Šta je novo?

OVERKLOK UPUTSTVO - AMD PHENOM II i ATHLON

Povećaj množilac.
I napiši koja je temperatura.
 
multiplier je zakljucan.
temperatura kada radim Stability test iz Overdrive za CPU kaze 47 stepeni.
 
Nemoj to skini linx pa sa njim uradi bar pola sata pa onda klokuju još pa onda pusti linx nekoliko sati...
Tada će biti prava temperatura, I skini npr HW monitor da s njim proveravaš temperaturu.
 
koliko realno mogu da ocekujem? vidim na netu oko 4GHz, mada ja nisam dizao napon za ovih 3.6
 
Moraćeš dizati napon za 4GHz,meni je 1.424v na 3.7
 
Za onog ko je pitao za HT link. HT link je brzina magistrala kojom podaci putuju. Veći HT link znači više podataka po jedinici vremena. Narodski rečeno CPU dobija više informacija nego što može da obradi pa trotluje odnosno pukne Linx, Prime ili dobiješ BSOD. Zato se zbog stabilnosti HT link drži oko nominalne vrednost ili za vrednost koliko dižeš referentni takt koji je po defaultu 200MHz ,a NB se clokuje da bi ti podaci dalje išli brže narodski rečeno, tj podiže ja sam išao do ~3000 Mhz. Na nekim setovanjima HT link može da radi a na nekima neće na primer
 
Poslednja izmena:
Pa sve je tu u balansiranju, nijedan deo sam za sebe ne mora da donese dobitke ili gubitke. Kod testiranja gledati prvo razliku u istim testovima, istih verzija inače ne mora da bude merodavno.
 
Evo vam SS sa HT-Linkom 4680Mhz i rezultat u PerformanceTestu 8.0
a.jpg Paerformance Test 8.0.jpg
 
Poslednja izmena:
Propus mora da radi nešto drukčije od Deneba, meni postane nestabilno ili daje lošije rezultate (kako gde) sa HT preko 2000, trenutno je ovako sa HT om na 1996, isti test.
Ptest 1.jpg
 
Dobri su rezultati 26% bolji nego phenim 955, koliki je klok cpu (fsb i NB)
 
Zavisi od milion faktora :), koja ti je revizija procesora i koje hlađenje imaš?
 
Moj 955BE (C3) nece preko 3.7GHz iako je hladan ko spricer. Da li to ima veze sa memorijom ili je nesto drugo po sredi (npr. da probam umesto podizanja mnozioca, podizanje takta?)

Komp iz potpisa.
 
Koji napon?
 
Mislim da napon procesora nisam ni dirao, sada je nesto veci od 1.4V (cpu-Z ocitavanje). Nisam dirao napon jer mi bas nije jasan bios (dosta je razlicit od starih biosa na koje sam navikao) pa rekoh da ne cackam dok se ne informisem u vezi Bios-a, ali nikako da nadjem vremena za to. Mene zanima da li memorija moze da drasticno utice na overklok procesora jer mi se ne uzima neka na 1600MHz vec bih samo uzeo jos jedan modul 1333MHz da imam 8GB.
 
Kako onda klokuješ procesor kad ne ideš u bios, preko onog programa?

Moj phenom radi stabilno na 3.72 i NB iHT link na 2.2, napon je 1.424v
A kada sam stavio na 3.8 pukao je linx, ali moja ploča nije za klokovanje, i ovo je super rezultat
Ti na toj tvojoj bi trebao da ideš lagano na 4GHz...

A što se memorije tiče, utiče na klok kada imaš različite memorije, kao ja npr. :d
A pošto phenom inače podržava do 1333 slobodno dodaj još jedan modul, samo gledaj da je isti kao onaj što imaš.
 
Ma otisao u bios i podigao mnozilac. Pre toga iskljucio Q'n'Q i druge zezancije. Ali kada sam odlucio da se zezam sa naponom nije mi bas bilo najjasnije. Moracu da pogledam sta pise u upustvu za plocu. Moguce da mu fali napona.

Bitno mi je da me memorija nece ogranicavati jer je drugi modul svega 20evra dok bi za 8GB 1600MHz morao dati 60evra.
 
Ajde povećaj napon za "najmanje što može" (ala sam sročio :p) i onda stavi procesor na 3.8 pa izvrti 20 krugova linx-a.
Naravno to uradi sutra, sad je vreme za spavanje, ja odoh. :D
 
Iskustva sam da su best o.c cesije sa naj boljim rezultitatima u smislu sintetike FPS-a u igrama bili kombinacijom dizanja BUS-a i mnozioca, pogotovo ako uzme u obzir CPU/NB koji je jako bitan za PH II arhitekturu......stoga memorija je jako bitan, najpre da su moduli upareni, ako ne onda istih frekfencija latencija i pod latencija u suprotnom ,postoji velika verovatnoca da je BUS potencijal ogranicen(do duse to se moze donekle eliminisati trial/error sistemom putem memtesta sto oduzima previse vremena), jos kad na to dodamo AMD ovu cudljivost na uopste mem module i josh ogranicenje koja su vezna za IMC tj kolicinu memorije, uposlenost obe mem magistale(2 ili 4 DIMM slota) tada se stvar svede na kit i kraj price i to sa hynix modulima jer ih amd koklo znam favorizuje......
 
Nazad
Vrh Dno