Šta je novo?

Hardversko softverski problem

kicba

Slavan
Učlanjen(a)
11.07.2007
Poruke
744
Poena
319
Kupio sam novu plocu prekljuce, ovu:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3498#dl

Sve sam povezao kako treba, nikakvih problema nije bilo u windowsu, sve dok nisam instalirao drivere. Kad sam instalirao drivere kompjuter je poceo da pisti iritantno,neprekidno. Kad ga ne diram malo duze, npr. 5min on prestane da pisti. Cim krenem da radim bilo sta duze od 1min, on pocne ponovo da pisti.
Kad ubacim linux live cd, on najnormalnije radi, i da ga sat vremena drndam nece da pisti uopste.

Ostale komponente su provereno ispravne i dobre.
 
Poslednja izmena:
Prvo i pre svega nisi napomenuo koji O.S koristis.Koje si drivere skinuo? recimo ako imas win7 iz prakse sam primetio da pravi problema sa generickim softverom, mozda bi trebalo da pustis win da sam nadje drivere nakon sto si postojece uninstalirao, ili ako je cipset bio slucajno VIA posto ti je novi Nvidijin to takodje hoce da pravi problema tako da ako je to reinstaliraj lepo ponovo win . E da sad bas gledam pa ti si imao Intela to ti je kompletno prelazak na drugu platformu, tako da ako slucajno imas WinXP ovo ti je prilika da predjes na Win7
 
Poslednja izmena:
Komp je caletov. Ima 1GB rama zato i stavljam XP. Procesor je Amd Athlon 3500+, Graficka GF 7300GT. Drivere sam instalirao oficijalne na sveze instaliranom Windowsu.
 
Hm da li si u biosu iskljucio integrisanu grafiku i postavio da ti pciexpres bude primarni graficki operator jel ako nisi i mozda je ostal ukljucena kad si stvavljao drivere pa je i ona povukla drajvere, tako da se mozda sad svadja sa tvojom 7300, najbrze ces otkriti dal je to ako izvadis grafiku i pustis da se sve ucita, pa ako ne pisti dalje...
 
Ona se sama disable-uje cim ubacim graficku. Evo i slike, da vidi citavih 1GB memorije. Ali pogledacu i u biosu.
 

Prilozi

  • Za forum.JPG
    Za forum.JPG
    95.5 KB · Pregleda: 44
Resio sam problem izgleda, oni kablici koji idu iz kucista u plocu, e pa za hd saj obrnuo redosled umesto crvneno(+) - belo(-), ja sam stavio obrnuto. Cim sam stavio ovako, prestalo je da pisti.


Edit: Ipak nisam resio problem, i dalje pisti ponekad.
 
Poslednja izmena:
E da kako si vezo frontalne usbove dali ti ide Crveno Belo Zeleno Crno u redosledi s leva na desno i pokledaj smartfan dali je nekako podesen jel mozda on oce ponekad da pisti ako je na odredjenim obrtajima ili temperaturama to je podesavanje tu negde gde je i cool and quiet da zaboravih to je sve u biosu takodje zbog toga pogledaj layout u knjizici od maticne gde je primarni konektor za cpu fan posto ih ima vise
 
Poslednja izmena:
Resio sam problem izgleda, oni kablici koji idu iz kucista u plocu, e pa za hd saj obrnuo redosled umesto crvneno(+) - belo(-), ja sam stavio obrnuto. Cim sam stavio ovako, prestalo je da pisti.


Edit: Ipak nisam resio problem, i dalje pisti ponekad.

To si okrenuo HDD led i to ti nema veze sa problemom, samo dioda nece da svetli.
Vrlo je moguce da postoji neki bug u biosu sto se tice smart fan opcije (vidjao sam takve ploce), zato prvo flesuj plocu poslednjim biosom. E da, vidi da ti se slucajno ne pregrejava cpu
 
Temeprature su normalne, za procesor je 32. Sve ja podeseno kako treba. Bios je update-ovan na najnoviji firmver.

Izgleda da se napajanje cuje, ono pisti. Ali ne pisti stalno, samo ponekad jedno 5min, i onda prestane.I ja ponovo krenem da radim, i onda posle nekoliko minuta ponovo se cuje.
 
E ondak ako ti napajanje nije pod garancijom, otvori ga i pregledaj mu kondenzatore dal su naduvani. Btw koje napajanje koristis i da li imas stabilizator napona ili ups?
 
Ne pisti napajanje. Pisti monitor, malopre sam izvalio :) Imam Samsug crt 17" star 8godina, radi najnormalnije.Malopre sam se setio, ovo pistanje mi se desilo isto pre 4-5 godina, kad sam igrao COD 2 u mp, desavalo mi se da zapisti ovako isto u toku igre.

Sta sad smeta monitoru? :)
 
Ne pisti napajanje. Pisti monitor, malopre sam izvalio :) Imam Samsug crt 17" star 8godina, radi najnormalnije.Malopre sam se setio, ovo pistanje mi se desilo isto pre 4-5 godina, kad sam igrao COD 2 u mp, desavalo mi se da zapisti ovako isto u toku igre.

Sta sad smeta monitoru? :)

Meni Philips 17-ica pisti pri niskim rezolucijama. To ti (nam) piste zavojnice u monitoru (nista strasno ali iritira)
 
Nazad
Vrh Dno