Šta je novo?

Cudan problem! komp izuva a zabada! :(

karlax

Cenjen
Učlanjen(a)
31.07.2009
Poruke
38
Poena
159
Pozdrav svima.

Konfiguraciju koju vidite imam od pre 4-5 meseci.

Imam par problema i mislim da su svi povezani donekle:

Prvo

Kada downloadujem ili uploadujem, posto se ostvari odredjeni protok, konekcija mi se gubi, a u slucaju da se rekonektujem i tako ga jos malo forsiram u stanju je racunar da iskljuci drajvere za zvuk, poremeti rezoluciju, ne prepoznaje graficku. Ne mogu da otvorim task manager. Osudjen sam samo da resetujem comp i to je to.

Zanimljivo je da kad se povezem preko kabla, mogu jedno 7GB da skinem, a ako idem preko wirelessa onda mogu 2-3GB.
To me izludjuje, ne mogu preko noci da ostavim 100GB da mi skida ako imam sta.

Kada koristim jDownloader za skidanje filmova pre nego sto pukne koneckija u programu pise - there is not enogh memory on hard disk, a imam prazno po par stotina GB. Nesto se buguje :(

Drugo

Kada radim u photoshopu, u zadnje vreme imam problem.
Posle nekog vremena ( 20ak minuta rada ) kada zelim da usnimim pise mi "not enough ram memory for this action" ili nesto slicno i jako sporo radi, muci se.
Odem u task manager i photoshop guta jedno 1.8 Ghz rama i 2.5Ghz radi nesto. Ali sto ne mogu da usnimim i sto radi sporo? :S

Trece

Jednostavno komp mi postane kilav posle 24 sata rada. Imao sam 3 puta losije kompove koji su radili po 10-20 dana bez problema.

Da li je ikom poznat bilo koji od problema? Veoma bih bio zahvalan kada biste mi dali neki savet!

Pozdrav!
 
reinstalirao sam ga 3-4 puta, prvi problem nije nikad nestao a ni treci.
Da li je moguce da su mi gamad na hardu na kom nije OS?
 
Poslednja izmena:
moguce je, skeniraj sve hardove koje imas antivirusom.
 
scaniram ga vec satima, traje.. ali za sad nista bitno nije iskocilo.
Imam nod32 antivirus.

Samo da kazem da na pr sada imam ukljucen scan, winamp, flashget, MSN skpye i mozilla-u i crpi mi 2GB rama... nesto ne valja
Kad odem na processes u task manageru u zbiru nema preko 700 Mhz
 
PC Beast, skinuo sam program, pokrenuo ga, malo cudno radi, ne znam ni da li mi je skenirao sve hardove, samo sam se bootovao i on se ukljucio na startu. Nasao je jedan malware koji sam obrisao.
Sada mi se spustila sa 1.8Ghz na 1.2-1.4Ghz.

Zanima me koliko Win 7 RAM memorije usvoji?
Saljem par fotki iz tast managera da vidite kako to izgleda.

705applications.jpg
226Processes.jpg
245Performance.jpg
 
Mislim da ti je sad sve ok.Trebalo bi.Win 7 uzima oko 1gb memorije okvirno po defaultu recimo 64 bit-ni sistem a sto vise programa pakujes vise zauzimas .
Nego mogao si malo da se poigras sa iskljucivanjem bespotrebnih servisa iz startup-a.To ce ti pomoci da optimizujes memoriju tj da je oslobodis!
http://www.blackviper.com/Windows_7/servicecfg.htm
Idi po koloni SAFE i iskljucuj servise koji ti ne trebaju!
 
Poslednja izmena:
nisam bas popravio. :(
Evo sada hocu da upakujem neki film pomocu winrar-a i nece da radi. Blokira se.

Da reinstaliram windows najbolje?
Ali to mi nece resiti sve probleme, hoce ovaj drugi. I dalje ne znam sta je u prvom slucaju problem. :(

Da instaliram 64 bita bolje?
 
A da ti pustis malo gold memory test?Da vidis sta kaze memorija?Mozda jednostavno nije u redu.
Probaj i sa novim winom.Ubaci retail Win 64-bitni sistem!Jako je tesko na pamet proceniti sta nije u redu..Moraces sam po malo da cackas da bi dosao do resenja.Mi mozemo da ti dajemo samo savete a ti si tu da otkrijes pravi problem!
Pokreni i unhackme ponovo..
 
Testiraj memorije,i probaj da zamenis napajanje...nekad je samo do toga.
 
reinstalirao sam windows.. stavio win7 64bit.
Stavio sam winrar od 64 bita i krenuo da pakujem neke foldere, na istim procentima je kocio i sve je bilo isto.
Na kraju se ispostavilo da samo kada sam te foldere hteo da upakujem doslo je do kocenja. Tako da mi nista nije jasno.

Testiraj memorije,i probaj da zamenis napajanje...nekad je samo do toga.

Testiracu memoriju danas ali ne mogu da menjam napajanje, platio sam ga 9 000din, nemam drugo :S

Sa superanti spyware-om sam nasao jos jedan malware i obrisao ga.. od jutros ne osecam problem sa compom, ako bude nesto, javljam :)
 
ovako:
Winrar i dalje kenja MAJKU MU MAJCINU! Instalirao sam i ultimate zip, isto se ubagovao.
Odradio sam linx test, sve ok, goldmemory test, sve ok.
Unhackme kaze da sam clean, superanti spyware kaze isto.

Novi saveti? :)
 
Skini FreeArc i probaj sa njim da kompresujes.To je trenutno najjaci tool za te stvari.
Ako nece ni sa njim mozda su ti ti file-ovi korumpirani,jel rade neki drugi!
Znaci sad imas problem samo sa kompresijom?
Memory Gold prosao?100%?Jesi ga pustio do kraja?
 
Skini FreeArc i probaj sa njim da kompresujes.To je trenutno najjaci tool za te stvari.
Ako nece ni sa njim mozda su ti ti file-ovi korumpirani,jel rade neki drugi!
Znaci sad imas problem samo sa kompresijom?
Memory Gold prosao?100%?Jesi ga pustio do kraja?

do kraja je radio, jedno 10ak min je trajalo.
Iste te fileove i foldere sam pokusao da upakujem na laptopu, bez ikakvih problema!

za neke fileove mi izbacuje
The file "???" header is corrupt! ili
The archive is either in unknown format or damaged

takodje imam uzeo 5 stvari odjednom da kopiram na externi hard.. isti djavo, ukocio se comp, morao sam da restartujem.

Mislim da problem nije samo u winrar-u vec u svakom malo zahtevnijem procesu koji izvedem. :(
 
Smrdi mi na memoriju mada memory gold ako je prosao trebalo bi da radi!
Skini Hiren's BootCD i odradi i memtest86 !
Jesi li probao da dignes win na nekom drugom HDD-u?
 
Poslednja izmena:
Možda zvuči glupo ali probaj da zameniš sata kabl na hardu....
 
Smrdi mi na memoriju mada memory gold ako je prosao trebalo bi da radi!
Skini Hiren's BootCD i odradi i memtest86 !
Jesi li probao da dignes win na nekom drugom HDD-u?

Meni isto smrdi na memoriju ali ne znam. Nisam probao skoro na drugom hardu da dignem win. Mislis da opet instaliram na nekom drugom hardu?
Imam taj SSD hard je poslednja investicija na mom compu ( 4-5 meseci je kod mene ). Ima li neki test za hard diskove tog tipa?

@smarac znas li ti neki program za HDD ? :)
 
memtest 86+ sam odradio, cist ko suza :(

ne mogu da skontam da li je hardver ili softver problem...
ako je softver, sto ga i dalje imam posle reinstalacije...
ako je hardver.. zasto ni jedan test ne pokaze neki error? :S
 
Ja sam pre par godina imao neki zajeban virus ili crva, ne secam se najbolje,a radio je na principu da se po dizanju sistema prebaci u ram,ti skeniras hardove i uklonis gamad i kad hoces da restartujes ili ugasis komp,on se prebaci na hard.Znam da sam tri puta instalirao windows xp i stalno mi je gutao ram i to po principu ,komp radi normalno sa normalnom kolicinom ram-a,a cak i ako nista ne radim ,kako vreme tece, ram se sve vise i vise zauzimao dok na kraju ne zabaguje.Karakteristicno je i da se pojavljivalo po 15-ak svchost.exe procesa u task menadzeru ,a normalno je sedam ,osam do deset,a negde i manje.Znam da sam silno guglao po netu i nasao neke alate za uklanjanje,ali na kraju sam primenio na zivo iskljucivanje hdd i gasenje kompa na prekidacu napajanja,a cak sam i promenio jedan stap rama,mislim da sam pokusavao i sa drugim hardom,ali sve u svemu uspeo sam da ga se resim,nakon dva dana bavljenja tim problemom i sistem je posle radio normalno sa svojim originalnim komponentama,a radi i dalje,surakova masina :)
 
scvhost.exe fileovi mi koliko vidim ne prave neki problem. 13 komada, jedan je rastao maximum do 200MB rama, sad je na 150 spao.

Trenutno testiram opet komp na problem br 1!
Stavio sam 20ak GB da mi dluje i zanimljivo je sta mi se desava.
Polako ali sigurno raste nonpaged memory. Trenutno je na 1410MB.

677Untitled.jpg
849Untitled1.jpg
547Untitled3.jpg


Posle 20ak minuta:

529Untitled4.jpg


edit: Posle novih 20ak minuta!

691Untitled5.jpg
 
Poslednja izmena:
Problem sa nonpaged memorijom sam resio.
Problem je bio nod32 koji kad sam obrisao, problem je nesto. ****m ti antivirus!

Sto se tice winrar problema, jos uvek je u toku, valjda ce se resiti :(

Ali hvala vam na savetima jer na kraju da nije bilo vas, ne bih ni posumnjao u nod32.
 
ljudi, reinstalirao sam windows jos jednom. Trenutno nemam nikakvih problema.

ukoliko bude, eto mene opet da vas davim :)

Pozdrav!
 
Ako budes imao problem opet, proveri ti hard lepo. Ako nemas neki stari, a koji ti nije bio u kompu otkad si imao te probleme, pozajmi neciji, samo instaliraj sistem i probaj par dana da li sve valja. Moguce da te zezaju neke veze izmedju hardova.
 
ljudi, reinstalirao sam windows jos jednom. Trenutno nemam nikakvih problema.

ukoliko bude, eto mene opet da vas davim :)

Pozdrav!

Па ти рече да си реинсталирао Вин 3-4 пута и да су проблеми остали, и сад наједном кад си 4 (или пети пут) урадио реинстал - све ради.

Појасни слободно...
 
Па ти рече да си реинсталирао Вин 3-4 пута и да су проблеми остали, и сад наједном кад си 4 (или пети пут) урадио реинстал - све ради.

Појасни слободно...

Ja mislim da je on 3-4 puta reinstalirao windows i odmah instalirao sve zivo od softvera a sada je instalirao win i nije nista dodatno instalirao i zato sada radi ok. Bar sam ja tako skontao neka me ispravi ako gresim :D
 
hehe.. pa ovako. 2 puta sam reinstalirao win :D

Napisao sam da mi je nod32 pravio nonpaged memory leak! Majku mu ... majcinu! Mesecima me je mucio ali sam ignorisao taj problem.
Obrisao sam ga.

Winrar me je i dalje zezao.
I onda sam reinstalirao win da vidim oce li to popraviti sve ... i popravilo se. Za sad nema problema. Ako bude, eto mene u ovom podforumu opet :)

Da li sam ja imao neku losu verziju nod-a ili generalno nod brljavi, ne znam, ali cu da ga se klonim od sad pa na dalje :)
 
Nazad
Vrh Dno