Šta je novo?

Android navigacija i mape

Koziji putevi mogu da se izbegnu.

fda8c3b684b6fd0980189f33c555bde2.jpg
 
Tako ti i treba kad se muljas po 38. :D, sala naraFno ;)

Usput ono dole nije Nikole Dobrovica nego Heroja sa Kosara.

Slabo koristim navihaciju uglavnom znam gde idem i danas upalio Google Maps ne nalazi adresu Here lagano.

Jasni su nedostatci Here ali potpuno besplatna navigacija i radi odlicno, barem meni.
 
Isprobavam upravo navigacije az android i moram da je konstatujem da je stanje danas gore nego pre par godina...umesto da su navigacije napredovale one su gore nego ranije.

sygic koji sam voleo, je uzas,
maps me, takodje, offline ocaj... ko da su deca pravila

here je koliko toliko ostao solidan

Pokusavam da napravim rutu iz BG do obale albanije i takve nebuloze nude da je to smesno...
samo google maps nudi logicne rute preko kosova ili makedonije...kako je to moguce?

gmaps upotrebiti u offline modu sam pre neki dan iskusio kada sam ostao bez mobilnog signala u okolini strmostena i ne bi da mi se to ponovi, ne radi nikako.

Izgleda da u 2020 godini moram rucno da pravim rutu:mad:
 
Poslednja izmena:
Jesi probao Waze?
Poprilično sam zadovoljan.
Dajem ti pravo za Sygic, pre je bila bolja.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Meni Sygic nije našao Institut Olga Dedijer, koji je bukvalno jedini objekat na toj strani ulice od 300m - možda ne zvuči kao veliki problem, ali verujte da sa bolesnim detetom usred noći nije uopšte smešno voziti se unaokolo. Vodio me 500m dalje na pogrešno skretanje kod Bogoslovije..
 
Probao sad na iGo, mape od pre par godina. Bg do Drača, preko Prištine i Prizrena. Jel' to OK?
Pozdrav
 
Da, OK je
Najgori deo puta je kroz Srbiju. Dok prođete Merdare. BG autoputem do odvajanja za Prokuplje, dalje pored Kuršumlije do administrativnog prelaza. Prolazite kroz Podujevo jako dobrim putem, posle nekog vremena se uključujete na auto-put i na dalje zaobilazite sve gradove do Drača.
Najkraće i najbrže, bezbolno. Provereno.
Uzmi svežije mape, jer imaju ucrtane nove petlje/obilaznice oko Prištine, Prizrena i u Albaniji. Poslednje su Here 20.Q2.

Svima savetujem da probaju TomTom NDS softver. Jeste malo žongliranje dođi do njega, ali je savršeno rešivo :)
Besplatan je još uvek, ima sveža ažuriranja, rutira extra.
 
Poslednja izmena:
Ja od pre 3 dana koristim Magick earth i bas sam odusevljen, pregledno jasno, logicno na izgled i funkcionalno bas sam odusevljen bar za ova 3 dana, suvise je kratak period testiranja ali mogu reci da obecava.
Ima sve sto meni treba i ima najavu kamera za brzinu, zutu traku itd.
Poprilicno sam odusevljen, ima srpsku navigaciju Milicu(instalirao) i Gorana, kome trebe ima i srpski interfejs.
Po meni, obecava
A da koristi OSM.
 
@BokiPK
Hvala, al' ne treba mi. Hteo sam samo da proverim kako se iGo snalazi sa rutom na koju se bakara žali. Ne koristim iGo u poslednje vreme, stoji instaliran pa rekoh da probam.
Meni je on i dalje najbolji program za navigaciju, al' traženje mapa polako ubija želju za korišćenjem. Najgore je što ni plaćene verzije nemaju ažurirane mape...
Pozdrav
 
Traženje mapa nije nikakav problem. Samo pitaš pravu osobu :D
Eh, da, plaćeno izdanje počelo je da dobija ažurnije mape.
 
Vi bi ozbiljno išli u Albaniju preko Kosova!?
Ne čudim se za Albaniju već za Kosovo.
Hrabro, hrabro...
Ako nas puštaju u MK onda bih ipak tuda išao.
 
CG otvara granice, tako da će se većina albanskih tura otkazati.
 
Vi bi ozbiljno išli u Albaniju preko Kosova!?

Ako nisi već ukapirao, da, išao sam. Nikakvih problema, ama baš
Kao i velika većina, previše se veruje politici i televiziji...

Neće još CG da otvori granice iz političkih razloga.
Samo kada bi ljudi znali cene i upoznali stanovništvo u Albaniji, ne bi više otišli ni u CG ni Bugarsku, Grčku da ne pominjem.
 
Poslednja izmena:
Nemam ja šta kome da verujem. Mečki na rupu ne idem. Ovde mislim na tranzit kroz Kosovo. Ne radi se o mržnji već jednostavno postojećem riziku... isto kao što ne bih parkirao auto u sred Splita...
Letovanje u Draču i sl je već druga tema.
Mada i tamo svaki drugi restoran nosi ime po nekom toponimu sa Kosova, što znači da je vlasnik odatle. Sve potencijalan rizik koji uopšte nema potrebe da preuzimam.
 
Dobro Milko to stvarno nije tema gde ti ne bi letovao i kuda ne bi putovao, ja pitam za navigaciju

Kroz Kosovo je logičan put, ali zašto ni jedna navigacija ne nudi rutu Makedonija - Albanija koja je takodje logična?





Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Jel probao ko Via Michelin, vidim da je ima na marketu, a znamo da web aplikacija lepo rutira?
 
Uzmi VIP pripejd karticu, imaš Balkan dodatak za Kosovo i Albaniju (dole bi svakako uzeo lokalnu karticu, jeftine su)
Koristi net za Google mape, to su svakako sve magistralni putevi koji su ucrtani. Naravno proveri prethodno rutu na PC.


Ja sam išao preko CG i Skadra zašto što je tada bilo sr.... u Makedoniji. Put je naravno nekomforan i neekonomičan (prvenstveno Ibarska i CG). Svi Srbi su pre i posle išli preko MK. Nije u pitanju nacionalizam već razum.
Sad ako vam se ide najkraćim putem, idite.
Kosovo, kao što rekoh, u varijanti turističkog puta sa porodicom me još dugo neće videti.
Nije mi samo jasno što se brecate kao da sam izvalio nenormalan savet i pitanje!? Možda živimo u paralelnim univerzumima...

I srećan put.
 
Poslednja izmena:
Jel probao ko Via Michelin, vidim da je ima na marketu, a znamo da web aplikacija lepo rutira?

Realno jedino viamichelin ume da napravi rutu, sve drugo cista propast
ruta kroz makedoniju ima 500km autoputa, dok preko kosova ima svega 380km (ako je to tacno)

Probam na kompu rucno da nateram gmaps da napravi ovu rutu:
Najgori deo puta je kroz Srbiju. Dok prođete Merdare. BG autoputem do odvajanja za Prokuplje, dalje pored Kuršumlije do administrativnog prelaza. Prolazite kroz Podujevo jako dobrim putem, posle nekog vremena se uključujete na auto-put i na dalje zaobilazite sve gradove do Drača.
I kod Podujeva zapne i nece da mrdne...kao da ne postoji put dalje.
 
Očigledno GMaps ima problema na deonici Merdare - Podujevo. Možeš da napraviš dve deonice: prva do Merdara, druga od Podujeva do cilja.
Ili instaliraj iGo ;)
Pozdrav
 
Svima savetujem da probaju TomTom NDS softver. Jeste malo žongliranje dođi do njega, ali je savršeno rešivo :)
Besplatan je još uvek, ima sveža ažuriranja, rutira extra.

Ovo sad probao i sviđa mi se. Ima sve što treba, jednostavan i sa autoupdate-om mapa. Definitivno ću da koristim neko vreme.
 
Nemojte da zatrpavate temu pricom o bezbednosti na Kosovu i van Kosova, ovo je tema za navigacije. Potpuno je legitimna bojazan od prolaska kroz Kosovo sa srpskim tablicama za nekoga ko nema iskustva sa tim (99% nas) i nema potrebe ulaziti u polemiku.
 
Na sajtu albanijars piše da je najbolji put do Albanije kroz Kosovo ali da Google mapa ne navodi dobro kroz Kosovo i ne prepoznaje auto put Ibrahima Rugove

S druge strane kroz Makedoniju od Ohridskog jezera do albanske obale izgleda da ne postoji auto put pa navigacije takodje ne nude ni jednu rutu.

Za sada Kosovo deluje najbolja opcija, sve drugo je naporan put jer je veći deo puta lokalni kroz planinske krajeve.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
CG granice otvorene uz PRC test. Sretno im bilo
Phe, juče prepodne pričah sa čovekom odande...

@Bakara, put kroz Makedoniju je OK, ali je duži. Imaš ulaze i kod Ohrida i kod Prespana. Međutim, glavni problem je od granice do mora, gde su putevi stari. Nisu oni loši, već su uski, veoma opterećeni, krivudavi i spori.
Dok je od Drača preko Fiore-a do Valone, ovog proleća otvorena nova deonica autoputa, tako da je putovanje milina. Nema ga ubeleženog u svim navigacijama.
Osim toga, grade potpuno novi krak autoputa koji bi trebalo od Tirane da ide direktno do Sarande, tako da će pokriti i taj deo.
Inače, od Valone do Sarande trenutno postoje dva puta, jedan oko 130 drugi oko 180km, za oba ti treba gotovo tri sata u najboljem slučaju.

Na ulasku u Albaniju posle nekog vremena nailazi se na naplatnu rampu i plaća 5€. To je sav trošak za svu daljnju vožnju kroz Albaniju. Kada se vraćate, na izlazu na toj istoj rampi naravno opet plaćate 5€
Posle nekog vremena nailazite na fenomenalan tunel od 5600m (!)
Autoput je skroz neopterećen, odlično odrađen, gužvi nema. Putuje se kroz planine i priroda je izuzetna.

Btw, preko Kosova putuju porodice sa jako malom decom već godinama. Bezbedno.
Ako se stvarno realizuje autoput iz Srbije do Prištine kako planira EU, od kosova nećete videti ništa osim prirode.

Sam put kroz kosovo, sada, ako idete preko Prokuplja i Kuršumlije > Administartivni prelaz (Merdare), Podujevo (niko ne obraća pažnju na srpske tablice, ima ih), par desetina km lokalnim putem i uključujete se na autoput. Posle toga se zaobilaze sva mesta, ne prolazite ni kroz jedno.
Ogromna obilaznica/petlja oko Prištine. Poslednjih 70-80km do granice sa Albanijom kraj autoputa nemate ništa, nijedan objekat! Ni pumpe, ni stajališta. Sa obzirom da je u Albaniji gorivo skupo, preporučujem točenje na kosovu. Odličnog je kvaliteta i jeftinije (0,89 - 0,96€). To poslednje mesto kraj autoputa se zove Komoran. Istina, mođete se isključiti sa autoputa i sipati gorivo u Prizrenu npr, ali zašto bi.

Eh, da. Trebalo mi je 7 sati od Niša do Valone (Vlorë), ~515km, uz par 15-minutnih stajanja.
Inače mi je trebalo isto toliko samo do Ohrida npr. Ili još više do halkidikija, ili do par mesta oko Kavale preko Bugarske.
[p.s. Vozim brzo, ali bezbedno]

Edit:
Ovo sad probao i sviđa mi se. Ima sve što treba, jednostavan i sa autoupdate-om mapa. Definitivno ću da koristim neko vreme.
:)
@toxicm, jesi li instalirao originalnu ili unapređenu verziju?
 
Poslednja izmena:
Tu tvoju modovanu. ( :

BTW, xapk installer mi nije radio, uspeo sa APK Pure.
 
Poslednja izmena:
:) :D
 
Jel ima neko ideju kako da nateram iGO da pokaže sliku na celom ekranu? Na starom tel je sve bilo ok, a na novom Android 10 i 1080 x 2520 imam prazan prostor.
 
Poslednja izmena:
Moderni sistemi i launčer gaze podešavanja (starijeg) iGO-a, svakako će ti ostati aktivni bar status bar i soft buttons, tako da ti jedino ostaje da koristiš neki eksterni app. Npr
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.craiovadata.applicationhidestatus&hl=en_US
https://play.google.com/store/apps/details?id=me.dt2dev.fullscreen.free&hl=en
i slični
Postoji i solucija preko imersiv moda:
Kod:
https://developer.android.com/training/system-ui/immersive
ali, samo ako si voljan i spretan da čačkaš :)
 
Jel ima neko ideju kako da nateram iGO da pokaže sliku na celom ekranu? Na starom tel je sve bilo ok, a na novom Android 10 i 1080 x 2520 imam prazan prostor.
Skineš aplikaciju sa play stora, platiš mape...meni radila na svim telefonima bez problema [emoji6]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno