Šta je novo?

Jotel

pustili pricu da je jotel u fazi prodaje a kandidat je telekom za kupovinu
 
Telekom je kupio Kopernikus

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Danas blizu mog komšiluka eks net čačkao oko jotelovih kablova. Da nije jotel prodat njima ili exe net radi za jotel optiku?
 
pustili pricu da je jotel u fazi prodaje a kandidat je telekom za kupovinu

Sire se u okolini Zajecara, "iznenada" im eps dozvolio da kace kablove po banderama

Moze biti da su obecani-kaparisani Telekomu

Svaka im cast,mala ekipa od 5-6 osoba a gradi mrezu zilion puta brze od budjavog Telekonja

Telekonj ima svoje bandere a ne radi apsolutno nista
 
Dozvolio im EPS, prvo prošla Jotelova optika do MUP-ovih kamera za video nadzor grada, zato im dozvolili, verovatno im Jotel odradio dzabe mrežu ( do svakog kraja grada gde su kamere) pa su im zato dali da se šire.... A da 5-6 ljudi grade mrežu, to je tačno i svaka im čast.... Jedva čekam da mi uvedu optiku i živim za dan kada ću Telekomu SVE da otkažem!

Sent from my S9+
 
Kako vam radi ovih dana Jotel internet? Već treći dan mi baš loše radi. Zaječar ovde.
Ne otvaraju se sajtovi, pa ponekad proradi (kilavo), pa opet sasvim blokira. Na modemu sve lampice svetle, kao da nema prekida konekcije. Nekada sam imao prekide i neke lampice su bile ugašene, sad sve svetle, ali ne radi kako treba.
YouTube striming (kad povuče) radi bolje nego otvaranje sajtova, takođe i torenti idu kako-tako. I na mobilnom i na kompjuteru.
Probao sam na mobilnom da postavim druge DNS postavke (open dns, Google itd), nije pomoglo.
Šta je u pitanju? Zagušenje? Ili to (što ovde čitam) da se šire po Zaječaru i grade mrežu?
 
Ja mislim da je zbog proširenja mreže.... Valjda neće da upropaste stvari [emoji848]

Sent from my S9+
 
Распитајте се мало по граду, како видим имате много бољу опцију тамо у Зајечару.
 
Распитајте се мало по граду, како видим имате много бољу опцију тамо у Зајечару.

Nema šta da se raspitujemo, sve znamo. Što se tiče kablovskih operatera, ne ulaze jedni drugima na teritoriju, veruj mi. ;)
Kao narko karteli, po dogovoru zna se šta je čije i ko je gde gazda.

Nema stvarne konkurencije.
Da li imaš Jotel, Kopernikus, staru gradsku kablovsku (koja čak i nema internet, a i ne znam joj ni ime), ili neko četvrto rešenje, to ne zavisi od tvog izbora nego čisto od dela grada u kom živiš.

Inače, od sinoć opet Jotel internet radi kako treba (posle tri dana). A televizija je sve vreme radila OK, nije bilo smetnji.


EDIT: A ako pod boljim opcijama misliš na neki ne-kablovski internet, to nisu bolje opcije. ADSL ili kućni net nekog mobilnog operatera znatno više koštaju i manje daju od Jotela ili bilo kog drugog kablovskog operatera.
Generalno, zadovoljan sam Jotelom, pogotovo kad se u obzir uzme cena. Za 790 dinara imam realnih 30 mbps. Do pre neku godinu sam plaćao Telekomov ADSL preko 1500 dinara za navodni paket 10 mbps, a imao sam realno 6 mbps jer je u mom delu grada loša Telekomova mreža i sve preko te brzine je bilo nestabilno, pucalo svaki čas. Zato su mi softverski ograničavali brzinu na max 6 mbps. A da ne pričam što mi se internet gubio na po par dana skoro svaki put kad padne jača kiša!
Uporedi tu "ponudu" sa ovim što sad imam. Bilo je užasno. Naravno da sam sada mnogo zadovoljniji. Jeste, pukne Jotel net ponekad, ili se privemeno izgubi neki TV kanal, ali niti je to često niti dugo traje. Pre ovih problema što sam imao prethodnih dana, mesecima je sve radilo bez ikakve greške.
 
Poslednja izmena:
@star-duster čovek je 99% mislio na Exe net.... Ima i njega ali se tek "ušunjao" u ZA i to pravo s optikom, čak mislim da ide ravno preko Jotelove terotorije ( kod Podlivske rampe na jednoj banderi jasno od pre neki san stoji razvodna kutija sa natpisom "Exenet optika)... Ali nisam video nikakav marketing sa njihove strane da se u nekom delu grada jasno nude.... LM, u odnosu na Telekom, Jotel je iz raja izašao.

Sent from my S9+
 
Овде је ехе ишао свуда, нису обраћали пажњу на остале. Иначе то сви раде из практичних разлога, ако је неко покрио насеље онда следећи неће да има много корисника и зато иду тамо где нема никога. Ехе има другачију понуду и нема страх па иду редом. Позовите и проверите, немају баш неки продоран маркетинг, некако делују стидљиво.
 
Da, evo tek danas mi izašla na Fb reklama za Exe. Hajde da vidimo gde će sve u ZA biti dostupni. Ponuda im jeste jaka.

A Jotel se danas opet vuče i zeza, koči. Polako gubim strpljenje... Pogotovo mi smeta što jeste bio proradio kako treba, a sad opet loše radi. Ovo kucam na telefonu i koristim mobilni net dok sedim pored kompjutera na kojem internet skoro i da ne radi!
 
Немој да чекаш, зови, распитуј се, тражи, ако су неодлучни онда их убеди да крену од твог краја.
 
Којих све провајдера има у Зајечару? Kopernikus, Jotel, EXe Net, Telekom?
 
Знам да код ЈОТЕЛ-а има ПРВА Плус, што је супер. Имају и оне Хрватске канале типа РТЛ и Нова и сл. И то је супер.

Спорт клуб пуштају повремено, не стално.
 
Којих све провајдера има у Зајечару? Kopernikus, Jotel, EXe Net, Telekom?

Има и неки локални што само у Зајечару има. Рече ми другар:

UDRUŽENJE KORISNIKA KABLOVSKE TELEVIZIJE ZAJEČAR нема сајт него овако http://www.11811.rs/PoslovneStrane/UDRU%C5%BDENJE-KORISNIKA-KABLOVSKE-TELEVIZIJE-ZAJE%C4%8CAR/Radio-i-televizija/Zaje%C4%8Dar/BFD5BE312D335BE66A3ADDFAEA91B3ED

Мени делује као дивљак. Сајт нисам успео да нађем.
 
Какви су канали ? Чуо сам понегде имају Спорт Клуб, не у свим градовима већ у некима само?

U Zaječaru nemaju SK, samo Arene. Izgleda da im se zaista razlikuje ponuda kanala od grada do grada.
I ne postoji spisak kanala na njihovom sajtu.
 
Ma Jotelov sajt je nešto najgore što je išta vezano za IT videlo.... Nemaju ni cenovnik za optiku, užas....

Sent from my S9+
 
Имају http://www.jotel.co.rs/?page_id=608883

Тик Мик, ПИК, ОИК, ОТК :)))))

Оптички: Интернет + Кабловска


Назив пакета *Број канала Брзина интернета Цена
OИК 1 58 аналогних + 220 дигиталних 35 / 10 Mbps 1.695 дин.
OИК 2 58 аналогних + 220 дигиталних 60 / 20 Mbps 1.995 дин.
OИК 3 58 аналогних + 220 дигиталних 100 / 30 Mbps 2.290 дин.
OИК 4 58 аналогних + 220 дигиталних 160 / 50 Mbps 2.880 дин.
OИК 5 58 аналогних + 220 дигиталних 250 / 70 Mbps 3.880 дин.
OИК 6 58 аналогних + 220 дигиталних 350 / 100 Mbps 5.890 дин.
 
Jedno administrativno pitanje : potpisao sam ugovor sa Jotelom pre 2 meseca za optiku i još ne prolaze kod mene niti kablom niti da uvode... Jel ja mogu njima da otkažem to što sam potpisao s obzirom da ih još nema? ( A exenet je danas prošao kablom pored moje kuće [emoji48])

Sent from my S9+
 
Vidi šta piše u ugovoru, a najbolje je da pitaš njih.
 
realno citajuci poslednjih 10tak strana vidim da ima dosta oscilacija u signalima...
posto mi ugovor u kopernikusu istice na leto, taman ce se dotle ovo sa kupovinom koperinkusa, kanalima, brzinama, cenama ocistiti...
A i bolje je sto mi ugovor istice na leto ovako bi me samo zabolela glava, svi se grabe ili ce poceti za korisnike...
Valjda ce i programske seme odraditi kako treba, ovo rasulo negde ima SK, negde nema, realno, ako neko i ima mogucunosti da se prebaci negde bolje je da saceka neki mesec da se sve koliko toliko izbalansira.
 
Jel koristi ovde neko Jotel HBO paket?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno