Šta je novo?

Sat-Trakt Internet Provider

Ma nije na misiji... Svi postovi samo u ovoj temi i samo hvali firmu gde radi [emoji23]
b7d0e156a92eec0822fb53624b873ee5.jpg


Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Nije dugo potrajao.
 
@Goanfurslf
ne mogu se oteti utisku da si na nekoj "misiji" , mogao si se suzdrzati komentara...

Ali da se vratimo na temu. Korisnik sam pomenutog catv provajdera od samog pocetka tj dok su bili BE net ili tako nesto. Mogu da kazem da smo nas nekoliko sa mreznim iskustvom cak i ucestvovali na izgradnji sistema, naravno savetodavno.
Nekoliko nas entuzijasta je napravio i DC mrezu za deljenje fajlova i chat posle je to postao i svojevrstan servis na mrezi zbog kojeg su se mnogi prikljucili itd... ali sve je to istorija. Kvalitet tokom godina se zaista popravljao i ne mogu nista lose da kazem, cak mogu da ih pohvalim sto se tice odziva na reklamacije,kvarove itd.
Ono zbog cega sam pisao i zbog cega sam i dalje razocaran je razlika izmedju novih i starih korisnika. Meni se to svede na belci crnci .... i niko me nece ubediti da je to tako ispravno i moralno.
novi ugovor je za mene novi ugovor. Da li je u pitanju postojeci korisnik ili novi, u pitanju je novi ugovor.
E sad, sto se to uopste nigde ne spominje na sajtu ili na brosurama se smatra laznom reklamom, ako ne gresim, ali mene ni taj deo bas ne interesuje. Mene samo dotice taj deo gde sam ja crnac a neki drugi su belci..... ili obrnuto.

Apsolutno se slažem! Novi ugovor i vezivanje na 2-3 godine trebalo bi se isto tretirati. Na žalost svi provajderi imaju takvu ili sličnu politiku.Nama samo na kraju ostaje da uzmemo ili ostavimo.
 
Pozdrav! Da li moze informacija, da li se za svaku promenu izvrsenu putem Moj STCable portala mora otici do poslovnice radi potpisivanja zahteva? Tu podrazumevam promenu/dopunu paketa, privremeno iskljucenje, promenu kontakt telefona, itd. Ako za svaku od ovih promena traze licni dolazak, cemu onda sluzi portal?
 
Pozdravio sam ove klosuse i odjavio sve posto je njihova fleksibilnost ravna nuli.
Hello supernova :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
@dovahpig pošalji nam rezultate speed test- a konekcije! Da znamo i mi ostali kako to radi.
 
Da li neko zna username i password za logovanje u ruter?
 
Pozdravio sam ove klosuse i odjavio sve posto je njihova fleksibilnost ravna nuli.
Hello supernova :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Podeli nam malo iskustvo please.
Mislim da i ja uskoro napušta cirkus...

Definitivno s I očekuju nove korisnike. Pa Ajde da se igramo.... Godinu tu, godinu tamo [emoji16]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ali gde mozes ici ?
 
MTS
imaju skoro sve HU kanale, u box paketu bude sve jeftinije
Uveliko uvode optiku po većim gradovima...
ST CABLE više nije ona kompanija koja brine o svojim korisnicima.
Ne daju mi da pređem na novi paket, samo ako potpišem ugovor. Što mislim da je ucena, na to ne pristajem.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja ne znam sta se desava danas, nemam O2, BBC Earth i jos par kanala... samo su nestali?
 
Casio EPC3925 kako promeniti ip adresu? Pokusao sam da restartujem ruter nekoliko puta medjutim ip adresa se nije promenila.
 
Možda ubacuju nove kanale? Hm.. Da vidimo [emoji41]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Meni rekose da imam dinamicku IP adresu, medjutim vec 5 meseci mi je isti IP. :d
 
I na sajtu pise da se dobija dinamicka IP adresa, a vise od godinu dana IP nece da se promeni ako se resetuje modem/ruter.
 
Mozda oni mogu da promene ip adresu u svom sistemu, ako ih kontaktiram i pitam da to urade?
 
Динамичка адреса значи да ће понекад да се промени али то може да буде дневно или да годинама остане иста. Док сам користио СББ, месецима би адреса била иста, могуће да ће да се промени ако је модем/рутер откачен мало дуже (више сати, дуже од 24 ...) али није сигурно. Они свакако могу да промене, питање је да ли хоће.
 
Mogli bi da ubace nekoliko novih u HD ali i 4K npr Fashion TV 4K koji emituje fta
 
Jedana mana i jedna prednost Cisco EPC3925 rutera

- mana wi-fi local network 72,2 Mb\s

- prednost Local area network 1 GB Mb\s

kod huawau rutera od mts-a tamo je 100 Mb\s local area network a wi-fi cak 150 Mb\s kada se u ruteru podesi...

Sto u praksi znaci da sa SAT-Traktom nemozete cak ni da imate punu brzinu interneta ,ako imate neki brzi paket dok ste na laptopu ili mobilnom uredjaju.
 
Poslednja izmena:
Daju sada neke Mercusys rutere uz nove pakete. Da li je mozda neko koristio novi ruter, i kako funkcionise?
 
Ne davaju to...Pre nekoliko dana sam se prebacio i nisam dobio taj ruter kao ni onaj pojacivac signala.
 
Jedana mana i jedna prednost Cisco EPC3925 rutera

- mana wi-fi local network 72,2 Mb\s

- prednost Local area network 1 GB Mb\s

kod huawau rutera od mts-a tamo je 100 Mb\s local area network a wi-fi cak 150 Mb\s kada se u ruteru podesi...

Sto u praksi znaci da sa SAT-Traktom nemozete cak ni da imate punu brzinu interneta ,ako imate neki brzi paket dok ste na laptopu ili mobilnom uredjaju.
Prebaci u ruteru na HT40 i imaćeš 300 mbit
 
Jedana mana i jedna prednost Cisco EPC3925 rutera

- mana wi-fi local network 72,2 Mb\s

- prednost Local area network 1 GB Mb\s

kod huawau rutera od mts-a tamo je 100 Mb\s local area network a wi-fi cak 150 Mb\s kada se u ruteru podesi...

Sto u praksi znaci da sa SAT-Traktom nemozete cak ni da imate punu brzinu interneta ,ako imate neki brzi paket dok ste na laptopu ili mobilnom uredjaju.

Stavi na wide! Onda ide ok
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    7.9 KB · Pregleda: 101
Tako je i kod mene.

Danas sam i ja obnovio ugovor koji mi je isticao u martu 2020-e, kao i ti nisam dobio smanjenje prvih računa ali sam dobio ubrzanje interneta sa 20/1,5 na 80/8.

8199733791.png





Meni pod "Channel Width" nudi "20 MHz only" i "Auto (20 or 40 MHz), koju god opciju da izaberem na telefonu ne dobijam više od ovoga...

Sat-Trakt.jpg
 
Telefoni nemaju dobar prijemnik wi-fi signala, probaj laptop, ako ne verujes idi na trg Nikole Tesle pa tamo kod mts wi-fi drveta isprobaj na telefonu meni je oko 100\200 Mbps mts wi-fi na laptopu dok mi je na telefonu oko 38\38 Mbps kada se prikacim na mts wi-fi drvo.
 
Nazad
Vrh Dno