Šta je novo?

Android navigacija i mape

U ponedeljak mi je bilo namešteno na fast.

Tražena ulica je Stanoja Glavaša 6,navodio do Brankovog mosta kako treba,a onda je počeo da se tripuje :lupko:

Prvo je predlagao neke bezvezne rute,mislim može i njima da se stigne ali su totalno nelogične i duže.

Npr stojim na semaforu na uglu Svetogorske i Takovske,znači na 250m pravo je zadata ulica,autobus 65 ide tom trasom,a meni navigacija predlaže da skrenam desno :wall:.

A 10 dana pre toga oko Dunav stanice uopšte nije mogla da se snađe stalno maši i kalkuliše rutu :laugh:.
 
To ni najmanje ne odgovara opisu Contrast-ove mape Srbije i iGo softveru.
Kod tebe nešto nije ok.

screenshot-1324544598045.png
 
kibicer tvoja ruta je kuda ja idem.

Ma ok mi radi i pronalazi ulice bez problema,ali rutiranje u ova dva slučaja nije baš sjajno.Sreća pa ja znam gde idem.

E sad,u gornjem postu sam napisao koja je verzija mape.Da nije do toga?
 
Sad sam probao fast, green, easy i short (iGO za iphone) i nijedna ne pravi takvu rutu kako si naveo, čudno...
 
Ako je Contrast-ova mapa, onda sigurno nije do nje, iako nije najnovija.
Određene verzije iGo (za Android!) softvera imaju jedan glupavi bug: Ako kao odredište biraš nešto iz history-a, nešto što si već ranije zadavao, ume da ne odabere history tačku koju želiš, već neku drugu, pa treba izbor ponoviti 2 puta.
Kada ti zada lošu rutu, uvek proveri da li je dobro razumeo destinaciju.
I proveri koju tačno mapu imaš.
 
Koji "prevoz"? Pesak, automobil, kamion,..? Mozda zato "brljavi"?
 
Proveriću posle koja je mapa pa javljam.

Ako ima neko verziju Contrast novu može da mi pusti na mail

MIB automobil je,ako mislimo na isto.Ne kapiram,kakve to veze može da ima
 
Poslednja izmena:
Ima itekakve.

Kao pesak mozes svuda da prodjes, ides najkracom mogucom rutom, kroz jednosmerne ulice itd.... kao kamiondzija bas i ne ;)
 
kibicer je pomenuo gore nešto sa history listom,moguće da je to,sad sam skapirao.Valjda.Prošli put kad sam išao u tu istu ulicu putanja mi je bila drugačija,moguće da mi je to savetovao.

Dajte link za novu Contrast mapu da probam i nju
 
Poslednja izmena:
Nema ovde linkova.
 
Ok sorry,zaboravih da nema linkova :lupko:.

Snimio sam mape oznake Contrast 2011.03,pretpostavljam da su novije od 2010.07 što sam imao.
Sad ću da ga testiram par dana da vidim kako se snalazi.

Pozz :wave:
 
Poćerao sam juče Garminov Navigon 4.0 na Samsung Galaxy Tabu (sa Navteq mapama) i izgleda da stvar radi solidno. Ono što mi se sviđa na prvi pogled je da navigacija ide preko celog ekrana (što sa Igoom nije slučaj) a i mapa se može zumirati sa tzv. gesturama.

Dugo nisam koristio ništa od Garmina, pa me interesuhe ima li neko iskustava sa pomenutim Navigonom.
 
Navodno, pri svakom pokretanju softvera, koristi na kratko internet vezu, valjda u svrhu provere licenci. Ako je tako, u roamingu je neupotrebljivo.
Ako nema data konekcije, sw puca, eventualno FC.
Ne znam da li je ovo istina, ali ovo su razlozi zbog kojih nisam ni probao Navigon.
 
Poslednja izmena:
da li neko moze da mi uporedi Ndrive 11 i iGo sa poslednjim mapama oba na Androidu? U cemu su prednosti i mane?
Ranije sam koristio Garmin i Ndrive pa se sada interesujem u cemu (ako jeste) iGo bolji od Ndrive-a? Naravno pod uslovom da oba koriste poslednje dostupne mape.

Imam jos jedno pitanje vezano za Google maps navigaciju. Citao sam kako su ljudi zadovoljni kako google maps radi. Ja sam u android telefonu fabricki dobio Google: Maps, navigation, places, latitude i Wisepilot. Pokusao sam malopre to i da upotrebim u svrhu navigiranja, ali kada pokrenem navigation dobijem poruku: "Google maps is not yet available in this location"? (upaljen mi je i gps i internet)
WTF? Gde gresim
 
I meni isto to izbaci na istom telefonu/OSu za Navigation.

Nisam mu pridavao previse paznje jer ne koristim google maps vec iGo koji radi bas fino (ndrive nisam probao).
 
Kod mene radi google maps navigacija, mada koristim iGO
 
I meni radi google maps, directions u okviru njega isto...

Nego je ducka pitao za "navigation".
 
Ja ni na samom Google maps nisam uspeo da podesim da me navodi tokom voznje. Kaze mi "Google maps is not yet available in this location" i dozvoli mi da pogledam rutu i putanju ali nece da me navodi! Ne znam gde gresim!
 
Iskreno ja nisam ni probao navodjenje sa google mapsom, ne svidja mi se ideja skidanja mapa dok se vozilo krece, sto se brze kreces 3g signal je slabiji, dok ne postane neupotrebljiv, pa na kraju i nema mape. Nisam to probao na ovom fonu vec na starom, tako da se sad nisam ni trudio vec odmah stavio iGo.
 
Ja ni na samom Google maps nisam uspeo da podesim da me navodi tokom voznje. Kaze mi "Google maps is not yet available in this location" i dozvoli mi da pogledam rutu i putanju ali nece da me navodi! Ne znam gde gresim!

E, ovo nisam probao, video sam da napravi rutu, ali nisam probao navođenje
 
Ja ni na samom Google maps nisam uspeo da podesim da me navodi tokom voznje. Kaze mi "Google maps is not yet available in this location" i dozvoli mi da pogledam rutu i putanju ali nece da me navodi! Ne znam gde gresim!

Probao ja sa modifikovanom gmaps app...(bilo na engadget prije mozda 2 - 2 i po mjeseca). Moras imati root da bi preko titanium-a deinstalirao stock gmaps pa onda instalirao ovu.

Radi fino po Bg-u, eng je navodjenje, takodje preracunava rutu kad "pogrijesis" itd itd....

Posle nedelju dana mi je dosadila :) pa sam se vratio na iGo.
 
Ok, tako sam i mislio. Ocigledno da je opet u pitanju neka 'nasa' geografska inkompatibilija :)
Drzacu se ja svog Ndrive-a, a znatizelju za Gmaps-om ostavljam za neka buduca vremena :)
 
Nije to u pitanju :) Ja sam se navikao na iGo i koristim ga godinama i imam milion nekih svojih POI i adresa i ne bih nikako mogao da sve to selim na google jer ipak to kod nas ne radi kao sto ce raditi u recimo USA ili Kanadi.

Dobra je stvar sto za one POI koje imas u okviru google maps-a u Srbiji mozes sa njima da radis sta god hoces. Bukvalno kao na reklamama mozes recimo da nadjes restoran, zovnes iz gmaps direktno zatim te odvede do njega i vrati. Nisam bukvalno probao ovo ali jeste moguce. Tako je i za jos neka upisana mjesta koja su interesantna.

Uz map maker kad bi svako od nas upisao nesto interesantno u svom gradu, gmaps bi bio jos vise upotrebljiv.

Takodje potrosnja neta nije uopste velika jer modifikovani gmaps skine preko prvog wifi-a odredjeni dio grada kuda si se najcsce kretao i to ti prikazuje. Sve i da negdje zalutas, kao sto sam ja radio uopste nisam primijetii sporije prikazivanje mape iako sam na edge-u u tom trenutku.

Jedino moras imati punjac u kolima za egzibicije i duze voznje :)
 
Ajd netko da mi baci na pm uputstvo za instaliranje navigacije na android galaksi 2,nisam vec dugo vremena u toku pa sam ispao iz tih voda,naravno i sa linkovima za skidanje za kompletnu bivsu jugu i evropu,moze igo ili garmin. Castim pivce ili nesto kratko ;).Imao sam garmina za simbijan al s**** se hard pa sve otislo u nepovrat.
 
Ako bi neko mogao da mi kaze koja je poslednja verzija iGo navigacije kao i koja je poslednja oznaka mape za Srbiju bio bih zahvalan.
Treba mi za telefon SE Xperia Pro - ekran sa gsmarene: 480 x 854 pixels, 3.7 inches.
kada budem saznao oznake sam cu da trazim - mada i PM sa direktnim linkom bi bio jako lepa stvar.
Hvala unapred
 
Srbija 2011.07, Contrast-ova mapa.
Verziju softvera traži prema rezoluciji ekrana, i da ima neki upotrebljiv skin.
 
Ok hvala na odgovoru. Mada mi nije jasno kako onda ljudi tvde da iGo ima bolje mape kada i Ndrive koristi Contrastove. Mogu da razumem da je samo navigiranje bolje ili losije ali ako je mapu radila ista firma onda...
ok, u svakom slucaju hvala na odgovorima
 
Upravo to i meni nije jasno, probao sam dve mape kontrastovu 2011.07 i navteq 2011.03. U kontrastovoj trazim ulicu i broj (konkretno Borca) ne postoji a kod navteq_a u metar mi daje polozaj. Inace Blueberry navigacija sa iGo primo2.0 softverom. Nesto tu ne stima.Ima li jos neko kakva iskustva u vezi ove teme..
 
Nazad
Vrh Dno