Šta je novo?

Pomoc oko tecnog hladjenja

vuk125

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2007
Poruke
956
Poena
320
Pitaj momka na forumu, Goran Mihajlovic, posalji mu pm, mislim da je nick goranm ili goran.m, nisam ga video duze vreme, ali ako cita mail verovatno ce ti pomoci
 
.

Ta pumpa je ono sto se kaze visa klasa, i extra je, a za tecnost pa destilovana voda ti je sasvim ok,ona kupovna tecnost recimo koristio sam onu od TT sistema nije bolja od destilovane vode. Ali mozda ove kvalitetnije firme imaju nesto bolje u ponudi, mada to nece ti doneti neke bitnije promene u temperaturi. Glavni posao obavlja vodeni blok,pumpa,radijatori. ziveli
 
Ta pumpa je ono sto se kaze visa klasa, i extra je, a za tecnost pa destilovana voda ti je sasvim ok,ona kupovna tecnost recimo koristio sam onu od TT sistema nije bolja od destilovane vode. Ali mozda ove kvalitetnije firme imaju nesto bolje u ponudi, mada to nece ti doneti neke bitnije promene u temperaturi. Glavni posao obavlja vodeni blok,pumpa,radijatori. ziveli

Pumpu imam Thermaltake p500 nema nigde nista bolje kod nas da se kupi.
Gura ona ali mislm da bi sa boljom pumpom dobio manje temperature.
 
Koliko koristis radijatora i koje?

Dva raduijatora jedan single i jedan triple.

Ovaj single je iz sistema Thermaltake PW850i. Push-Pull(2 ventilatora)
http://shopping.aol.com/pw-850i-cooling-system/76758958

Ovaj triple je Black Ice GT 360 Push-Pull (6 ventilatora)
http://www.heranke.com/catalog/popup_image.php?pID=547

Od ovoga se sistem sastoji.
1.Thermaltake sistem vodenog hladjenja 850i iskoristen jedan single radijator, protokmer, pumpa i creva. Tu ide ona pumpa p500.
2.Vodeni blok je Thermalright HXWB-01 reseno je kacenje za 1156, malo prosirene rupe na nosacu bloka i dodat Noctua back plate za 1156 da bi blok mogao lepo da se montira.
3.Triple radijoator Black Ice GT360.
4. Dva kompresiona fitinga Bitspower.
5. Tecnost mi napravili drugari koji su iskusniji, sa foruma su.
Spojeve u sistemu koji su u kucistu na single radijatoru i protokomeru sam dodatno osigurao.
 
Poslednja izmena:
Koliko ti pravi razliku u temperaturama kada tije u sistemu samo jedan radijator sa tom p500 pumpom,ako si probao tu kombinaciju?Jasam svojevremeno u CM sistem agva max pridodao bas taj koji ti koristis rad. GT360 uz dual 240mm rad.Nisam imao gotovo nikakav dobitak sa tom nadogradnjom.Razlog,veoma los CM wb i slabasna pumpa.Zamenio sam cm wb za apogee GTZ blok a pumpu sa MCP 355,posle toga imao sam nize temperature 6~7C.
10% Total GLACELF auto supra ostalo destilovana voda.Mora se biti oprezno sa ovom kombinaciom posto je elektro provodljiva,mora sve biti udihtovano dobro,selne na creva...
 
Koliko ti pravi razliku u temperaturama kada tije u sistemu samo jedan radijator sa tom p500 pumpom,ako si probao tu kombinaciju?Jasam svojevremeno u CM sistem agva max pridodao bas taj koji ti koristis rad. GT360 uz dual 240mm rad.Nisam imao gotovo nikakav dobitak sa tom nadogradnjom.Razlog,veoma los CM wb i slabasna pumpa.Zamenio sam cm wb za apogee GTZ blok a pumpu sa MCP 355,posle toga imao sam nize temperature 6~7C.
10% Total GLACELF auto supra ostalo destilovana voda.Mora se biti oprezno sa ovom kombinaciom posto je elektro provodljiva,mora sve biti udihtovano dobro,selne na creva...

Pa prvo je bio nakacen par dana samo ovaj single radijator-thermaltake, kad sam stavio ovaj triple jos u sistem temperatture su dosta pale.linx na 4.2 max 76c u toploj sobi,
a sa onim jednim thermaltake nije ni moglo da se linxuje odu tempertaure preko 80 cim se pusti linx naravno kada je u sobi toplo, moglo je da se linxuje sa otvorenom terasom samo.
Nisam probao samo triple da stavim, kad budem lapovao wb posto nisam jel mi delovao bas ravno mada drugar kaze da sam trebao, nakcicu taj triple samo da probam.
 
Poslednja izmena:
Koje napone koristis za tih 4.2GHz,predpostavljam daje to sa ukljucenim HT?
 
Sa tom pumpom bi ti bilo bolje da izvadiš taj single radijator i da ostaviš samo black ice. Za CPU ti je sasvim dovoljan jedan triple radijator.
 
Sa tom pumpom bi ti bilo bolje da izvadiš taj single radijator i da ostaviš samo black ice. Za CPU ti je sasvim dovoljan jedan triple radijator.

Ma verovatno cu to da uradim uskoro mislim da je visak i nepotrebno, nego on je prvo bio u sistemu pa sam dodao i ovaj triple tako mi bilo lakse u tom momentu.
 
I ja se slazem nije me bilo ostavi samo 3pl radijator jer pumpa se zamara pa samim ti greje vise tecnost koja protice kroz nju,ovako ces je manje opteretiti i gledaj da ti creva budu sto kraca,lepo raspored napravi da ne gubi voda mnogo u kruzenju i zamaranju pumpe duzom putanjom. Mislim da ces imati bolje rezultate. Takodje ventovi ti ne trebaju brzi od 800-1000 obrtaja da vazduh ne proleti kroz rebra nego i da pokupi vruc koji dolazi iz radijatora i produva ga, sa tim i ohladi. Ae pa javi sta se dogadja :D
 
I ja se slazem nije me bilo ostavi samo 3pl radijator jer pumpa se zamara pa samim ti greje vise tecnost koja protice kroz nju,ovako ces je manje opteretiti i gledaj da ti creva budu sto kraca,lepo raspored napravi da ne gubi voda mnogo u kruzenju i zamaranju pumpe duzom putanjom. Mislim da ces imati bolje rezultate. Takodje ventovi ti ne trebaju brzi od 800-1000 obrtaja da vazduh ne proleti kroz rebra nego i da pokupi vruc koji dolazi iz radijatora i produva ga, sa tim i ohladi. Ae pa javi sta se dogadja :D

Planirao sam da skinem taj single radijator, imam utisak da bbi biloi za nijansu bolje ili isto gore nece biti sigurno....
Videcemo.
 
Nazad
Vrh Dno