Šta je novo?

Benchmark Computing for Research - Folding@Home

WCG tutorial

U nekoliko koraka cu pokusati da jednostavno objasnim registraciju , kao i osnovna podesavanja WCG(BOINC) klijenta pod windowsom.
Prvo i osnovno je registracija tj, odabir username-a .
Na strani http://www.worldcommunitygrid.org/reg/viewRegister.do
koja izgleda kao na slici prijavni ekran popunite osnovne podatke,a nakon toga predjete na odabir projekata, kao na slici strana projekti .
Nakon toga idete na download clienta koji je prikazan na slici download software-a .
Dalje, na stranici https://secure.worldcommunitygrid.org/ms/installInstWin.jsp
imate uputstvo kako se instalira korak po korak program.
U nastavku ce biti reci o podesavanju BOINC-a kao i uclanjivanju u tim Benchforuma
 

Prilozi

  • prijavni ekran.png
    prijavni ekran.png
    229 KB · Pregleda: 122
  • Strana projekti.png
    Strana projekti.png
    162.6 KB · Pregleda: 112
  • download software-a.png
    download software-a.png
    159.2 KB · Pregleda: 115
Uclanjivanje u BenchForum tim

Nakon uspesne instalacije klijenta, potrebno je otici na stranicu
https://secure.worldcommunitygrid.org/team/viewSearchTeams.do (dok ste ulogovani sa vasim korisnickim nalogom naravno) i ukucati u polje za pretragu Benchforum.
Brzi nacin je naravno klik na link
https://secure.worldcommunitygrid.org/team/viewTeamInfo.do?teamId=GSWPWJZVX1
i u team control panelu na join.
Na ovoj stranici mozete pratiti napredak nasega tima, kao i svakog pojedinca.
Sadrzaj se osvezava svakog dana. Za razliku od wcg sajta postoji i sajt koji osvezava
vise puto dnevno podatke a to je:
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=team&proj=&team=BENCHforum
Ovim se zavrsava uclanjivanje u Benchforum tim.
 
Otkud to da ste se bazirali na WCG, a ne na nekom drugom projektu?
 
Podesavanja BOINC klijenta

Ovde cemo ukratko opisati podesavanja boinca, jer postoji sansa da se izgubite u brojnim podesavanjima samog programa.
Medju prvim opcijama je odabir, kao i pracenje projekta.
Na slici boinc projekti se vide odabrani projekti(WCG za Benchforum kao i ostali projekti).
WCG za sada koristi jedino snagu procesora, dok odredjeni projekti koriste i GPU kao na primer Collatz,DNETC@HOME i Milkyway@home(podesavanja za ove projekte su van opsega ovog tutorijala, ali mozete postaviti pitanje za bilo koji od ovih projekata na ovim stranicama).
Prva komanda sa leve strane sluzi za "prevremeni" update, odnosno uspostavljanje konekcije sa serverom van zadatog perioda.
Suspend se koristi za gasenje klijenta, dok se komanda no new task odnosni na zabranu dobijanja novih klijenata,ali rad na postojecim.
Ostale komande su manje vise nebitne za dalji rad.

Sad prelazimo na podesavanja samog klijenta.
Na slici opcije diska vidimo dozvoljenu alokaciju prostora na disku kao i memorije. WCG projekti nisu zahtevni sto se tice memorije, ali neki drugi projekti (lattice) mogu uzeti i do 1.5Gb po projektu.
Dalje imamo zalistak opcije mreza na kome se moze ograniciti propusni opseg kojem pristupa klijent,kao i scheduling slanja paketa.
Polje connect about every X days sluzi za kontrolu server/klijenta odnosno koliko ce puta dnevno klijent pristupati serveru.
POlje additional work buffer sluzi kao bafer za projekte, koji se skinu sa servera,odnosno podesavanje koliko paketa(prosecno) da klijent skine sa servera.
Preporuke za oba polja su veoma teske , jer zavise od jacine vaseg procesora, kao i vremena koje je na raspolaganju za obradu.

Na kraju dolazimo do opcije za procesor gde su najbitnija podesavanja za klijenta. Tu se moze podesiti koliki ce procenat procesorskog vremena uzeti klijent kao i koliko jezgara.

Ovo je ukratko tutorial za koriscenje BOINC-a.
Sva ostala pitanje mozete postaviti na stranici i potrudicemo se da odgovorimo u najbrzem roku
 

Prilozi

  • boinc projekti.png
    boinc projekti.png
    175.8 KB · Pregleda: 105
  • opcije disk.png
    opcije disk.png
    263.7 KB · Pregleda: 120
  • opcije mreza.png
    opcije mreza.png
    272 KB · Pregleda: 110
  • opcije procesor.png
    opcije procesor.png
    274.1 KB · Pregleda: 111
Otkud to da ste se bazirali na WCG, a ne na nekom drugom projektu?

WCG je veoma podrzan, njihov klijent je mnogo prostiji nego raniji F@H klijenti , a imas i sirok dijapazon projekata, tako da svako moze da odabere ono sto mu se svidja.

Mislim da ce u buducnosti, sa pojavom OpenMM klijenta za ati GPU-ove, ovde krenuti i Benchforum F@H klijent, naravno u saradnji sa Monkom, ali do tad nam ostaje rad u WCG-u.
F@h klijent je veoma zahtevan sto se tice procesorske snage, a mnogo bolje iskoriscen kao GPU klijent, tako da je bukvalno odnos ppd/w na strani GPU u odnosu na procesor.
 
Pa Boinc klijent postoji odavno, ne vidim kakve on ima veze sa WCG-om, pogotovo što WCG nema podršku za GPU koliko vidim, a neki drugi projekti koji koriste Boinc imaju.
 
Pa WCG je deo BOINC-a, nema tu nista drugo da se kaze.
Samo sam rekao da ima veci izbor projekata unutar samog WCG, niko ne brani da radis i ostale projekte.
Ja imam na Collatzu milion poena, i to da 4850, tako da ne vidim sto ne bi paralelno radio i neki projekat koji ce ti opteretiti GPU ako zelis.

Ovo je samo pokusaj(nadam se uspesan) da se Bench zajednica organizuje u nekom pogledu, u ovom slucaju u distribuiranoj obradi.
Novi predlozi su vise nego dobrodosli.
 
Poslednja izmena:
Ma ok, samo me je interesovalo da li ima neki konkretan razlog zašto baš taj projekat. Možda nešto vezano za to koje stvari mogu putem njega da se otkriju i tako to... :)
Inače pozdravljam organizaciju ovog tipa, pre par godina sam bio u timu sa FonForuma za SETI@Home, mada je to u međuvremenu zamrlo.
 
Vidim da si se uclanio,tako da je to super :) .
Recimo FightAIDS@home se radi jos od 2005 godine, koliko sam video otkrili su neke dve supstance koje se mogu koristiti kao lek( ne znam dal preventivno ili u lecenju).
Meni je takodje zanimljiv ova computing for clean water, relativno je nov projekat(22. septembar) i cini mi se da obecava.
Plus uklapa se u neku pricu o ekologiji i cemu sve ne , sto je sad aktuelno.
Jedini projekat koji se ne radi na Windowsu je Clean Energy Project, i mogu da priznam da mi je malo zao, isto je zanimljivo projekat.
 
Evo i mene u ekipi. Odavno krckam mnoge Boinc projekte, pa kad mi računar već ionako radi maltene 24/7, što da ne dam i skromni doprinos nauci... Čak i da od toga nikad ništa ne bude, važno je učestovati i pokušati, ali i biti uporan i ne odustati!!!
 
Odlicno,sto vise to bolje!
Sad vidim da si veteran u WCG tako da je to super.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko, ko radi HFCC, da mi kaze koliko mu radi cpu jedan WU?
Danas mi je trebalo u proseku 10 sati za jedan WU, a koliko se secam ranije, zavrsavalo se za oko 7 sati.
 
1nwy4


e sad nisam nikad zagledao tacno koliko je, ovo je trenutno stanje.
 
Sad sam video na WCG forumu , da je pocela beta za Clean Energy Project 2, ali windows klijent.
Prijavio sam se, ali nisam dobio nijedan WU. Koliko vidim, pustili su samo 1000 komada, tako da se mozda i to razgrabilo. Ako se neko prijavio za beta testiranje i dobio WU, nek javi, da vidimo kako radi.
 
Benchforum

Sad sam bacio pogled, i po ovom sajtu
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=team&proj=bwcg&team=26290
usli smo u prvi 1000!!!!
i pretekli smo boinc@serbia tim :-devil-: .
Koliko mi se cini, polako se stabilizujemo na nekih 10k PPD , sto i nije tako lose, s obzirom da nas je samo 10(pise 13 na wcg sajtu, ali troje nije imalo nijedan bod).
Planiram da nas ubacim na onaj fighting against cancer challenge, tako da ko hoce da radi HCC od 15 , nek javi ,cisto da znam koliko ce nas biti.
 
Ja sam svoju zverku pustio pre dve nedelje da krcka brojeve, ionako ne radi nista po ceo dan.
Struju placam pa placam, jedino sto pravi problem je zagrevanje cpua na 80 I kusur stepeni. Moracu da menjam cooler...

[Poslato nekim gedzetom iz klonje]
 
Vidim da si prebacio 10 soma.Cestitam.
 
Krckam sa 3 jezgra, cetvrto mi je za net :D I ne greje se CPU previse, oko 60*C ne prelazi... Osim kad gejmujem, tad se ne krcka nista :d:D A to je... cetvrtina dana otprilike ;)

Neke preporuke za sta da se prijavim od projekata? Za sada radim na Clean Energy (kad ima), Clean Water, Human Proteome i HCC, ali mi uglavnom boinc skine za Proteome taskove pa mi se to kuva pola dana :d
 
Vidim da na njihovom forumu nesto govore da taj Proteom malo gusi ostale projekte.
Prijavio sam nas na challenge za HCC, tako da bi mogao od 15 to da radis :p .
Beta za Clean Energy se polako zahuktava, koliko vidim za WU treba oko 7 sati rada.
Doduse, nisu najavili kad ce izaci finalna verzija, ali pretpostavljam da zele da budu sigurni da ce to biti verzija bez bagova.
Isto tako, video sam da ce mozda HCC-u biti omogucen rad na GPU, doduse verovatno tek krajem 2011, jer nisu pravili nikakve prognoze.

Mozes slobodno da stavis sva jezgra na crunching, a samo smanjis prioritet recimo na 75% i neces nista osetiti, cak ni pri heavy gamingu.
Kada se radi nesto kompleksno u pozadini , sam BOINC(WCG) se prilagodi tome.
 
Ja moram da završim neke taskove koje sam skinuo za Milkyway@Home, pa ću onda da prebacim sve na WCG. Koliko se ovi Milkyway paketi preko GPU-a rade brzo, ovi što idu preko CPU-a su bre mnogo obimni. Za jedan mi u proseku treba preko 20 sati.
 
Krckam sa 3 jezgra, cetvrto mi je za net :D I ne greje se CPU previse, oko 60*C ne prelazi... Osim kad gejmujem, tad se ne krcka nista :d:D A to je... cetvrtina dana otprilike ;)

Neke preporuke za sta da se prijavim od projekata? Za sada radim na Clean Energy (kad ima), Clean Water, Human Proteome i HCC, ali mi uglavnom boinc skine za Proteome taskove pa mi se to kuva pola dana :d

Ma ovaj CoolerMaster je ******, gledacu da ga zamenim sto pre.

Vidim da na njihovom forumu nesto govore da taj Proteom malo gusi ostale projekte.
Prijavio sam nas na challenge za HCC, tako da bi mogao od 15 to da radis :p .
Beta za Clean Energy se polako zahuktava, koliko vidim za WU treba oko 7 sati rada.
Doduse, nisu najavili kad ce izaci finalna verzija, ali pretpostavljam da zele da budu sigurni da ce to biti verzija bez bagova.
Isto tako, video sam da ce mozda HCC-u biti omogucen rad na GPU, doduse verovatno tek krajem 2011, jer nisu pravili nikakve prognoze.

Mozes slobodno da stavis sva jezgra na crunching, a samo smanjis prioritet recimo na 75% i neces nista osetiti, cak ni pri heavy gamingu.
Kada se radi nesto kompleksno u pozadini , sam BOINC(WCG) se prilagodi tome.

Dajte neke projekte koji mogu da se krckaju na GPU-u, steta da GTX280 ne radi ama bas nista.
 
Ja sam recimo radio Collatz i Milkyway, kao i DNETC@home, ali koliko sam video, Ati unistava u tim projektima.
Mislim da bi trebao da radis GPUGRID, tu je NVidia(CUDA) ludacki optimizovana.
Barem dok ne krene i BenchForum F@H tim, verovatno do kraja godine :)
 
Ja sam stavio samo Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2 - koji projec jos da dodam?
 
od 15. HCC :)
 
Počeo sam i ja da krckam :). Registrovan sam kao 16i član Bench tima...
 
Vidim da na njihovom forumu nesto govore da taj Proteom malo gusi ostale projekte.
Prijavio sam nas na challenge za HCC, tako da bi mogao od 15 to da radis :p .
Beta za Clean Energy se polako zahuktava, koliko vidim za WU treba oko 7 sati rada.
Doduse, nisu najavili kad ce izaci finalna verzija, ali pretpostavljam da zele da budu sigurni da ce to biti verzija bez bagova.
Isto tako, video sam da ce mozda HCC-u biti omogucen rad na GPU, doduse verovatno tek krajem 2011, jer nisu pravili nikakve prognoze.

Mozes slobodno da stavis sva jezgra na crunching, a samo smanjis prioritet recimo na 75% i neces nista osetiti, cak ni pri heavy gamingu.
Kada se radi nesto kompleksno u pozadini , sam BOINC(WCG) se prilagodi tome.

Ma ono, nije da zabada klasicno, nego mi na milisekundu zalaguje, sto me ometa :D:d Msm, krcka on u pozadini, samo sto ga ja malo cvrsce kontrolisem. A necu sva 4 jezgra, napajanje mi nije neko koje moze da izdrzi neki veci stres. Stalno pada napon :wall:

Ma ovaj CoolerMaster je ******, gledacu da ga zamenim sto pre..
Ma, nije ni vendeta bolja :D
 
kako sad, zar LCP nije odlicno napajanje?

mislim da je kutija odlucio vec... khm TRUE khm
 
Nazad
Vrh Dno