Šta je novo?

Sat-Trakt Internet Provider

Pff, ja sam dobio 6141, tako da kontam da ta telefonija neće skoro...


U pitanju je DU Meter, ako ti treba, javi se na pm :)
 
Jel ima neko iz Backog Petrovog Sela iskustvo sa ovim provajderom.Zivim u selu ali posto sam prethodnih par godina studirao u Novom Sadu internet u selu mi nije ni bio potreban ali sad mi treba pa rekoh da se raspitam pre nego sto krenem u avanturu.
 
Moj predlo: nemoj rizikovati sa dvogodisnjim ugovorom, sem 3 meseca free nista ne dobijas.

Plati full cenu uvodjenja i uzmi ugovor na neodredjeno. Investicija je oko 3000 ali nisi vezan ugovorom.

Cene i brzine paketa su iste, svakako. Ako ne valja, cjao djaci, nisi vezan ugovorom.

Ortak ima nalog u BPS, kaze da mu radi perfektno 20mbit.
 
Taman sam juče hteo da ih napljujem pošto mi je internet uveče oko 9 lagovao prilikom igranja COD4 ping skočio na 350ms a obicno je 40-45 na serveru na kojem igram, restartovao san modem i router kontam nešto se zaglupilo i ništa ne pomaže.

Restartujem komp i u sys trayu me sačeka poruka od Dropbox-a da je dodat navi mp4 file - zaboravio sam da sam phone stavio na punjač i on počeo automacki upload video file-a :D

Znaci internet i dalje radi super :)
 
Juce mi je bio neki decko iz Sattrakta nenajavljeno, zamenio motorilin modem za neki Don (docsis 3.0). Prednosti i mane u odnosu na motorolu? Ovo deluje kao neki kineski shit.
 
Veruj mi da je Motorola veći shit...
Ja jos uvek imam na polici Motorola SBG900 Wifi verziju, ne može da se snađe sa više konekcija... tipa pokreneš torrent i ako napravi više od 10 konekcija resetuje se.. Googlaj I videćeš.
 
Neka novost kod ovog providera:

Ovo me sacekalo sa racunom:

Pogledajte prilog 118963

Isto kao sto SBB ima D3 GO tako ce ovi uvesti DTV2GO ali koliko sam razumeo mocice da se gleda samo iz njihove mreze sto i nije nesto... Mozda ce posle razmisliti pa omoguciti da se gleda i iz drugih mreza kao sto je i SBB uradio.

Evo prođe 8 meseci od kako sam dobio ovaj flajer i još uvek nema ništa od DT2GO...
 
Bice od juna...
 
Ja vec koristim :)
Aktivira na svom nalogu kada se prijaviš. Posle na Google play store pišeš stcable, install i login...
Imaš I na stcable forumu temu...
 
Ja vec koristim :)
Aktivira na svom nalogu kada se prijaviš. Posle na Google play store pišeš stcable, install i login...
Imaš I na stcable forumu temu...

Ma nisam zalazio u podforum pricaonica... Tek sad vidim da ima. A i ti si video da sam pitao u poforumu za internet za upload i za DTV2GO...

Sta je sa gledanjem na PC-u ?? Jel i to omoguceno ili se ceka nek se odradi aplikacija ?
Ova usluga je besplatna jel' tako ?

Pitanje je da li mogu da aktiviram ovu uslugu na jednom nalogu gde imam aktivnu i DTV a uslugu koristim kuci gde nemam DTV nego samo analognu i net ??
 
Jel radi nekom ovo ******? Kaze da mi ne valja user i pass, aktivirao sam preko portala al nece aplikacija. Šabani su najgori.
 
Aktuelni flajer, od danas. Ovo za fixnu još nije krenulo...
 

Prilozi

  • image2014-09-01-173037-1.jpg
    image2014-09-01-173037-1.jpg
    699.3 KB · Pregleda: 266
Ove godine onda ništa od ubrzanja?
 
Reče mi da će verovatno biti.
 
Poslednja izmena:
Fiksni ponovo u modi :D
Jos uvaljuju analognu televiziju
Sta ce sledece da smisle od nazadnih tehnologija?
 
Ajd ponovo da probam, a koliko sve to kosta, recimo 200Mbps???
 
Heh, pa sta im znaci kad odvaljuju sa cenama, mozes da uzmes ti od TS i vece brzine ali da platis sto nije malo, kao sto ni ovo nije malo, recimo gledajuci paket koji je najpriblizniji mom kosta 2850 a ja za 50Mbit placam 1899 RSD sto je 950 RSD vise za 10Mbita vise i 1 Mbit vise UL, a ako bih pozeleo da dam samo 500 RSD dobio bih 10Mbit UL a ovde imas samo 3Mbit-a.
Previse ali bukvalno previse, znate nije problem da ISP ponudi velike ili vece brzine problem je sto to papreno naplate iako njih to toliko ne kosta.
Pogledaj cene TT koji ima FTTH i koji je UL i DL i za koliko para.
E sad sto propada firma zbog kriminalca iz bivse vlasti i kriminalca Slovneca to je drugi par cipela, ali samo sam hteo da kazem da moze da imas velike brzine po manjim-normalnim cenama.
Ove ponude su blago receno bezveze da ne kazem nsto teze, ali dobro.
Srecno.
 
Zapravo, ne odvaljuju sa cenama (u odnosu na druge srpske ISP-ove). Telekom ima samo taj 50/1 i to je to, a on PRVI MOŽE tih 50mbps da ponudi i za 1000 dinara, ako hoće (a neće). Sat-Trakt ako se treba upoređivati sa nekim, to treba biti SBB. Targo je u raspadu i on ne može biti nikakav primer za upoređivanje.
 
Fiksni ponovo u modi :D
Jos uvaljuju analognu televiziju
Sta ce sledece da smisle od nazadnih tehnologija?
Ne znam šta ti smeta analogna TV? Meni je slika i na njoj odlična a placam je 840 dinara s popustom posto koristim i kablovski internet. Imam Arenu Sport 1 i SK1 plus Foxeve. A za 350 dinara doplate mogu da uzmem digitalnu sa 4 Arene i 3 Sport kluba plus FOX-evi i milion pinkova i ostalih programa. To mu dodje za kablovsku 840+350 = 1190 za analognu plus digitalnu TV. Pa neki provajderi skoro toliko naplaćuju samo analognu TV.
 
Kad uporedim sa ExeNet optikom, veci download a manji upload. Doduse njihovi MIX paketi (TV + Net) ispadnu i povoljniji. Recimo 40/5Mbps + TV za 2690din.

Na zalost ne nude preko 80Mbps, iako je optika i ima mogućnosti za mnogo više, međutim, bilo bi skupo.

Još - pa ko je lud da uzme recimo 120Mbps paket kod sat-trakt jer na svakih 100GB brzina padne za pola! - taj FUP ne postoji na paketu od 60Mbps. Još i upload isti - 3Mbps.
 
Ne znam šta ti smeta analogna TV? Meni je slika i na njoj odlična a placam je 840 dinara s popustom posto koristim i kablovski internet. Imam Arenu Sport 1 i SK1 plus Foxeve. A za 350 dinara doplate mogu da uzmem digitalnu sa 4 Arene i 3 Sport kluba plus FOX-evi i milion pinkova i ostalih programa. To mu dodje za kablovsku 840+350 = 1190 za analognu plus digitalnu TV. Pa neki provajderi skoro toliko naplaćuju samo analognu TV.
Imam digitalan paket kod njih i mislim da je vreme vec da puste svima digitalni signal za iste novce.
Slika na analognim kanalima je krsh.
 
Zapravo, ne odvaljuju sa cenama (u odnosu na druge srpske ISP-ove). Telekom ima samo taj 50/1 i to je to, a on PRVI MOŽE tih 50mbps da ponudi i za 1000 dinara, ako hoće (a neće). Sat-Trakt ako se treba upoređivati sa nekim, to treba biti SBB. Targo je u raspadu i on ne može biti nikakav primer za upoređivanje.

Nisi brate nizasta u pravu, da pocnem od pocetka.
Zapravo odvaljuju sa cenama pricam za velike brzine. TS NEMA 50/1 ima 50/2 i nije to to, ima 100/2 i sad ako ti je malo taj UL mozes da ides do 15Mbit UL, sto svakako nije malo i svakome ce zavrsavati bilo kakav posao, na ovom ISP toga nema, a sve za 500 RSD, sto je jako smesna cifra.
Kakve veze ima sto je TT u raspadu, pricamo odnos cena i brzine a i kvaliteta sto FTTH svakako ima.
 
Meni je samo vrlo smesno sto imaju one FUP polise da smanjuju protok duplo na svakih 100GB na paketu od 120Mbps.

Kakvog to smisla ima? Trenutno imam GPON na 200/50Mbps - od sledeceg meseca idem na 60/10Mbps - ne treba mi ovih 200... i nema apsolutno nicega sto je dostupno u HD-u a da ne gledam u HD-u. Gigabajti se samo tope.

Stojim iza toga da je bolje imati 60Mbps bez tako nekog FUP-a nego 120 sa kaskadnim smanjenjem brzine na svakih 100GB.
 
Imam digitalan paket kod njih i mislim da je vreme vec da puste svima digitalni signal za iste novce.
Slika na analognim kanalima je krsh.

Pa imas onih 12 digitalnih u osnovnom paketu sa analognom. Za 840 din super i plus jos ima RTS HD za sport. Meni je slika na analognim super, mislim da ni bolje ne moze. A i sigurno zavisi kvalitet slike i neta i svega ostalog od dela grada / sela. Isto se i na SBB neki zale dok drugima radi super.

Meni je samo vrlo smesno sto imaju one FUP polise da smanjuju protok duplo na svakih 100GB na paketu od 120Mbps.

Kakvog to smisla ima? Trenutno imam GPON na 200/50Mbps - od sledeceg meseca idem na 60/10Mbps - ne treba mi ovih 200... i nema apsolutno nicega sto je dostupno u HD-u a da ne gledam u HD-u. Gigabajti se samo tope.

Stojim iza toga da je bolje imati 60Mbps bez tako nekog FUP-a nego 120 sa kaskadnim smanjenjem brzine na svakih 100GB.

Nema smisla slazem se. Ali kad sam pitao lokalnog montera zasto postoji FUP na vecim paketima on mi je odgovorio da ne postoji i da to na site-u stoji bez veze.

Mada meni je dovoljan i ovaj 40/2 mbps paket bez FUP-a.

down.png


:D
 
Poslednja izmena:
Pa imas onih 12 digitalnih u osnovnom paketu sa analognom. Za 840 din super i plus jos ima RTS HD za sport. Meni je slika na analognim super, mislim da ni bolje ne moze. A i sigurno zavisi kvalitet slike i neta i svega ostalog od dela grada / sela. Isto se i na SBB neki zale dok drugima radi super.



Nema smisla slazem se. Ali kad sam pitao lokalnog montera zasto postoji FUP na vecim paketima on mi je odgovorio da ne postoji i da to na site-u stoji bez veze.

Mada meni je dovoljan i ovaj 40/2 mbps paket bez FUP-a.

down.png


:D
Verovatno nemas full hd tv. Recimo kod druga na hd tvu je slika ok na analogu. Mada i dalje mislim da namerno sakate analognu da bi sto vise ljudi navukli na digi.
A da, na dosta kanala na analogu ima i snega sto je neprihvatljivo.

Hoce biti ove godine povecanje brzina? Jel nacuo neko nesto? Ili ce da nas zamlacuju fiksnim
 
Kada sam bio 1og rekla je ovako "pa da, sad će kraj godine, ima već godinu dana, trebalo bi da bude nešto"
 
Nazad
Vrh Dno