Šta je novo?

Android navigacija i mape

Da vidim trenutno, ne bih pitao. Nema veze, videcu nocas.

...A3...
 
Probao sa iskljucenim podacima, radi mi iGo sada normalno, samo sto mi je davao predloge za zaobilazenje guzve koji bi me uvalili u jos vecu guzvu.
Za Android auto, jeste ne podrzava dosta zemalja, ali samo skines apk i instaliras. Meni cak radi i update sam kad izadje nova verzija.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Dobro nisi rekao desetine milijardi :d

Kada bi ogromna većina korisnika potrošili pola h svog zaludnog života...

Izvini Boki, ali moram da reagujem.
Zbog čega misliš da je bilo čiji život zaludan?
Kako možeš da sudiš o njima, a uopšte ih i ne poznaješ?

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
ajde da ne sirimo pricu, da se drzimo teme

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Izvini Boki, ali moram da reagujem.
Zbog čega misliš da je bilo čiji život zaludan?
Kako možeš da sudiš o njima, a uopšte ih i ne poznaješ?

Ok, malo sam karikirao, nije mi namera da ikoga vređam. Možemo da filozofiramo o tome ako baš želiš, ali PP. Ključne reči su ogromna većina. Mislim da je dovoljno pojašnjenje.
Trebao sam preciznije da se izrazim - zaludnog buljenja u telefon - posledica je....

Google Maps hits 5 billion downloads on the Play Store, does it after YouTube but before the Google app[/url]

5 biliona preuzimanja ne znači i toliko korisnika. Treba li da napomenem da se svaki apdejt app računa kao preuzimanje.

Ova planeta ima nešto preko 7 mlrd ljudi. Znaš koliko ima Kineza, i Korejaca npr. Znaš lli da je u njihovim državama zabranjen/beskorisan GMaps? U Indiji koliko im je potreban? Afrika tek? Rusija? Itd...
 
Poslednja izmena:
Bravo!

Google Maps hits 5 billion downloads on the Play Store, does it after YouTube but before the Google app

https://www.androidpolice.com/2019/...s-it-after-youtube-but-before-the-google-app/

Pa dobro, ja sam gmaps download-ovao bar 3x (na tri uređaja) ali ih uopšte ne koristim za navigaciju iz razloga koje sam spominjao.
Da ne pričam da gmaps imaju i svaki penzioner/dete/tinejdžer sa Android smart telefonom, a ne voze kola.

...ali ne sumnjam da će za koju godinu gmaps da budu standard. K'o YT za šerovanje videa.
...što mi se opet ne sviđa kao vid monopolizma. :(
 
Poslednja izmena:
Samo beta program i auto update sto se mene tice. Koristim godinama i ne razmisljam.
To gore je samo android, a gde su druge platforme.
 
IGo navi iz prijateljeve firme, sad koji model ne znam, legalna varijanta sa zadnjim sw, mapama i tmc.
Najsvezija legalna mazda auto navigacija (here maps) sa ta, tmc + net.

Here mape ovde dosta utiču. Nisam ih koristio po zapadnim zemljama, ali ovde po Balkanu sam upoređivao. TomTom mape su daleko bolje.
 
Da ne pričam da gmaps imaju i svaki penzioner/dete/tinejdžer sa Android smart telefonom, a ne voze kola.
(

Pa ne koristi se gmaps primarno kao navigacija u kolima, cak sta vise nije jos to do skoro ni bila namena tako da sam siguran da toliki broj korisnika gmaps ne koristi isti bas u autu.
 
Pa ne koristi se gmaps primarno kao navigacija u kolima, cak sta vise nije jos to do skoro ni bila namena tako da sam siguran da toliki broj korisnika gmaps ne koristi isti bas u autu.

To sam i rekao kao repliku Stock-u, 5x10[SUP]9[/SUP] download-a gmaps, ne znači da je to najkorišćenija (i najbolja) auto navigacija na svatu.
 
A ko je rekao da je najkoriscenija AUTO navigacija na svetu?

I ko kaze da google maps uopste mora da se skida na telefon?

Koji god telefon sam koristio gm je vec bio instaliran :)

5 milijardi + je zvanican podatak na Google play prodavnici, a koliko ljudi aktivno koristi aplikaciju zna samo Google (Google developer console) i niko vise ;)

Samo kazem da druge navigacije nemaju dosta funkcija koje imaju Google mape i da se ovde masovno koriste iste bez obzira da li je android ili ios platforma u pitanju.

Isto tako mislim da ljudi u automobilu koriste navigaciju koju su dobili kupovinom istog i da se ne zamaraju previse.

O pirateriji je tek smesno pricati, niti imaju vremena niti razmisljaju na tu temu :D
 
Poslednja izmena:
Navigacije u automobilu su beskorisne, jer moraš da ih apdejtuješ redovno. Jedino ako automobil ima net, pa može sam da skida, ali to je kod nas naučna fantastika još uvek.
Ja npr imam navigaciju u automobilu koju sam pokrenuo 2 puta fazon, kad je uzet auto. Auto je 2013, od tad su i mape. Nema mosta na Adi npr.
6x mi je jednostavnije da otvorim g mape na telefonu, ili iGo, nego da se drndam sa apdejtovanjem mapa na kolima.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To dosta zavisi od marke, modela i generacije automobila, i ne slažem se da su beskorisne. Naročito kod modela sa head-up displey-om, ili kod onih gde se naredni korak iscrtava na instrument tabli.
Da postoji prostora za unapredjenje, postoji, ali to se neće desiti. Google Maps će uskoro postati praktično jedina aplikacija za navodjenje. E sad, koliko će neko morati da plati da ne bi volšebno nestao sa njih, ostaje da se vidi...
Pozdrav
 
Ne isplati se google da skida nekog - sto vise informacija to bolje. Od toga zive.
Auto navigacije su daleko od beskorisnih. Npr mazda je odlicno odradila istu ali iako tcm jako lepo radi u nemackoj, opet kasni za google real time pracenjem saobracaja, sto je i logicno.

...A3...
 
meni nije jasno na koji nacin funkcionise real traffic opcija u auto navigacijama, kako ostvaruje komunikaciju i odakle preuzima podatke?
 
Pa, uglavnom na dva načina za sada.
Preko odgovarajuće infrastrukture - TMC i online traffic.
Ovo potonje, uglavnom ono oko čega se i najviše diže halabuke, google prikuplja od podataka sa mobilnih telefona.

Van ovih je TomTomov servis (njihov vlasnički), i još neki mnogo manje zastupljeni.
 
secam se da sam u LA bio fasciniran real time navigacijom jos pre 7 god u BMW-u..Vrlo bitna u gradu sa jezivim guzvama,precizna, rerutira na puteve bezzastoja, sjajno

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
U USA sve navigacije funkcionišu extra po tom pianju. Pa da li samo znaš koliko postavljenih kamera imaju???
Infrastruktura...(i veliki brat :d)
 
Poslednja izmena:
U rentacaru su mi dali Igo navigaciju, izvela me bez greske iz SF, ali sam malo lutao posle, nesto je pogresila, na kraju sve ok ispalo
 
Poslednja izmena:
sto ne bi reko?? vise puta me pogresno navodila, ali generalno je ok

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa, uglavnom na dva načina za sada.
Preko odgovarajuće infrastrukture - TMC i online traffic.
Ovo potonje, uglavnom ono oko čega se i najviše diže halabuke, google prikuplja od podataka sa mobilnih telefona.

Van ovih je TomTomov servis (njihov vlasnički), i još neki mnogo manje zastupljeni.

Hvala za ovaj TMC info, uvek sam se pitao na mom nissanu kako navigacija tako dobro izbegava gužve u saobraćaju, bolje od gmaps na telefonu a recimo nije mi telefon BT povezan sa auto sistemom. Znači radio signal. Vrv preko toga mi stignu i radio obaveštenja o saobracajnim nesrećama u blizini.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Zbog čega Google Maps prikazuju put iz Beograda ili bilo kog drugog grada u Srbiji prema bilo kojem mestu na Kosovu preko Severne Makedonije? Kao da administrativni prelazi ne postoje...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Možda zato što je autoputem najbrže.
Daje i alternativne rute preko Novog Pazara recimo.
Valjda i Gugl zna da je put od Niša preko Kuršumlije ubica trapova.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ne daje nijednu rutu direktno iz Srbije, ili preko CG ili preko S. Makedonije, makar destinacija bila na nekoliko stotina metara s one strane (administrativne) granice
1f2a0126ed77e12b22e7dfade74f2739.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Moj predlog je da se isključiš sa autoputa posle Niša kod Merošine, zatim samo pratiš put do Prokuplja i tu je ok put, ali od Prokuplja do Kuršumlije i prelaza Merdare kanal, ne baš ceo ali ima dela gde ćeš psovati sve živo. Predlažem ti rutu ako ideš kako si obeležio, nema potrebe da ideš po Google mapi za Skopje, to je van pameti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno