Šta je novo?

Transformacija Ruzno Zito

Mr Ramon

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2010
Poruke
27
Poena
154
E ovako imam Zito kuciste pa hocu malko da ga ulepsam
Nameravao sam da izrezem bocnu stranicu i da stavim neonku
?

E sad Pitanja

1.Na bocnoj strani da stavim pleksiglas ili Staklo?

2.Cime lepiti?Onom trakom ili silikonom?

3.Gde nabaviti onu neonku koja svetli u ritmu muzike?


4.I da vazdusno hladjenje....Sta trebam ugraditi u kuciste od kulera?
Posto imam kuler na procesoru,2 na grafickoj karti i naravno jedan u napajanju.....


Slike Kucista




:type:
 
Poslednja izmena od urednika:
Na sva svoja pitanja imaš odgovore par tema niže, a sa ovim slikama ubi u pojam. Menjaj to dok još imaš fore i smanji ih malo, i da, dobrodošao.
 
1. plexi
2. trakom
3. u ritmu muzike? Idi begaj..
4. Ako imaš mesta napred, ispred harda, ubaci vent.
 
U ritmu muzike obavezno :D:D to su cooler master ove Aurora
 
Zanimljiva ideja, i ja sam nekad hteo da uradim nesto slicno. U svakom slucaju, postuj slike kad zavrsis ;)
 
mozes i staklo,ja sam ga evo veceras zalepio,imao sam problema posto sam greskom uzeo silikon za zaptivanje a ne za lepljenje koji naravno nije hteo da uhvati za metal. taj univerzalni silikon je 350,staklo za levu stranu 3mm debelo je oko 80-100din. Gledao sam tu samolepnjivu obostranu traku,ne deluje mi bas da bi drzala malo teze staklo tako da sam se odlucio za silikon i miran sam (lepim staklo i odozgo,na napajanju i dvd-u pa se i ne bih zezao sa trakom)

Neonke koje reaguju na zvuk imas u gig*****-u ili bilo kojoj malo normalnijoj prodavnici pc komonenti,samo sto su one sada 1200din a pre 2god sam ih uzeo za 680din. Imas pozadi potenciometar da nastelujes na koju jacinu dubokih tonova da reaguju,on,off,i ritam prekidac. Obicne neonke koje samo sijaju su oko 600

Najbolje namesti s prednje strane kucista neki intake fan,ako mozes da prosecas kuciste,malo spusti hard da vazduh ide preko njega p ana graficku

EDIT:

koliko vidim ovako sa strane ti dole sa prednje strane vec imas mrezicu,samo iza nje u kuciste postavi fan da uduvava vazduh,cak i ne mooras nista da prosecas
 
Poslednja izmena:
mozes i staklo,ja sam ga evo veceras zalepio,imao sam problema posto sam greskom uzeo silikon za zaptivanje a ne za lepljenje koji naravno nije hteo da uhvati za metal. taj univerzalni silikon je 350,staklo za levu stranu 3mm debelo je oko 80-100din. Gledao sam tu samolepnjivu obostranu traku,ne deluje mi bas da bi drzala malo teze staklo tako da sam se odlucio za silikon i miran sam (lepim staklo i odozgo,na napajanju i dvd-u pa se i ne bih zezao sa trakom)

Neonke koje reaguju na zvuk imas u gig*****-u ili bilo kojoj malo normalnijoj prodavnici pc komonenti,samo sto su one sada 1200din a pre 2god sam ih uzeo za 680din. Imas pozadi potenciometar da nastelujes na koju jacinu dubokih tonova da reaguju,on,off,i ritam prekidac. Obicne neonke koje samo sijaju su oko 600

Najbolje namesti s prednje strane kucista neki intake fan,ako mozes da prosecas kuciste,malo spusti hard da vazduh ide preko njega p ana graficku

EDIT:

koliko vidim ovako sa strane ti dole sa prednje strane vec imas mrezicu,samo iza nje u kuciste postavi fan da uduvava vazduh,cak i ne mooras nista da prosecas

i filter za prasinu :-devil-:
 
ma kakav filter neka svaki treci dan usisa sobu :) i prebrise prasinu
 
Mni isto ne javljaju nista za stranicu koju je trebala vec da stigne. Ja cu vec da se raspitam za acrylic gde ima. Mada je staklo svakako bolje. Ali moram naci firmu koja bi mogla lepo da mi prosece ovu moju stranicu i da nekim srafovima lepim zakaci se to za ovaj metal a njega da ostavim cisto da mogu da skidam a i glupo je skroz da bude staklo. Ali ajde cekam mozda jos uvek bude nesto od te providne stranice pa mi je nabave. A za filtere niste svesni sta nahvata se ispod filtera. To nije do prasine na podu, ormanu i ostalom jer meni dolazi spremacica stalno a i na ormanu je komp. To uvlaci svu prasinu koje je u vazduhu i tu nema pomoci i ako covek hoce da posle 3 dana od ciscenja otvori kuciste i da ne vidi sitnu prasinicu na napajanjanju na crnoj ploci od graficke onda filter mora.
 
Poslednja izmena:
Trasformacija Zito

Kada je Zito u pitanju predstavicu svoj Zito. Slikano telefonom, nemam bolje.



Obichan kinez sa malo prostora unutar kucishta, lagan ko pero jednom rechju "shitara".
Pocheo sam sa dodatnim ventilatorima, zbog hladjenja. Poshto je chipset na MSI k9neo v3 vreo, najlakshe i je bilo da isechem stranicu, stavim plexi sa led ventilatorom i tako spojim lepo i korisno. Matichna plocha i grafichka karta su bile crvene boje pa sam kupovao crvene ledove.
Na sledecim slikama je isechena stranica sa mrezom koja je privremeno sluzila da odredim tachnu poziciju ventilatora kako bi duvao tamo gde treba, a pleksiglas je bio u pripremi. Kada planirate da se unutrashnjost kucishta vidi kroz "prozor" i brinete o hladjenju, morate i kablove "sakriti".


nastavlja se...
 
nastavak

...pleksiglas je postavljen i ovako je izgledalo sa malo truda i ulozenog novca



...
 
...

Matichna plocha je trebala da se zameni pa sam tako imao vremena da se igram sa kucishtem, mada nije zgodno za modding jer ima malo prostora, pogotovo izmedju kaveza za 5.25" i nosacha matichne ploche. Plan je bio da kucishte bude plastificirano u crnu boju a ventilatori crveni i sa led diodama. Nekoliko rupa sam isekao za kablove i jednu za ventilator, menja o sam i nogice, ideje su navirale i trebalo je izabrati pravu. Zeleo sam da primenim sve korisne ideje od ostalih chlanova foruma, najvishe volim one "pomocu shtapa i kanapa".

 
...

Posle plastifikacije...



za nogice sam izabrao crne plastichne iako su ove druge "sive" silikonske mozda bolje zbog vibracija ali su dosta visoke a prepravka sa farbanjem me smara. Mozda nekad i promenim.
 
Lepo odradjeno, svaka cast na trudu!:bottle:
 
...

Ovde sam postavio sadashnji izgled, sa novom plochom, napajanjem... Nova plocha je plava tako ad nishta od komplet crno crvene kombinacije.
Zelim da chujem vashe sugestije. Imam nedoumice da li da frabam grilove za ventilatore ili mozda prednju masku celu u crnu boju. Kablove cu odraditi chupavom trakom kada budem imao volje. Treba i pozadi rupe za pci karte da zatvorim.



pokushaj sa plavim ventilatorom na vrhu kucishta sa idejom da zamenim 12icu na stranici i da sve bude crno plavo, chisto da vidim kako bi izgledalo.

 
present

Za sada je ovako, da malo odmorim.



Za ulozeni novac se moglo kupiti odlichno gotovo kucishte. Recimo TT v3. A za trud, jbga...
 
lepo je sve, mada moze to jos bolje...sleeving sleeving! bice ekstra, veruj mi.
 
Moze li chupava traka? To mi je najlakshe a i imam je jer sam je bash za to kupio. Imam usku (chvrshcu) i shiru (mekshu i chupaviju). Mrzi me da provlachim kablove, treba puno vremena. Shta pricham o vremenu, koliko sam ga izgubio do sada, bolje da cutim.
 
Iako si po mom misljenju bezveze potrosio pare i vreme, bar si stekao korisno iskustvo, a sigurno imas i nove ideje za neki buduci mod.

BTW, koliko kosta plastifikacija i da li se radi samo unutrasnjost ili moze i spoljasnost kucista?
 
@Akrep
Sto se grillova tice, farbaj to u crno. ;)

Inace, posto si iz Valjeva, ko ti je radio plastifikaciju? :)
 
Sve je super odradjeno sobzirom kavlitet delova, unutrasnjost lepo odradjena kao i prozor,lepo cuci ovom kucistu.
 
plastifikacija

@Akrep
Sto se grillova tice, farbaj to u crno. ;)

Inace, posto si iz Valjeva, ko ti je radio plastifikaciju? :)

Moze da se plastificira sve shto je od lima i gde pishtolj moze da pridje. Ovo kucishte je komplet plastificirano.
Nisam platio jer moja firma saradjuje sa ljudima koji to rade, nalaze se u Petnici pored Valjeva. Mogu da urade da bude glatko, imaju raznih boja, ali sam iskljuchivo trazio fino hrapavu crnu boju.
 
Dragche

Ima Dragoljub, najmladji. U stvari to nije Petnica, vec se vodi kao Beloshevac. Nije shija nego vrat.
A garson, iz kog je sela?
 
Ima Dragoljub, najmladji. U stvari to nije Petnica, vec se vodi kao Beloshevac. Nije shija nego vrat.
A garson, iz kog je sela?
Garson je iz sela Valjeva. :D :p Doduse, zivi 10 god u BGu.:)
Radio sam kod Dragoljuba plastifikaciju poklopca CD plejera, stvarno vrhunski odradio covek.:)
 
Evo mene Izvinjavam se sto me nije bilo....Glupo Zito napajanje je crklo pa sam morao da kupim novo napajanje.
Akrep Gde si kupio tu mrezicu za kuciste?
:)
 
Dobro nam se vratio.
Ima na stovarishtu, neka alu mreza. Moze da se secka cvicanglama, meka je.
Za shta mislish da je koristish?
Znachi da sa mna vreme zamenio napajanje, menjao sam ga zbog buke.
 
Nazad
Vrh Dno