Šta je novo?

Jotel

serdaa

Cenjen
Učlanjen(a)
30.06.2010
Poruke
4
Poena
151
Ovaj provajder se skoro pojavio u Vranju, da ne lupam ali nedelju dana max. Nemam od koga da prikupim informacije, pa ako ima nekog zadovoljnog/nezadovoljnog korisnika neka podeli svoja iskustva ovde. Zeleo bih da koristim njihov internet pa me zanima stabilnost, ping, pucanje konekcije i to. Pre svega internet mi je potreban za gaming.. Cene su nekako smesne, tako da mi je to sumnjivo 450 din kablovska + 1000 din 2mb/256kb paket.
 
Njihov sajt ti je www.jotel.co.rs pa pogledaj malo detaljnije o njima. Za Vranje ne znam sta da kazem, a sto se tice Nisa misljenja su podeljena. Ako su instalacije uradjene kako treba to radi bez problema, recimo ta 2 mbita/s daju kosnstantnih 240-244 kB /s prilikom downloada (torenti takodje idu super). E sad u Nisu se desavaju prekidi s vremena na vreme (kao i kablovska televizija), ping zavisi kako gde, jedan deo grada je ok, u drugom se pojedinci zale, znaci ko sto sam rekao zavisi od instalacije. Sto se tice cena nema razloga da ti bude sumnjivo. Net vise nije luksuz tako da je to OK, a ADSL je skupi iz drugih razloga.
Za kraj mogu samo da ti kazem da su se ranije malo ozbiljniji korisnici zalili na njih, medjutim u zadnje vreme su se poprilicno popravili, jer gde god da sam bio i testirao sve je radilo kako treba (mislim na ping, stabilnost veze, download i naravno gameing), sem kao sto sam vec rekao dolazi do povremenih prekida (ne tako cesto), ali to sve inace vazi za Nis. Poz.
 
Kakva su sada iskustva sa Jotelom? Imam info da ce kod mene konacno da prodje kablovska (mislim da je bas Jotel u pitanju) i planiram da se konacno otarasim ADSL-a , pa da cujem kakva je situacija? Hvala :)
 
Ovaj provajder se skoro pojavio u Vranju, da ne lupam ali nedelju dana max. Nemam od koga da prikupim informacije, pa ako ima nekog zadovoljnog/nezadovoljnog korisnika neka podeli svoja iskustva ovde. Zeleo bih da koristim njihov internet pa me zanima stabilnost, ping, pucanje konekcije i to. Pre svega internet mi je potreban za gaming.. Cene su nekako smesne, tako da mi je to sumnjivo 450 din kablovska + 1000 din 2mb/256kb paket.

Bolje idi na Kopernikus, provereno dobro radi na teritoriji naseg grada :)
 
Bolje idi na Kopernikus, provereno dobro radi na teritoriji naseg grada :)

Jotel ti je najgora kablovska tako da je cbm potpuno u pravu. Ja sam cuo da je Jotel pred raspadanjem i da opasno fusare. Slika im je nikakva a internet vise ne radi nego sto radi. Tako da ti je Kopernikus mnogo bolji izbor. Ovde u Cicevcu ljudi sve vise i vise otkazuju Jotel kablovsku.
 
Za koga ti radis, za Kopernikus ili nekog drugog ?
:D
 
Ono sto si ti rekao nije delovalo kao da prenosis info vec kao da si osetio na svojoj kozi losu uslugu ili da si deo suparnickog tabora koji ima interes da pljuje konkurenciju.
 
Ajde neka se javi neko ko koristi Jotel,a ne da se bavimo babskim pricama i prepricavanjima... i ne pricamo ovde o Kopernikusu nego o Jotelu,tako da,porfavor :D
 
Evo ja cu da ti se javim i da ti kazem BEZI DOK MOZES! Veci uzas i broj amatera nisi video na jednom mestu.
 
Dal je moguce? Oni su okupirali Zaječar i nude ponude na sve strane, prave novu mrežu po celom gradu... Do mene nisu jos stigli, mada devojka ima njihov net i kablovsku i jos jedan ortak, niko se ne zali?
 
kao sto neko rece gomilara amatera i neznalica
jos veca tuga je sto gde oni prodju tu sbb ne dolazi :( tuga
 
Ono sto si ti rekao nije delovalo kao da prenosis info vec kao da si osetio na svojoj kozi losu uslugu ili da si deo suparnickog tabora koji ima interes da pljuje konkurenciju.

Pravo da ti kažem, čuo sam za taj Jotel mnogo gorih stvari nego što sam napisao ( nije baš za javnost ). A večeras na bus stanici slušam, valjda su neka njihova dva radnika, kako se žale na plate jer ih valjda gazda ne plaća po dogovoru. Pricaju za gazdu da će da pukne kao tikva i da razmišljaju da traže drugi posao. Onda nije ni čudo što se i korisnici žale
 
O kom se gradu radi, ako nije tajna?
 
Pa ne rade u jotel-u 2 radnika pa ce odmah saznati ko ih ogovara na autobuskoj stanici :D

Jotel je u Nisu, ne znam da li su se prosirili na jos neki grad.

Moje iskustvo je sareno. Poceo sam da koristim njihov net maltene kad su oni krenuli sa tim, pre toga je bila samo kablovska TV. U pocetku je bilo katastrofa, ali bukvalno. Vremenom su postajali sve bolji, koristio sam cini mi se 4 god njihov net, zadnjih godinu dve je bilo zadovoljavajuce. Bilo je ne najavljenih prekida povremeno ali nista strasno.
Mislim da dosta zavisi u kom delu grada se nalazite

Btw, ovo sam pricao kako je radio net. A zaposleni tamo su druga prica, nemaju pojma bukvalno. Korisnicki servis isto katastrofa...

E onda je krenula akcija za adsl 50% popusta tako sada to koristim iako je istekla promocija
 
Poslednja izmena:
Jotel je usao i u mojoj zgradi jupi :D (ironija) naravno ja nisam hteo da ih pustim ali vecina valjda jeste. Prvo aljkavi su, kablovi im vire na sve strane, bacaju pikavce i otpad po hodniku dok montiraju i tako ostave, izdrzao sam nekako. Jednog dana dodjem kuci, pogledam kroz prozor kabl ispred mog prozora spusta se do krova komsije, progutam knedlu i zanemarim, dodjem danas kuci kabl kod terase, isto spusten do sledeceg komsije u kuci pored. Imam nameru da ih prijavim gradjevinskoj inspekciji, takvo ponasanje je nedopustivo!
 
Poslednja izmena:
Lepo secice u ruke i sec sec :) pa kad neko dodje da se buni oteras u pm!!!
 
Pa izgleda da mi to jedino preostaje, pa kome pre dosadi, meni da secem, ili njima da opet kace. :D Zvao sam juce inspekciju i posle prebacivanja sa kolege na kolegu, dosli su do toga da meni treba građevinska inspekcija i da pozovem kasnije. Pozovem ja kasnije, pa opet otpocetka objasnjavam sve potanko, da bi mi inspektor rekao da moram pismeno da im se obratim, da oni verovatno nemaju dozvolu za to sto rade, a ako imaju ne smeju da odstupaju od projekta. Nista u nasoj drzavi ne moze jednostavno, kao da nisu mogli da izađu na moj poziv na lice mesta i da im provere dozvole i sankcionisu bahatost.
 
Pa lakse im je ovako, oni ce svakako da izadju ukoliko se ti njima pismenim putem obratis, ali racunaju da neces pa ne moraju da nesto rade, samo se pitam za sta dobijaju platu, ali to je druga tema, a i ti brate zoves ih(predpostavljam da si juce zvao) 14.2 ljudi se taman spremaju za produzeni vikend bas ce da razmisljaju o "tvom" kablu :)
Tuzno ali istinito, pogotovu ovi sto su na grbaci ovog napacenog naroda(drzavna uprava) bas njih bole uvce da rade oni misle da samim tim sto su dosli na posao da su tu svoju platu i zaradili, naravno ne vazi ovo za sve ali za vecinu vazi nazalost to je nekih bar 95% u drzavnoj upravi....
Srecno
 
Kazem ja secice i ne misli :)
 
Pozdrav ja koristim Jotel nekih 8 godina,i moram da kazem da Internet tako i tako,moze da prodje,dok je TV signal kriminalno LOS!!Sto se tice Interneta,subota i nedelja su katastrofalni,brzina je 2x manja od onoga sto placam.Tako da mislim da cu preci na Kopernikus.Podrska je NULA :(
 
Imam problem, ako neko moze da mi pomogne (posto oni u Jotelu ne mogu). Ne znam kako da nadjem digitalne kanale na mom televizoru.
U Jotelu su mi dali spisak frekfencija:

1. 602.0 МHz; 2. 610.0 МHz; 3. 618.0 МHz; 4. 626.0 МHz;
5. 714.0 МHz; 6. 746.0 МHz; 7. 754.0 МHz; 8. 762.0 МHz;
9. 770.0 МHz; 10. 778.0 МHz; 11. 786.0 МHz; 12. 794.0 МHz; 13. 802.0 МHz

To znam gde da unesem, ali sledece:

-Symbol Rate: 6952 KS/s
-Modulacija: 256QAM

...to ne znam gde da ukucam... Imam TV Sony Bravia KDL-32R415 i kada udjem u opcijama u Digital Tuning imam 3 opcije:

1)Scan type:
-Full Scan (tu ne nadje nista)
-Quick Scan (izaberem ovo)

2)Frequency (Mhz)
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (tu unosim gore navedene frekfencije)

3)Network ID
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (ne znam sta da ukucam, postoje 5 cife, kad krenem da ukucam 6952 on pokaze 65535, tako da, to nije to...)

I to je to, ne postoje nikakve druge opcije...

Ako moze pomoc, bio bih zahvalan!
 
Ne znam tacno kako da uneses te opcije posto je kod mene tv automatski pronasao sve kanale (na onom auto pretrazivanju), znam da je ranije bilo neko cackanje u meniju sto se tice promene podesavanja, umesto Srbija, stavi se Nemacka ili slicno i onda nadje kanale. Probaj nista te ne kosta, i kod pretrazivanja stavi da ti skenira i DTV i ATV kanale (i digitalne i analogne). Vidi da li to kod tebe radi pa javi, da se ne bi bakcao sa rucnim unosom za sve kanale...
 
To li postoje jos ljudi koji koriste Jotel usluge... inace i dalje su im uzas linije internet propast rutovanje za 30ms vise od bilo kog drugog sve u svemu za te pare kod drugih provajdera dupla brzina i kvalitetniji net.. za kanale necu da pricam.. kad je i moj deda primetio da nije to to kao sto ima komsija (deda iz komsiluka) sve SK arene bla bla sta ti ja znam + bolja slika...

Znaci i dalje ubedljivo najgori provajder.
 
Nazalost kada nemas drugog izbora, moras se bakcati sa "pilicarima" :d
DTV radi ok, sem sto se Arene vide losije nego SD kanali, ali sta da se radi...

Verujem da su i u drugim gradovima ovi iz Jotela odlicno "organizovani" i "strucni" kao u Zajecaru (sarkazam).
 
Probaj da promeni s zemlju u opcijama na tv na tipa Austriju. Meni na lg u nije dao uopste opciju za digitalne kanale dok je bio na Srbija...
 
Meni Jotel internet za sada radi extra... Jos su i sad povecali brzine, extra x2 :) Dok sam živeo u Nišu imao sam SBB tako da sam video i njihovu kablovsku... Analogna kablovska je kod svih na novim televizorima krsh, tačka. Digitalni signal je neka druga priča i to ili radi ili ne radi... Ja za sada nemam nikakve zamerke, posle Telekomovog adsl-a... Jotel je svemirska tehnologija.
 
Nazad
Vrh Dno