Šta je novo?

Cudan problem

Andragon

Slavan
Učlanjen(a)
30.09.2005
Poruke
715
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5 13500 + IS-55
Matična ploča
Asus ROG B760-I
RAM
Crucial Pro DDR5 2 x 16 GB DDR5
GPU
ASRock Radeon RX 6700 XT Challenger
Storage
Lexar NM790 1TB + Lexar NM790 2TB + WD Purple 4TB
PSU
Cooler Master MWE 650W
Kućište
Sharkoon QB ONE
Laptop
Macbook Pro M1 Pro + Macbook Pro 2015
Mobilni telefon
Samsung S20+ 12GB 256GB
Pristup internetu
  1. Optički internet
Drugar mi doneo racunar da mu reinstaliram sistem,medjutim po zavrshenoj instalaciji primetio sam da ne reaguju usbovi, mis tastatura ili bilo sta da ubodem...
Kada ubodem neki kinez mish,sija mu laser ali ga racunar ne prepoznaje,a kad ubodem samsung,ne deshava se nishta.
maticna ploca k8T neo-v

Btw sinoc me je dobro stukla struja na kucistu,ko ovcu elektricna cobanica :)

Ima li neko ideju sta moze da bude problem?!
 
Udarila te je struja na kucistu jer ti uticnica gde si ukljucio racunar nema uzemljenje. A za usb-ove stwarno nemam blage sto ne rade.
 
Udarila te je struja na kucistu jer ti uticnica gde si ukljucio racunar nema uzemljenje. A za usb-ove stwarno nemam blage sto ne rade.

Moguce je....

Usb nece da radi,tastatura radi na PS2,mis nece nikako da mi proradi :/

Dravjeri mi do sad nisu trebali za misa :)
 
vadi bateriju :D Meni,pre par dana s*ebao se lan :D Ne sija,ne radi,konekcija normalna,sve ok. Gasi.pali,restartuj,instaliraj,deinstaliraj.... Na kraju izvadio bateriju na 2 min,vratio i proradi :D
p.s sl. put gumene cizme da obujes,kad sredjujes kompove :D
 
Probao sam sve i ne vredi :-/ Kad izvadim bateriju pa je vratim posle 10 min,racunar dolazi do biosa ali non stop pisti i kako pisti tako i mis blica...
Tastatura i dalje radi,ali sve ostale periferije su mrtve :-/
 
pogledaj da nemas slucajno neki kratak spoj u samim USB konektorima,
takodje prekontrolisi i one USB brackete, tj. mozes da ih iskljucis sa ploce pa testiraj,
takodje bih i raskacio sve uredjaje sem:
grafike, memorije, hdd - a i probao tako,
znaci sve ostalo, modem, zvucna, flopy, optika, drugi hdd, raskaci pa probaj,
ako ne proradi probaj novio BIOS da stavis,
ako ni ta onda cika pera ili kanta.
 
Kibla evo izvadio sve raskacio sve,isto se deshava. Cak sad primecujem da se pojavile crte na slici sto mi izgleda kao da je grafa pred crkavanjem.
Sad kad ubodem USB flash,dioda na flashu sija slabije,kao da nema dovoljno struje. Stavljao sam i drugo napajanje,problem ostaje isti. Jedino cu sad da probam da li su PCI slotovi zivi,pa da pokusam da nadjem PCI to USB karticu.
Moze li neko da mi potvrdi da je ta kartica nezavisna od USB hosta na ploci?!
 
ne verdi izgleda da je ploca,stavio sam drugu ispravnu grafu i prikazuje iste linije. Moguce je da je neki od kondezatora na ploci skiknuo pa ne daje dovoljno struje,videcu sa cika Perom da li imam racun ovo popravljati...
 
Stavi novu bateriju......mada ne verujem da ce pomoci :D
 
Jedino da mu stavim akululator :)))
Ma baterija izgleda ok... pise ubiosu 3.5 V,
+12 je 12.65
-12 je 11.5 V


Definitivnoi je plocica pobrljavila,sta cu moram je slati nekom na popravku.
 
A mozda je neki kondenzator na napajanju otisao po zbog toga brljavi ploca. Probaj drugo napajanje.
 
A mozda je neki kondenzator na napajanju otisao po zbog toga brljavi ploca. Probaj drugo napajanje.

Probao sam napajanje i problem isti :-/
Btw zakacio sam kuglicastog misa na PS2 i radi :) A laserski kad stavim sa nastavkom nece ni da zucne ^^
 
Na ploci ima dodatni konektor za usb, ubode se na ploci i izvod vani ispod graficke, ako to ne radi onda je neki od mostova vjerovatno pregrijan i pred crkavanjem?
 
evo nastavka problema. Od onog racunara sam digao ruke. Drugi racunar,ploca takodje MSI PM8M-VH. Skoro pa indentican problem,kada ubodem USB Misonju,tastatura nije prepoznata i ne reaguje,bez misonje sve radi norm, probao sam misonju radi na mom racunaru(probao sam i drugi). E sad udjem u BIOS i na HW monitor sitvacija je loodilo. Temp CPU i MB su po 78 stepeni a racunar tek ukljucen,na 5v grani stoji 6,8 V, na 12 stoji 9 v. Ima li neko ideju sta se ovde desava? Zar je moguce da su sve MSI ploce ovakve
 
evo nastavka problema. Od onog racunara sam digao ruke. Drugi racunar,ploca takodje MSI PM8M-VH. Skoro pa indentican problem,kada ubodem USB Misonju,tastatura nije prepoznata i ne reaguje,bez misonje sve radi norm, probao sam misonju radi na mom racunaru(probao sam i drugi). E sad udjem u BIOS i na HW monitor sitvacija je loodilo. Temp CPU i MB su po 78 stepeni a racunar tek ukljucen,na 5v grani stoji 6,8 V, na 12 stoji 9 v. Ima li neko ideju sta se ovde desava? Zar je moguce da su sve MSI ploce ovakve

Hmmmm...ako ti pokazuje 6.8V na grani od 5V I 9V na grani od 12V to bi značilo da napajanje ne valja. Ako imaš unimer premeri napone na molexu i vidi da li bios "laže", meni to izgleda da napajanje zeza, probaj drugo ako imaš pa vidi ima li razlike. Pozdrav
 
Moguce da bios laze imao sam slican problem i temperatura mi je isla i do 80 85 A da je sve bilo zamenjeno pasta napajanje... i ustanovio sam da bios brljavi...
 
Probao sam drugo napajanje i ne vredi :-/ Problem isti. Tastatura radi,ali kad ubodem nesho u usb, i ona otkazuje.Pokusao sam da nadjem bios za ovu plocu,na MSI sajtu tako nesto ne postoji.Postoji neki live update manager koji bih morao da instaliram na masinu(a sistem je takodje u raspadu).
Ako neko moze da mi baci neki link sa BIos fajlom,jedino to jos da probam, ako ne uspem ploca je Ready za kantu.
Dakle treba mi bios sledecih oznaka MSI PM8M-VH W7104 V5.1 080107 pa ispod pise V6.00PG
 
Nazad
Vrh Dno