Šta je novo?

Android navigacija i mape

Decko u smislu muskarac ne u smislu doba zivota, jer ako cemo iskreno nisam ni ja decko u mojoj 5 deceniji zivota, mator sam ko Biblija, ali poenta je bila u necem drugom[emoji6]
 
Samo da se javno zahvalim i pohvalim BokijaPK na pomoci oko podesavanja navigacija ;)
 
A jel ima neko problem da ne izgovori glas navodjenja do kraja? Jel to nesto do mene ili do aplikacije?
 
Do tebe sigurno nije, do tvog uređaja - vrlo moguće :D
 
Ma na to sam Boki i mislio. Znaci do uredjaja je, ok ima li mu pomoci? Jel SW problem ili HW?
Jel imas ti taj problem?
Zato sto u Magick earth navigation nema tih problema izgovori rec do kraja a ovde skrati zadnje slovo ili dva.
 
Hardver ne može da bude, isključivo softver. Šta je uzrok - ne znam, nemam pojma o kom uređaju se radi i šta je u njemu.
Nikad nisam imao problem tog tipa, niti mi do sada požalio ijedan korisnik ove aplikacije.
 
Je l' može taj mod sa glasom za TomTom NDS na PP? [emoji3]
Hvala!
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam konačno ovaj srpski tomtom i Danicu, i sve lepo radi, ali imam problem, kad navigacija progovori, isključi muziku u pozadini (radio, mp3 ili internet radio), a trebalo bi samo da smanji. Nisam nikad koristio navigaciju koja ima tts, mozda je do toga, ili neko podešavanje?

Igo se ponaša suprotno, on uopšte ne smanjuje pozadinsku muziku, pa se jedva razume sta govori. Jedino je sygic radio kako treba, i gmaps, oni smanje muziku, pa pojacaju kad završe.

Neke ideje sta da podesim?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Za iGO, rešenje je napisano u #4318 postu na prethodnoj strani. Čudno je da ti se to dešava i TT-om, nismo imali pritužbe tog tipa do sada.
Osim toga, prvi put čujem da navi isključi muziku. Obično je utiša.
Ako sam dobro skapirao, to je neki HU. Često je kod mnogo njih (kineza) problem android, dolazi sa osakaćenim funkcijama. Negde neće da funkcioniše uopšte
Da li problem imaš i kod standardnih glasova (ne TTS)?
 
Nisam probao standardne glasove na TomTom, kod igo-a nisam imao problem, tj jesam jer nije uopste utisavao muziku. Cini mi se da su google maps i sygic lepo radili. Probacu malo da se igram kad budem imao vremena.

Video sam resenje za igo, samo ne stizem da ga probam :(
 
OK, a kod TT-a kanal podešavaš na
> tap na tri crte u donjem levom uglu > Podešavanja > Zvuk > Audio izlaz > pa ako nije "Kanal za muziku" probaj neku drugu stavku
 
Nisam probao standardne glasove na TomTom, kod igo-a nisam imao problem, tj jesam jer nije uopste utisavao muziku. Cini mi se da su google maps i sygic lepo radili. Probacu malo da se igram kad budem imao vremena.

Video sam resenje za igo, samo ne stizem da ga probam :(
Imao sam isti problem, stavio sam na kanal za obavestenja i sad sve radi kako treba.
Probaj to podesavanje mozda upali kao kod mene.
 
Izašle here q2 2020 za igo (pričam o legalno kupljenoj verziji, mape evrope). Popravljaju se, ranije su mnogo više kaskali...izgleda je urodila plodom pljuvačina svojevremena

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Ta here mapa izasla odavno, narodna verzija.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nema narodnih ili piratizovanih mapa, samo su jedne jedine - originalne.
Jedino, određeni uređaji, odnosno brendovi, dobijaju ih pre drugih (imaju bolji/skuplji ugovor). Dobra volja je vlasnika tih uređaja da ih podele sa ostalima.
 
Za iGO, rešenje je napisano u #4318 postu na prethodnoj strani. Čudno je da ti se to dešava i TT-om, nismo imali pritužbe tog tipa do sada.
Osim toga, prvi put čujem da navi isključi muziku. Obično je utiša.
Ako sam dobro skapirao, to je neki HU. Često je kod mnogo njih (kineza) problem android, dolazi sa osakaćenim funkcijama. Negde neće da funkcioniše uopšte
Da li problem imaš i kod standardnih glasova (ne TTS)?


I posle par dana nisam nista uradio. Tomtom na bilo kom kanalu prosto ugasi muziku u pozadini. Sumnjam da je ipak do TTS platforme, nisam imao juce net kod sebe da skinem neki glas koji nije tts.

Igo pusta i muziku i glas navigacije istovremeno (ne tts) ali ne smanjuje muziku uopste, tako da se navigacija jedva cuje.

Cini mi se da je sygic radio kako treba, ali sam ga obrisao posto je bila neka bas stara verzija. Moracu ponovo da probam.

U samim podesavanjima HU nema bog zna sta vezano za muziku, samo ekvilajzer i balans i opsta jacina zvuka.
 
Kod nekih uređaja tog tipa, postoji opcija da navigaciji navedeš koji navigacioni softver je u upotrebi. Znači, ne samo path da se podešava nego baš - navodi sei softver. Proveri, možda imaš to.
 
Imam, ali TomTom nemam na spisku. Imao sam i sygic i igo i maps, sad samo igo i maps koji dolazi fabricki uz njega. Mozda padne jedan factory reset

Edit: mislio sam da to služi samo da se odredi koji sw se otvara pritiskom na dugme nav

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Videh vozilo u BG.
3dc0fff015f6128f564d1212131adaf0.jpg
5234e6dc5414944bab995d20a23014f1.jpg
 
Mozda hoće kao Google da naprave nesto slično Street View?

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Svi prave to.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
iGO Navigation v9.35.2.250945
Nova verzija 2. februar 2021. god.
  • Fixed downloading issues
  • external BT speaker handling improvements
  • Fixed higher truck speed limit issues
  • Minor bugfixes and improvements
 
Poslednja izmena:
Sta vas tacno odbija od gugl mapa? Po meni su one najkompletnije, probao sam waze,ali ne vidim zasto je bolji od gmapa,po nekad mnogo komplikuje. Sa here sam bas nezadovoljan a IGO nista specijalno. Bas me zanima misljenje
 
Ja korisitm Waze zato što se brže ažurira nego GMaps. Plus bolje radi sa zagušenjima i nfomracijama o policiji i radovima na putu, pošto to ljudi vrlo lako dodaju na licu mesta. Generalno obe rade odlično sa Android Autom gde ih najbčešće i koristim.

GMap više koristim u nekom pešačkom modu ili kada tražim nešto u nekom drugom gradu.

Kao treću imam Sygic za nedajbože kad sam offline.
 
Moje iskustvo, a verovatno je već rečeno, je da GoogleMaps jeste dobar za svetske metropole ,tamo gde se može iskoristiti pun potencijal. Što se navigacije tiče,GoogleMaps ne koristim ni pešaka kada nešto tražim. Na NBGu, blokovi..GoogleMaps te manta u krug-u krug.., dok HereWeGo te dovede sporednom uličicom, tačno ispred broja.
 
Nazad
Vrh Dno