Šta je novo?

Benchmark Computing for Research - Folding@Home

To sam jos juce odradio (posle postavljenog posta). Otkacio na sajtu, i abortovao WU-ove u boinc manageru. Sada imam samo HCC :)
 
Ja od ovoga dižem ruke. Probao sam na ADSL-u, neće da se konektuje isto kao i na mojoj mreži, skidao novu verziju - isto. Čak instalirao svež windows na nekom malom hardu da budem siguran da do toga nije problem, al slaba vajda....

Jedno veliko gubljenje vremena i ništa više.
 
Ajde , nemoj jos da odustanes.
POsalji nam screenove svega, svakog podesavanja pa i sa wcg sajta, mora da se tu krije neki problem.
Nemoj da te mrzi.
 
Tako da mu danas dodje zagrevanje :p
 
Ja već 5 dana samo HCC krckam, tako da se Phenom uigrao :p
 
Koliko ti treba na Phenomu da uradis jedan WU?
Da vidimo da napravimo neku listu, koliko koji vremenski radi.
 
Kod mene HCC work unit traje oko 1h30min... Stari dobri Q9650, sada na 3.6GHz (na samo 1.168V tako da mu je potrošnja mala a produktivnost još uvek solidna). Na 4GHz je oko 1h20min, ali tada moram da teram celih 1.29V, a ne želim da ulećem u "crvenu" tarifu EDB-a zbog WCG-a, pošto sada računar ostavljam uključen praktično 24/7...

Dakle, od mene oko 24h/90min*4(jezgra)=64 HCC WU/dan
 
Poslednja izmena:
Koliko ti treba na Phenomu da uradis jedan WU?
Da vidimo da napravimo neku listu, koliko koji vremenski radi.

Nisam obraćao pažnju. Piše 1h57 na onim koji još nisu počeli. Izgleda da je Intel bolji matematičar :).
Za šta je skraćenica WU?
 
Work Unit, iliti ono sto crunchujes :)

Hm, meni je oko 2,5 do 3 sata.
Izgleda da je stvarno bolji intel.
Doduse , M_M ima zver od procesora.
 
Poslednja izmena:
Hm i od mene :).
Downclock na 3.9GHz i opet je 1h57min. Ne znam koliko je to merodavno, bolje uključiti štopericu :p.
 
Kod mene HCC work unit traje oko 1h30min... Stari dobri Q9650, sada na 3.6GHz (na samo 1.168V tako da mu je potrošnja mala a produktivnost još uvek solidna). Na 4GHz je oko 1h20min, ali tada moram da teram celih 1.29V, a ne želim da ulećem u "crvenu" tarifu EDB-a zbog WCG-a, pošto sada računar ostavljam uključen praktično 24/7...

Dakle, od mene oko 24h/90min*4(jezgra)=64 HCC WU/dan

Kod mene HCC na 2.8 GHz traje 2 sata okruglo, sto znaci da je moja racunica 24h/120 min *4 cores = 48 WU/dan
 
^Tako je i kod mene oko 49 WU/dan

Edit: Upravo je završio jedan WU za 1h51min, znači da predviđanje nije pouzdano. To je onda skoro 52 WU/dan
 
Poslednja izmena:
Evo i Ja sam se prikljucio bench timu. Vec 20-tak minuta radi i saznao sam da mi cpu nije stabilan na 3200mhz sa odredjenim naponom, a prosao je 500 prolaza u linx-u i nikad nikakvih problema. :)
 
Od sada, kriterijum za stabilnost sistema je WCG :). I meni se desilo. Sad ga testiram na 300 x 13 = 3.9GHz. CPU-Z pokazuje 1.404V
 
E da. Koliko sam skapirao treba da pustim samo Help Conquer cancer(HCC), ako vam je to to. Nek mi samo neko potrvrdi.
 
Tako je, samo to sledecih mesec dana.
 
Nisam obraćao pažnju. Piše 1h57 na onim koji još nisu počeli. Izgleda da je Intel bolji matematičar :).
Za šta je skraćenica WU?

Boinc izgleda pravi loše procene... Dok HCC WU još ne počne, tj. na 0% misli da će trajati 2h11min-2h13min, ali u realnosti, do 100% dođe za 1h30min-1h33min, barem je tako kod mene za sada...
 
On te procene pravi na osnovu raniji WU-ova, koliko sam ja razumeo.
Tako da njegova procena se menja stalno.
 
Doduse , M_M ima zver od procesora.

Hvala, hvala, rastem kao kvasac :) ali nisi baš u pravu, zver bi bilo da imam neki naklokovani i7-950 ili sl... ovaj moj je sada evo već punih 1.5god mator... e tada jeste bio prava zver. Sada je još malo pa stara kanta u poređenju sa i7-980X ili X6-1090T BE :(

Sada čekam Sandy Bridge... još koji mesec.
 
Hvala, hvala, rastem kao kvasac :) ali nisi baš u pravu, zver bi bilo da imam neki naklokovani i7-950 ili sl... ovaj moj je sada evo već punih 1.5god mator... e tada jeste bio prava zver. Sada je još malo pa stara kanta u poređenju sa i7-980X ili X6-1090T BE :(

Sada čekam Sandy Bridge... još koji mesec.

Cekamo Bulldozer , 8 jezgara.
Mljac.
 
Chupo is on the road again :). U čemu je bio problem?
 
Bravo Chupo, uspeo si.
Javi nam do cega je bilo
 
Opet mi se zabagovao BOINC. Morao sam rucno da update-ujem stanje, nakupilo se 10-ak gotovih WU-ova. :smash:
 
Kako ti izgleda Preferences -> Network usage tab? Jesi li menjao nešto?
 
Pa sto sad update, sto ne posle 12 :p?
 
@DuleC
Menjan je samo additional work buffer, nista vise:
attachment.php


@ness1602
kao da je to vazno... vazno je da cu ja dobiti te poene, nije bitno kad :D
 

Prilozi

  • boinc network.png
    boinc network.png
    53 KB · Pregleda: 143
Poslednja izmena:
Bitno je ako hoćeš da postigneš više poena za Bench ;).

Ne znam u čemu može biti problem...
 
Nazad
Vrh Dno