Šta je novo?

Sat-Trakt Internet Provider

Mene brine jedna stvar, ajde net tu i tamo al ako mi ukinu jednog dana u periodu od dve godine sportklub kanale (vec su jednom uradili to), dali ja imam pravo da raskinem ugovor?
 
Odlican ovaj digitalni paket, mozda malo previse pinkova (preko 20) al 4 arene i 3 sportkluba + 2 eurosporta u hd... Analogne sam eliminisao, jel fali nesto od njih na digitalnom?
 
Danas me u postanskom sanducetu sacekalo ovo:

brzine.jpg


Cene i brzine downloada su veoma konkurentske, onima kojim radi dobro, net se moze meriti sa Targom po brzinama downloada. I sto je najbolje ove cene i brzine vaze i za korisnike bez ugovora. Barem je do sad bilo tako. I mogu reci da ovaj provajder svake godine ubrzava net. Ni jednu godinu nisu propustili da ubrzaju. A prosle godine kad su trebali da ubrzaju nekih dve nedelje pre su isli i menjali modeme korisnicima koji prelaze na brzine vece od 30mbps. Umesto DOCSIS 2.0 dobili su DOCSIS 3.0 modeme.

Evo i kompletnih slika:
 
E svaka im cast, ajde i ja jednom da ih pohvalim. 10mbit za 1220 je stvarno ok
 
Pozdravljam ubrzanje. Nadam se samo da neće biti na uštrb kvaliteta.
 
A prosle godine kad su trebali da ubrzaju nekih dve nedelje pre su isli i menjali modeme korisnicima koji prelaze na brzine vece od 30mbps. Umesto DOCSIS 2.0 dobili su DOCSIS 3.0 modeme.

Evo pre oko 20 minuta mi je zamenjen modem Motorola SB5101 sa Compal CV6181E.

EuroDOCSIS 3.0 / 2.0 / 1.1 / 1.x compliant
1GHz Full band capturing
8x4 channel bonding
2 RJ-11 voice ports
One auto-sensing gigabit Ethernet port
Supports IPv4 and IPv6
Support VoIP NCS and SIP Protocol in one firmware build
Enhanced security with AES traffic encryption and advanced SNMP network management
Easy setup and installation
User-friendly online diagnostics
Low-power consumption
Small form-factor

http://www.icbn.com.tw/product.php?act=view&no=23

Kad sam pitao zbog cega se menja modem kad EuroDOCSIS 2.0 moze da gura oko 50 mbps u downstreamu dobio sam odgovor da se menja zbog toga nek se rastereti mreza posto on tih 50 mbps moze i stvarno da pogura ( kaze serviser testirali su i gurao 50 mbps u downstreamu ) ali idu samo preko jednog kanala a opterecuje mrezu. DOCSIS 3.0 modem sve to podeli na 4 kanala i time se smanjuje opterecenje mreze.

Videcemo posle prvog oktobra kako ce raditi net.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Bice kolaps po manjim mestima :D
Tad bas i krece sezona torentovanja igara i hit filmova.. gotovi su, ima Zemberi da se pusi :D
 
Evo počeli sa menjanjem brzina...

2993593534.png
 
Lepo da su i upload podigli na 20 mbps paketu sa 1.5 na 2 mbps.

Inače ovaj novi modem što sam dobio svetli kao božićna jelka. Strašno, morao sam izolir trakom prelepiti sve LED-ove na njemu.
Slikacu kad dodjem kući da se vidi koliko to šljašti u mraku.
 
Poslednja izmena:
Pusteno ubrzanje svima sinoc. Bas lepo od njih.
 
Kod mene kući i na poslu su još uvek iste brzine.

Edit: kod mene na poslu je promenjena brzina mada kad sam gledao ujutru bila je stara brzina 10/0.5 mbps. Sad je 20/2 mbps i Speedtest pokazuje tačno oni brzinu koju plaćam. Videćemo kako će raditi u narednim danima.

a5u2ypes.jpg
 
Poslednja izmena:
Sad sam došao kući i tu mi je još uvek stara brzina: 20/1.5 mbps

jata3y8a.jpg
 
Pa dobro imaju fore jos nije 1.10. ne mogu svima odjednom pa onda krenu par dana ranije da bi svi imali nove brzine od 1.10
 
Poslednja izmena:
Inače ovaj novi modem što sam dobio svetli kao božićna jelka. Strašno, morao sam izolir trakom prelepiti sve LED-ove na njemu.
Slikacu kad dodjem kući da se vidi koliko to šljašti u mraku.

2013-09-27-192341600x800.jpg


Inace levo do modema je router i na njemu naravno ima LED-ovi koji nisu prelepljeni a ne vidi se na slici :D
 
Koliko ovaj modem trosi struje ? :)
 
Pise da je "Low-power consumption" a ispod njega pise input voltage 12V 1.5A.
 
Pa i nije bas low ... ako mu toliki adapter treba ....

Neka, za bozic ide napolje kao ukras za kucu :)
 
Jel' ima neko ko je imao 20/1.5 da mu je povecana brzina na 40/2 ?? Posto meni jos uvek nije povecana.
 
Dosta ti je 20 :D zovi call centar, verovatno ti je modem ostao zaglavljen na 20
 
Vec je neki lik koji ima 20mbps kontaktirao podršku. Copy/paste sa njihovog foruma:

Postovani,

Menjanje paketa kod korisnika na nivou cele mreze je proces koji
iziskuje malo vise vremena te Vas molimo za Vase strpljenje. Necete biti
osteceni. Kolega koji vrsi zamenu modema u Beceju ce vas kontaktirati na
broj telefona koji ste nam ostavili prilikom sklapanja ugovora. Ukoliko
zelite da Vas kontaktiramo na neki drugi broj, molim Vas da nam
odgovorom na ovu poruku dostavite novi broj telefona.

S postovanjem,
SAT-TRAKT
 
Evo konacno i meni kuci pusten 40/2 mbps paket :) I ovu brzinu placam 2150 RSD. Ako ce net da radi kao i sto mi je pre radio ja sam zadovoljan. :)


na telefonu:

2013-10-07-19-12-33.png


Dosta ti je 20 :D zovi call centar, verovatno ti je modem ostao zaglavljen na 20

Bio u pravu u vezi ovog:

Poštovani Pavel,

u pitanju je nenamerni propust sa naše strane. Dupliranje brzina kod
svih naših korisnika je kompleksan proces pri kom se na žalost mogu
desiti manje greške i ova je jedna od njih. Greška je ispravljena, te
Vas molim da uradite jedan speedtest i uverite se o dupliranoj brzini
interneta.

U ime SAT-TRAKT-a Vam se naj iskrenije izvinjavam zbog napravljenog
propusta.



S poštovanjem,
Ivan
SAT-TRAKT
 
Poslednja izmena:
Evo ga i torrent, brzina je konstantna bez vecih oscilacija. :)

torrent.png
 
^fantazija :) 40mbit za relativno male pare.
 
Samo da tako i ostane. Poslednje povacanje je tragicno proteklo. Jako puno ljudi se zalilo. Bese oko Nove godine, imao sam placen ket od 20Mbps a nocom je islo 2-3 Mbps. Tada sam suspendovao internet i presao na adsl na kome, evo vec 9 meseci, nemam bas nikakvih problema.
 
Evo jos jedan torrent :D Slikan pre minut znaci nema zagusenja ni sad uvece :)

down.png
 
untitled-2.jpg


untitled-3.jpg



Pa i nije bas low ... ako mu toliki adapter treba ....

Neka, za bozic ide napolje kao ukras za kucu :)


Ja sam danas vratio Motorolu i uzeo novi, i to vratio samo modem, adapter je isti na oba, tj. rekli su mi da ne moram da ga vraćam. Praktično, Motorolin adapter radi i na ovom DOCSIS3 modemu.
 
Poslednja izmena:
Kad li stigneš da odgledaš sve to što skidaš? Meni je veći gušt da 1 GB skine za 20 min nego za 2 i da odgledam s guštom sve ono što skinem, a ne samo da trpam 5 petabajta na disk.
 
Kad li stigneš da odgledaš sve to što skidaš? Meni je veći gušt da 1 GB skine za 20 min nego za 2 i da odgledam s guštom sve ono što skinem, a ne samo da trpam 5 petabajta na disk.

Nikad nisam gledao MF, pa mi zanimljivo :) Kako koju ep pogledam, tako je obrišem, zato i skidam samo 8 GB od 40+ :)


Edit:

Pablo, ja sam dobio 6141e modem, odakle tebi 6181? Taj je sa 2 voice porta?
 
Poslednja izmena:
Jeste. Ima dva voice porta. Verovatno u budućnosti planiraju da ponude fiksnu telefoniju.

I baš me zanima kad će krenuti onaj DTV2GO i kako će raditi. Nadam se samo da ce raditi bolje od SBB-ovog D2GO.

I koji ti je to netmeter?
 
Nazad
Vrh Dno