Šta je novo?

Android navigacija i mape

Za ubuduce cu da sacuvam lokacije od interesa u here mapsu jer se u google ocigledno covek ne moze pouzdati.
A nadam se da cemo u skorijoj buducnosti moci sa nasim internetom da špartamo po evropi bez rominga...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Danas ne postoji nijedno opravdanje da nemate net u inostranstvu!? Bilo internacionalni, lokalni ili hrvatski SIM ili roming net na nekoj od naših kartica.
 
Poslednja izmena:
Ma nemoj. A koje je tvoje opravdanje da ga imaš :)

Neko možda ne želi net tamo preko.
 
Danas ne postoji nijedno opravdanje da nemate net u inostranstvu!? Bilo internacionalni, lokalni ili hrvatski SIM ili roming net na nekoj od naših kartica.

Net će biti opravdan u instranstvu, kada budem mogao da ne razmišljam (ni doplaćujem) gde (i kada) se nalazim, i na kojeg provajdera mi se telefon zakačio.

Dok je net preko granice samo još jedna opcija za operatere da na puno para uzmu još para, biće opravdan samo onome kome je zaista naophodan.
 
Poslednja izmena:
Ili jednostavno staviš normalnu offline navigaciju sa mapama koje ti trebaju, iGo ili Here. Ako neko putuje stalno i treba mu net, Ok da traži i kartice koje rade u roamingu. Za kraće izlete i letovanje/zimovanje meni do sada nije trebalo.
 
Drzite se teme, izbegavajte procene o opravdanosti i tudjim potrebama za internetom.
 
Нема боље навигације од Гугл мапе. iGo и она Sygic (ако се тако зове) не могу да пронађу све улице и не одведе те тачно док Гугл мапa по Румунији, Мађарској, Аустрији, Немачкој и Француској одведе у милиметар тачно.
Једино је мана што вам треба нет у ромингу, али имате у Румунији јефтине картице са 5 или више гигабајта нета за мале паре.
Ако путујете преко Румуније исплати се купити јер не знам какве су цене код мађара и тамо даље.
 
Meni su se kod nas za pronalaženje kućnih brojeva preciznije pokazale Here mape (u odnosu na guglove).
 
Osnovni pojam - Navigacija. Rutiranje. Gugl je još jako daleko od toga. Ima najveću bazu podtaka, ali krahira na glupostima i previše je zavisan od online podataka.
iGO je i dalje tata za sve, samo sada ga u stopu sledi TomTom.
Sygic je vizuelno najlepši, samo su im algoritmi...
 
Poslednja izmena:
Osnovni pojam - Navigacija. Rutiranje. Gugl je još jako daleko od toga. Ima najveću bazu podtaka, ali krahira na glupostima i previše je zavisan od online podataka.
iGO je i dalje tata za sve, samo sada ga u stopu sledi TomTom.
Sygic je vizuelno najlepši, samo su im algoritmi...
Potpisujem sve rečeno!


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Kad mi Google Maps kaže da skrenem na jugozapad, dodje mi da olupam telefon o asfalt. Kako skretanje na "jugozapad", gde god to bilo u tom trenutku, može da bude lakše od skretanja blago levo, kako to iGo kaže?
Pozdrav
 
Ja koristio igo godinama, sad koristim magic earth, free i offline mape. Po meni super radi. Koristio u srbiji bugarakoj i grckoj.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kad mi Google Maps kaže da skrenem na jugozapad, dodje mi da olupam telefon o asfalt. Kako skretanje na "jugozapad", gde god to bilo u tom trenutku, može da bude lakše od skretanja blago levo, kako to iGo kaže?
Pozdrav
Ahaha, takodje i meni.
Ja u nekoj nepoznatoj ulici/gradu ne znam gde bijem a ona meni da idem na jugozapad, e u tom trenutku ne znam gde se nalazim ali znam gde je JZ, a oko mene stabla sa mahovinom.
 
Ja sam potpuno zadovoljan sa Tomtom Go. Sam se azurira i to prilicno brzo. POI I pretraga mu je dobro organizovana a i Live Traffic radi odlicno van ove zabiti. Naravno, uz pristup netu.
 
Ja sam potpuno zadovoljan sa Tomtom Go. Sam se azurira i to prilicno brzo. POI I pretraga mu je dobro organizovana a i Live Traffic radi odlicno van ove zabiti. Naravno, uz pristup netu.
Mana mu je što nema pojedinačne mape zemalja, već pakete, pa umesto 150-200MB za jednu zemlju, moram da čuvam barem 1.5GB podataka ako mi treba karta Srbije.
 
Btw, još bitnije za glas protiv TomToma je cena. Svakog meseca se dobija 75 tzv. besplatnih kilometara, a kome treba više (verujem da je to 99% vozača), mora se platiti pretplata, mesečna ili godišnja.

Sama aplikacija je vrlo brza i fluidna. Početak navigacije pomalo nelogičan.

A istočna Evropa pljunuta Crna Gora [emoji1]
f9108114b4ab980a5ec95739f587eccc.jpg
f3e667f50c270d29e53c6452c73cca75.jpg
 
E, zato je postao dostupan TomTom NDS... pojednostavljeno izdanje gde se mape skidaju po državama.
Finansiran od strane Toyote i besplatan za korisnike u Brazilu.
Uz malo spretnosti može se skinuti i kod nas :D
 
Ne znam, mene je prošla želja da na pragu 2020. moram da jurim softver po nekim levim sajtovima. Srećan sam da platim jednokratno, kad mi se trošak čini opravdanim (Cygic), a fala bogu ima i dovoljno besplatnih alternativa, pa se uglavnom oslanjam na Waze zbog policije, a onda na GMaps, pa Cygic.
MeMaps su isto ok, one su mi za bookmarks.
Tu je i Locus za taban ekspres i orijentiring u prirodi i zabitima i meni dosta :)
 
Hm, nisam siguran da to ima veze sa 2020. Pre sa njenom udaljenoscu od datuma iz LK. ;)
Mrzi i mene da se bakcem sa svacim ali za ono sto koristim svaki dan...
 
meni google maps su se sjajne pokazale u Madjarskoj, Budimesta sve u milimetar, i samo na samom pocetku rutiranja kaze npr idi na jugozapad, ali vidis strelicu gdje je okrenuta pa je slijedis, sve dalje , svako dalje skretanje najavi kao sve druge navigacije, skreni levo, desno...moj glas ide za google maps...imam jos i Here u tel, vrlo solidna navigac

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

sta mislite o kupovini lifetime licence za Sygic, za 15 eur dobije se navigacija cijela Europa , kao i real time navigacija, doduse, kod nas ne vrijedi, ali vec Slovenija i Hrvatska pokrivene, hvala

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
meni google maps su se sjajne pokazale u Madjarskoj, Budimesta sve u milimetar, i samo na samom pocetku rutiranja kaze npr idi na jugozapad, ali vidis strelicu gdje je okrenuta pa je slijedis, sve dalje , svako dalje skretanje najavi kao sve druge navigacije, skreni levo, desno...moj glas ide za google maps...imam jos i Here u tel, vrlo solidna navigac

sta mislite o kupovini lifetime licence za Sygic, za 15 eur dobije se navigacija cijela Europa , kao i real time navigacija, doduse, kod nas ne vrijedi, ali vec Slovenija i Hrvatska pokrivene, hvala

Sygic je jako dobar kao off-line navigacija, i cena je veoma povoljna. Budu akcije gde je cela Evropa, lifetime, može da se koristi na 3 uređaja, 9.99€.
I otkud ti da kod nas ne vredi?!? Ima Here kao izvor mapa, i radi jako dobro i kod nas.
Imamo veliku i bogatu temu o Sygic-u.

Mene je jednog momenta počelo da smara traženje/skidanje zamenskih mapa, naišla akcija za Sygic, i od tada sam izgubio potrebu da pratim teme o navigacijama na forumima. :p
Prošao nedavno 3000km po Evropi uz Sygic, rade dovoljno dobro. Da li neka radi bolje sada par godina kasnije? Možda. Ali ništa na Sygicu me ne tera da probam da tražim bolje.

BTW, ako hvališ google mape po inostranstvu, naglasi da li si ih koristio off-line ili on-line. Velika je razlika. Off-line su slabo upotrebljive.
BTW2, meni te google maps ne rade dobro ni kod nas. Greške da usmerava na inače nedozvoljena skretanja i jednosmerne ulice su mi najčešće bile baš na gmaps. :(
 
Poslednja izmena:
Google mape kod nas znaju da zeznu lepo. Ali na putu crveno za pokazivanje gužve nekad spasi mnogo živaca i vremena, najviše zbog toga mi je i ostala u telefonu.
 
ima li Sygic ubacene fiksne kamere za merenje brzine? hvala

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ima.

Ali pouzdanost je upitna kao i kod svih koji markiraju te kamere. Policija (u svim zemljama) premešta kamere, postavlja nove i uklanja stare, a pojedinci prijavljuju kao speed kameru svaku kameru koju vide pored puta, pa čak i brojače vozila. Niko ne pravi zvaničnu i pouzdanu mapu speed kamera već se oslanjaju na prijave korisnika. Time se nakupi toliko fake kamera u navigacijama, da oslanjanje na njih izgubi svaki smisao.
 
Waze je msm naaaj po pitanju fiksnih radara

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
I po pitanju izbegavanja gužvi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Google je kupio Waze pre par godina :D
Google Maps i nista vise nije potrebno ako imate svuda internet.

Google mape su po funkcionalnosti svetlosnim godinama ispred svega ostalog, jedino offline mod nije potpun, ali koga to briga kad svi imaju internet po EU.
 
Nazad
Vrh Dno