Šta je novo?

Android navigacija i mape

^^ Ovde pričamo o softverima za navigaciju. Nije čovek pitao kako da dođe tamo gde je krenuo, već zbog čega Google radi ove greške u rutiranju?!? :p

Za Google maps, i dalje tvrdim da u Srbiji to nešto jako loše radi. Tj. loše rutira. Ima on najbolju bazu podataka (praktično, ceo Google su podaci za Gmaps), i ima najbolje rešen sistem za praćenje protoka saobraćaja (špijunažom korisnika (sa kojom smo se doduše saglasili)), ali iz nekog razloga, ovde u Srbiji, pravi jako puno grešaka kada treba da vam osmisli rutu.
 
Ti mu onda odgovori zbog čega Google tako rutira. I mene zanima. Da je loš u Srb stoji.
 
Takođe ono što neko reče da je google-ova najbolja nije tačno, jer na delu Nbg su "haotično" poređani brojevi i gmaps pokaže lokaciju koja je i po 500m pogrešna.

Ti mi se desilo kad sam prvi put tražio broj zgrade i računao da će gmaps naći bez problema, međutim samo je pokazala sredinu ulice, ali to sam shvatio tek kada sam došao tamo.

Here, sygic i yandex pokazuju prave lokacije.
 
Evo kako stoji ime u Gmaps za ulicu nakraju blokova [emoji23]
e1b9e6c9c23ed8d13606b156235bad70.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ti mu onda odgovori zbog čega Google tako rutira. I mene zanima. Da je loš u Srb stoji.

Zato što im je algoritam rutiranja loš. Takođe i previše zavisan on podataka sa servera.
I kada nema potrebne podatke skroz se pogubi. Dovoljno je naprimer i da u koloni nema (mnogo) korisnika sa android uređajima (ili nisu aktivni, ili postoji zastoj u onlajn prenosu podataka, ili...itd) pa da te navuče i u gužvu. Ovo uopšte nisu tako retki slučajevi, još više su izraženi u inostranstvu.
A kada nemaju podatke o nekom kraju/ulici/... tek je posebna priča.
 
Poslednja izmena:
Evo kako stoji ime u Gmaps za ulicu nakraju blokova [emoji23]
e1b9e6c9c23ed8d13606b156235bad70.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Na Waze-u se zove Amburator city :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Tražih neku ulicu pa se dobro nasmejah
kako je neko mogao ovo da prijavi (manje upitno), i kako je google mogao da odobri ime bez ikakve provere??
 
Google suviše olako prihvata "doprinos zajednice" podacima koji se koriste u mapama. Time to polako postaje smetlište raznoraznih bajatih, pa i zlonamernih podataka. :(
 
Sta je obrisano? Stoji kao i dosad. I ja sam prijavio prvi put kad sam video ovde pre mesec dana, nista ne rade po tom pitanju.
 
Obrisana je ona b.u.dalaština sa mog skrinšota.
 
/sarcasm/Pa ne tiče se političke koreknosti, ne ugrožacva ničija ljudska prava, zašto bi se time opterećivali.../sarcasm/
 
Poslednja izmena:
gmaps ne vrši proračun rute kao klasična navigacija tako da mu ta opcija ne treba.
I velika je greška što misliš da nudi najkraću on nudi najbrzu rutu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sta je obrisano? Stoji kao i dosad. I ja sam prijavio prvi put kad sam video ovde pre mesec dana, nista ne rade po tom pitanju.
MisarskaNis.gif
Ovako ja vidim sad mapu.
 
Da li neke mape i/ili aplikacije imaju ucrtan novi autoput?
Da li se zna kada će ga veći igrači ucrtati?
 
Pa ima ga ucrtano i u google mapama ima i u here we go app.
Ako mislis na Milosev Veliki AP.
 
gmaps ne vrši proračun rute kao klasična navigacija tako da mu ta opcija ne treba.
I velika je greška što misliš da nudi najkraću on nudi najbrzu rutu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Bio letos u Vrnjackoj Banji, hteo na Goč. Do vrha planine ima 12km. Pratim gmaps a on me sve vreme navodi na krace ali neasfaltirane puteve za zaprezna vozila, na kraju pitao meštane[emoji1] . Ima li rešenja za to?
 
Ima
Kupiš Locus Map Pro. Ili probaj prvo sa Free izdanjem.
 
Bio letos u Vrnjackoj Banji, hteo na Goč. Do vrha planine ima 12km. Pratim gmaps a on me sve vreme navodi na krace ali neasfaltirane puteve za zaprezna vozila, na kraju pitao meštane[emoji1] . Ima li rešenja za to?
Ima ,promeni navigaciju, here npr, free je

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Već par dana me zeza google maps, ne stoji mi ravno.. Je l zna neko kako da rešim?
7970fb054f262ceb58b981f2f33cb684.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kalibrisi žiroskop

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni je pre nekoliko meseci tako stojalo, zapravo još gore - pomereno za nekih 60 stepeni. Radio sam kalibraciju nekoliko puta i ništa. Svi ostali navi programi su mi pokazivali korektno, GMaps jok.
Popravio se sam od sebe nakon nekih 10-ak dana.
 
U Settings/navigation settings/ odštiklirao keep map north up. Sad je okej...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Onda si bolji slučaj :) ... kod mene nije bilo to.
 
Jel koristi neko Here WeGo navigaciju na Androidu 10?

Na Mi 9T je radila dobro na 9-ki, presao na 10-ku, odmah je krenula da crashuje, a kad ne crashuje vodila me gde nema puta.

To je bilo pre vise od mesec dana, jel koristio neko u skorije vreme?
 
Nazad
Vrh Dno