Šta je novo?

Sat-Trakt Internet Provider

Miki Pirs

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.11.2010
Poruke
16
Poena
154
Ajde da otvorim temu, možda ima još neko ko koristi njihove usluge. Pa da sve vesti i eventualni problemi budu u jednoj temi.

Trenutno je na snazi ova akcija:
app_full_proxy.php


Ukoliko do 31. januara 2011. godine potpišete ugovor o korišćenju na 2 godine dobijate: 6 Mbps Flat Light internet paket za cenu Flat Light 1,5 Mbps paketa (1380 dinara mesečno) , 6 meseci kablovske televizije za 1 din mesečno, 6 meseci PayTV pakete za 1 din mesečno.


Ja sam se prekjuče prijavio za tu akciju a juče su serviseri instalirali sve i za sad šljaka odlično.
Jedino je fora što televizija MORA da ide u paketu da bi imali pravo na tu akciju, inače ja ne gledam tv uopšte pa sam jedva progutao tu kosku al ajde 6 meseci je džaba + 6 meseci paytva... sa antene koja je vatala 3 kanala ovo za sad izgleda odlično osim što ima 20ak mađarskih kanala...

Da se vratim na internet, download ne pada ispod 700kb, torent oko 750kb skida skoro konstantno iako je paket 6mb a ne 7mb. Upload ide oko 100-110kb tj 1mb kao što i treba da bude.

Evo i par screenova
1042233213.png


2ng4gg0.jpg



Izmerena brzina na speed testu iz nekog razloga je niža od stvarne tj tokom downloada iz nekog razloga.. al to je to manje više.
U suštini jako sam zadovoljan, imao sam ADSL 2 godine skojim nisam imao nikakvih prekida a non-stop je radio jedino je upload bio očajno mali 1mb/128kb
 
Au. Razmisljao sam da li da predjem na sattrakt ili da ostanem na telekomu. Ipak sam ostao na telekomu, jer mi treba mnogo novca da predjem na sattrakt. Pored toga veza je katastrofa, net stalno puca i zeza. Mada, za isti novac bih sad imao 6x brzi net od ovog koji trenutno koristim. Hmm.. :S
Nisam pametan u vezi ovoga. No, potpisao sam ugovor na godinu dana (mesec dana je vec proslo) sa telekomom. Posle tih godinu dana cu definitivno odluciti.
Ako me ostave na jednom megabitu, ima da odem bilo gde, jer vise nema smisla.
Mana (konkretno u Beceju) kod sattrakta je sto im svaki cas nesto fali. Retko prodje dva dana, a da negde nema "radova na mrezi". To mi jako smeta i ovde je mnogo ljudi preslo kod drugih provajdera. Zao mi je sto nemamo SBB, prava smo rupa. Ona poslednja.
:mad:

EDIT:
1045236997.png


Katastrofa. Koristim najskuplji internet u Srbiji. Kao da sam neki burzuj.
 
Poslednja izmena:
Uff mislim da si se zeznuo. Ja sam prvio bio najveci skeptik prema njima, kad se setim samo 2 godine muke sa njihovim wirelessom.. pa vise radi nego sto ne radi.. evo ovde za par dana koliko imam ovaj net jos nijedan prekid, 6mb je stvarno fantasticno, po prvi put gasim masinu jer nemam sta da skidam vise :) A sa druge strane kad pogledas cene naspram ADSL-a mislim i da ih tu ST sije a najavili su i jos vece brzine..
 
@Serveto, a mislis da SBB ne bi imao radova na mrezi? Ajde malo razmisljajte kao odrasle osobe. Na koji nacin u selu Srbiji zelite od 0 do 100Mbps na kuci da dobijete da bi stigli svetske standarde, a da ne bude ponekad radova na mrezi. Mislim da neki mozda i previse ocekuju od home interneta.

Koliko meni puta mobilni telefon bude sa minimalnim ili bez signala u Beogradu pa opet ne zovem odmah podrsku i ne pisem postove na internetu kako oni negde nemaju signala. Pravim banalno poredjenje namerno da kazem da za 13€ mesecno ne treba ocekivati u Srbiji fiber2home sa 99,999% uptime-a...
 
Jer se dobija 6 Mbita za cenu flat light 1.5 paketa 6 meseci , ili 2 godine dok ne istekne ugovor?
 
@bgillegal, ne znaš ti kakav je ST... Čim počne raspust i studenti/đaci pohrle kući, zaguši im se link. I tako svaki put. Da ne pominjemo da im je teh. služba glupa kao tocilo - jednom nisam imao net a ping do njihovog servera i lokal radi... Lik iz podrške me je savetovao da očistim komp od virusa i ako to ne uspe - reinstaliram windows! Kada sam mu rekao da mogu da pingujem njihov server i da tracert ne prolazi nakon lokalne mreže, nakon 5 sekundi tišine samo je rekao "proverićemo" i spustio slušalicu. Opšte je poznato da su im likovi iz tehničke na valijumima jer ne mogu da postignu sve.

Zvanični forum im je cenzurisan - nema registrovanja sem sa ST mejl adresama. Listu kanala za TV mogu online da vide SAMO korisnici televizije. Da ne pominjem da su zaključali podforum za kablovsku televiziju jer su se korisnici žalili.

I zato, nemoj suditi o ST dok ga nisi probao. Tih 6mbit lako može da se pretvori u mnogo manje. Oni su jaki SAMO zato što "operišu" po malim mestima u Vojvodini gde 90% ljudi nema mogućnost za neku net alternativu. Plus, navukli su ljude sa trogodišnjim ugovorima.
 
Ja sam ga isto uzeo, i šljaka za sada super..... Dobije se 6mbps svih 24 meseca, samo što je šest meseci 1 dinar, tek od sedmog meseca kreće pretplata, koja je u stvari najmanja pretplata u tim flat paketima. Momentalno 1,5mbps za 1380... ili tih 6mbps za 1380 dinara.... Paytv može da se otkaže posle 6 meseca.....


U Bačkoj Topoli ima preko 5k pretplatnika za cable tv, dosta njih ima i kablovski internet..... U mestu gde ima nekih 17, 18k stanovnika toliki broj pretplatnika je ogroman, jer tih 5k x 3 člana, to je 15k stanovnika......
Imao sam ranije njihov wireless internet, dok nije došao adsl, i sad sam opet uzeo njihov net, ali ovaj put cable. Mnogo su se pobošljali, ali da li će to šljakati ili ne kako treba, to ne znam. Ugovor je potpisan na 6mbps, ne mogu onda da nam daju 1ili 2. Može biti ako ima nekih problema ili nešto, ali da nas zavlače i nude tu brzinu, nema šanse...
 
Poslednja izmena:
Ugovor je potpisan na 6mbps, ne mogu onda da nam daju 1ili 2. Može biti ako ima nekih problema ili nešto, ali da nas zavlače i nude tu brzinu, nema šanse...

Pa sad... Ovde u B. Petrovcu dok sam koristio STCable net uveche je bio katastrofa... ping ode u nebesa a DL se vuche kao prebijen... A tek tehnichka podrshka: zovem ih da mi vec konachno posle dva meseca srede upload koji je trebao da mi bude 128k i kazem mu da mi je upload neprelazi 70k i obichno bude 50k on kaze to je u redu vi nemate zagarantovanu brzinu... a ja da poludim, igram COD4 preko neta i na tako malom uploadu nema sanse da radi... Morao sam da predjem na duplo veci paket da dobijem i duplo veci upload...
 
Ja sam ga isto uzeo, i šljaka za sada super..... Dobije se 6mbps svih 24 meseca, samo što je šest meseci 1 dinar, tek od sedmog meseca kreće pretplata, koja je u stvari najmanja pretplata u tim flat paketima. Momentalno 1,5mbps za 1380... ili tih 6mbps za 1380 dinara.... Paytv može da se otkaže posle 6 meseca.....

Mislim da si napravio dupli zajeb ovde.
-Ja sam zvao teh. sluzbu i pitao za ovo, rekli su 6 meseci - 6mbit po 1380din, posle 6 meseci se brzina vraca na 1.5mbit.
-Najmanji i najjeftiniji paket nije 1.5mb vec 1mb i kosta 1020din ili tako nesto.

Inace danas celo prepodne nije bilo ni televizije ni neta, zvao sam ope teh. podrsku kazu Elektrodistribucija im iskljucila napon zbog nekih radova... tralala isti izgovori kao i pre par godina sa wirellessom..

Gledajuci ovu novu akciju telekoma mislim da smo pojeli *****. Nadam se da nece jos biti ovakvih prekida inace dzumbus cu im pravim :bottle:
 
nisam napravio zajeb, pošto imam kući ugovor i vidim šta mi piše i piše ono što sam napisao.... Tek posle 24 meseca se vraća ta brzina od 1,5mbps koja košta 1380 dina..... Da li će ta cena tada biti, to već ne znam...

da je tako kao što si ti napisao, bilo bi naznačeno, kao što su naznačili da dobijaš 6 meseci cable tv i paytv za 1 dinar...
 
Poslednja izmena:
Ugovor je potpisan na 6mbps, ne mogu onda da nam daju 1ili 2. Može biti ako ima nekih problema ili nešto, ali da nas zavlače i nude tu brzinu, nema šanse...

Ugovor je potpisan na 6mbps ali ako si ga dobro pročitao, nigde se ne navodi da je to zagarantovana brzina.

To u praksi znači da jedan dan možda imaš 6, sutra 4.5, kad počne raspust 2 i tako dalje... Da ne spominjemo FUP, ako kreneš da im opterećuješ i sisaš net 24/7, lepo te opomenu i smanje... Jedini to rade.

I baš bih voleo da vidim kako ćeš da ih "nateraš" da imaš konstantnih 6mbit i taj upload/ping. Predložiće ti da reinstaliraš win a ako si uporan jednostavno će ti reći "ako vam ne odgovara raskinite ugovor".

Naravno, kad platiš preostale mesece do tog 24og...

"Sat-Trakt može još i da se pohvali da je prvi u Srbiji uveo tzv. FUP (Fair Usage Policy) tj. ograničavanje protoka posle određenog mesečnog limita. Nekada su uzimali internet od telekoma pa se moglo reci da pilicare, a sada imaju svoje linkove prema inostranstvu pa postadoshe josh gori."
 
Poslednja izmena:
niko ne govori da oni garantuju tu brzinu.... Kao što niko drugi isto tako ne garantuje...... jednostavno, kako bude, će da bude.... Nije neka para pa da dižem bunu, a i ne skidam 24/7, jer nemam više šta da skidam.... Ja sam inače u NS, a net mi je u BT.......
 
Te pilicare u rernu, a ostaviti krupne zverke u igri i strogim zakonima ih drzati pod kontrolom RATEL-a. I ja kad se setim koliko sam se patio sa pilicarima (artcom) dugi niz godina. Osedeo sam pored njih. Zato, ko ne mora neka ne potpisuje nista, samo onaj koga muka natera ili ko nema bolji izbor.
 
I evo jos jedne novosti :


76955_179923128684665_160263677317277_647788_4829274_n.jpg
 
I evo jos jedne novosti :


76955_179923128684665_160263677317277_647788_4829274_n.jpg
****** U BOJI.

Sto se tice smanjivanja brzine, to mozda rade po manjim mestima, ja sam sad svukao preko 300gb i dalje mi je isti ping/brzina a na sajtu stoji za pakete jace od 6mb ako se potrosi 100gb onda mogu da shejpuju brzinu. Za 6mb i nize to ne postoji tako da smo ok.

Acane, bilo bi super kad bi tako bilo bez obzira sto se placa od prvog meseca, imati 6mb 2 godine za 1300din je stvarno odlicno.. nije mi jasno zasto su meni kad sam zvao rekli da posle 6 meseci se brzina vraca na 1.5mb... Neznanje ili neinformisanost.. ili ih jednostavno zabole.
 
Ja kad sam ih zvao, onaj lik i tehnicke sluzbe se totalno pogubio, bas sam ga zbunio xD

Kako okrenes, danas smo sve razjasnili (bar tako kaze taj lik, a tako pise i u ugovoru) 2 godine je ta brzina.... jedini zajeb je bio oko cene, posto na papiru pise da je 1 dinar prvih 6 meseci... kaze da su oni napravili zajeb i kad su videli ispravi li ga...

Nisam ja skidao puno.....
 
Ma ne mojte se zamlacivati sa njima, na njihovoj kablovskoj vam je maltene 50% kanala iskljucivo na madjarskom a odnos prema korisnicima blagi uzas...
 
Nije bas 50 posto, ali sta da radimo, kad nemamo izbora... Imamo sve kanale sto imaju i drugi, samo sto su neki sync na Madjarski, a neki su bas madjarski...
 
Ja sam ih sat vremena brisao al sto se mene tice jedino gledam Sportklub i Sportklub + koji su na 1 i 2 :d
 
A ne mislite da na teritorijama gde Sat-trakt deluje ima i madjara, koji zele da prate te programe?
 
Osnovno pravilo :

Potraznja = ponuda


Nema tu mnogo da se mudruje.

Po meni su dosta bolji nego adsl i IPTV ...e sad niko nije savrsen...

Cekamo i oni da se digitaluzuju sa CATV pa da uzivamo i u tom cudu ! A internet je sasvim korektan!
 
Haha..koje blesavo ime za provajdera...Sta im to znaci Trakt i Sat?? Prva asocijacija mi je da prodaju traktore :laugh: To kod mene u Dugoj Poljani nema...a nema ni u kratkoj :D
 
Nešto gledam i dalje ne nalazim da iko ima bolju ponudu od one što je neka grupa ljudi uzela 6 mbita i 1.5 upload za nekih 1300 din, a prošlo je deset meseci....
 
Haha..koje blesavo ime za provajdera...Sta im to znaci Trakt i Sat?? Prva asocijacija mi je da prodaju traktore :laugh: To kod mene u Dugoj Poljani nema...a nema ni u kratkoj :D[/QUOTE

Mislim da su se oni ranije bavili satelitskom televizijom....od toga im je i ostao naziv...
 
Bili su jedni od najvecih uvoznika i distributera satelitske opreme, sa sedistem u Backoj Topoli. Korektni i sa uvek, dobrim cenama. Imali su i jednu prodavnicu u BG [jedna ulicica blizu Crvenog krsta], ali ne dugo...
Problem je sto se ljudi ne secaju : "PACE" , "Kopernikus", "Nextwave" i "Columbia" analognih risivera.
pozz
 
Sad imam ADSL 4mbps a razmisljao sam da potpisem ugovor na dve godine sa novim paketima kod telekoma ali sa ovim brzinama mislim da cu razmisliti...

Telekom ADSL
5 - 1500
10 - 1900
20 - 2800
- za stabilnost i ping
- protiv brzina, overhead, cena

STCable
5 - 1220
10 - 1520
20 - 2120
30 - 2820
60 - 3720
120 - 6820
- za brzina, brzina, brzina, cena
- protiv stabilnost ( cesto nestanci struje a nije bitno ako i nestane samo u jednom delu sela posto se podstanice napajaju sa mreze tu gde se nalaze), stabilnost uvece kad su svi na netu i FUP

Neznam kakav je ping posto sam kod njih bio pre cetiri godine i samo selo je bilo povezano kablovima i iz njihovog centra prema netu se islo preko wireless-a ( canopy-ja) i cim je padala kisa, pala magla, vejao sneg ping ode u nebesa... Sad su razvukli optiku do cvorista i trebalo bi da radi neuporedivo bolje ali nisam bas siguran...
 
U principu nije lose, dok je bilo 9mb/s bilo je oko 8,72 rezultat testa, a sa 20mb/s je 17,75.
http://www.speedtest.net/result/2288278770.png

Bice da tu mnogo toga utie i da ti serveri jednostavno nemogu da "odgovore" kako treba. U praksi je MicroTorrent isao 1MB/s sada 2,2MB/s, a u Windows task manageru je bilo network utilisation 9,5-10% (od 100mb/s), a sada 21%. Korektno za sada, a evo vec 2,5 godine sam kod njih. Za 2120 dinara 2,2MB/s torrent je OK.
 
Bio sam kod njih i ovih dana bi trebalo da dodju i donesu modem. Posto sam pre koristio njihov net svi kablovi su provuceni i nemoram da podpisujem novi ugovor posto mi je stari istekao pre nego sto sam presao na adsl. Koristicu nekoliko meseci da vidim kako radi pa ako mi se ne svidja vracam se na ADSL.

PS: super ti je ping. Kazi mi samo koliko GB otprilike mesecno svuces sa neta?
 
Neka novost kod ovog providera:

Ovo me sacekalo sa racunom:

2013-07-17 23.30.17_1280x601.jpg

Isto kao sto SBB ima D3 GO tako ce ovi uvesti DTV2GO ali koliko sam razumeo mocice da se gleda samo iz njihove mreze sto i nije nesto... Mozda ce posle razmisliti pa omoguciti da se gleda i iz drugih mreza kao sto je i SBB uradio.
 
Nazad
Vrh Dno