Šta je novo?

Android navigacija i mape

A jel vam se radi POI i jel treba negde da se ukljuci, posto meni deluje da se ne prikazuju, a nisam video u opcijama checkbox ili nesto slicno? U pitanju je iGo 8.4.2.139242 (800x480) na Desire-u.
 
Proveri da li imas i da li ti radi POI tako sto ces uraditi pretragu na Places, tipa trazis benzinsku pumpu u blizini i sl. Po defaultu na mapi bi trebalo da se prikazuju samo benzinske pumpe i aerodromi, za vise ili manje od toga treba da procackas u opcijama, moze lepo da se definise sta se sve prikazuje na mapi od POI tacaka i u kom krugu od tebe...
 
Hvala na odgovoru, pretraga na Places daje rezultate i nalazi svasta nesto, znaci ucitao je POI. E sad na mapi ne vidim nista, a ne mogu u opcijama da nadjem oko prikazivanja POI-a, mozda ova moja verzija nema tu opciju... Hvala jos jednom!
 
Sad sam iscimao kolegu da probam iGO na njegovom android telefonu i podsetih se da je ova, jedina verzija iGO za Android, bazirana na njihovom Amigo softveru, koji je maksimalno uprošćen i olakšan za bilo kakve napredne opcije i mogućnosti. Nažalost, nema tu leka dok iGO jednog dana ne izbaci iGO Primo za Android :(
 
Imam link za neku 8.4.3 verziju sa skinom koji kao malo poboljsava stvari, mogu ti proslijediti ako hoces da probas.

nDrive mi zarsava posao odlicno, jedino se jos nisam navikao na nedostatak 3d prikaza ulica.
 
Ako ti nije tesko, posalji mi pliz. Ne znam ni ja kako ali sad mi prikazuje POI na mapi (ali samo parking i benzinske stanice). Probao sam i speedcam da podesim, vide se i one na mapi ali nema zvucnog upozorenja. Jedno pitanje za POI, jel bi trebalo da mogu da kliknem na ikonicu tog POIa na mapi da mi prikaze detalje ili ne, posto se nista ne desava kad stisnem.
 
Mala ispravka, ipak ima zvucnog upozorenja za speedcam, krene od nekih 300-400m pre kamere da pisti...
 
Dobro je onda ako pisti...to je ok udaljenost.

Saljem link upravo sad.
 
Moze l' i meni, Urose? :)

Imam vec pominjanu v8.4.2.139242, radi odlicno, ali eto, cisto da se proba nov(ij)a, pa makar i zbog skin-a :p
 
Izašle nove TopMap mape za iGo, oznaka izdanja 2011.07, naravno tu je i nova mapa Srbije.
uploadfromtaptalk1316298714817.png
 
Jel moze igo na Samsung Wave koji ima Bada OS ?
 
Može li iGo na androidu (SGS2) da se "natera" da se glasovna uputstva čuju na bluetooth uređaju u automobilu? Garmin na N6110 navigatoru mi je to radio bez problema, a iGo ne radi i to je baš problem jer ga ne čujem kad slušam muziku.
 
Jel moze igo na Samsung Wave koji ima Bada OS ?

Ako dobro znam,iGo na Badu ne moze,bar nisam video (mada se nesto nisam ni zanimao jer slabo ko mi dodje sa Wave) ali Garmin bez problema ide,to sam stavljao jer su to trazili...

Izašle nove TopMap mape za iGo, oznaka izdanja 2011.07, naravno tu je i nova mapa Srbije.

Tnx za info,nasao i skidam :)
 
Poslednja izmena:
ja sam probao te nove mape ali ne vidim neke velike promene,barem kod sombora i okoline.i dalje su razni vangradski putevi oznaceni kao nepoznati :S:
 
Ako dobro znam,iGo na Badu ne moze,bar nisam video (mada se nesto nisam ni zanimao jer slabo ko mi dodje sa Wave) ali Garmin bez problema ide,to sam stavljao jer su to trazili...
Gurao si Garmin na Wave, tj. badu? Stvarno?

Nisam znao da to moze uopste, bio sam uveren da samo NDrive radi na istom...



2 Uros Novakovic:

Kakve veze ima koji fon i koji rom? :)

Mozda gresim, ali mislio sam da je samo rezolucija bitna.
 
Poslednja izmena:
Gurao si Garmin na Wave, tj. badu? Stvarno?

Nisam znao da to moze uopste, bio sam uveren da samo NDrive radi na istom...



2 Uros Novakovic:

Kakve veze ima koji fon i koji rom? :)

Mozda gresim, ali mislio sam da je samo rezolucija bitna.

Yup,nisam ni ja znao da nije dosao lik sa Wave jer ga zezao net na fonu i ja cackajuci po fonu vidim Garmin sa instalacionim fajlovima,tako da sam mu maznuo :D
Hm,sad trazim na kucnom kompu i ne nalazim...doci ce svakako ovaj lik pre ili kasnije pa cu mu opet maznuti i poslati ti.


Fon i ROM ne bi trebalo da ima veze,samo se "vijaju" verzije zbog rezolucije...
 

2 Uros Novakovic:

Kakve veze ima koji fon i koji rom? :)

Mozda gresim, ali mislio sam da je samo rezolucija bitna.

Fon i ROM ne bi trebalo da ima veze,samo se "vijaju" verzije zbog rezolucije...

iGo 8.4.2.nesto na stock 2.3.4 GB-u radi perfektno. Pomjeranje mape, prelazak iz menija u meni itd...Ama kao po loju.

Instaliram CM, instaliram ISTI taj .apk fajl, iGo se vuce uzasno ... Treba mu 2-3 sekunde da registruje pritisak na ekran, re-rutiranje cekam po par sekundi isto....
 
Na HD2, CM7 ROM, iGO 8.4.2.139242 (MotoGIS 2.4 skin) radi bez greške.
KOji god Android ROM da sam probao (svi su, naravno, kuvani), sve radilo OK.
 
iGo 8.4.2.nesto na stock 2.3.4 GB-u radi perfektno. Pomjeranje mape, prelazak iz menija u meni itd...Ama kao po loju.

Instaliram CM, instaliram ISTI taj .apk fajl, iGo se vuce uzasno ... Treba mu 2-3 sekunde da registruje pritisak na ekran, re-rutiranje cekam po par sekundi isto....

E, svasta...

Ja sam (jos uvek) na stock 2.3.3 romu, Galaxy S II je u pitanju... radi perfektno, odziv je trenutan.
Verovatno ista verzija iGO-a kao i ta tvoja, tacnije - v8.4.2.139242.
 
^ Ja nisam mogao da vjerujem svojim ocima. Jos je instalirao 3 puta misleci da nesto ne valja.

Posle jurio po netu identicno izdanje da probam neciji drugi "crack" :0 i nista. Blagi uzas.

Btw, danas naisao na 8.4.3.179971 i radi savrseno da kucnem. Stari dobri iGo ponovo u funkciji.
 
^ Zato vise volim nDrive,em je lepsi em ne moras da brines o verzijama i rezoluciji...samo nikako da povatam mape...
MotoGIS 2.4 je radio odlicno na svim uredjajima na koje sam instalirao.
Jedino gde je brljavio iGO (lag i sl) je Huawei U8110 sa fabrickim sw koji je krs,tako da ne verujem da je problem bio u programu.


Izasle nove mape za iGO za Evropu: TomTom (TeleAtlas) Europe Maps 2011.06
Skidam pa cemo da vidimo
 
Poslednja izmena:
Hm,nisam nesto odusevljen... Neke mape iz Q1 su detaljnije,tj vecina mapa...jedino sto su POI osvezeni,ostalo slabo... obratite paznju ako stavljate,uporedite sa starijima i videcete razliku
 
Govoris o TeleAtlas-u? Oni nikad nisu imali bolje mape od Navteq-a nikad.
 
Poslednja izmena:
Yup...ali sada vidim cackajuci mape,da su ubacili i kucne brojeve za manja mesta...wooow,... do sada su bili samo veci gradovi iznad nekih 200k stanovnika...lepo lepo...
 
Koji iGo je pametnije koristiti 8.4.2 139242, ili 8.4.3 179971? Koja je bolja i novija verzija?
 
8.4.3.apk je skoro izasao a pod about mi prikazuje: Feb 17 2011
 
Nazad
Vrh Dno