Šta je novo?

Android navigacija i mape

imam negde apk, zaturio sam ga... radio mi je nekada davno na galaxy s, na androidu 2, ali ima samo osnovno iscrtavanje mape, nema fensi opcije koje ima oficijelna maps aplikacija, nema čak ni pinch to zoom. posle sam ga probao na nekom prestigio tabletu i nije hteo da radi. ne znam do čega je... program se zove big planet tracks. nem pojma dal je još uvek živ.
 
Ime u Google Maps da kešira regiju oko rute gde ste krenuli. Dakle, odredite odakle i kuda idete dok ste na WiFi. Zatim odete na opcije i kliknete na "Dostupno van mreže" i Google Maps će keširati celu regiju od mesta polaska do mesta dolaska.

Nism probao realnom radu jer koristim iGo, ali znam da to ima.
 
Ne fercera. Tj može ako je ruta u okviru onog kvadrata što inače može da kešira. Osnova mislim da je oko 10 km.
 
Evo, sada sam se igrao. Meni je Novi Sad - Segedin keširao... Do Budimpešte neće. Kaže da je regija previše velika (il' tako nešto)?!?
 
Poslednja izmena:
Moze li netko da baci linkic na pm za s3-igo mislim najnovije tj.most preko ade i eventualno evropa.
 
Može i više kvadrata da se kešira. Kvadrati mogu i da se preklapaju...
 
Ne radi mi iGo u Italiji, poludeo sam znači skinuo sam mapu i imam Italija.fbl mapu i imam poi, sta mi još treba? Uopšte neće gps da me locira, a u Srbiji mi je savršeno radio... Sta bi moglo da bude?
 
(Ako nije nesto riknulo) sacekaj 10ak minuta napolju, na otvorenom, ne u nekoj uskoj ulici sa visokim zgradama. Upalio si ga koju stotinu km dalhe nego zadnji put.
Instaliraj https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstestgps test da vidis jel do igoa ili do telefona ali trebalo bi da je samo sbog velike udaljenosti od zadnjeg paljenja i kad prvi put nadje fix posle ce sve da rasi kao i ranije.
 
Poslednja izmena:
To je normalno, treba mu puno vremena. Skini GPS status, zakači se negde na WiFi, da bi mogao da skine aGPS data i almanah, izađi na otvoreno, i gledaj kako GPS status radi sync. Uhvatiće sigurno.
 
Ako mu treba deset minuta dzaba ti ga bilo.Jos da se penjem na vrh zgrade da hvatam satelite.To cekanje po meni ne pije vodu i ne moze toliko da se ceka.Govorim to sto moj s2 radi manje od minuta pa poneki put mu je dovoljno i 30 sekundi licno isprobao u Sloveniji,Hrvatskoj i naravno u Srbiji.jeste u pravu si da kad nije otvoreno nebo vise treba al 10 minuta,sto je mnogo mnogo je.Ima li jos netko da potvrdi da se stvarno toliko ceka?
 
(Ako nije nesto riknulo) sacekaj 10-ak minuta napolju, na otvorenom, ne u nekoj uskoj ulici sa visokim zgradama. Upalio si ga koju stotinu km dalhe nego zadnji put.
Instaliraj https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest gps test da vidis jel do igoa ili do telefona ali trebalo bi da je samo sbog velike udaljenosti od zadnjeg paljenja i kad prvi put nadje fix posle ce sve da rasi kao i ranije.

obrati paznju na underlined
i + zavisi od telefona i vremena. ako imas npr sgs i jos je oblacno napolju oprosti se od fix-a cak i da te nadje gubice se non stop. ako imas noviji uredjaj koji se pored gps kaci i na glonass onda nema sta da brines on uhvati i u zatvorenim prostorijama. i nije sigurno 10 min ali nisu ni sekunde u pitanju. lepo instaliras neku gps app tipa gps test pa vidis jel uopste vidi neke satelite ako vec nema lock . na mom starom sgt+ fix sam imao sa 16 satelita a na istom mestu sa sgs 4. i sta mislis koji bi uhvatio fix u uskoj ulici sa visokim zgradama po nevremenu a sa kojim bi morao na poljanu koji minut.
 
Poslednja izmena:
au bre ljudi sto ste zapeli za 10 minuta. nije 10 minuta u redu, ako ne uhvati za par minuta na tom mestu ga nece ni uhvatiti. jesi putovao negde dalje min 500, 600km ili par hiljada km (ne bi ljudi izmisljali ovakve stvari, FasterFix, ako je svejedno) i upalio igo ne na autoputu nego u sred grada ili u nekoj klisuri, jesi palio za vreme jake kise. sto onda imas na netu resenja za popravakgps na sgs. drndam se sa navigacijama na telefonima bar 4, 5 godina i na WM i na symbianu i na androidu i znam sta pricam. kome radi dobro, super. kome ne, zelim da mu pomognem a vi se sad uhvatili za 10 min. 10 min je na symbianu bez agps, zna i duze da bude. eto izvinjavam se.

sad vidim da koristis fasterfix. znaci nije bilo bajno cim si ga instalirao. ima ljudi koji ne znaju za te fore pa se nadam da ce im ovo prepucavanje pomoci.
 
Poslednja izmena:
Može i više kvadrata da se kešira. Kvadrati mogu i da se preklapaju...

uuu...čini mi se da ima neko ograničenje tipa dal' beše maksimum samo 4 ili 5 kvadrata čija je stranica mislim 16km... tako nekako, zaboravio sam jel' ne koristim više Google map otkad mi je napravio račun od 160.000din u romingu... i ja budala :(

p.s. sad probao pre-keširanje na Google maps 6.14.1 i ta opcija više ne postoji :(
 
Poslednja izmena:
Problem je što je oblačno i što sam svuda oko fucking visokih zgrada i uskih ulica i džaba, držao sam 2 minuta (činilo mi se kao 10 minuta, jer sam bio nervozan) ali ništa... Ne mogu da se nakacim na net (gradski net mogu samo Italijani da koriste) a u centru kafići su papreno skupi koji imaju wifi... Na kraju dadoh 15 eura za ceo dan u hotelu (7 eura sat vremena?!) i našao me je, a kada sam opet upalio gps nije me našao u centru... Na kraju sam ga upalio i držao u parku jedno 7-8 minuta sigurno i našao me... Mojoj sreći nikad kraja nije bilo :)

Inače u Milanu sve se vrti oko metroa tako da ti i ne treba navigacija, prosto se ne možeš izgubiti...

Hvala u svakom slučaju svima...
 
A... A... 10 minuta, pa 10 minuta


p.s. turi onda ovo, moz' da pomogne. Milan Metro + vidi da kupis njihovu karticu. ako nisu nista promenili nije skupo a sasvim dovoljno mb.
 
Poslednja izmena:
@ Djilkos
Godišnje provedem više od 70 dana u romingu, u raznim državama, ne samo u Evropi. Apsolvirao sam i gps i internet pristup.
Agps sinhronizacija je obavezna u gradskim sredinama, ako si doleteo.
Mogao je možda i internet jeftinije.
Hint: u većini evropskih zemalja, McDonald's je skoro siguran open WiFi hotspot. U Rimu proletos nije bio, proveri, možda sada jeste.
 
@milkobgd njihova kartica je oko 30 eura Vodafone IT ili Wind ili sta već imaju to mi rekla drugarica, a za 5 dana neću propasti baš bez neta, al bilo mi je potrebno zbog Google maps :)

@kibicer ja Mek baš nešto i ne mirisem, poslednji put sam bio pre dobrih 10-ak godina, ne znam ono uopšte mi nije palo na pamet, ali verovatno je tamo free, samo mislim da se kuća broj računa ;)
 
Ma da, nego dok se ona spremala za club imao sam 2 sata slobodno (znaš kakve su žene) :D pa kao ajde da ubijem vreme da vidim sta ima na benchu i netu ;)
 
Poslednja TopMap je sasvim upotrebljiva, za Skoplje, veće gradove i puteve.
 
Jel ta topmap moze u igo..?
Ja imam ovu...
3aryvude.jpg


Edit : moze...
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li ima neko podesavanje za S3 dok radi navigacija kada me neko pizove da se taj call screen smanji da bude manji a ne da nestane navigacija pa kad se zavrsi razgovor onda se vratim. Cesto mi se desava kad je koristim dok vozim neko me pozove a bas tada treba da vidim gde treba da idem...pa je problem.
Hvala. Pozz.
 
Nazad
Vrh Dno