Šta je novo?

Android navigacija i mape

Ovo je Sygic, izgleda da su napravili klon svoje aplikacije, dali je na PS pod drugim imenom i ubacili tonu trekera za marketing.

Da, Sygic, moja greska.
Jednostavno odlicno radi.

Koristim ga bar godinu i više po Ex Yu i Madjarskoj, prezadovoljan.

Moja lista:
1.Igo
2.Sygic
3.Here
 
Kako prijaviti loša skretanja i jednosmerne ulice u Google maps?

Npr: kaže da iz Kneza Miloša pravac Mostar-skupština može da se skrene levo u Nemanjinu, što nikad nije moglo. Isto kaže i za jednu ulicu u Zemunu da je dvosmerno iako je jednosmerna.
 
Menu, send feedback, pa imaš tamo da biraš wrong information.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ta pogrešna skretanje prave korisnici a gmaps "uči" pogrešno navike korisnika.

Jedno od najgorih primera je skretanje levo u prizrensku iz terazijskog tunela.
Ja sam to davno tražio da isprave.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja koristim Gmaps pogotovo zbog saobraćaja jer izbegavam gužbe po gradu.
Koja još navigacija može to?
Realno koja je bolja?
Hvala
 
Pozdrav! Jedno pitanje u vezi Navigon Android aplikacije. Da li neko koristi Navigon, i da li vam se aplikacija uopste otvara? Koliko znam, Garmin je prestao da razvija Navigon jos prosle godine.
 
Najveca mana here wego je sto ne mozes da napravis rutu ako nemas internet konekciju.

Druga mana ne postoji medjustanica.
1b7f761174eb28001a791f87ed7e6103.jpg
 
Radi i offline kad skineš mape za državu ili države koje posećuješ. Koristio sam HWG u offline modu u inostranstvu bez ikakvih problema.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni ne.
Ni prosle godine ni sada, a nalazim se u Grckoj.
Imam skinute mape Grcke, Makedonije i Srbije.
Ne radi kad hocu rutu do Kuce.

Sad sam je testirao, kad hocu rutu negde do 500km on prihvati, sve preko toga trazi internet :)
Samsung s7
 
Poslednja izmena:
Video sam već taj slučaj. Sve po propisu, i opet neće. Nikako nisam skapirao zašto negde hoće da radi, a negde nikako.
Onda sam otkrio malo "unapređeni" apk (HERE WeGo - Offline Maps & GPS v2.0.1373 [Mod]​), koji funkcioniše svuda :)


P.S. nije warez
 
Nisam jos čuo za to. Meni su verzije sa PS-a uvek radile na više od desetak modela telefona.
 
Treća mana je veličina mapa. Samo mapa Srbije je skoro 1/2 giga.

A opet siromašnija od onih pat mega TomTom mape.

HereWeGo je daleko od iGo-a sa TomTom mapama u svakom pogledu. Mape su značajno detaljnije i preciznije, rutiranje i opcije rutiranja dosta bolje.
 
Google maps mi je menjao rutu kako mu se ćefne. Ista destinacija, svaki put druga ruta. Kaže mi Irac, ovde sam rođen ali ne znam gde smo sad. Do cilja stigneš ali kako... xD


Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
Google maps brljavi u zadnje vreme, vodi čudnim i nelogičnim putevima, zaobilazi i to lepo a ne izbegava saobraćajnu gužvu da kažem da je zbog toga.
 
Gmaps je veoma daleko od prave navigacije. Previše se oslanja na online podatke.
 
Počeo je nešto da brljavi od ove zadnje verzije

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam koristio navigaciju poslednjih dana, ali juče me zove čovek da proveri lokaciju, jer mu je bilo nešto nejasno sa imenima ulica, kad navigacija ga šalje nekoliko raskrsnica dalje. Ja otvorim, na računaru, sve ok. On resetuje Google maps, kad i kod njega sve OK.
Sličnu situaciju smo imali i pre nekoliko meseci, samo nas je bacio 1km na drugi stranu. Dakle, nije prvi put i nije samo sada.
 
U vezi Here We Go i offline rutiranja, ako cete za Grcku, mora biti skinuta i mapa Bugarske, posto nudi i tu putanju. Onda radi normalno i offline.
 
Не пратим ово са навигацијама а јутрос сам видео томтом ауто са оним камерама на крову како обилази Ниш. Јел има и њих негде за фрај употребу?
 
Joj :0

Sigik koristi TT mape.
Postoji i besplatni NDS TomTom softver za Android, sa jednom cakom. Namenjen je samo za tržište Bbrazila, finansiran od strane Tojote, pa ne može da se skine sa GP-a.
Sa tim što, naravno, može da se nađe po netu van njega :)
 
Poslednja izmena:
Kako tačno napakovati mapchanger za wince pošto ne radi tj neće da menja mape? Jel trebaju neka dodatna podešavanja-modifikacija sys.txt fajla pojima nemam
 
Nekih novina u Q2 2019 mapama sto se tice BG-a, autoputeva i slicno?
 
Čini mi se da je ubačena Grdelica, kod Subotice Y krak produžen, odnosno ubačen je kružni tok na obilaznici koji pušten prošle godine u saobraćaj.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno