Šta je novo?

ASUS M4A89GTDPRO/USB 3.0 PROBLEM

sreka

Slavan
Učlanjen(a)
04.10.2005
Poruke
146
Poena
319
Maticna radi vec u kompu 3-4 mjeseca,sa GSkill ramom. Sinoc sam izvukao jednu plocicu posto je 2x2gb, i kada sam vratio ne moze da udje u bios... pokusavao sam sa drugim ramom,ali nece. Znaci,resetovo BIOS,probao sa drugom memorijom,vadio bateriju, sve sto mi je palo na pamet,ali nece. Stalno je crvena lampica aktivna na mem,bez obzira koliko puta isao na MemOK. Jel' imao neko slican problem?
 
pozdrav:(
imam istu tu plocu, osim "cekicanja i nevidljivog" hdd-a nisam se sretao sa tim problemom. da li postoji mogucnost da pozajmih od druga ram modul, da probas tako da ga ukljucis.
da probas svaki ram slot posebno, izvrti ih sve. ako imas 2x2gb probas sva cetiri slota sa jednim, pa sva cetiri sa drugim modulom. proveri kod ortaka i memoriju, ako mozes na nekoj drugoj ploci.
izvadi graficku kartu, probaj sa integrisanom.
ako nece nista od toga, onda servis krastavac.
srecno:)
 
Poslednja izmena:
imam istu plocu i totalno sam razocaran njome,mnogo nedostataka ima i mana a ujedno mi je crkla i zvucna,strasno..precenjena stvar!
 
imam istu plocu i totalno sam razocaran njome,mnogo nedostataka ima i mana a ujedno mi je crkla i zvucna,strasno..precenjena stvar!

Kad sam je ja imao bio sam prezadovoljan, a ako ti je crkla zvucan nosi je na reklamaciju, i trazi povracaj novca.
 
Kad sam je ja imao bio sam prezadovoljan, a ako ti je crkla zvucan nosi je na reklamaciju, i trazi povracaj novca.

e uzeo sam je polovnu od ortaka,bez garancije :S misim ima neka kombinacija da se servisira zvucna ali nije samo u tome problem,znas i sam da je onaj slot pci-e 16x dole i kad se stavi grafa bukvalno su neupotrebljivi pci slotovi...totalni promasaj stvarno mi nije jasno...a onaj gore beli pci-e slot je 8x :S koja glupost..
 
Stavi graf u pci8,nikakve razlike nema :) A za muz,kupi stavi drugu,sve je bolje od integruse :)
 
Stavi graf u pci8,nikakve razlike nema :) A za muz,kupi stavi drugu,sve je bolje od integruse :)

Meni je razlika bila 300 poena u Vantage na gornjem slotu, mada mi stvarno nije jasno sto su stavljali onu switch karticu.
Ipak mi je bila dobra, mali Vdrop, hladna, dobra naponska....i 4290....
 
Interesantno. Ja se bas meracim da pazarim ovu plocu. Korektno su je ocenili.
Sad bas gledam ovaj PDF manual s tim MEM Ok switch-om gde kazu sledece :

xpzj36.jpg


Probaj da ga drzis malo duze mozda proradi.
:wave:
 
IvaNftw@ brate pa gde da ubodem tu sto nije integrusa :D hehe sve u svemu ima mesto za 1 pci slot ali je to bukvalno jedno uz drugo,nista mi se to ne svidja..

rhher@ meni je razlika malko poveca,mozda nekih 500-600 bodova u vantage i to podesavanje performance,a na extreme ide i vise ne secam se koliko ali otprilike oko celu hiljadarku..
 
Probaj da izvuces garanciju od Uvoznika, ako je iz naseg uvoza i ako imas kutiju.
Mislim da bi Link trebao da uvozi Asusa.
 
Ako je crkla zvučna, mora da može da se kelamira, sem ako enma fizičkih oštećenja.
Glupo je komentarisati bilo šta na u temu, uzmi ploču i pravac na reklamaciju.
 
300 poena u vantageu je nista :p Provrti 2 puta zaredom vantage,videces da nece skor biti isti. Al ipak je to sintetika,nek uradi bench neke igrice,nema razlike :) (eventualno ako bude pola frejma)
 
dugo vremena se nesto premiljam jer nemam drugu plocu u zameni da koristim dok mi ne srede ovu,pa zato sve odlazem..

znaci u sintetici cak i ima razlike oces da kazes i to skoro pa nikakve,a u igrama nema?
 
Nazad
Vrh Dno