Šta je novo?

Instalacija SSD-a

Svaku moju recenicu i konstataciju okreces kako tebi odgovara.Ne bi dalje komentarisao ni o sugavom Vertexu i ni o savrsenom Crucialu.
Ja okrecem... sta pricas bre ti?
Jednostavno, pratim ono sto kazujes, i na svaku konstataciju koju odvalis (iz neznanja ili iz brzopletosti - stagod), odgovorim.

Jes li ti rekao da tek Vertex 2 od 120GB valja porediti sa C300 od 128... iako ima identicne specifikacije (i radi identicno) kao onaj od 60GB? Jesi. I to nema veze sa zivotom, sto sam i rekao.

Jesi li pricao da je C300 toliko brz samo zato sto moze da radi i na SATA-III kontroleru... a da, pritom, radi tek na SATA-II, i svi testovi su radjeni tako? Jesi. I opet kazem - nije tako.

Jesi li mislio da ja svoj primerak drzim na SATA-III kontroleru - iako moja ploca uopste nema podrsku za isti? Jesi.


Drugim recima - pricas napamet, u vecini slucajeva, i iznosis neke pausalne zakljucke.
I to ne samo jednom, vec u nekoliko navrata... mislim, stvarno ne znam sta da ti kazem. I posle ja nesto izvrcem i sta vec ne.

A smesno mi je, jer si pre samo dve-tri strane, u istom ovom topiku, kukao na taj Vertex i bio nezadovoljan (radom, ciframa).
Ovu temu sam podigao kako bi drugi imali uvid kako da instaliraju sto bolje svoj SSD i da razmenimo iskustva ako mozemo a ne zbog pljuvanja
po vertexu i velicanju nekih drugih nebeskih obicnim smrtnicima nedostupnih SSD-ova.
O, Boze... dokle vise sa trucanjem u prazno?
Sad pa C300 jos ispade neki "svemirski SSD, nedostupan obicnim smrtnicima"... dok tog Vertex-a inace ima na svakom cosku kod nas, maltene ga i u kioscima prodaju :sceptic:


A sto se pljuvanja tice... nije uopste stvar u pljuvanju, vec bi meni licno bilo jako glupo da ja imam uredjaj A, koji je deklarisan na 285/275... a da radi sporije (i to dosta sporije, u svakom segmentu) od uredjaja B, koji je deklarisan tek na 265/140.
Zvao se taj uredjaj Vertex, C300, Callisto, Inferno ili kako god... imena nisu bitna, samo performanse.
On the other hand, gaca je skontao, koliko vidim, i to savrseno o cemu pricam... iako - po rezultatima - ima ubedljivo najbolji SandForce SSD ovde. I on bi poslednji trebalo da kuka ili sta vec.
 
2 najj
Odlicno,nemoj da radis CDM posto on upisuje ~ 20Gb podataka u toku testa.

Ma necu nisam lud :d
Dosta sam razocaran u ovaj SF kontroler jos mu plus trim neradi poso nego se disk zaprlja:wall:
 
Sad sam video u CDI da je 96% good sta sad to znaci izgleda da trim ili ne radi ili mi ne znamo da ga startujemo odnosno mozda i W7 nesto zeza
@najj vidi sta tebi kaze CDI sad kad si ga pocistio vidi i ti Care ovde def. nesto neradi odnosno kontroleri ili cak treba novi firmw. moja ploca je MSI bigbang trienergy ona bi morala da radi korektno
 
Sad sam video u CDI da je 96% good sta sad to znaci izgleda da trim ili ne radi ili mi ne znamo da ga startujemo odnosno mozda i W7 nesto zeza
@najj vidi sta tebi kaze CDI sad kad si ga pocistio vidi i ti Care ovde def. nesto neradi odnosno kontroleri ili cak treba novi firmw. moja ploca je MSI bigbang trienergy ona bi morala da radi korektno

Evo sta kaze 92% good:mad:
 

Prilozi

  • WTF.jpg
    WTF.jpg
    307.8 KB · Pregleda: 109
Meni vidi samo diskove na Marvel kontroleru
 
Kod mene je jos uvek 100%
 

Prilozi

  • CDI.JPG
    CDI.JPG
    124.8 KB · Pregleda: 94
Kod mene pa ne kaze nista :p


P.S. Apple, druze... pre'ladice ti se taj SSD :d:d:d
 

Prilozi

  • untitled.PNG
    untitled.PNG
    68.5 KB · Pregleda: 85
Skinite ovde driver 10.1.0.1008 .Kada ga instalirate stavite write-back cache na enabled u programu Intel Rapid storage technology.
Klik na tab Manage pa ispod na advance pa prva stavka treba da je podvuceno disabled ....al ga objasni...nadam se da ste razumeli.

Ovo su mi trenutni rezultati:
intel_rst_10.1.0.1008 pa write cache enabled.jpg
 
Poslednja izmena:
Malko bolje:

222222.jpg
 
Skinite ovde driver 10.1.0.1008 .Kada ga instalirate stavite write-back cache na enabled u programu Intel Rapid storage technology.
Klik na tab Manage pa ispod na advance pa prva stavka treba da je podvuceno disabled ....al ga objasni...nadam se da ste razumeli.
...

KE?!
Jel to nesto za RAID, il je to neka fora da konacno proradi ssd kako treba?
 
Skinite ovde driver 10.1.0.1008 .Kada ga instalirate stavite write-back cache na enabled u programu Intel Rapid storage technology.
Klik na tab Manage pa ispod na advance pa prva stavka treba da je podvuceno disabled ....al ga objasni...nadam se da ste razumeli.

Ovo su mi trenutni rezultati:
Pogledajte prilog 69178

Nista posebno nisam dobio sa tim novim drajverima nesto bolje citanje a losije pisanje:S:
Nadam se da Trim sada radi:eyebrows:
 

Prilozi

  • wwwi.jpg
    wwwi.jpg
    149.6 KB · Pregleda: 66
Izvinjavam se svima.
Evo ovako:
- Instalirate 10.1.0.1008 drajvere sa ovog sajta.
- Restart.Posle restarta pojavice vam se u trayu ikonica od programa Intel Rapid Storage Technology/2 leva klika :p otvorite program.
- (sa desne strane videcete hardove,kliknite na vertex 2 SSD) pa druga kockica (manage,gore) pa klik (dole) na zadnju stavku advanced,otvorice se sledece opcije:
IRST.jpg

- Kad se otvori opcija Advanced prva stavka je write-back cache,stavite na enabled.
- Restart pa probajte ATTO ,AS SSD ...trebalo bi da malo popravi rezultate.
Valjda sam sad bio precizniji :D

2 najj

jesi li stavio write-back cache na enabled?
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • wwjesam.jpg
    wwjesam.jpg
    178.7 KB · Pregleda: 58
Iz Proday-evog threda :

Description: There is no cache on the SSD, so there are no benefits to write caching. There are conflicting reports on whether this gains speed or not.
Instructions: Start Menu -> Right-Click Computer -> Manage -> Device Manager -> Disk drives
-> Right-Click STEC PATA -> Properties -> Policies Tab -> Uncheck Enable write caching -> OK

Kod mene stoji ovako:
3333.jpg

2 nvelja

Koji je chipset kod tebe?
 
Poslednja izmena:
AMD 870 / SB850
Instaliran je AMD driver za ahci, mada u biosu ne vidi diskove koji su ahci, vidi samo dvd koji je ide???
Meni nije jasno da li je dovoljno da disk podrzava trim i W7 sve radi sam, ili ja tu nesto trebam da ukljucim/instaliram. I kako i kad i sta radi W7, ako uopste i radi nesto?
 
Poslednja izmena:
Win 7 pro.
Legalan i uvek update-ovan,
 
2 nvelja

Proveri ovde da li vec imas te drajvere...
 
Probao ssam to vec, nista....
Da li je neko uspeo da se ispise iz "kluba 60" osim pomocu secure erase?

Nesto citam o nekim firware za 1222....jel neko probao?
 
Nadam se da sa ovom verzijom drajvera TRIM zaista i radi, inace moji rezultati su (3x Excelram Mangusta):

 
Poslednja izmena:
Ako je raid u pitanju nema nista od trim-a!
Evo i mojih rezultata sa 2x Mushkin 40GB:
 

Prilozi

  • ASS ATTO.jpg
    ASS ATTO.jpg
    215 KB · Pregleda: 125
Skinite ovde driver 10.1.0.1008
De mi samo reci odakle si - aman zaman - iskopao ove drajvere? :)
Kako dodje do njih uopste? :)


I ovo su, sta, neki non-official naslednici onih RST drajvera verzije 9.6.0.1014? Da ocekujem(o) to i zvanicno uskoro na Intel-ovom sajtu?
 
Zna li neko kako speciti JDownloader da mi pise gluposti po SSD-u:S:
 

Prilozi

  • Noname.jpg
    Noname.jpg
    274.7 KB · Pregleda: 106
Nazad
Vrh Dno