Šta je novo?

Android navigacija i mape

Da. Ovaj klon Sigyca ima sve. Pisali smo bec o tome u prethodnim postovima...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Stvarno neverovatno da ima sve.
Jedinu stvar koju sam ranije zapamtio kod sygica a vidim da ima i taj klon, je da prikazuje i cene goriva na pumpama, to ima ali ne vidim da prikazuje?

Definitivno navigacija sa najnaprednijim opcijama. Šteta što nema i online mode.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa informacije o ceni na pumpi treba odnekud da dobije zar ne :)
Šta misliš, koliko je to uređeno, i u kojim državama ili samo oblastima?
Inače je to plaćen servis.
 
Nemam pojma, ali ranije je to radilo na sygicu (ispisivali cene u evrima) sada taj podatak nema a vidim da postoji u opcijama.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kod mene na full plaćenom Sygic-u ima izražene cene na pumpama ali samo kad se klikne na odredjenu pumpu, nema da se izabere najjeftinija pumpa. Za tu svrhu koristim Fuelio koji radi odličan posao za praćenje troškova i najjeftinije cene goriva u gradu.
41d5f2662bc568b6ca7db862e00b657e.jpg
e2e3772b9584fb2640bc05074a24f11c.jpg


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Da, to je baš tako izgledalo, ali sada to ne dobijam više... Ili nesto pogrešno radim ili je to premium opcija.

Koristio sam danas offline maps, za grad (BG) mi je los, nije precizan sa brojevima, imenima i nazivima i nije za intenzivno korišćenje, mada nisam to ni očekivao jer gmaps teško da neko može tu da pobedi.

Sygic za putovanja - gmaps za grad.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozz ljudi,nocas krecem put Grcke na more kolima,koristio sam zadnjih par godina Here we go navigaciju po Evropi i radila je odlicno,sad sam skinuo Makedoniju i Grcku i kad sedim kuci i unesem odrediste nadje sve super ali cim iskljucim net nece da nadje nista,ima da se klikne da app radi offlane i kad se to strikira aplikacija nece nista da nadje,da li moze da se to nekako podesi da radi kao sto je nekad radila?
Instalirao sam offline map and navigation i za sada odavde sve izgleda ok.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Batali Here, nikakve koristi od nje osim najprostije navigacije ne nudi.
Offline I sygic je mnogo korisniji, eto gore sam lepo objasnio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Koristim Here par godina i ne znam šta ti nedostaje u Here a da je zaista potrebno navigaciji? Ono što je zamerka da ne može da se ubaci mesto između početne i krajnje tačke. Ukoliko imam potrebe za tim rešavam tako da pravim dve rute, prva od početne do međuodredišta i drugu od međuodredišta do krajnje tačke.
 
Ali eto sad je ona neupotrebljiva bez interneta,dzaba sto su mape u telefonu,definitivno cu bataliti.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koristim Here par godina i ne znam šta ti nedostaje u Here a da je zaista potrebno navigaciji? Ono što je zamerka da ne može da se ubaci mesto između početne i krajnje tačke. Ukoliko imam potrebe za tim rešavam tako da pravim dve rute, prva od početne do međuodredišta i drugu od međuodredišta do krajnje tačke.

pa eto bas to, o cemu sam bas gore i govorio... medjuodredisne tacke pre svega benz pumpe, parking, restoran. Sto bi se ti sad bavio rucnim unosenjem dodatnih tacaka i sebi pravio dodatni posao.
Jos dok vozis po autoputu a ti nemas vreme da se bakces i pregledavas mapu on ti nudi najpotrebnije i samo nize POI tacke sa strane (ubacio sam gore sliku) i ti samo na klik i on ti ubaci da skrenes na najblizu pumpu.
Sto se mene tice here je prevazidjen jer ne nudi apsolutno nista bolje, cak sta vise nudi manje.
Ali eto sad je ona neupotrebljiva bez interneta,dzaba sto su mape u telefonu,definitivno cu bataliti.
Here je upotrebljiv bez interneta, ne znam odakle sad ta dezinformacija, to ti nesto na pogresan nacin radis.
 
Poslednja izmena:
Nije skinuo mape, ali definitivno Here radi dosta, dosta loše. GMaps offline je bolja opcija. Ne može da se poredi sa iGo, ni sama navigacija sa svojim mogućnostima, a pogotovo Here mape u odnosu na TomTom. Za sada mi je iGo sa TomTom mapama i dalje najbolje rešenje, pogotvo za Grčku. Sve je obeleženo, zemljani putevi i pešačke staze do većine značajnijih plaža uz značajno bolje rutiranje (pre evega zbog mapa, ali i opcija same navigacije).

Koje mape koristi ova kopija Sygic-a?
 
Poslednja izmena:
Ova aplikacija Offline maps&navigation mislim da radi samo godinu dana, posle mora da se plati (isto kao i bivsi be on road, samo tu pise jos koliko vazi a ovde ne).
Ja uglavnom koristim Copilot aplikaciju, navikao sam i radi odlicno, sve je jednostavno i pregledno i ima dosta korisnih opcija. Kompresija mapa je odlicna, ceo Balkan (Srbija, BiH, Grcka, Bugarska itd) je nesto manje od 400mb, dok su Nemacka, Svajcarska, Austrija sve zajedno malo preko 600mb. Mape su here iz 2018.-te godine.
Kod mene Here radi i bez interneta (mada ih ne koristim), ali se masa ljudi zale da ne rade bez interneta.
 
Ja sam pre dva dana prošao Albaniju celu poslom i Here mi je savršeno poslužila, mada imam i plaćeni Sygic u telefonu. I naravno radi bez neta, ni najmanji problem nisam imao.
Sygic takodje odlična navigacija, koristim i nju često a volim da ih imam par u telefonu pa ako zakaže jedna pali drugu i vozi.
Jedini problem do sada sam imao sa Gmaps, u Bugarskoj pre par meseci nije htela ništa da rutira i pored skinutih offline mapa.
 
Poslednja izmena:
Koristim Here godinama i znam kako radi i kako se skidaju mape,ali ocigledno ovde covek ne sme nista napisati da te odma ne napadnu,slucajno sam ugasio net i usao u aplikaciju i da vidim jel radi kad ono ne,kod caleta na telefonu ista situacija,necu je vise koristiti jer mi nema smisla,instalirao sam offline maps i s njom cu na put.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
61092de5300475e629c6b141214f9e49.jpg
a38881abc803a3f7c90c16708df3265e.jpg
 
Poslednja izmena:
Sve navigacije koje ovde pominjemo (osim Gmaps) su OFFLINE navigacije i SVE rade bez interneta. Provereno, korisceno i utvrdjeno. Nema potrebe da vise razglabamo o tome.

Mape su sada dosta detaljne i dobre za nasa podrucja tako da su sada sve navigacije veoma korektne i lepo rade. Sad je samo do svakog od nas sta mu se vise svidja, a to je subjektivni utisak. Mislim da smo u temi dosli do samog kraja...
P.S savet za nove drugare, pročitajte malo temu unazad... Sve je vec rečeno, sve je napisano o svim navigacijama.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa evo pročitaj post iznad tvog, lepo čovek okačio i ss.
Drugar mi takođe reče da Here od skoro neće da mu radi bez neta

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Hvala,nek neko jos proba pa nek javi,nek skine Srbiju i npr Makedoniju,Srbija radi bez neta a Makedonija ne,eto to je 10 min posla pa da utvrdimo i za ostale clanova ako ne radi da je treba preskociti,ako neko namesti da radi tim bolje za sve.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
HERE WeGo sam obrisao zbog veličine mapa.

Here
ea2d632aa0b948a42c6b4d15a4bc8ccb.jpg


Sygic
0c686554d899a2c52b82a5a336ddc0a4.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije za Here dovoljno samo skinuti mape i isključiti internet. Mora da se uključi offline mode.

I nisu svakome iste potrebe za navigacijom.
Za odlazak na more je dovoljna bilo koja, ali ako svaki dan tražite adrese po gradu većina navigacija osim gmaps ne radi posao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bakara da li mislis da nisam ukljucio offline mode?
Kazem opet skini i probaj pa javi...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mislim... :)

Pa koristio sam je vidiš da sam pisao o njoj.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Here radi bez net-a.
Ja sam koristio u Makedoniji pre par dana.
Inace mi se pokazala jako pouzdana sa adresama. U Srbiji koristim maps i here, a kada ae desi da predjem granicu (npr letovanje) here mi vrsi posao.
Bakara dobro kaze, treba samo staviti da here radi offline i radice nez problema.
Inace, instalirao sam ovaj klon sygic-a koji ste spomenuli pa cu ga malo koristiti da vidim kako radi. Ono sto sam odmah primetio, mape su znatno manje mego kod here-a. Mada, u danasnje vreme, memorije ima dosta. [emoji3]

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo, nije me mrzelo, skinuo i instalirao Here, trenutno sam u Crnoj Gori te skinuh i ogromnu mapu od 280MB i najnormalnije mi radi sve. Pritom, imam Android Oreo 8.1.
Ako nije do podesavanja, kod vas kod kojih ne radi, moooožda je do verzije Androida. Ma da mi je najnormalnije radila i na Redmiju 4P sa 6.0 Androidom.

A pogledajte i naziv ove navigacije ;)
Here OFFLINE... Tačka.
c9a8b36f194e5cb6d0cffc6e2effc6d6.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo i ja ponovo probao i radi normalno. Isključio net prvo naravno.
A kao što rekoh i u Albaniji mi je radila pre dva dana a tamo uopšte nisam imao net.
0ef1da279faea7b36dac58e79ed63cd6.jpg
 
Poslednja izmena:
Ok,meni nece,nadje adresu u Grckoj i kad kliknem get direction napise da ne moze da nadje i da upalim net,hvala na vremenu koje si izdvojio,precicu na drugu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja ću Here definitivno da uklonim sa telefona, jeste ona free I zgodno mi je što radi offline Ali na auto putu mi je loša jer ne prikazuje lepo pumpe i stajališta.

Na drugo mesto bi stavio gmaps, koje su vrlo zgodno univerzalno lajt rešenje pored koga Here nema više šta da traži.

Na prvo mesto sygic koji šije sve po preglednosti, funkcijama i lakoci korišćenja

Postoji li neka besplatna navigacija koja ima pregled pumpi, stajališta i ostalog kao sygic (klonovi koje ste pominjali?)
Rado bi probao.
.
4fc5206d1187bb08ecdddfcf5847e620.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Šta predstavlja ova poslednja ikonica na meniju na levoj strani (4,4 km)?
Odmaralište?
 
Da ne bude zabune, na našem Play Store-u ne piše off line, ali to je ta verzija Here aplikacije.

Screenshot_20180722-181513.jpg
 
Šta predstavlja ova poslednja ikonica na meniju na levoj strani (4,4 km)?
Odmaralište?

Nemam pojma nisam obracao paznju, moguce da je odmaraliste posto je to nesto na auto putu :)
(deluje kao sto i klupa?)

Da ne bude zabune, na našem Play Store-u ne piše off line, ali to je ta verzija Here aplikacije.

Pogledajte prilog 254422

Ne znam koji je to tvoj, ali na ovom mom pise here wego - offline maps & GPS
 
Kako koristite google maps u offline-u, imam sacuvane dve oblasti i kad ugasim net ne mogu da im pristupim kao da nisu skinute
 
Nazad
Vrh Dno