Šta je novo?

Benchmark Computing for Research - Folding@Home

Ne znam za vas ali moj Q6600 je na 85C zbog ovoga :D
Moram pod hitno da menjam hladjenje jer ovako jos dugo nece izdrzati....

Meni preko 55 ne ide... ne przim ga dovoljno da se pregreje :D Stavi i ti da radi sa 3 umesto 4 jezgra, skupljas prosecno poena a opet ce da ti bude hladan cpu :d
 
U zavisnosti od temperature u sobi od 42C do 49C (3GHz, 1.2v). 'ladan je ovaj athlon ko spricer. Probao sam ga na 3.6GHz, 1.42v i isao je do 56C MAX.

Kutija menjaj 'ladjenje pod hitno :D

Edit:
@ illidan
Nemam taj .XML fajl u BOINC folderu. Sto je najgore, ovo mi se nije desavalo dok sam radio C4CW, pocelo je otkad sam se prebacio na HCC :smash:
 
Poslednja izmena:
Kod mene 48C je najtoplije jezgro, [email protected], kuler polirana OCZ Vendetta 2, sa OCZ Freeze Extreme pastom između, sve u dobro provetrenom CM690 kućištu (1 usisni napred 120mm, 3 izduvna venta pozadi/gore/gore 120mm/120mm/140mm, svi na 1000-1200 obrtaja, tj. praktično nečujno).

Kutija, ili barem malo smanji klok i napon, ili bolji kuler... Mada sad' će zima, pašće temperatura u sobi za koji stepen, a isto toliko i temperatura procesora.

S druge strane, ako ostaviš ovako, za tebe nema zime, ne treba ti grejalica u sobi... :)
 
Illidane, uspeo sam da pronadjem gde se nalazi taj fajl. Namestio sam kako si rekao i sad radi kako treba. Hvala :)
 
Kod mene 48C je najtoplije jezgro, [email protected], kuler polirana OCZ Vendetta 2, sa OCZ Freeze Extreme pastom između, sve u dobro provetrenom CM690 kućištu (1 usisni napred 120mm, 3 izduvna venta pozadi/gore/gore 120mm/120mm/140mm, svi na 1000-1200 obrtaja, tj. praktično nečujno).

Kutija, ili barem malo smanji klok i napon, ili bolji kuler... Mada sad' će zima, pašće temperatura u sobi za koji stepen, a isto toliko i temperatura procesora.

S druge strane, ako ostaviš ovako, za tebe nema zime, ne treba ti grejalica u sobi... :)

Klok ce da ide gore na 3.6 GHz a sutra cu uzeti bolje hladjenje i pastu. Coolermaster ima da leti napolje!
 
Sta uzimas od hladjenja?
H70 :p

Bukvalno sam sad pustio jedan WU.
Dal ce ga prihvatiti kao danasnji ili sutrasnji?
 
Poslednja izmena:
Btw, sta dobijamo ako smo u prvih 3-5-10 u challenge? I da li nesto dobijemo uopste (one bedzeve, ili sta vec)? Za sada opet 6. mesto, ali smo se priblizili ovima ispred nas :d
 
Sem zahvalnice nista :)
Ovi challengi sluze da se pored ovih standardnih motiva, doda i malo konkurencije, cisto da imas osecaj da se i boris za nesto.
Btw, usli smo u prvih 5000!!!! :cheers: :beer:
 
6 BENCHforum 103,414

Nije lose za prvi dan 6. mesto.
Doduse ,ispred nas su nacionalni timovi i jedan koledz tako da je ovo odlicno.
Kutija, pali te corei7 da preteknemo ovaj college :)

Sada smo 5.
Da stignemo sledeći tim nam treba tričavih 200k :type:.

Uzdravlje i želim vam svima dobar krc :p
 
DuleC, ovo bre nije fer kako me stizes (kutiju si vec prestigao) :D. Ti imas phenoma na 4GHz, a ja athlona na 3GHz :D.
 
Krcka sve u 4 (na 4) :). Noću na 60%, fanovi na silent.

Kutija je izgleda ubacio u ler...ili mu se greje mašina pa neće da forsira da ne prokuva :).
 
WTF? Moj je stalno na 100%! Doduse neznam sta se desava dok igram CoD: black ops i TDU. Muziku slusam maltene citav dan, ali ne verujem da toliko utice na performanse. Valjda i ti radis nesto na tom kompu majku mu :D

Edit: sta ce li biti kad graficku kupim... krckace on samo nocu :d
 
Poslednja izmena:
Muzika uzima možda 2-3% CPU vremena.

Pa poslednjih par dana spremam ispite pa sam manje na kompu, najviše se Net koristi i odgleda se po koji film, malo mjuze...ništa toliko zahtevno.
Ma opušteno, šta si se uplašio? :d:-devil-:
 
Bilo je juce u novinama, zapalila se soba na NBG-u, usled neispravnog hladjenja racunara :p
 
DuleC, ovo bre nije fer kako me stizes (kutiju si vec prestigao) :D. Ti imas phenoma na 4GHz, a ja athlona na 3GHz :D.

Šta se žališ, ja tebe sa C2Q na 3 i kusur gigaherca jedva prestignem u dnevnom plasmanu, a dulu sam za petama.

Sad opet imam problem, šta da radim sa ovim, stalno ima ove "prekide", bojim se crće mi naponska od proca (ne šalim se - već je jednom crkavao PWM regulator).

cpu-load.jpg
 
Čupa chupo za medalju ;).

Ti prekidi su jer ti proc u BOINC menadžeru radi na <100%. Na taj način smanjuje zauzetost proca.
 

Prilozi

  • fffff.png
    fffff.png
    62.3 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
Krcka sve u 4 (na 4) :). Noću na 60%, fanovi na silent.

Kutija je izgleda ubacio u ler...ili mu se greje mašina pa neće da forsira da ne prokuva :).

Da, ja sam u leru do daljnjeg, bar dok se ne sredi hladjenje. Ne bih zbog ovoga da rizikujem svoj procesor, mora da radi mnoge druge pametnije stvari.
 
meni vec vise od dve godine radi non stop nista mu jos nije bilo :)
 
Kutija, smanji CPU klok za 0,2GHz i CPU napon za 0,05V recimo (moraš ovo sam da "tjunuješ) i imaćeš bar 5C niže temperature i moći ćeš da krckaš 24/7. Razliku u brzinu (3.2GHz->3GHz) u realnom radu primetiti nećeš, a umesto lera, radiće poprilično... razmisli... A razmisli o nekom boljm hlađenju naravno...
 
Sumnjam da ce tako mali pomak pomoci... uostalom 85 - 5 = 80C. Zar to opet nije mnogo? :) Nek' ga vrati na def. , tu ga i box mora ohladiti :D
 
Poslednja izmena:
Kutija, smanji CPU klok za 0,2GHz i CPU napon za 0,05V recimo (moraš ovo sam da "tjunuješ) i imaćeš bar 5C niže temperature i moći ćeš da krckaš 24/7. Razliku u brzinu (3.2GHz->3GHz) u realnom radu primetiti nećeš, a umesto lera, radiće poprilično... razmisli... A razmisli o nekom boljm hlađenju naravno...

Novo hladjenje dolazi, pitanje je momenta a onda proc ide na 3.6 GHz :)
 
Poslednja izmena:
Sta uzimas?
 
Moja keleraba na 4ghz potpuno deklasirana ovde... :crash:
A da, graficka i dalje ne radi nista, stavio sam je da radi za SETI@home ali je ne uposljava iz nekog razloga...
 
Mislim da seti vise ne salje WU-ove.
Uzmi radi GPUGRID sa tvojom kartom.
 
SETI nema podršku za rad preko GPU-a.
 
Ima, ali mu ne radi. :)
 
Nazad
Vrh Dno