Šta je novo?

Android navigacija i mape

Treba mi srpski voice za Igo ako može neko da okači ili da pošalje na PM.
 
Upravo to i meni nije jasno, probao sam dve mape kontrastovu 2011.07 i navteq 2011.03. U kontrastovoj trazim ulicu i broj (konkretno Borca) ne postoji a kod navteq_a u metar mi daje polozaj. Inace Blueberry navigacija sa iGo primo2.0 softverom. Nesto tu ne stima.Ima li jos neko kakva iskustva u vezi ove teme..
Koristi se potpuno ista CONTRASTOVA mapa za oba softvera. Inače najdetaljnije su kontrastove mape i najveće(u MB što je jedan od pokazatelja detaljnosti). NQ nije još toliko detaljan za Srbiju i ređe se apdejtuje(Srbija) od kontrastove mape.
 
Sto se tice velicine u MB stanje je ovo (bar ja ove mape koristim): Serbia_83_Contrast_2011.07_110812 5,90mb a Serbia_R3_NQ_2011.Q3_111114 5,41mb. Razlika minimalna a u praksi velika (moje licno misljenje), sto ne mora da znaci i za ostale delove grada.
 
e vidipozdrav ljudi, kontam da se obracam na pravom mestu :) jel ima neko rad da mi posalje na mail ili kako vec gde da nadjem neku navigaciju, kako da instaliram, koristim i sl.imam telenor one touch.hvala :)
 
Pozdrav svima, imam takođe Telenor/Alcatel one touch i interesuje me da li i kako radi Google Latitude? Da li neko ima iskustva?
 
Dali mogu nekog da zamolim da mi preporuci navigaciju za HTC EVO 3D ili da mi pusti linkove u pm , jer nikako nemogu da nadjem mape za negovu rezoluciju ekrana...540x960 ..Hvala unapred ....
 
Tebi ne trebaju mape za tu rez, treba ti iGO instalacija (specifican .apk) za tvoju rezoluciju...ili skin a instalacioni .apk valjda moze bilo koji...
 
Druze nemogu da skinem (languages and speecam patch) mrtva stranica...
Hvala Urose na pokusaju i informacijama...
 
Sto se tice velicine u MB stanje je ovo (bar ja ove mape koristim): Serbia_83_Contrast_2011.07_110812 5,90mb a Serbia_R3_NQ_2011.Q3_111114 5,41mb. Razlika minimalna a u praksi velika (moje licno misljenje), sto ne mora da znaci i za ostale delove grada.

iGO8 R3 2011.07 (Q3)-Eastern Europe - među kojima se nalazi i mapa Srbije je "teška" 6.195MB - koliko ja pratim to je najnovija IGO 8.3 CONTRASTOVA mapa za Srbiju.
 
Nemogu nigde da nadjem neku verziju iGO da bi je instalirao na moj htc evo 3d , neznam u cemu je problem ...
Dali ima neko iskustva sa ovim?
 
da li neko moze da mi kaze gde da skinem najnovije mape srbije,madjarske,austrije i slovacke
 
ima li u nekoj mapi za IGO mosta na adi? ubih se od trazenja. imam verziju 7/2011.
 
Za sad official izdanje mapa ne sadrzi taj most..
 
Jedno pitanje: Odakle potice ovaj iGo za Android posto ga nema nigde na njihovom sajtu kao stand alone aplikacije ili na marketu?
 
To se zove ovako: iGO Myway_ 8.4.3.179971_Android
 
Poslednja izmena:
Ma znam kako se zove, nego me zanima odakle je uzet taj apk..jer ga nema nigde..ni na marketu ni na njihovom sajtu kao komercijalno izdanje
 
To je instaler i trbalo bi da dođe sa verzijom programa.Bar je tako bilo kad sam ja instalirao.Google ovo iGO My Way Android 8.4.3.179971.apk ,za istu verziju igo-a
 
Hehe...igramo se gluvih telefona :D Da preformulišem :D Recimo, sad ja hocu da iskeširam pare i da kupim iGo za moj Android telefon...kako, ako ga nema ni na marketu, a ni na njihovom sajtu?
 
Ne verujem da posle pet pitanja niko da odgovori konkretno: iGo za Android WinMobile ne može da se kupi "u maloprodaji" već se prodaje isključivo proizvođačima uređaja i provajderima. iGo za iPhone ima (valjda) na AppStore-u.
Odakle potiče .apk koji se vrti po netu? Pa odakle i sve ostalo što može da se nađe za dž a inače bi trebalo da se plaća.
 
kad oni nece da naplate sto bi se mi mucili i placali ? :D
 
Imam igo na mobilnom, a imam i pitanje.
Koliko bi me kostala ukljucena navigacija ( gps + mobile network) na putu do Grcke, pogotovo kada udjem u FJRM i Grcku.
Da li je na duze staze jeftinije uzeti neki Wayteq 950Hd ?

Hvala.
 
Ako imaš iGo, on radi u offline režimu, ne koristi mobile network (mape su na samom telefonu). Tako da te ne bi koštalo ništa.
 
Imam igo na mobilnom, a imam i pitanje.
Koliko bi me kostala ukljucena navigacija ( gps + mobile network) na putu do Grcke, pogotovo kada udjem u FJRM i Grcku.
Da li je na duze staze jeftinije uzeti neki Wayteq 950Hd ?

Hvala.

Verovatno misliš ako koristiš A-GPS. On ti samo pomaže da preko mobilne mreže brže nadje lokaciju ali inače ne moraš uopšte da ga koristiš. Naći će GPS sam, negde sporije a negde brže, iskreno ne znam od čega zavisi.
A i mene interesuje koliko A-GPS troši protoka?
 
Imam igo na mobilnom, a imam i pitanje.
Koliko bi me kostala ukljucena navigacija ( gps + mobile network) na putu do Grcke, pogotovo kada udjem u FJRM i Grcku.
Da li je na duze staze jeftinije uzeti neki Wayteq 950Hd ?

Hvala.

Mobile data iskljuci zbog rominga, zna da bude papreno. A sto se tice gps-a ako imas iGo ne brini nista radi odlicno..
Ne isplati se uzimati nikakav uredjaj jer nijedan nema takav ekran i prikaz kakav imaju danasnji smart uredjaji
 
A-GPS trosi zanemarljivo malo. Koristio sam ga, doduse na Nokia-i E72, nekoliko puta dok sam bio u inostranstvu za navigaciju i nisam primetio nikakvo povecanje racuna.

IGo dosta brzo nalazi satelite, bitno je samo da bude cisto nebo. Ako je oblacno ili si u nekoj sumi/zbunju, malo ces se nacekati dok uhvati fix :)
 
A-GPS troši jako malo, ali u nekim paketima postoji zaokruživanje na neku vrednost podataka što onda na kraju zna da ispadne nešto više para.

iGo lepo radi i sa isključenim tim A- na džipiesu, s' tim da mu tada treba malo više vremena da se locira. Koliko sam do sada primetio, dovoljno je držati isključen prenos podataka pa tada ni assisted GPS ne troši ništa. Kod Androida, ko se boji većih računa, svakako treba prenos podataka da drži isključen u romingu jer Andra malo malo pa nešto sa nečim razmenjuje, sinhroniše, apdejtuje...
 
Nazad
Vrh Dno