Šta je novo?

Sat-Trakt Internet Provider

Nije do telefona (Samsung A5 2017), testirao sam ga kad su postavili mts wi-fi drvo, brzina su bile velike.

Edit: Malopre prođoh pored drveta... :)

Screenshot-20190724-131100-Speedtest.jpg
 
Poslednja izmena:
Ti imas neki drugi ruter?

Kod mene je ovako:

Mislim da nemamo svi iste rutere. Možda se samo zovu Cisco EPC3925 ali sa različitim firmware-om jer su to sve krševi refabrikovani i kupljeni na otpadu elektronike.
Čini mi se da SBB/STCable i ostali kablovski provajderi sve to kupuju na šlepere odavde: LINK LINK
Moj firmware je neki iz davne 2012. godine :type:
Kod mene kad se stavi na Wide 40 Mhz onda se wifi konektuje na 300 mbit. Ako je na Standard 20 MHz onda samo 72.2 mbit i ne može se dobiti puna brzina "Trio Premium 2019" koja obično ide oko 79/7.8

Model: Cisco EPC3925
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: epc3925-ESIP-16-v302r125561-120727c
Firmware Name: epc3925-ESIP-16-v302r125561-120727c.bin
Firmware Build Time: Jul 27 21:16:18 2012
 
Model: EPC3925
Hardware Revision: 1.0
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: e3925-ES-16-c1200r5593-170925c
Firmware Name: e3925-ES-16-c1200r5593-170925c.bin
Firmware Build Time: Sep 25 13:01:01 2017

Da li moze da se updejtuje Firmware?
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je kod mene bilo automatskih izmena (preuzimanja firmvera) ali se sećam da sam u wi-fi podešavanjima ranije imao da biram između 2,4 i 5 GHz a sada mi nudi samo 2,4GHz.

Model: Cisco EPC3925
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: e3925-ES-16-c1100r5593-150429c
Firmware Name: e3925-ES-16-c1100r5593-150429c.bin
Firmware Build Time: Apr 29 15:00:16 2015
 
Najbolje da se svi mi korisnici iz Apatina organizujemo i da odemo tamo kod njih i da ih pitamo.
 
Imamo svi različite firmware pa je verovatno tu problem sa wifi brzinama i podešavanjima. Moj je kanda najstariji i za 3 dana puni 7. rođendan :party:
 
Najbolje iza ovog njihovog ubaciti neki kvalitetan ruter kao što je TP-Link Archer C7
 
Pozdrav! Na Moj STCable portalu u poslednje vreme primecujem da se desava da se ponekad ne azurira potrosnja interneta, odnosno za pojedine dane pise da je potroseno 0.00 MB, a potrosio sam sigurno vise od 1 GB. Da li se jos neko ovo desava? U sustini potrosnja i nije vazna jer je flatrate paket, vec samo zapazanje.
 
Pozdrav! Na Moj STCable portalu u poslednje vreme primecujem da se desava da se ponekad ne azurira potrosnja interneta, odnosno za pojedine dane pise da je potroseno 0.00 MB, a potrosio sam sigurno vise od 1 GB. Da li se jos neko ovo desava? U sustini potrosnja i nije vazna jer je flatrate paket, vec samo zapazanje.

Isto i kod mene povremeno..Ne znam šta će im to ako su svi paketi flat i nemaju FUP (ili ipak imaju za "heavy" downloadere :))
 
Pozdrav svima. Imam jedan cudan problem sa modemom Cisco EPC3208G. Modem se nalazi na radnom stolu, pored racunara i ostalih periferija, a prikljucen je na produzni kabal zajedno sa pomenutim uredjajima. Kada je modem ukljucen u struju i na kablovsku mrezu, iz nekog razloga pravi problem zvucniku za racunar, tj. kada se zvucnik ukljuci, cuje se neko cudno krcanje. Ako podignem slusalicu od telefona, cuje se potpuno isto krcanje kao iz zvucnika. Ako se modem iskljuci iz struje krcanje na zvucniku nestane. Ima neko ideju o cemu bi moglo da se radi?
 
Микрофонија, сметње уређаја, удаљиш модем од осталих и то крчање ће да престане.
 
Hm, takav problem nikad nisam imao, a nista od uredjaja nije pomerano u poslednje vreme. Krcanje se odjednom pojavilo.
 
Upravo zamenili 3208G za 3925. Moze podsetnik, koju kombinaciju stavljaju za username/password? Ne mogu se ulogovati sa admin/admin.
 
Pitanje...pošto sam produžio ugovor, dobio sam neki ac ruter pa sad pored modema moram da imam i ruter (kojim baš nisam nešto zadovoljan) na stolu! Jel ima neki asus/netgear kvalitetan modem/ruter koji bi mogao da zameni ova dva uređaja? Ja ne znam jel to annex B koji je na njihovom modemu koji sam dobio ili šta?

Hvala unapred na odgovoru

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Pa sto si pristao na to? St ima neke crne cisko rutere/modeme sa wifi. Al su skuplji ocigledno, trebao si traziti odma

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Bez uvrede ali ne treba mi šta sam trebao već šta sada mogu da uradim! Ekipa što izlazi na teren je generalna 0, sinhronizacija sa onima u kancelariji je 0, volja da pomognu ili informišu krajnjeg korisnika o mogućnostima 0 itd.

Nije problem da dam 100e za neki polovni modem/ruter samo da mi to menja svu onu skalameriju kući, i da može taj njihov kabel da se ubode (pošto nije klasičan tel priključak kao kod pošte ranije)!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Coax tj. DOCSIS modem ne mozes da koristis ako nije MAC adresa aktivirana u sistemu. Dakle, mozes ti da kupis EuroDOCSIS 3.0 modem, ali ti nece raditi dok ga ONI ne aktiviraju sto skoro sigurno nece, jer nijedan kablovski provajder u Srbiji ne aktivira korisnicima random modeme.
 
Bez uvrede ali ne treba mi šta sam trebao već šta sada mogu da uradim! Ekipa što izlazi na teren je generalna 0, sinhronizacija sa onima u kancelariji je 0, volja da pomognu ili informišu krajnjeg korisnika o mogućnostima 0 itd.

Nije problem da dam 100e za neki polovni modem/ruter samo da mi to menja svu onu skalameriju kući, i da može taj njihov kabel da se ubode (pošto nije klasičan tel priključak kao kod pošte ranije)!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Kontaktiraj ih, mozda ti izadju u susret. Ja sam im bio trazio tako nesto pa su me odbili, zatim im sam im trazio neki popust kao 10godisnji korisnik i isto me odbise. Rekao sam hvala lepo i dovidjenja.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da li neko od forumaša koristi sat traktov set-top box za digitalnu? Ako ima nekog ko je raspoložen da postavi slike kako to čudo od tehnike izgleda, da li može snimati na usb flash, izgled opcija uređaja i da li se može gledati unazad program slično kao kod EON?
 
Kod mene su postavili neki Echolite, koji stvarno nije nikakvo posebno cudo. Na zalost, trenutno nisam u mogucnosti da postavim sliku uredjaja i menija. Sto se snimanja tice, video sam da nudi opcije PVR-a, ali nisam probao nista snimati na flash. Napredne opcije, tipa gledanja unazad i VOD, nisu dostupne.
 
Zna li neko moze li se daljinski upravljac od Echolite set top box-a sinhronizovati sa TV prijemnikom, tako da se sa oba uredjaja moze upravljati jednim daljinskim? Na daljinskom za STB postoji dugme TV, ali kako se radi sinhronizacija nemam ideju.
 
Moze. Meni je to serviser uradio kao gratis ili kako god nazvati to. Sa daljincem od echolite boxa upravljam i TV-om.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
I dalje čekam preporuku za neki kvalitetniji modem/ruter sa coax ulazom?!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Prvo proveri da li hoce da ti aktiviraju. Ako nece, dzabe kupujes, neces moci da koristis. Mora provajder da aktivira modem po MAC adresi da bi radio u sistemu i samim tim imao net na njemu.
 
Nazad
Vrh Dno