Šta je novo?

Android navigacija i mape

I meni je radila loše na desetki na Mi 9T Pro pre 3 nedelje. Sad ne znam kako radi, pošto sam prodao telefon.
 
Juče sam zvao broj telefona MUP NBG koji sam našao na Google maps. Javlja se čovek i kaže da je greška, da nema nikakve veze sa policijom, da je neko stavio njegov broj na Google i da ga ljudi stalno zovu misleći da je MUP [emoji52]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa broj se lako promeni u 3 klika.

Upravo uradio izmenu.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Juče kod Vukovog spomenika, kaže mi da skrenem levo, u gornjem uglu pokazuje levo a mapa pokazuje putanju desno... Išao ka Hramu Sv. Save. Offline maps, onaj Sygic klon na koji sam dosta zadovoljan.

Inače uključim Google maps od Ikea do Dechatlona (Višnjička), pa ono je smešno glupo i neverovatno rutiranje, kuda me je vodila i kroz koje uličice sam prošao. Potvrdjeno samo da GMaps nisu nikakve za rutiranje! O detaljnosti mape i snalaženju kao pešak, za svaku pohvalu.
ad52eb01a6ec840a520a3435ceb05734.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Probaj Google maps Go, ona rutira kako treba.
Ne znam u čemu je štos i zašto je Google napravio dve aplikacije za istu stvar, koje različito rutiraju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Probaj Google maps Go, ona rutira kako treba.
Ne znam u čemu je štos i zašto je Google napravio dve aplikacije za istu stvar, koje različito rutiraju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Google Maps Go je Google Maps za uređaje sa slabijim hardverom, trebalo bi da ima isto navođenje, samo sa manje detalja, tj. ima manje zahtevnu grafiku itd.
 
Definitivno nema isto navodjenje, u ostalom probajte.
Moze istovremeno da se otvori obe navigacije pa da se uporedi
maps go vodi kako je nekada vodio gmaps.
 
Poslednja izmena:
Da li ste probali Waze?

Waze je dobar, problemi su činjenica da srče bateriju još više od GMaps, da radi isključivo online (da, zadrži se neki cache i ako si offline, ali nije to to), manje pouzdan po pitanju gužvi od GMaps jer zavisi od prijave samih korisnika a ne od Google špijunaže. Prednosti u odnosu na GMaps : ne vodi kozjim stazama i njivama (mogu se isključiti neasfaltirani putevi u podešavanjima), manje slepih ulica označenih pogrešno, manje vođenja kroz jednosmerne u suprotnom pravcu). Rekao bih manje opasan za korišćenje po Beogradu pre svega.
@bakara, verovatno koristi neki stariji GMaps algoritam, ali nisam probao tu app. Samo znam zbog čega je napravljena.
 
Rekao bih manje opasan za korišćenje po Beogradu pre svega.

Ooo kako si ovo dobro rekao. Ja videh neke delove beograda (ako je to bio Bg) za koje nisam znao da postoje ;)


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@bakara, verovatno koristi neki stariji GMaps algoritam, ali nisam probao tu app. Samo znam zbog čega je napravljena.
Da, bas sam i ja na isti nacin razmisljao.

Od kako su gmaps pocele sa nekim novim algoritmom nude se neke nelogicne rute.
Pokvarili su ono sto je radilo perfektno.
 
Verovatno je birao kraći put, ako ti je to zadato kao kriterijum, a ima na kraju krajeva opciju da biraš i vizuelno i tabelarno koju alternativu rute uzimaš.

A i mene je baš tuda vodio, 2x preko granice, pa šta..dva puta pokazao dokumenta i vozi dalje :)
 
Juče išao za Svetićevo(selo iza B. Topole), ima možda stotinak kuća. Ukucao adresu i broj kuće, Gmaps odradio "posao" bez greške.

PS: za pecaroše
Svetićevsko jezero najbogatije štukama u Srbiji.
3096e81c22aaa9bb116f62621e3414b0.jpg
63d109014e302e12691931a6b99dff7f.jpg


Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kako se obelezavaju na google mapama ovi sto mere prekoracenje brzine, danas me je upozorilo na google mapama da nailazim na kameru za merenje brzine i stvarno su bili tamo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imaš onaj plusic sa desne strane

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Da, samo je bilo pitanje kada će Google odlučiti da odsvira Game Over.
Dugo su oklijevali sa kamerama i ograničenjima.
Sada, obzirom na njihove resurse, konkurencija je u problemu
 
Instalirao magic earth i nije loša
Koristio Google maps offline i rutirao me kroz šumski put.
Magic earth ima svaku ulicu u mom selu.
 
Zato što koriste volonterske OpenStreetMaps :)
 
Meni se dosta dobro pokazala Waze.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Waze je odlična, ali problem koji ja imam sa njom je politika privatnosti.
Mislim i da se podaci o parolama dele samo unutar platforme, dok bi ovo sa OSM u Magic Earthu trebalo da prikuplja podatke sa više različitih platformi.
 
Kako da preko sys.txt podesim da se vidi status bar kao i da mi ne odsece ekran dole pri dnu, ima neki crni border nepotrebno, ima jos mesta... Hvala
f75057bed32b91ebe5c5dbc9c8459837.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Nema to veze sa iGO softverom, nego sa UI-jem tvog uređaja

Možeš da staviš pod:
[rawdisplay]
fullscreen=1
ali neće imati nikakvog uticaja (bar ne bi trebalo)
 
Poslednja izmena:
Ne pomaze :(

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Pa, to sam i pretpostavio. Xiaomi je naročito problematičan.
Postoje neke third-party aplikacije koje su sposobne da pregaze sistemki prikaz, možeš probati sa njima (Fulscrn Free, full!screen, isl). Neke zahtevaju root
Pročitaj i ovo
https://developer.android.com/training/system-ui/immersive
 
Ili, probaj neku od toliko mnogo alternativa za navigaciju :)
Koliko vremena i živaca potrošiš na ovo, toliko nećeš kada te neke, za tebe možda inferiornija, aplikacije odvede na pogrešnu stranu :)
 
Haha, jednom sam bio poludeo od Sygica, pre jedno 5god u Grckoj. Vodio po nekim kozjim putevima

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno