Šta je novo?

Ventilator na Saphire radeon 5870 se izuzetno brzo okrece

Adanos

Slavan
Učlanjen(a)
30.03.2006
Poruke
535
Poena
320
Na windows 7 64bit sve je radilo kako treba, tiho i besprekorno od prekljucerasnjeg clean instalacije do pre sat vremena. Elem, nakon apdejta windowsa sve normalno radi dok se u windowsu ne ucita i poslednji program (pretpostavljam ati catalyst center) kada jedan od ventilatora krece da se nenormalno brzo okrece svo vreme bez prestanka. Pre apdejta sve je radilo besprekorno, cak su i Mass effect i Starraft 2 radili besprekorno na max podesavanjima bez brzog rada ventilatora.

Skinuo sam i speed fan, ali nemam pojma koji je koji fan. Brzine po njemu su sledece:
Fan1: 1070RPM
Fan2:370RPM
Fan3:0RPM
Fan4:676RPM
Fan5:0RPM

Sve temperature su oko 30-40 stepeni. Jedino mi jednu temperaturu pokazuje kao -128 stepeni.

Jedino sam na EasyTune-u primetio da je za graficku fan 3265% ?!?! Kada stavim da se sve vrati na default pod graphic karticom i idem na set fan se zaustavi na par sekundi i opet pocne da vrti nenormalno brzo.

Malopre sam primetio da kada na ati catalyst programu otkljucam ati overdrive i iskljucim Enable manual fan control, pa iskljucim Enable ti Overdrive sve radi kako treba, samo se bojim da nisam uradio nesto da sprzim karticu.

Ako neko ima neki drugi predlog sta da uradim dane naskodim racunaru molim vas, veliki sam laik za ove stvari.
Hvala unapred.

Inace konfiguracija je:
INTEL I7 950
GIGABYTE X58-USB3
SAPPHIRE ATI RADEON 5870 2GB
KINGSTON 3 X 2GB/1600MHZ HYPER X (dokupicu jos za koji mesec)
COOLER MASTER HAF X 942 BLACK
CHIEFTECH 750W 14CS
SAMSUNG DVDRW
WD 1TB green edition
 
Pokreni furmark i ako vidis neke tackice posle 10minuta da izlecu kao stari televizor moguce je da si ostetio jezgro kartice mada ja mislim da taj drajver zeza skini najnoviji 10.10 skini driwer sweeper
ocisti posle uninstalacije atija sve ocisti pokreni ccleaner run cleaner i ocisti registry onda uradi clean install drajvera naravno reset sve po pe esu vidi da li se nesto promenilo isto tako ne koristi 3rd party programe vec ati controll centar za pracenje rada ostavi ga na default na kraju krajeva probaj hot fix za drajver 10.10 proveri drajvere za plocu da li ima novijih na sajtu i ako ima bios za plocu pogledaj za sta je fix
1.Enhance CPU, DDR, compatibility
2.USB3.0 chip legacy support
3.Enhanced SATA3 RAID mode _____ zadnji bios za tvoju plocu F2
i naravno pogledaj sta si updejtovao probaj sa drajverom :D pozz
 
Za sada je sve u redu, nisam imao vremena da se pozabavim opterecenjem kartice osim Futuremarkom 06 i sve je proslo u najboljem redu.
Hvala mnogo na savetima, javljam se sa rezultatima kada nesto bitnije odradim.
 
Nazad
Vrh Dno