Šta je novo?

Android navigacija i mape

Kakvih 15000 tačaka, koja je aplikacija u pitanju?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ima li neko iskustva sa update-ovanjem mapa na TomTom GPS uredjaju? Gde skinuti nove mape istočne evrope? Da li postoji neki tutorijal? Hvala :)
 
To zavisi isključivo od modela. Tutorijali postoje, opet različito za svaki model, tj za seriju.
Ako hoćeš jedinstven način: skineš zvaničan softver sa sajta, povežeš uređaj, platiš, i on ti ubaci mape direktno u uređaj/karticu. Ako još postoji podrška.
Ili odeš do nekih servisa što se reklamiraju, i oni odrade umesto tebe za određenu finansijsku nadoknadu :D

Ako pitaš za narodne verzije, pitaš na pogrešnom forumu.
I ovo je tema za android navigacije. Postoji i TT za Android, ali mislim da tebe interesuje za standalone uređaj.
 
@ alphablue597
Navigacija je mijenjala naziv od - Aponia GPS Navigation BeOnRoad - a zadnja verzija je pod nazivom - Offline Maps & Navigation 17.2.5.
- Radi sa svim mapama - (HERE, TomTom, OSM) i svim verzijama (v9.0 & v9.0.1)
 
Ovo, ko da je češka verzija, slovačkog Sygic-a. :D
Upravo tako. Sygic totalni u drugom pakovanju. Koristio sam je i jedina zamerka je bila kada skrenem sa zadane rute, tvrdoglavo je se drzi i tera cak i na polukruzno i vracanje unazad da bi se vratio na zadatu rutu. Nece da odradi rekalkulaciju pa nek se posle negde prikljuci na svoju rutu. Zato sam je deinstalirao.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Bas sam instalirao i ovu gore "GPS Navigation - Drive with Voice, Maps & Traffic", kao i "Offline Maps & Navigation". U sustini, obe su sygic navigacije (znaci imamo tri gotovo iste sygic navigacije?!). Kod ove prve imamo free trial premium verziju koja traje 365 dana, posle mora da se kupi (kad pokrenete navigaciju u gornjem delu vas obavestava jos koliko dana vam je preostalo i da kupite premium), ukoliko hocemo glasovnu navigaciju i ostalo, dok ovu drugu imam instaliranu vec vise od 7 dana, sve radi, ali i u njoj ima opcija da se kupi premium world ili europe, mada i bez kupovine radi sve. Stvarno mi nije jasno u cemu je fora? Primetio sam isto da rade u pozadini i kad ih ne koristite i dosta skidaju bateriju, ne znam da li je takva situacije i kod originalne Sygic aplikacije?

Pored ovih, isprobao sam i Magic Earth navigaciju, koja je potpuno besplatna, ne nudi nikakve kupovine, i dosta je dobra. Prijatno su me iznenadile openstreet mape, koje su dosta detaljne, mislim da su rangu sa tomtom-om a mozda i bolje. Sama navigacija radi dosta dobro, mada treba jos da se poradi na nekim sitnicama, ali je dosta dobra. Znam da je pre postojala i pro verzija, koja je koristila tomtom mape, ali je sada nigde nema, verovatno su odustali od nje, zna li neko nesto vise o tome? Sve u svemu probajte je.
 
Here zakon..svaki put me odusevi

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Od kako radi gmaps ja ništa drugo ne koristim, samo kad sam napolju koristim Here.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Od kako radi gmaps ja ništa drugo ne koristim, samo kad sam napolju koristim Here.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
+1
Mnogo dobru stvar su uradili.
Cekam da ubace ohranicenja brzine.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
https://www.gsmarena.com/google_maps_now_supports_39_new_languages-news-30302.php

gsmarena_002.png


:)
 
Google maps mi je već skoro dve godine na srpskom. Glasovna komanda, bilo je potrebno samo da se sistemski jezik postavi na srpski.
 
Dodat je srpski jezik u navigaciju. Sada vas teta na srpskom navodi gde da skrenete. ;)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 

Duže vremena koristim samo G maps. I pre ukidanja rominga u EU koristio sam ili lokalne ili Grčku Vodafon karticu koja odavno ima jeftin roming internet dodatak tako da uvek imam net kada putujem. Znam i tvrdim vam da već duže vremena (opet) navigacija Google maps-a je imala srpski glas za navođenje. Ženski glas sa očiglednim bosanskim akcentom.
Da li mislite na to, u smislu konačno je stiglo ili na nešto drugo?
ghmmbmbmbm.jpg
 
Poslednja izmena:
Do pre par meseci nije mogao da se izabere jezik, već je google maps koristio sistemski.
Ako vam je sistemski srpski, onda je i navigacija bila na srpskom.
Ali nije mogao ručno da se izabere željeni jezik. Sada može.
 
Ne znam od kada ali ja odavno koristim srpski sa engleskim interfejsom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Google mape su postale toliko dobre i detaljne da više nema potrebe za drugim navigacijama, ne sećam se kad sam poslednji put koristio neku drugu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Google mape su postale toliko dobre i detaljne da više nemam potrebe za drugim navigacijama, ne sećam se kad sam poslednji put koristio neku drugu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Fixed. Svako neka za sebe odlucuje sta mu je potrebno i dovoljno.
 
Al' ne mož' da ubaciš upozorenja za kamere [emoji23]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Mape jesu postale detaljne, ali navigacija kao navigacija još nije dovoljno sazrela.
Meni najviše ima smisla u modu za pešake, kada tražim nešto i mogu ležerno da "zevam" u ekran.
 
Istina. Čini mi se da i ne mogu još uvek da se biraju međutačke, ali sa opcijom offline mapa je za mene sasvim zadovoljavajuća.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Odavno mogu i međutačke. A šteta je što ne može prevlačenjem da se pomera trasa, kao na PC.
9c9bbb875f43460b43a5bbb982f00d0f.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno