Šta je novo?

Razer Lycosa

spouk

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
20.09.2010
Poruke
78
Poena
159
Razmisljam da uzmem ovu ili bolju tastaturu.Iskustva?
 
Ne vredi 10k dinara. To je sve sto cu ti reci a najvise se gleda kada se kupuje. Imao sam je, prodao sam je. Uzeo sam razer tarantula-u, i nju cu da prodam takodje. Ako ti nije bitno osvetljenje bolje uzmi za duplo manje para artcosa-u...

sta te konkretno interesuje? ja mogu da kazhem da je osecaj zaista odlichan pod prstima ali brzo se prlja jer ima glossy povrshinu i brate jednostavno ne vredi 10 000 dinara.... nazaslost ne postoji "alternativa"...
 
Jesi mozda razmisljao o LOGITECH tastaturama?
LOGITECH G15 mi deluje sasvim pristojna gamer tastatura za manje para.
 
ma nije to to... opet pored g15 ja bih preporuchio g110 .. ali tachno kapiram choveka koji bi je uzeo odmah a ne daju mu se pare.. znam taj trip..samo shto sam se ja zeznuo pa sam ipak prelomio i puko 10k..
 
Реално је прецењена, али и нема неке алтернативе. Ако ти није битно позадинско осветљење и можеш без гумираних тастера, узми Арктозу.
Тачно је да се доста прља.

Иначе, ја сам се тотално заљубио :).
Додуше, ја сам је набавио половну за повољне новце, иначе је никад не бих ни купио.
 
Ja je imam odavno i fenomenalna je nema sta. Gumirani tasteri, stvarno je uzivanje i za kuckanje i za gaming, sljasti plavo :p. Mada realno, ne vrijedi novaca koliko kosta kod nas. Inace ja sam je kupio vani i izasla me solidno jeftinije, a tada je kod nas kostala preko 100 eura. Sto je mnogo, mnogo je.

Kazu da je dobra i Microsoft Sidewinder X6, samo sto svjetli crveno, ako ti to nesto znaci :), a i jeftinija je od Lycose.
 
Posedujem Razer Lycosa tastaturu, slazem se sto su gore napisali, mogli su tise da naprave ove dugmice za te novce.
Previse je skupa, ja sam tastaturu Lycosa i mis lachesis kupio za manje para nego sto kosta nova tastatura, inace nikad ne bi dao tolike pare za tastaturu, bolje razmisli da uzmes bolji mis.
 
Poslednja izmena:
Mene bi zanimala na primer neka tastatura poput logijeve g110 ali da nije toliko dugacka (oko 50 cm). Imam logijevu mediju 600 USB (45cm) moram da naglasim da mi je svaki milimetar prostora bitan jer porad taste je i miš. Logijeva Medija 600 je odlična tastaura izdrzljiva je (jednom sam prilikom malo jačeg udarca odvalio nogice) ali na žalost nema pozadinsko osvetljenje što mi užasno nedostaje noću dok sedim za kompom. Znam da na tržištu ima dosta tasti koje jesu osvetljene ali su nažalost ili preosvetljene ili su prevelike za moj sto (polica na kojoj stoji tastatura i miš mi se izvlači ispod stola) . Mozda bi g110 mogla ući u razmatranje za pazar ali pod uslovom da su je drukčije izradili da je bar malo kompaktnija.
 
Poslednja izmena:
Logitech Illuminated je класа испод Ликозе.

Иначе, чини ми се да сам видео Ликозу "Огледало" за 8300 дин у ПС Практику у В.Степе. То је најјефтиније што има. Има и класична Ликоза у Еммију за 8800 дин.
 
E da to je takodje i moja primedba, definitvno su morali da je nekako "utishaju" jer za 100e to nije bash najtisha koliko bi mogla da bude :d

a da..vise nije 100e sada je 85e... eto radosti a ja sam je platio 9800 dinara kada je euro bio oko 95...
 
Poslednja izmena:
Posedujem Razer Lycosa tastaturu, slazem se sto su gore napisali, mogli su tise da naprave ove dugmice za te novce.
Previse je skupa, ja sam tastaturu Lycosa i mis lachesis kupio za manje para nego sto kosta nova tastatura, inace nikad ne bi dao tolike pare za tastaturu, bolje razmisli da uzmes bolji mis.

Imam vec razer deathadder i podlogu goliathus,pa sam mislio da zaokruzim sa Lycosom.Vidjet cu,razmislit cu jos malo.
 
sjajno ili nesjajno,to je tako.A ti uzivaj.
 
Haha jednom kad probash Razer necesh se pokajati :p

Ja imam Lycosu , slushke Barracudu HP 1 u 5.1 koju teram na D2 xonaru ludnica, i salmosu mishonju i naravno Razer goliathus xxl speed podlogu.

Evo ovako na stranu cifra kolka je tolka je, al brate moj mili sve rejzerove plastike su najveci high end koji sam ikada dodirnuo, znaci svi dugmici su presvuceni sa nekom satenskom gumicom i maze te onako eroticno pure sex. Kada dodirnem bilo kakvu drugu periferiju ko da sam uvatio ciglu i malter.

Inace sam hard kor WoW player i sve sam ja to lepo automatizovao macroima , ima i delay, komplet mi rotacija na dva dugmeta.

Pa ti kako ocesh.


Planiram da uzmem razer Nagu Wireless sledece eto to mi je gust imao sam prilike da probam ovu wired varijantu i super je, i da mozda promenim podlogu sa nekom novom Roccat ili Control edition posto mi ova speed edition vishe za FPS nego za RPG i RTS koji ja picim.
 
Poslednja izmena:
Evo ovako na stranu cifra kolka je tolka je, al brate moj mili sve rejzerove plastike su najveci high end koji sam ikada dodirnuo, znaci svi dugmici su presvuceni sa nekom satenskom gumicom i maze te onako eroticno pure sex. Kada dodirnem bilo kakvu drugu periferiju ko da sam uvatio ciglu i malter.
Jeftinije ti ispadne neko zensko da pipas i da kupis no name mis i tastaturu :d .
 
Jeftinije ti ispadne neko zensko da pipas i da kupis no name mis i tastaturu :d .

90193.jpg


Istina istina
 
Mene bi zanimala na primer neka tastatura poput logijeve g110 ali da nije toliko dugacka (oko 50 cm). Imam logijevu mediju 600 USB (45cm) moram da naglasim da mi je svaki milimetar prostora bitan jer porad taste je i miš. Logijeva Medija 600 je odlična tastaura izdrzljiva je (jednom sam prilikom malo jačeg udarca odvalio nogice) ali na žalost nema pozadinsko osvetljenje što mi užasno nedostaje noću dok sedim za kompom. Znam da na tržištu ima dosta tasti koje jesu osvetljene ali su nažalost ili preosvetljene ili su prevelike za moj sto (polica na kojoj stoji tastatura i miš mi se izvlači ispod stola) . Mozda bi g110 mogla ući u razmatranje za pazar ali pod uslovom da su je drukčije izradili da je bar malo kompaktnija.

Ako ti je bitna velicina onda pogledaj MS X6. Nije velika ni sa numpadom, a tek kad ga skines moze svuda da stane. Meni numpad stoji sa leve strane bas zbog sudaranja sa misom kad se zaigram. Inace svaka preporuka za tastaturu, kvalitetna plastika, poluvisoki tasteri, potenciometar za osvetljenje (crveno) i cenim to sto je prilicno teska i ne leti po stolu.
Za te pare (~5000Kd) definitivno nema bolje.
 
Da, odlicna tastatura za ne tako veliki novac. Mislim s obzirom kad se pogleda koliko kostaju Razer i kvalitetne Logitech tastature. Ja licno da sada uzimam vjerovatno bih kupio Microsoft Sidewinder X6.
Inace kao sto sam vec napisao, Lycosa je odlicna, ali kod nas je overpriced.
 
Ja isto razmisljam da uzmem obicnu ili Mirror. Ali sam video da se dosta ljudi zali na razne stvarcice ali u izgledu joj nema ravne. Nemam iskustva sa tastaturama gejmerskim ali opcije su G110 ili ona ostale mi se ne svidjaju. Nazalost tek za 2 meseca cu je uzeti. Ostale su smesne prema njoj bar za mene, Ne volim oble i debeljuskaste a Lycosa je extra ima i Arctosa nije nista losija ali velika mana sto dugmici ne svetle. Jedino da budzis neko svetlo koje kod nas i nema da se kupi. Ja nisam mogao obicnu laptop usb lampu da nadjem da produzim i da stavim iznad tastature.
I ja imam isti trip da mi dosta stvari bude od iste firme. Recimo 3-4 sve u racunaru i okolo.
A miror je lepsa ali mora svako vece krpica da radi posle gasenja kompa.
Sto neko rece kvalitetna plastika kada pogledas razer pakovanje bilo cega gde je kutija za podlogu kvalitetnija nego kutija za graficke karte zadnje genaracije sve ti je jasno.
8.000-9.000 bi dao za tastaturu ali za misa vise od 4.000-5.000 nema sanse da bi. Koliko god da je dobar.
Podlogu znam da drugu osim Razer Speed necu kupiti nikada kada sam video kakva je.
 
Poslednja izmena:
Posle skoro godinu ipo dana korišćenja ove tastature, gde pri koriščenju mislim na intenzivan gaming, slobodno mogu da kažem da je ova tastatura jako loša i da ne vredi tih para. A pogotovo ne vredi te pare koje kod nas traže za nju. Već posle nekoliko meseci korišćenja, ti toliko hvaljeni, gumirani dugmići su počeli da se ljušte. WSAD tasteri i strelice prvo stradaju. Kod mene su skroz oljušteni. Sad kad upalim backlight ti uništeni tasteri jako ružno izgledaju. Ko hoće mogu da slikam i da okačim da vidite o čemu se radi. Usb hub koji ova tastatura poseduje je jako probirljiv. Neki flashevi rade, neki ne, neki rade delimično. Eksterni hard disk ne radi. Cela tastatura je jako lošeg kvaliteta. Bez problema se uvija i jako je slaba. Kabl na njoj je jako krut i teško savitljiv. Kada se upali računar tastatura ne radi dok se ne inicijalizuju svi USB portovi. Što znači da kod prvog paljenja računara nije moguće ući u bios nego treba sačekati da se bios u potpunosti inicijalizuje i onda je potreban soft ili hard reset pre nego što sistem krene da se podže da bi se ušlo u bios. Ovo verovarno zavisi od ploče i biosa. Native USB support ? Ja moj računar retko kad gasim. Ali sam primetio da kada upalim računar ili su upaljeni svi tasteri, ili su upaljeni WSAD tasteri, ili nije upaljeno ništa. Znači uvek se drugačije ponaša. Glossy finiš je sasvim nepotreban, stalno se prlja, ostaju otisci prstiju. Jedino što mi se sviđa na ovoj tastaturi je vrhunski software i mogućnosti koje on pruža. Moguće je pravljenje raznih makroa i scripti. Bukvalno je svaki taster na tastaturi konfigurabilan. Takođe moguće je pritisnuti sve tastere na tastaturi i svaki od njih će reagovati. Nema gušenja. Wrist holder sam skinuo jer je sa njim tastatura prevelika. I mislim da je to samo kozmetički detalj i da nema apsolutno nikakvu primenu.
 
Poslednja izmena:
@alex303
Mozes neki svoj licni primer da das sto se tice konfiguracije za macroe i skripte za tastaturu?
 
@alex303
Mozes neki svoj licni primer da das sto se tice konfiguracije za macroe i skripte za tastaturu?
 
Evo šta sam ja koristio u call of duty 4 neko vreme dok nisam ukapirao da nije fer prema ostalim igračima. Extreme rapid fire. Dakle samo je dovoljno kliknuti na taster koji hoćeš da konfigurišeš i odma se otvara macro key functions menu.

1.jpg


Pritisneš record, i klikneš recimo 9 puta levi klik (u igri je to fire weapon). Uključiš opciju ignore delays between events. Ova stavka eliminiše pauze između klikova. Takođe je potrebno uključiti opciju repeat while pressed. Kada je odabrana ova opcija, macro se izvršava dok je taster pritisnut. Kada se u igri odabere desert eagle pritiskom na konfigurisani taster pištolj spraši ceo šanžer za manje od sec. Ista stvar je i sa G3 ili M14. Ovo je takođe zgodno kada na mapi ima mnogo ljudi koji žele da pozovu helikopter i uvek pozovu pre vas. U tom slučaju dovoljno je iskonfigurisati taster 6 na tastaturi da se makro izvršava u nedogled čim se taster pritisne. To omogućava opcija repeat until next key is pressed. Znači kad dobijete chopper a jedan već uveliko leti, dovoljno je stisnuti taster 6 jednom, i tastatura izvšava macro svo vreme dok vi normalno igrate. A u igri se obično čovek zanese igrom i zaboravi da pozove heli. Ili stiska taster 6 kao manijak nebi li pozvao heli brže od nekog drugog. Niko ne može da pozove heli pre vas jer niko ne može da pritiska taster tako brzo. Neko će reći da već postoje miševi koji imaju tripple fire i rapid fire na sebi. To je tačno. Ali oni nemaju ignore delay between events.
Postoji još dosta korisnih stvari ali mislim da je ovo sasvim dovoljno kao primer.
 
Nazad
Vrh Dno