Šta je novo?

Android navigacija i mape

Slazem se s tim, narocito posto su navigacije medju skupljim proizvodima na marketu. Samo se ne treba time ni previse opterecivati, nije razlika u mapama drasticna.
 
Par puta mi se desilo da ne nađe adresu iGo (ne sećam se šta je tada bilo) a ja je baš retko koristim. Zbog takvih situacija mape moraju biti ažurne a aplikacija ne mora. Zato verziju aplikacije i menjam samo kad flešujem ROM.
 
Neki dan sam koristio onu opciju traffic na Google mapama, kad je bila ogromna gužva na Ibarskoj.
Mogu vam reći da je veoma korisna i tačna, bukvalno u metar pogodila dokle je kolona :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ako se bazira na gustini mobilnih telefona mora biti tačna :)
 
Samo se ne treba time ni previse opterecivati, nije razlika u mapama drasticna.
To zavisi od toga koliko koristila tu navigaciju, meni je itekako važna.

Mada u zadnje vreme gmaps je neprikosnovena navigacija, jedino joj fale često kućni brojevi.


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Kad smo kod gmaps navigacije da li ta navigacija ima glasovno navođenje i za pešake ili samo za automobile? Koristio sam je par puta ali nisam imao navođenje glasom

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока
 
Ima naravno

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Instalirao sam igo na dva samsung telefona, verzija je iGO_Navigation_9.18.27.682862. Folder sa mapama prebacen na internu memoriju telefona, instalirana aplikacija, i sve proradi iz prve. Nakon par dana i na jednom i drugom telefonu nestane igo folder sam od sebe. Jednostavno ga nema u telefonu. Skontao sam da se izbrise nakon koriscenja one samsungove aplikacije za ubrzavanje telefona i oslobadjanje memorije. Jel imao neko slican problem i kako ga resiti
 
Da, isto se i meni desilo, od tada ne radim da mi on brise i oslobadja memoriju.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Pa jel ima neko resenje za taj problem

Послато са K00F уз помоћ Тапатока
 
Izgleda da nema, samo nemoj da mu dozvolis da automatski brise, sad sam na brzinu ispregledao al nema da se cekira sta da brise a sta ne.
Ja samo izaberem da pogasi stvari koje ne koristim a memoriju vise ne diram, jednom sam se zeznuo. :)
 
Ne bazira se samo na prostoj gustini telefona jer bi onda pokazivala da je guzva i tamo gde zapravo nije a ima puno aparata (u blizini sportskih hala, koncerata, drzavnih sluzbi ;) )
Mislim da ipak pravi nekako pravi statistiku brzine kretanja odredjenih aparata pa ako mnogo njih odjednom uspori onda to oznacava kao vece ili manje zagusenje. Svakako je dobra stvar ali u Beogradu jos uvek ima kasnjenje od oko 5 minuta. Ovo sam pratio kod Arene gde tek nakon 5 minuta pocne da crveni iako se kolona vec formirala do drugog kruznog toka. Ako tempirate da prodjete negde pre guzve to treba imati na umu.

Meni nikako nije jasno da se proizvodjaci komercijalnih navigacija dosad nisu setili da od Googla preuzmu/ otkupe ove podatke i ukljuce ih u svoje programe.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Google jednostavno prati naša svakodnevna kretanja i zna rutine, i jednostavno kad ujutru krene na posao zna da ti određenom trasom treba 15min a da je neko istom tom upravo prošao za 17min i jednostavno te obavesti.

Ostali to verovatno neće imati nikada, jer ne znam koje bi pare trebali da daju za te podatke a da Google posle toga ne bude razapet na krst zbog narušavanja privatnosti.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ne znam što lepo ne unaprede mape debelo za navigaciju, mislim dobro je i sad, ali ima tu još krš stvari koje mogu da se dodaju, pod broj jedan nema srpski glas.

Ali opasno korisna opcija za taj traffic.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Samo ne objasnise na čemu baziraju podatke o saobraćajnim zagusenjima, i kako to radi u praksi.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Jesu, nisi citao :d

Sygic provides excellent real-time traffic information, based on data from TomTom Traffic. This information is collected from more than 400 million drivers and updated every 2 minutes, so you always have the most accurate and up-to-the-minute information. GPS data is collected from connected personal navigation devices (PNDs), commercial fleet GPS devices, mobile phone signals, road sensors, journalistic data, smartphones and car dashboard systems. You do not have to report anything; the data is collected automatically and anonymously for your convenience. All the information is merged and evaluated to generate precise real-time traffic information to help you make better decisions on the road.

Samo, kod nas ne radi
Europe
Andorra, Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Russia, San Marino, Spain, Slovakia, Slovenia, Sweden, Switzerland, Turkey, United Kingdom, Vatican
 
Pa to je ono sto neko rece ranije procena na osnovu gustine mobilnih uredjaja i sl...
Pitanje je koliko je to pouzdano, dok analogno tome, ako google izracuna da negde stizes za 23min znaj da je to tacno, mozes samo brze od toga :)
 
Prate brzinu kretanja uređaja, ali i "gustinu" kako kažeš. Raskrsnice sa lošim semaforima prave gužvu. Tu je gustina, odnosno gde se zaustaviš. Mislim da oni (proizvođači GPS navigacija + Google razmenjuju podatke). Odakle 400 miliona sa bilo kojom navigacija u kolima nakacenom na net?
Ne znam za sigurno, naglas razmišljam...

Via RN4x
 
I Here WeGo to poseduje
"Dobijajte obaveštenja uživo da biste zaobišli gužve u saobraćaju ili prekide u radu javnog prevoza."
 
Imam pitanje vezano za navigaciju. Odradio sam factory reset na telefonu jer sam nabacio gomilu svacega pa reko' da krenem ispočetka bez gluposti, zanima me moze li Google maps da odrađuje navigaciju? Da ne tražim neku app za navigaciju nego da skinem ogromnu offline mapu u Maps i da to koristim... Zasto ljudi to ne rade nego se skidaju navigacije, nisam previše u tome...
 
Nije ni meni jasno sto se to toliko radi kod nas, koliko vidim stranci samo Maps koriste..
 
Ja u 99.9% slucajeva koristim maps. iGo nisam imao na telefonu sigurno dve godine a i here me smara da stavljam.
 
U zadnje vrijeme je Google Maps vrlo dobar kod nas, naročito kad se uključi i opcija za saobraćaj, pa može da preporuči bolju putanju u zavisnosti od gužve. Upravo zbog toga ga uglavnom i koristim kad mi zatreba navođenje, naročito ako mogu prije na kompjuteru da lociram tačnu adresu (pošto je mana što nema adrese), pa onda pošaljem lokaciju na telefon.
 
Ja sam uvek pa i sada koristio IGO i to uvek najnoviju verziju i radi ok
e, poceo sam u poslednje vreme da testiram i Google Maps, radi to dobro ali ne prica na srpskom jeziku, to je jedini problem
ostalo mi se svidja jer je dosta uprošćen program pa se lakse snalazim neko sa IGO-om ako treba na brzinu nesto da se vidi.
Takodje skinuo sam Srbiju offline iz dva dela jer ne moze u jednoj kocki da stane cela, samo do Niša se uglavi nekako jedna pa posle mora jos jedna...
 
Da, koliko sam shvatio problem kod Mapsa je sto nema adrese i nema skidanje mapa po drzavama nego mora manuelno da se zumira.
 
Probajte HereWeGo , aplikacija by Nokia , ima offline mod, idealna za inostranstvo, skines mape preko wifi i posle moze bez neta, po meni idealna, cak imaju i 3d zdrade za lakse snalazenje, a ubacaju polako i saobracaj uzivo kao na Google Maps ...
 
Ja sam uvek pa i sada koristio IGO i to uvek najnoviju verziju i radi ok
e, poceo sam u poslednje vreme da testiram i Google Maps, radi to dobro ali ne prica na srpskom jeziku, to je jedini problem
ostalo mi se svidja jer je dosta uprošćen program pa se lakse snalazim neko sa IGO-om ako treba na brzinu nesto da se vidi.
Takodje skinuo sam Srbiju offline iz dva dela jer ne moze u jednoj kocki da stane cela, samo do Niša se uglavi nekako jedna pa posle mora jos jedna...
kako to google maps ne prica na srpskom? kod mene prica na srpskom.

Послато са SM-N7505 уз помоћ Тапатока
 
Jel? Meni pokusava na engleskom da procita nase ulice, tako da je ekstremno iritantno. Jel ti telefon na srpskom ili ima neko podesavanje?
 
Nazad
Vrh Dno