Šta je novo?

Android navigacija i mape

E ne znam zivota mi...Znam da na CM7 ROM-u nijedan 8.4.2 mi nije radio kako treba. 8.4.3 bez greske. Sem toga, neke razlike nisam primijetio ...
 
Zna li neko kako se resava cekanje lockovanje satelita na Igo + Desire s telefonu ?
 
Ja obično pustim GPS Essentials da pronađe satelite (što ovaj vrlo brzo uradi), pa tek onda pokrenem iGO. E sad, u proteklih nedelju dana sam zaboravljao da ovo uradim, a iGO 8.4.3 je pronalazio satelite jednako brzo, tako da su možda to malo doterali.
 
To ne bi smelo da ima veze sa aplikacijom. Jedino može da utiče da li se koristi a-gps ili ne.
 
Probaj sa GPS Optimizer,ume da pomogne...i to dosta...
 
Nemam pojma gresim li ili ne , ali me pokusaj koriscenje navigacije ubija u pojam. Startovao sam gps status i on je uredno nasao nekih 6 satelita.Obavestio me je da je trazenje zavrseno.
Momentalno posle toga sam dok je gps ukljucen, startovao Igo, koji naravno nije uspeo da nadje satelit ( looking for sattelites...) . Isto se desava i sa Motonav. ?
Ima li nekog resenja.
Hvala.
 
A na Google maps gps radi kako treba? A verzija androida? Mozda je samo do verzije iGo.
 
@borab
Jel' tebi iGo radio pa otkazao poslusnost, ili nikad nije ni radio kako treba?
 
Jel ste probali nove mape za Srb? Ja sam isprobao u par gradova i moram da kazem da odlicno radi. Zanima me dal neko ima zamerke i kako im se uopste ponasa.
 
TM_EEU_2011.Q3
Ja sam iz ovih mapa izvukao.
 
Imam IGO 8.4.3 i mapu Srbije iz Q7, navigacija nece da mi da da izaberem broj kuce. Nadje ulicu lepo, ali broj nece. Nisu u pitanju neka sela pa da nema, u pitanju je grad. Ima li neko ideju?
 
Zbog cega moze da se desava da iGo ne navodi tokom voznje kao Garmin?Sumnjam da tako treba da bude,imam instalirana 4 razlicita srpska glasa..Inace sve lepo radi ostalo,samo sto sam zamisljao da ce i u Nisu da iscrtava 3d zgrade,ali ne radi iz nekog razloga:)
 
Šta misliš pod tim "ne navodi kao Garmin"? Ne vodi te istom putanjom? Verovatno zbog toga što mape nisu iste. Proizvođač mapa daje uz svaku ulicu neku vrstu kategorije koja označava otprilike "koliko tom ulicom može brzo da se prođe" (ne misli se tu na ograničenje) pa na osnovu toga softver bira kuda da te vodi. A i algoritam izbora ulica je u Garminu skroz drugačiji nego u iGo.

3D zgrade su napravljene samo neke po Srbiji. U NS sam do sada primetio samo stadion da je tako urađen. Snimanje 3d mape cele države je ogroman posao.
 
Šta misliš pod tim "ne navodi kao Garmin"? Ne vodi te istom putanjom? Verovatno zbog toga što mape nisu iste. Proizvođač mapa daje uz svaku ulicu neku vrstu kategorije koja označava otprilike "koliko tom ulicom može brzo da se prođe" (ne misli se tu na ograničenje) pa na osnovu toga softver bira kuda da te vodi. A i algoritam izbora ulica je u Garminu skroz drugačiji nego u iGo.

3D zgrade su napravljene samo neke po Srbiji. U NS sam do sada primetio samo stadion da je tako urađen. Snimanje 3d mape cele države je ogroman posao.

U NS: Stadion,NIS-ova zgrada,Sinagoga,katplička porta... Da bi imao 3D zgrade moras ubaciti taj fajl (iGO/content/building/sebia.3dc) potrazi malo na netu. Za neke druge gradove ne znam sta tačno ima,po Beogradu naravno najviše... Što se tiče rutiranja baš tako kako reče NSHAPPY,ali zavisi i kako si podesio izbor rute: najbrže,najkraće... ekonomično,jednostavno... ima razlike za GARMIN i IGO kod podešavanja. Ali vode do cilja podjednako dobro ;) Poslednja IGO mapa Srbije je sasvim dobra,bar po Novom Sadu je sve ubačeno(ma da se opet nešto gradi...:) mapa je i "porasla" na 6.195MB.
 
^ Ja nisam mogao da vjerujem svojim ocima. Jos je instalirao 3 puta misleci da nesto ne valja.

Posle jurio po netu identicno izdanje da probam neciji drugi "crack" :0 i nista. Blagi uzas.

Btw, danas naisao na 8.4.3.179971 i radi savrseno da kucnem. Stari dobri iGo ponovo u funkciji.

Urose kazi mi molim te mape odakle da skinem imam ovaj igo 8.4.3... ali mapa nigde???
 
Mape juris po netu, nikakav drugi savjet ti ne mogu dati :) niti linkovati :p

Ako ti trebaju ex-yu mape trazi "local provider igo maps 2011" recimo ....

Ako ti treba EU trazis "navteq igo maps 2011" npr.
 
Ima li neka lokacija gde se može pričitati koja je poslednja zvanično izdata verzija mapa?

Koliko sam skontao, najsvežija Evropa od Navteq-a je 2011.Q2. Mape se označavaju kao godina u kojoj je uzdata / kvartal. Dakle, ovo 2011/Q2 je dve'iljade jedanaesta, drugi kvartal. Da li sam u pravu? Ima li svežije? Treba za 10-ak dana da se vozam do Italije, pa reko, da se pripremim...
 
Slobodno skini te mape Navigon Q2. To su poslednje verzije mapa. Bio sam u Austriji, Madjarskoj, Nemackoj i koristio te mape. Nisam naleteo ni na jednu jedinu gresku.
 
Znam da su dovoljno dobre. Ali me zanima ima li novijih, kao i gde videti koje su poslednje aktuelne?
 
U telefonu sam imao mapu srbije nq q1,(igo) skinuo sam mape koje su mi potrebne i to su mape nq q2 za austriju, hrv i slo. Samo sam ih prekopirao u folder, igo/content/ mapnq (naravno i poi za nevedene zemlje) i uredno su se pojavile u igu. Medjutim kada sam hteo da napravim rutu program je izbaciovao gresku da mape nisu povezane. Onda sam izbrisao mapu srbije nqq1 i dodao nq q2 . i sada rutu pravi bez problema. Da li to znaci da cu moci navigaciju ovako kako sam napravio da koristim u zemljama koje sam ubacio ili ce biti problema?
 
Uvak ima problema sa graničnim prelazima između mapa različitih verzija ili različitih proizvođača. Problem ne možeš rešiti sam. U slučaju da ti treba rutiranje i preko granice, najbolje je de zadaš kao destination granični prelaz, pa kada ga pređeš, ponovo zadaš novu destinaciju u zemlji u koju si ušao. Takvi problemi su postojali i na Garminu.

Imao sam iGo sa kombinovanim mapama, i kada sah mu zadao da me vodi do Italije, rutirao je preko Mađarske i Austrije iako sam imao u njemu mapu Slovenije i Hrvatske. HR i SLO su bile neka druga verzija, a ostatak Evrope i mi smo bili iz Navteq-a. I granični prelazi su bili smaknuti.

Radiće ti fino u zemljama koje imaš u navigaciji, ali proveri kako su mape povezane na graničnim prelazima.
 
U telefonu sam imao mapu srbije nq q1,(igo) skinuo sam mape koje su mi potrebne i to su mape nq q2 za austriju, hrv i slo. Samo sam ih prekopirao u folder, igo/content/ mapnq (naravno i poi za nevedene zemlje) i uredno su se pojavile u igu. Medjutim kada sam hteo da napravim rutu program je izbaciovao gresku da mape nisu povezane. Onda sam izbrisao mapu srbije nqq1 i dodao nq q2 . i sada rutu pravi bez problema. Da li to znaci da cu moci navigaciju ovako kako sam napravio da koristim u zemljama koje sam ubacio ili ce biti problema?

Mape Srb, Hr i Slo imam od lokalnih provajdera (Contrast, Navigo i Monolit) dok mape Eu imam od navteq-a. Nikad ni najmanji problem oko rutiranja nisam imao ...

Srb-Swiss, Srb-Esp, Srb-Aus sve sam obisao, ni jedne jedine mane sto se tice granicnih prelaza.

Nikad nemoj da drzis mapu neke zemlje od vise proizvodjaca ili vise verzija.
 
I ja da pitam :wave:.

Mobilni su LG540 i HTC Wildfire S,dakle rezolucija ekrana 320x480 pixela,navigacija iGO,.

Testirao navi po centru,očaj živi :mad:,predlaže totalno nelogične rute,po NBG-u se još i snalazi.Može li to nekako da se poboljša,jer osim toga nemam zamerku.Kada uđem u podešavanja piše mi karta Srbije 2010.07,može novija mapa na pp ili da mi kažete provereno šta da guglam novije mape,buildings i poi?

Pozz cheers
 
I ja da pitam :wave:.

Mobilni su LG540 i HTC Wildfire S,dakle rezolucija ekrana 320x480 pixela,navigacija iGO,.

Testirao navi po centru,očaj živi :mad:,predlaže totalno nelogične rute,po NBG-u se još i snalazi.Može li to nekako da se poboljša,jer osim toga nemam zamerku.Kada uđem u podešavanja piše mi karta Srbije 2010.07,može novija mapa na pp ili da mi kažete provereno šta da guglam novije mape,buildings i poi?

Pozz cheers

Osim toga da je mapa 2010.07 potreban je detalj i ko je "proizvođač" mape.
Ja sa mapama Srbije nemam problema već par godina unazad od kako su Contrast bazirane.
Navteq (NQ) i TeleAtlas (TA) stare su bile katastrofa. Nove su napredovale ali su ipka još iza Contrast-ovih.
 
@Cvoruga

Po kom kriterijumu ti računa rute (short, fast, green...)?
 
Nazad
Vrh Dno