Šta je novo?

Android navigacija i mape

Za LPG pumpe postoji posebni POI koje ćeš naći na sajtu https://poiplaza.com/
Sortirani po državama. Nadji šta ti treba pa ih skini za nav. koji koristiš.
 
Nema, jer za Gmaps svi podaci čuče negde na netu a ne na tvom uredjaju.
 
Da ne listam unazad, imam problem sa Here navigacijom. Naime, online radi sve ok, offline neće da nadje rutu.
Treba da idem za Holandiju, i skinuo sam redom mape država gde prolazim, Srbija, Mađarska, Austrija, Nemačka, Holandija.
Onda sam dodao i moguću drugu rutu, Hrvatska, Slovenija, Švajcarska, Belgija i sa ovim svim zemljama nadje mesta u Holandiji tek malo preko granice, dalje opet nece. U čemu je problem?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Da li si štiklirao "use app offline" opciju?

Sent from my x2 using Tapatalk
 
Jesam, štriklirao sam. Negde sam procitao sledeću stvar, reci cu, ako još neko bude imao isti problem. Naime, iz nekog razloga kad je u offline modu, moraju se imati sve države odakle može da se stigne, i ako se ne granici sa tom zemljom. Kada sam skinuo Francusku, radi sve normalno, i ako ni ne nudi rutiranje ni kroz jedan deo Francuske. Onda obrisem, da vidim jel do toga, opet ne radi, vratim Francusku, radi sve normalno. Iako je navigacija dobra, ovo je veći minus, jer mora da se skinu i nepotrebne mape, pa se zauzima memorija bez potrebe na telefonu. Trebalo bi da radi rutiranje kroz države čije su mape skinite, naravno pod uslovom da su jedna pored druge. Čak sam morao da skinem i Hrvatsku i Sloveniju, jer može i tuda da se ide...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ja nisam mogao da nadjem rutu iz Grčke do Srbije isto u offline modu.
Cini mi se da ne posvecuju previse paznje here mapsu, ima tu dosta prostora za napredak.
 
Što je najgore, nije bilo tih problema u početku, dok here navigacija nije promenila vlasničku strukturu, od onda aplikacija ne da stagnira već blago nazaduje. Razvoj platforme za mobilne uređaje je ispao iz fokusa što se jasno vidi al ajde, džaba je i ne treba tražiti zamerke, mape se redovno ažuriraju, i to je nešto

Sent from my x2 using Tapatalk
 
Ja bih rekao da probaš i Maps.me. Meni su rezerva pored Sygica, a isto imaju ograničenja brzine, offline rutiranje, POIs i sl.
 
Ubacio sam Sygic i na prvi pogled radi odlično, lako se skidaju mape, nema problema sa rutiranjem, dosta opcija ima. Maps.me nisam probao.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Dve zamerke za Maps.me.
Nema glasovno navodjenje na srpskom.
Nema alternativno rutiranje. Kao ni HereWeGo.
 
Probaj offline maps
Mada za navođenje po gradu je gmaps neprikosnoven.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Apsolutno tačno. Pre par dana sam sa svastikom išao u N. Sad u Republički Fond za Penzijsko i Invalidsko osiguranje. Gmaps nas je nepogrešivo doveo tačno ispred zgrade.
 
Pa nije baš da si mu zadao nemoguću misiju :D
 
Haha, pa to samo odslikava potrebe prosečne osobe. :)

Ja se zadnjih dana baš maltretiram sa Here... Teško cranje
Ta navigacija je jako nepouzdana, jednostavno gubi GPS vezu, dok druge navigacije sasvim normalno rade. Pomaže jedino da ubijem aplikaciju i startujem ponovo.

Nikako ne mogu da uhvatim logiku zbog čega u sred vožnje izbaci waiting for GPS.
A najjače im je ono live traffic, pa ljudi to u opšte ne radi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene bas suprotno, duže vreme već koristim HERE i najbolji su mi. Prošao sam Bosnu, Cg, HR, Slo, Nemacku i nikad me nije izdala. Pistuka kad pređem ograničenje, prilikom navigacije ne priča imena ulica već samo levo desno, što je po meni ogroman plus.
Mane: nema među-rute.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ti onda druge nisi probao :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Haha, pa to samo odslikava potrebe prosečne osobe. :)

Ja se zadnjih dana baš maltretiram sa Here... Teško cranje
Ta navigacija je jako nepouzdana, jednostavno gubi GPS vezu, dok druge navigacije sasvim normalno rade. Pomaže jedino da ubijem aplikaciju i startujem ponovo.

Nikako ne mogu da uhvatim logiku zbog čega u sred vožnje izbaci waiting for GPS.
A najjače im je ono live traffic, pa ljudi to u opšte ne radi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk



Ne radi live traffic u Srbiji, koristio sam Here u Mađarskoj letos, zastoj i gužvu na autoputu je u metar prikazala tačno. Kod mene na dva telefona radi odlično bez gubljenja GPSa i nju koristim.
I da, koristio sam i ostale navigacije i Here mi se pokazala kao najbolja. Da znam ne može da se ubaci međuodredište ali to lako rešim.
 
Poslednja izmena:
Možda je zbunjuje što koristim istovremeno dve aplikacije koje koriste GPS?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nikada nisam istovremeno koristio dve navigacija, ali moguće da je to problem. Pokušaj samo Here da koristiš da vidiš da li i onda gubi GPS
 
Ja koristio Offline maps od sygica i gmaps u isto vreme. Radile kao sat. Jedino ako here brljavi kad se koristi jos jedna.
 
juce kosristio google maps na putu do Sarajeva, uglavnom sam zadovoljan, dovela me do cilja... 2 zamerke imam, u gradu punom automobila i prestrojavanja, isuvise kasno glasovno navodi za skretanje...druga zamerka, izmedju Vlasenice i Han Pijeska me navodila na neki sporedni put, malte ne seoski kao tuda do Sarajeva...srecom znao sam put pa je nisam poslusao...inace skoro me dovela do adrese, zeznuo je novi kruzni tok tek izgradjen koji nije upisan u mape...sve u svemu 4 ocena
 
Ja bih prijavio da su Here mape, bar ove on-line, za sada daleko ažurnije nego Gmaps. Recimo, novi most u NS na mestu Žeželja, u Here mapama je ažuriran bukvalno dan nakon puštanja u saobraćaj. Gmaps je taj most ozvaničio tek pre neki dan.

Kućni brojevi u NS, iako nisu savršeni, daleko su bolji nego u Gmap (pogotovo ovi na komplikovanim Limanima, i na blesavim poludivljim naseljima prema Futogu/Veterniku/Adicama i na padinama Fruške Gore...).

Žabaljska raskrsnica na putu NS-Zrenjanin, pre par meseci je (besmisleni) semafor zamenjen kružnim tokom. U Here je tu kružni tok ucrtan vrlo brzo posle puštanja nove raskrsnice. Na Gmaps ni danas još uvek nije.

U principu, kada se u NS desi neka izmena u saobraćajnicama, ono šta ja ispratim, mnogo brže se ažurira na HereWeGo sajtu, nego na Gmaps.
Ne znam konkretno ni kako to oni rade. Predpostavljam da i jedni i drugi imaju dežurne ekipe koje moraju da snimaju izmene na saobraćajnicama.

E sada, što je Here aplikacija za Android loša, jb'a, nema ništa savršeno. :(
 
Poslednja izmena:
Postoji li neki reset gpsa i slično, Oreo OmniRom, rooted? Odjednom mi ne radi a ništa nisam menjao.
 
Koristio sam ih sve, uvek sa najnovijim mapama. Volim to i cesto ih testiram. Na telefonu uvek 3 imstalirane.
Nikad nikakvo gubljenje signala ni na jednoj nisam imao. Vozikam po Ns, ali dosta i po zapadnoj i juznoj Srb, kao i po Budapest i nekoliko puta do severne Evrope.
Moj poredag GPS softvera je:

1. Igo sa naknovijim map
2.
3. Sygic i njegovi klonovi
4. HereWeGo
5. Maps. Me samo zbog brojeva kuca.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Možda je zbunjuje što koristim istovremeno dve aplikacije koje koriste GPS?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Probaj pogledati i dozvole za aplikaciju, ali i ukinuti restrikcije sto se tice koriscenja baterije.


@tersnakub
Sve navigacije hoce da vode preko Kladova (Vlasenica) i/ili Olovskih luka (H.Pijesak) u Sarajevo. Ako pises Jahorinu ili I.Sarajevo, rutiraju i preko Romanije. Sreca, pa nema previse izbora...
 
Nece moja orginal u VW. :D
 
Koja navigacija je najbolja?, da ima live traffic kao google maps, nebitno da li se placa ili ne
 
Google maps.
Onda Sygic.

Za live traffic ti treba net, pa ne znam onda što tražiti bilo šta drugo pored GMapsa :)
 
Na nivou Evrope najbolji LiveTraffic ima TomTom
U našem regionu je nažalost totalno nepostojeći.
 
Nazad
Vrh Dno