Šta je novo?

Instalacija SSD-a

Ima li 'leba od ovih novih Intel RST drajvera? Jel poredio neko RST 9 vs RST 10?
 
Ja sam imao problema sa RST 10 jer mi ne radi OCZ tool box onda tj ne vidi SSD pa sam ga obrisao i sada sam samo na chipset driverima :p
 
Pa sta ce ti OCZ Toolbox? Da briskas taj SSD? :d
 
I Mushkinov program za flashovanje ne radi sa RST10 (bar za sada), nisam testirao ali vidim na njihovom forumu.
 
Hahah pa kad izadje novi firmware treba ga necim i ubaciti :D
 
Porucen Vertex 2 128Gb, popust je stigao za 185$.:p
 
A nije ni celih 120 :D:D:D
 
Vise... 9GB - raspoloziv prostor mi je 119GB.
Ali, moja poenta nije bila "OCZ ima toliko, a Crucial pak toliko"... vec sto se Thierry zeznuo, pa umesto 120 napisa 128... a ono nije ni toliko :)


A kad se u'vatismo te teme oko zakidanja - ja od skorasnjih primera ne videh gori od onog gacinog A-DATA SSD-a... na kutiji pise 128GB, a u stvari je 120GB (zbog provisioning-a)... a realno ima raspolozivih tek 111GB!!! :zgran:
Od toga gore nema :wall:
 
Da, da to sto pisu na kutijama (tarabi) nema veze sa istinom odnosno dodje vam isto kao kad kod neke banke uzmete kredit a normalno ne procitate ono sto pise sitnim slovima znaci ne postoji trenutno ni jedan SSD sa 128GB a sve zavisi od kontrolera koliko ce vam uzeti jos da bi dobio na kesiranju- brzini? a to moze da bude od 7-13-23% kapaciteta e sad neznam koliko ce ove nove ploce SB da poboljsaju stvar jer ce ugradjivati kesiranje za SSD i to sa 10.5 Intel drajverima
 
ja sam imao nameru da uzmem jedan od 60GB ali mislim da je to jos veliki luksuz bas zbog kapaciteta
opet moj drug je uzeo jedan i nije bas zadovoljan nesto sa brzinom kako se prica instalacija samog diska je jednostavna ali odrzavanje u smislu cuvanja ssd komplikovana
sto kazu ja sam ga kupio a ne on mene ali ipak je to solidno skupa investicija
jos neko vreme cu se drzati starog hdd-a
 
Jos cu da isprobam SSD na jednom programu za racunanje HyperChem jer on se mnogo obraca HDu jer sve racune trpa na HD pa mislim da vidim kolika je razlika i dobitak pogotovu sto program trazi najmanje 20G prostora ako se tu pokaze onda OK ako ne onda stoji to sto kaze bugisa jos uvek preskupa igracka mogo sam da uzmem 2500K za te pare
 
Ne znam sta toliko drvite oko tog "odrzavanja"... imate onu temu sta i kako, neke osnovne smernice... a sa druge strane imate TRIM u Windows-u i jos pride, eventualno, neki interni GC mehanizam koji SSD-ovi imaju.
I to radi posao kako treba.

Sve u svemu - ovaj moj radi kao prvoga dana, a ko zna koliko je CDM-ova, AS SSD-ova, HD Tach-ova i Tune-ova preterano preko njega... uz svakodnevni Win rad, naravno... i nista mu ne fali.
 
Ok stigao mi je Ocz vtx2, kulturno vidjen u Bios-u i posle quick formatiranja u win 7 sam dobio 112Gb prostora. E sad posto cu veceras da krenem sa instaliranjem os-a, da li da radim secure erase, update fw, rst drajvere odmah tokom instalacije, nakon installa ili ne uopste(citao sam i da ocz toolbox nece raditi ako su instalirani est drajveri)i ostalo pre nego sto krenem Win 7 clean install?
 
Jel' bi mogao install Windows-a odmah... a i taman da vidi kakve rezultate ces da dobijes u CDM-u/AS SSD-u? Pa ako tu netso nije u redu - secure erase, pa Win ponovo.
Iskreno mislim da ti secure erase nije potreban sad odmah (nisi ga nesto "isprljao" - ako uopste jesi imalo), ja SC jos nijednom nisam uradio do sad, a maltretirao sam SSD propisno pre neg' sto sam na njega stavio 7-icu... i radi perfektno, TRIM + GC odlicno rade posao. Juce sam bas pustio AS SSD ponovo, brojka za krajnji skor je opet oko 600, nista se ne menja tu sa vremenom, sve radi idealno, ja prezadovoljan :)
Firmware bi mogao da apdejtujes pre svega, jedino to... nema nekog posebnog razloga (jer bese nije destruktivan), nego eto tako - lepse je :)

A RST mozes kad 'oces, mada bi moj izbor bio tokom instalacije, jer ako radis nakon iste, instalirace ti se i onaj (apsolutno nepotrebni) Intel Control Center... nije da nesto smeta, ali stvarno nema nikakvu svrhu - bar ne za single SSD.
I turio bih RST, definitivno... kod mene su za nijansu bolji skorovi nego sa MS-ovim AHCI drajverima koji se nalaze u Windows-u.
 
Izasao je novi firmware za OCZ vertex2
http://www.ocztechnology.com/ssd_tools/OCZ_Vertex_2,_Vertex_LE,_Agility_2/
i pise da ne rade sa novim intel RST driverima
New v1.28 Firmware
Please backup all data on the SSD as a precaution. This OCZ Toolbox does not work with Intel RST 10 series drivers


I ne moze se raditi vise update firmware iz postojeceg win
This feature only works when the drive is connected as a spare (not running Windows/OS from the drive itself) at
this time.
 
Poslednja izmena:
Izasao je novi firmware za OCZ vertex2
http://www.ocztechnology.com/ssd_tools/OCZ_Vertex_2,_Vertex_LE,_Agility_2/
i pise da ne rade sa novim intel RST driverima
New v1.28 Firmware
Please backup all data on the SSD as a precaution. This OCZ Toolbox does not work with Intel RST 10 series drivers


I ne moze se raditi vise update firmware iz postojeceg win
This feature only works when the drive is connected as a spare (not running Windows/OS from the drive itself) at
this time.
New features
• Added support for 25nm flash :)trust: )

Issues resolved since version 1.24
• None

I ne vidim neki razlog za update. :)
 
Pravo pitanje jeste - vidis li *ikakav* razlog za update? :D:D:D
 
jok :D :D :D
 
Exactly :p

Ma, vama je lako, ovde nemate ni pozitivne, ali ni negativne strane za update... dok kod mene ima toga: pozitivno - nesto veca brzina... negativno - nesto manja brzina :D
Bukvalno, moguc je i jedan i drugi scenario... te ja resih da ne cackam mecku, ostajem sa ovim firmverom koji vec imam :d
 
Ok juce sam dosao kasno pa nisam stigao, ali danas pre posla cu to da odradim, stavicu samo rst dtajvere i to je to. Javljam lasnije rezove.
 
Updejtovao sam fw na 1.28.LOL instalacija uopste ne prolazi. Prodje ono kopiranje fajlova, i posle prvog restarta samo black screen WTF??? Probao sam vec 3 puta. Bem ti cccccccccccccccc
 
Poslednja izmena:
Kako si radio update , da li si isntalirao sistem na SSD pa onda radio update ili ?
 
Ne, uradio sam update preko toolboxa na postojecem winu. Evo zavrsi Completing installation etapu i reboot, ostaje crni ekran znaci ne ide dalje.Uradio sam secure erase iz PArted magica i sve isto. Lepo je krenulo super :(
 
Koji OS? Jesi probao i AHCI i IDE?
 
Ovo je tacno sa screenshotovima sta mi se desava.Sada cu da probam da prebacimna ide pa da vratim na ahci da vidim da li ce uspeti.
Igore->Sistem je Win7 x64.
 
Nazad
Vrh Dno