Šta je novo?

Android navigacija i mape

:/ dobra ideja je to, ali nisam čuo za tako nešto... jedino ovaj novi touchwizz koji ima prozore, pa da pokreneš u dva odvojena prozora dve aplikacije
 
Ali kad me neko pozove dzaba dva prozora...sve se pretvara u jedan :)
 
Kako se namesta kucna lokacija na IGO?
Da li moze da se odredjene komande zadaju glasom,ako moze,kako?
Da li moze u navigaciji da se podesi da odbija sve pozive kad je navigacija ukljucena?
 
Da li moze u navigaciji da se podesi da odbija sve pozive kad je navigacija ukljucena?

Imas program blacklist pro na koji mozes da namestis da ti odbija sve pozive.

Prilikom prestanka koriscenja navigacije,vratis sve kako treba.

Ili jednostavno pre koriscenja navigacije ukljuci offline mod,i posle samo vratis (to je bar za ono sto ti ja mogu pomoci)
 
Ovo za offline mod mi nije palo na pamet,odlicna ideja.

Jedino sačekaj prvo da te locira, pa onda pređi u off line mod. GPS modul mnogo brže hvata fix kada ima asistenciju od mobilne mreže.

Nakon što se tačno locira, nije mu više bitno.
 
Da li je isti sadrzaj za iGO i za iGO Primo? Da li je potrebno samo instalirati aplikaciju ili je potrebno jos nesto menjati?
 
Content folder je isti, ostalo se razlikuje minimalno ali dovoljno da nemožeš tek tako da zameniš aplikaciju na telefonu a zadržiš netaknut ceo folder). Razlikuju se data.zip, branding.zip ako je potreban/postoji, licence, sys.txt...
 
Madjarsku imam Topmap 07.2012. i to je valjda zadnja,ali ne znam jel se ona poklapa sa proizvodjacem ove dve druge drzave,sta mi predlazete?
 
Poslednja izmena od urednika:
Da bi radilo prekogranično rutiranje, traži TeleAtlas mape za A i D. Navteq se neće slagati.
 
Ako nađeš i pod nazivom tomtom (za iGO, ne mešaj sa navigacijom tomtom) pošto se sad teleatlasove tako zvanično obeležavaju otkako ih je tomtom kupio.
 
Ok kibicer i milkobgd nasao sam sa nekog sajta i pise "New OCTOBER 2012 TELEATLAS (TT) EUROPE Q2.2012 FBL/FTR/POI//FPA/HNR/FPA",to je valjda to i valjda su to zadnje mape za Austriju i Svabe ;-)
 
To su te koje su kompatibilne sa srbijom.


Sad vidim da si ranije pitao za mađarsku. Sve mape tzv topmap su u stvari mape lokalnih proizvođača i sve su kompatibilne sa našom, koja je isto u topmap paketu, a a i sa teleatlas tj tomtom mapama.
 
Poslednja izmena:
Које су по вама најбоље мапе тренутно ?
 
Zahvaljujem. Imam i top, i TT i NQ, ali mi se bas ne isprobava kad krenem na put, pa da moram da menjam kad predjem granicu ako nesto ne radi i.. Bolje sigurica.
 
Navteq mape su odlične u zapadnoj Evropi, ali može postojati problem prekograničnog rutiranja između Navteq i TopMap mapa. Primera radi, ako staviš Navteq mapu Austrije, i TopMap mapu Mađarske, verovatno neće moći da ti napravi rutu Budimpešta Beč. Ali, i to se lako rešava.
Kombinacija TopMap i TeleAtlas mapa nema nikakav problem.
 
Moja preporuka kada se kreće na put po Evropi su NQ mape. NQ mapa Srbije je dosta dobro odrađena i neće praviti nikakve probleme kompatibilnosti sa ostalim NQ mapama, a i pretpostavljam da iz Srbije znate autoputem izađi do granice :) Bolje je imati sve iste mape da ne razmišljate o mogućim neslaganjima, a i možete proveriti pre kretanja kompletnu rutu i rutiranje.
Evropske zemlje su fantastično odrađene u NQ mapama... Takođe, uglavnom(90%) ćete koristiti autoputeve kroz EU do svoje destinacije. Ja sam iz NS do Odensa(Danska) išao sa NQ mapama bez IJEDNE GREŠKE (preko Mađarske,Češke,Slovačke,Nemačke do Danske). Takođe POI su dobro urađeni kao i kamere za brzinu(što nije loše znati npr. po Češkoj ih ima dosta).
 
Jel su sve ove mape za iGo MyWay ili iGo Prime? Ili mu dodje isto?
 
Koje iGO mape preporučujete za Bosnu?
 
Što niko ne pominje planplus.rs? Doduše, daleko su i od iGo i google mapa, ali imaju prostora za napredak, držim ih jer je u pitanju u potpunosti ista stvar kao za PC, a to znači dobro ucrtan gradski prevoz =)
 
Zašto bi pominjali ako daleko od iGo i google mapa?:D
 
Što niko ne pominje planplus.rs? Doduše, daleko su i od iGo i google mapa, ali imaju prostora za napredak, držim ih jer je u pitanju u potpunosti ista stvar kao za PC, a to znači dobro ucrtan gradski prevoz =)
jel me zezas? ja nisam ni znao da imaju android aplikaciju? koliko kosta? znacilo bi mi bas po gradu, verujem da imaju najbolju i najtacniju mapu za prevoz.
 
Nazad
Vrh Dno