Šta je novo?

Android navigacija i mape

Jedan od problema je upravo taj što upisuju svaku božju kameru. Na Wazeu na autoputu u Rumuniji sve male 360° kamere upisane kao kamere za brzinu, pa se smoriš od onih ikonica dok voziš.

+1

Speed kamere sam pokušavao da koristim još od prvih Garmin-a na Nokia telefonima. I kada krenete na duži put po Evropi, smorite se za medalju. Svaka bogovetna kamerica za nadzor saobraćaja, ili lokacija gde je ikada bila ikakava kamerica, a ponekad i lokacija gde (opet ponekad) bude patrola policije, upisana je kao speed camera warning. Kada vas na 100km vožnje van autoputa, upozori 30x da ima speed kamera, a zapravo ni jedna od njih nije to bila, odustanete i isključite tu funkciju.

Po Mađarskoj ima kamera koje kontrolišu plaćenost putarine (na osnovu registarskog broja) i koje rade brojanje vozila, a upisane su kao speed kamere.
Po Italiji, policija postavlja (i menja lokaciju), praznih kontejnera za speed kamere. Video lično, prazan box za speed kameru, pored puta u malom selu na severu Italije. Onda neko svaku lokaciju gde je ikada primećen takav box, prijavi kao speed kameru. A policija box-ove malo malo pa premešta, pa onda te warning-e imate na svakih 2-3km.
U Novom Sadu na mostu Slobode, bila je speed kamera (prva u gradu), i posle par meseci je uklonjena (dal' je crkla il' šta već). I dalje je upisana da tu postoji.
Opet NS, most preko kanala, ima "neka kamera" (ona za nadzor saobraćaja), upisana je kao speed.
A kod nas sam čak video da je neko uneo one indukcione petlje za brojanje protoka vozila, kao speed kameru. Npr. na putu Novi Sad Srbobran. Doduše, taj konkretan warning je posle uklonjen.

Onda dalje, u Nemačkoj mi je flash sa speed kamere bljesnuo u facu (ja vozio malo ispod 60, ograničenje je 50), iako ta kamera nije bila ubeležena.
A prethodnih nekoliko dana u istoj zemlji me je ista ta navigacija jedno 20x upozorila na lokaciju gde kamere nije bilo. :mad:

Bla.bla. bla... Ja to odavno isključio. Beskorisno je. :( :( :(
 
Poslednja izmena:
Jel se dešava nekom da ga gmaps codi kroz jednosmerne ulice u pogrešnom smeru? Desilo mi se 2 puta u Bg

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Da dešava se.
Ja to pripisujem Google algoritmu koji prati navike korisnika koji voze i tamo kuda se ne sme.
Jer to se po pravilu dešava na mestima gde ljudi zaista voze protiv pravila kada mogu a glupi kompjuter to ne razlikuje.

Treba prijavljivati zabranjena skretanja.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne pomeraju Italijani prazne kutije za kamere - one su uvek na istim lokacijama, nego se pomeraju kamere iz jedne u drugu kutiju. Svaka ta kutija je potencijalna kamera, samo što ne znaš koja je baš danas.
Moram da pohvalim iGo (doduše verziju za WinCE) kako mi je u Italiji lepo računao srednju brzinu po autostradi - za onaj njihov sistem Safety Tutor.
Pozdrav
 
Šta znači na Google mapi narandžasta i šta plava boja na ruti ?
6bd23686db81009f6d3c399513763768.jpg
 
Da, a ako je veća gužva boja prelazi u crvenu, što tamnija crvena, to je veća gužva i čekanje.
 
Put Grčka, vožnja po Solunu i dole njihovim selima, vožnja kroz Srbiju, Niš, Kruševac, Čačak ... iGo neprevaziđen
 
Here
 
Zašt onda ne bih koristio i Here za navigaciju ako su Here mape? Razlika u Here i Igo? Nisam odavno koristio Igo. Kupio bih Igo, ali vidm da su im matore mape, kao da nemaju podrušku, ne vredi zaista.
 
Apsolutno ništa ne nedostaje ni TT mapama za iGO, naprotiv, sve su bolje i bolje. Lično ih više preferiram. Rutiranje sa nima nekako mi je prirodnije nego sa here. To mi je utisak oduvek.
iGO bolje rutira od Here aplikacije, ima bolje opcije i konifigurabilnost. Mape takođe manje glomazne (nekome je važno).
 
Po Italiji, policija postavlja (i menja lokaciju), praznih kontejnera za speed kamere. Video lično, prazan box za speed kameru, pored puta u malom selu na severu Italije. Onda neko svaku lokaciju gde je ikada primećen takav box, prijavi kao speed kameru. A policija box-ove malo malo pa premešta, pa onda te warning-e imate na svakih 2-3km.

Pažljivo u Italiji. Te prazne kutije u Italiji su prazne trenutno, jer oni premeštaju kamere, pa kutija koja je imala u sebi kameru juče, ne mora da je ima i danas, i obrnuto. Nemaju svi para da postave 1000 kamera kao mi u Beogradu. Ipak, i dalje mi je to smešno, da Italijani premeštaju kamere po autoputu - nisu one valjda danas toliko skupe.

Slažem se sa svime oko speed kamera opcije u GPS-u, i ja je držim isključenu, a tempomat na 150-155 km/h. Brže od toga me umori, a tih 150 km/h je uglavnom sigurna brzina na kojoj ne bi trebalo da vas dira presretač, jer uvek ima boljeg ulova na autoputevima.
 
Pažljivo u Italiji. Te prazne kutije u Italiji su prazne trenutno, jer oni premeštaju kamere, pa kutija koja je imala u sebi kameru juče, ne mora da je ima i danas, i obrnuto...

Da da, znam da kamere seljakaju. :(
 
Skupi :D
Mape su naravno OK. Kao i sve ostale danas.
 
Nebitno koji iGO. Svi su legalni dok se ne "tretiraju".
iGO jeste i dalje neprevaziđen što se tiče postupka ruturanja, mada mu se TomTom opasno približio, ako ne i dostigao.
 
Juče baš videh na Nbg vozilo TomTom sa onom velikom kamerom, ide i snima ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
garmin ima najbolje mape, ali i najskuplje uredjaje. Kome treba garmin taj i nema alternativu.
garmin jednostavno drzi jednu poziciju koju mu ostali tesko mogu oduzeti.
Stim sto ja i ne znam da garmin ima aplikaciju za navigaciju na androidu.
 
Poslednja izmena:
garmin ima najbolje mape, ali i najskuplje uredjaje. Kome treba garmin taj i nema alternativu.
garmin jednostavno drzi jednu poziciju koju mu ostali tesko mogu oduzeti.
Stim sto ja i ne znam da garmin ima aplikaciju za navigaciju na androidu.

Pa i ne baš.
Oni nemaju aletrativu za specijalizovane uređaje, outdoor/hiking/mt-climbing i neke mnogo ozbiljnije.
Za narodnu upotrebu (pa i za onu profi u auto domenu) su ih ostali prešli, prvenstveno glavna konkurencija - Tom Tom.
Čak sve manje koriste i svoje mape, kupuju ih od Here ili lokalnih provajdera u određenim delovima sveta.
Malko plaćaju danak svojoj zatvorenosti sistema.

Lično, možda malo i subjektivno ali mogu sebi da dam za to pravo, izuzetno su mi išli na živce i njihova grafika, i meniji, i način rutiranja i podešavanja. Govorim o auto-navigacijama. Oduvek, i to se nije ništa promenilo ni sa novim modelima.

Za Android poodavno (mislim od 2014-e) postoji Garmin Street pilot...
 
Malko plaćaju danak svojoj zatvorenosti sistema.

Lično, možda malo i subjektivno ali mogu sebi da dam za to pravo, izuzetno su mi išli na živce i njihova grafika, i meniji, i način rutiranja i podešavanja. Govorim o auto-navigacijama. Oduvek, i to se nije ništa promenilo ni sa novim modelima.

Za Android poodavno (mislim od 2014-e) postoji Garmin Street pilot...
Ja nešto ne nalazim njihovu navigaciju niti taj street pilot...

Za sve ostalo se slažem sa tobom previše su zatvoreni, ali za razliku od ostalih koji kopiraju javne mape Garmin jedini ima svoje mape i imali su svaku kuću sa kućnim brojevima ucrtani još pre 10godina kada sve ove današnje navigacije nisu postojale a većina nema ni danas

A kućni brojevi su jako bitni svakom profi vozaču, dostavljacu ili nekome ko živi od volana.
To je jako bitno u zemljama poput naše gde ima jako puno divljih neregistrovanih objekata i to su adrese tipa 7. nova 32g i sl.

Mislim da se oni drže sopstvenih zatvorenih platformi samo zato što se plaše kopiranja a bilo bi zaista dobro da se to promeni.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navigation.offlinemaps.gps

Odličan Igo klon, besplatan. Odlične mape, već duže koristim i prezadovoljan sam.
Ovo je Sygic, izgleda da su napravili klon svoje aplikacije, dali je na PS pod drugim imenom i ubacili tonu trekera za marketing.

https://www.sygic.com/company/partners

8788531bc558da3413d07d8b610eb738.jpg

Da sam na tvom mestu pre bih koristio onda sam Sygic, jer je besplatan (mislim da se glasovna navigacija i prestrojavanje otključaju kad se kupi puna verzija), a nema ovoliko trekera (ako ih uopšte ima).
 
Here maps za sada rade najbolje, bar u mom slučaju. :)

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno