čemu je problem a oni su probali da urade soft reset modema-rutera ali to naravno nije rešilo problem.
Kada sam ih pitao da li bi zamena modema rešila problem, oni kažu da ne bi jer je kao IP adresa vezana za moj nalog!?!
Sad mene zanima kako može dinamička adresa da bude vezana za nalog i da li oni kao Jotel mogu da mi promene IP adresu jer je očigledno problem kod njih.
Stvarno ne znam šta mi je činiti.... osim da budem uporan i insistiram da mi zamene modem-ruter...
 
Iznesi svoj problem psu ako ga imas, naicices na vece razumevanje 99%
 
Ako ti Jotel korisnicki servis ne pomogne niko nece...a koliko sam te shvatio ti si posle deset godina koriscenja njihove kablovske - gde su oni promenili kako im se cefne na stotine analognih i na stotine i stotine digitalnih kanala, gde je programska sema misaona imenica, gde je kvalitet slike los a izbor kanala jos i gori - sklopio ugovor za trio paket. I za sve to vreme nisi shvatio kakvi su to dunsteri?!? Hrabro od tebe...zelim ti svu srecu.
 
Pozdrav svima, koristim jotelove usluge u Nisu od 2005. godine, tada sam uveo kablovsku, bila je besprekorna.
Onda smo 2010. godine uveli internet koj je bio odlican dok nije pocelo da nenormalno da spajkuje i packet lossuje, evo do dana danasnjeg oni meni ubedjuju da je to do mene, a nije jer sam koristio telenorov i VIP-ov internet koji su imali normalan ~20ms ping na googlu dok je Jotel imao ~70.
KO GOD DA OVO PROCITA
NEMOJ DA SE PRIKACUJE NA OVO ***** OD INTERNETA!!
 
Koliko ja čitam, piše da postoji mogućnost da isključe navedene programe, a ne da povećaju pretplatu. Pogledaj poslednji pasus.
 
Za mene je bolja varijanta da ubace neke druge kanale umesto b92,prva i happy ali tu su parovi, farma i slični " projekti " koji su dosta gledani kod nas.
 
Bolje da ubace sport klub ako već dižu preplatu. Nego čitam ove zadnje postove i nešto se razmišljam za internet, a baš sam ih malopre zvao.Klinac igra igrice preko net, da se ne zeznem.

Sent from my SM-N920S using Tapatalk
 
Од 17.03.2017. у свим мрежама Јотела можете пратити два веома атрактивна филмска канала, са српским преводом : CineStar TV – аналогно на каналу К28; дигитално на фреквенцији 738 MHz. CineStar Action – само дигитално, на фреквенцији 738 MHz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Од 17.03.2017. у свим мрежама Јотела можете пратити два веома атрактивна филмска канала, са српским преводом : CineStar TV – аналогно на каналу К28; дигитално на фреквенцији 738 MHz. CineStar Action – само дигитално, на фреквенцији 738 MHz.

I skoro u isto vreme su atraktivno podigli i pretplatu za 130,00.
 
Pretplatu su najverovatnije podigli zbog b92 i prve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristi li neko uslugu fiksne telefonije kod Jotela. Razmisljam o prelasku na fiksnu preko nekog od paketa kod njih ako je uopste imaju ili je samo reklama na sajtu.
Moze li neko da nam prenese svoja iskustva?
 
Koliko ja znam, paketi su mogući samo u Nišu, u ostatku Srbije "još uvek rade na tome"

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Koliko ja znam, paketi su mogući samo u Nišu, u ostatku Srbije "još uvek rade na tome"

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Ako ima nekog iz Nisa na forumu a koristi uslugu telefonije kroz pakete koji se nude zamolio bih ga da podeli iskustva sa nama. Hvala unapred
 
Ja uzeo ovaj njihov trio paket, cekao jedno desetak dana da dodju i namontiraju mi telefon (zadržao sam stari broj), umesto onog cisco modema su mi stavili neki thomson ruter (ima wifi). Telefon sam samo probao dva puta i ok radi. Ima identifikaciju poziva.

Послато са GT-I8190
 
Ja uzeo ovaj njihov trio paket, cekao jedno desetak dana da dodju i namontiraju mi telefon (zadržao sam stari broj), umesto onog cisco modema su mi stavili neki thomson ruter (ima wifi). Telefon sam samo probao dva puta i ok radi. Ima identifikaciju poziva.

Послато са GT-I8190

A da li se mozda cesto desava da fiksni nije dostupan kada te neko pozove? I kako dele pakete na IK3 i IK3+ da li kodiraju signal? Moj komsija ima samo kablovsku i ima cinimi se oko 200kanala?
 
Ne mogu da ti nesto detaljno pisem o fiksnom fonu. Jel ga vrlo slabo koristim i retko ko zove na njega, uglavnom zovu ovi sto pokusavaju da prodaju neku glupost. A i te pakete za kanale ne znam, mi po Zajecaru imamo oko 120 kanala.
 
Poslednja izmena:
Kakva vam je trenutno situacija sa jotelom....ostali su mi jedina opcija posle ispaljotke exe-neta.

Cisto me zanima :D
 
Kakva vam je trenutno situacija sa jotelom....ostali su mi jedina opcija posle ispaljotke exe-neta.

Cisto me zanima :D

Situacija je srednje zalosna - internet je manje-vise stabilan, tv ima prekide kanala (onda ili stoji crna slika ili neka enigma 500 ceka da se podigne) a za fixni cujem da se ljudi zale (prekidi i predugo cekanje na povezivanje na server ako se prekine signal). Koliko para, toliko muzlike.
Mada ako ti je jedina solucija...
 
Konačno su počeli da ubacuju EPG. Juče primetih da ga ima na Eurosportu.
 
Nazad
Vrh Dno