Šta je novo?

Windows server backup

serviser

Slavan
Učlanjen(a)
15.10.2005
Poruke
69
Poena
309
Vec par dana pokusavam i nikako mi ne polazi za rukom da vratim backup servera koji sam predhodno napravio po uputstvu Microsofta.

Jel neko koristi Windows server backup opciju? Da li preko te opcije mogu da vratim AD i instalirane aplikacije na server posle reinstalacije ( format C: ) Servera? Da li mogu da prenesem AD i instalirane aplikacije na drugu server masinu?

:wall::wall::wall:
 
Cackajuci, dosao sam do nekih zakljucka. :p Backup servera se moze vratiti samo na istoj masini na kojoj je i napravljen i to ako je sacuvan na drugoj particiji ili USB disku. Ako je Bacup uradjen na vise DVD-ova ti DVD-ovi ce sigurno biti neupotrebljivi. :d

Jos uvek ne znam da li se backupom vracaju sve aplikacije u prvobitno stanje...
 
Daljim cackanjem sam zakljucio da se backup moze vratiti i na drugu konfiguraciju ali je neophodno da hard disk bude istog ili veceg kapaciteta od onog sa kog je skinut backup.

Bez obzira na to sto je particija koja je backupovana 50 GB, ako je HDD sa koga je radjen backup bio 1 TB i drugi HDD na koga se vraca backup mora biti 1TB ili vise. :shock:
 
Daljim cackanjem ces zakljuciti da je windows server backup potpuno nefunkcionalan :)

E sad mislim da je NTbackup ubijen da bi se preslo na MS data protection koji cak postoji i verovatnoca da je free uz odredjene serverske licence.
A takodje moguce je da ntbackup moze da se instalira na w2k8, ali stvarno nisam siguran
 
Nazad
Vrh Dno