Šta je novo?

Sat-Trakt Internet Provider

Vrlo su mogući povremeni prekidi konekcije jer sada je lepo vreme pa možda se više rade popravke i zamene na stubovima...ali i bez toga ako je signal slabiji i ispod stabilne margine.

Koliki su ti signali u modemu?? Postavi nam tu sliku. To odmah pokaže sve moguće probleme...Ako je to na granici stabilnog onda čim opteretiš konekciju sa torentima, striming i slično onda će se ruter sam restartovati. Zato ti malo dobro radi pa malo ne radi :)

Kod mene je sad trenutno ovako. Trebalo bi da bude malo jači signal :(
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    43.2 KB · Pregleda: 165
Poslednja izmena:
Kako da testiram te signale??
 
Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -5.8 dBmV 37.5 dB
Channel 2: -8.9 dBmV 37.9 dB
Channel 3: -8.2 dBmV 37.9 dB
Channel 4: -7.7 dBmV 37.8 dB
Channel 5: -7.0 dBmV 38.2 dB
Channel 6: -6.8 dBmV 37.9 dB
Channel 7: -6.2 dBmV 38.2 dB
Channel 8: -6.1 dBmV 37.8 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 42.0 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
 
Na žalost LOŠ SIGNAL!!!!

Uh, to moraju da ti nekako poprave jer ćeš imati te nasumične prekide interneta ili restarte rutera čim počne neki veći simultani download/stream, ali i bez toga samo mnogo ređe..
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.Znaci oko 40 bi trebalo da bude? Ja stvarno nista ne znam sto se tice tih stvari :p
 
Hvala na odgovoru.Znaci oko 40 bi trebalo da bude? Ja stvarno nista ne znam sto se tice tih stvari :p

da, barem 40...mada vidim da ti se gube i kanali za upload što najverovatnije i uzrokuje te povremene prekide...Na onom što si poslao samo jedan kanal za upload ti je aktivan a trebalo bi tri, ali oni bi trebali da budu ispod 40 dBmV
e sad zavisi i koliko si daleko od pojačivača, da li si na stubu podeljen spliterom sa komšijom(tu se izgubi malo signal čim se tako deli običnim spliterom). Ako nema mesta onda treba na spliter staviti one koji imaju samo tv..itd itd

svakako bi trebalo detaljno pregledati instalaciju u kući, tavanu, uličnom stubu/banderi...svaki decibel više je kao zlato!
 
Cesto koristim ovaj SBB-ov isecak, ali verujem da vazi za sve kablovske operatore :)

Power Level - jačina primljenog signala. Vrednost ovog parametra treba da bude izmedju -12 i 12, idealno oko 0

SNR - Signal to Noise Ratio - odnos signala i šuma na liniji. Optimalna vrednost ovog parametra je preko 34

Power Level - jačina odlaznog signala. Optimalna vrednost ovog parametra je u opsegu 40 do 50 dbmV, a prihvaljiva odstupanja su kada je vrednost izmedju 35 i 55 dbmV.

@NemanjaDk93
Probaj da resetujes,, tj fizicki iskljucis modem i onda opet pogledaj koliko imas Up stream kanala ?
 
Cesto koristim ovaj SBB-ov isecak, ali verujem da vazi za sve kablovske operatore :)

Power Level - jačina primljenog signala. Vrednost ovog parametra treba da bude izmedju -12 i 12, idealno oko 0

SNR - Signal to Noise Ratio - odnos signala i šuma na liniji. Optimalna vrednost ovog parametra je preko 34

Power Level - jačina odlaznog signala. Optimalna vrednost ovog parametra je u opsegu 40 do 50 dbmV, a prihvaljiva odstupanja su kada je vrednost izmedju 35 i 55 dbmV.

Ove vrednosti su samo teoretske, ali u praksi je malo drugačije. Ni svaki modem/ruter ne očitava isto ove podatke ali mogu poslužiti kao referenca..
npr. na Thomson ruteru čim je snr za download 36-37 na svim kanalima a vrednost za upload preko 40-45 skroz poludi i počinje besomučno restartovanje..Znam ovo iz iskustva jer sam imao ove probleme dok se vrednost snr za dl nije podigao na 40-41 a za upload oko 35..

vidim da se gube kanali za upload a to svakako nije dobro i mislim da je to verovatni uzrok problema a posebno zato što je mu je pušten bandwidth 80/5 mbit

e sad treba otkriti uzroke svemu tome.. :)

ako su ga prikačili na spliter napolju moguće da je i to jedini razlog... bemliga ipak je to <> -3 ili -6 db(ako ih ima troje na spliteru, pa svakom -6 db signal)

svakako treba jedna detaljna inspekcija :)
 
Kao sto sam rekao...Bili su danas dok sam bio na poslu,cale je bio kuci, proverili sve kazu imam perfektan internet...Jos su mi stavili za pozadinu speedtest net kako imam 77/4.7mbps... Kontam da su samo prikljucili da izmere net i to je to!!! Danas upalim stream radi dobro 20min i posle 200 300 ping u WOTu! Trkira net ubi! Mamu im nesposobnu
 
Sat-Trakt od 1. juna povezuje prve korisnike na podzemnu FTTH mrežu u Subotici

Sat-Trakt iz Bačke Topole, jedna od vodećih distributera kablovske televizije i internet provajder u Vojvodini, najavio je da će od 1. juna ove godine povezati prve korisnike na podzemnu mrežu FTTH (Fiber to the Home) tehnologije u Subotici.

Kako je saopštila kompanija, korisnicima će ovo doneti veće brzine interneta, kao i stabilnost servisa bez bilo kakvih smetnji, dok operatoru ova tehnologija omogućava jednostavnije održavanje mreže, neuporedivo manji broj intervencija i, samim tim, veće zadovoljstvo korisnika.
 
Od danas novi kanali u StCable DTV-u :)

32 K:CN 1
50 K23
51 TV SUBOTICA
81 TV PARTIZAN HD (kanal FK Partizan u HD kvalitetu)
101 K:CN 2
102 K:CN 3
148 HAYAT HD
149 PRVA MAX
150 PRVA WORLD
151 PINK HA HA
152 PINK LOL
178 NATIONAL GEOGRAPHIC WILD (srpski titlovi)
179 BBC EARTH (sada kanal ima srpske titlove)
257 NATIONAL GEOGRAPHIC WILD (može se birati originalni ton ili mađarski sinhron)

111 STINGRAY I CONCERTS HD (Pojavio se naziv kanala sa HD pa je moguće da se planira prelazak sa SD u HD.Za sada je još SD)

Ako vam se novi kanali nisu automatski pojavili na listi potrebno je ponovo skenirati uređaj..
 
Devojka je u Temerinu, koristi neku Parabolu, koja dere za sve pare, pa joj savetujem da se prebaci na ST. E sad kakvi su oni u Temerinu? Novosadska je ulica u pitanju. Jel neki deo Novosadske ne radi, a neki radi i tako?

Jel ima nekih akcija ili sto se vidi na sajtu, to je to? Gledam pakete i nema net i tv posto joj telefon ne treba.
 
Koliko ja znam nema nikakvih akcija osim onih što su navedeni na sajtu. A paket nemože bez telefona, bezveze al šta ćemo.
 
Poslednja izmena:
Kakva logika, paket ne moze bez telefona :whip:

Nadam se da ce biti sve dobro, jer ce mi dzigericu pojesti ako ne bude valjalo.
 
Gde si našao tu ponudu? Ne vidim na sajtu?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
To je direktna posledica ulaska SBB optike u Suboticu.
 
I mene interesuje spisak kanala, posto broj kanala nista ne znaci...
Dodatna pogodnost je prikljucak za 2 TV uredjaja po ceni jedne pretplate (bar tako pise na njihovom sajtu).
A cena od 1.367,00 dinara (ukljucena naknada za fiksni telefon) za 50/25 ce jako da popravi kvalitet i dostupnost PRAVOG broadband interneta u Subotici!
 
ima li negde detaljan spisak svih kanala ?


Evo ga sipsak kanala za digitalnu televiziju.

IMG_20170814_155337.jpgIMG_20170814_155329.jpg

Sto se tice optike raspitao sam se konkretno za Temerin,optika ima u Temerinu,a tek od decembra ce poceti da prebacuju postojece stare korisnike na optiku i to u ulicama na kojima su razvili optiku. Nisu sve ulice u planu za optiku.
 
Danas spojeno,..
Subotica, FTTH (fiber to the home)

~1600din mesecno

vi3hcyc.jpg
 
Odlicno izgleda. Jel mozes da slikas opremu?
 
Jedva cekam da krene i u ostalim gradovima. Mislim da Becej sam po sebi ima dosta optike jer je neki centar ovde za tv i internet ako se ne varam.
 
Daj neki EU server nemacka/holandija, da vidimo realan ping :)
 
Zanimljivo, ima AC i 2.4 & 5ghz
 
Nazad
Vrh Dno