Šta je novo?

Benchmark Computing for Research - Folding@Home

Drugari, i ja sam se pridruzio timu, inace za SETI@Home krckam od 2003. a PrimeGrid i Einstein@Home od zimus valjda.
 

Prilozi

  • Screen shot 2010-11-22 at 20.18.28.png
    Screen shot 2010-11-22 at 20.18.28.png
    95.7 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
Sto vise to bolje!!!

Sto se tice Foldinga, napravicemo tim cim izadje ati client, posto dosta ljudi na benchu ima ati, a on je nepravedno zapostavljen. Do tada radite GPUGRID na NVIDIA karticama, a na ATI/AMD imate Milkyway, Dnetc i Collatz Conjecture.
 
Skoro pa smo na 4000.-tom mestu !!
doduse, ovi pri vrhu nam eksponencijalno odmicu, ali dobro... sa 27 clanova idemo super :)

Samo sam ljubomoran na one likove sto imaju par stotina masina pod svojim nalogom, oni imaju vecu procesnu moc nego cela nasa grupa :(
 
Jes, ali ne racunas na to da imaju svoje privatne termoelektrane. :)
 
da, jedan sa XtremeSystems, nick jcool (mislim da je na WCG nick therealjcool) iz Nemacke placa mesecno 300€ racun za struju :)
 
nija bash, neki od ljudi ovde su administratori po profesiji..
da sam ja asistent na nekom faxcu npr, sta je problem da svi kompovi u laboratoriji krckaju na moj profil ...
:)
 
Ne smes to da radis bez tudje dozvole, tj nadredjenog, jer ako te uhvate brisu ti svu statistiku.
Jedino ako radis na svom kompu.
Ja sam sys/network admin pa imam jednu makinu na kojoj radim, tj ovu sa koje ti kucam.

Eto nakon tog lika, vi se brinete dal ce te uci u crvenu zonu :p
 
hee, za sta da me uhvati? Za veoma zahtevan screen saver? :)

Nego, kucna mashina mi secka sa filmovima, pa moram da suspendujem BOINC dok gledam filmove... Igrice nemaju ovaj problem.. Ima li neko sugestiju kako da tweak-ujem BOINC.

Sem ovog, krckam na grafickoj GPUGRID, on ne pravi problem (samo GPU suspendujem i ne resavam problem).
 
E ovo mi je trebalo. Cesto se desi da iskljucim kad igram cs pa posle zaboravim da ponovo pokrenem.
 
meni je taj exclusive app radilo u starijim verzijama BOINCa odjednom stalo i sad nece da ga j... a i menjao sam windows i nista
 
Meni nesto nije jasno - trenutno krckam na 2 masine const (ova iz potpisa i jedna sa C2D procesorom). Znaci ne staju, rade dan i noc iste projekte. DuleC mi je juce bezao 100 poena, u nekim momentima sam bio ispred njega, a danas mi bezi vec 1000. Kako je to moguce!? Da ne spominjem da imam i trecu masinu koja radi sa 4 jezgra isto sto i ove dve, samo na krace staze - nekoliko sati dnevno.

WTF?
 
sve zavisi kada se obradjuju tvoji WUs. mozda su njegovi stigli pre tvojih i vec su obradjeni kada si pogledao, a tvoji ce biti pri sledecem refreshu statistika.

ne opterecuj se mnogo sa tom statistikom :)
 
Pa opterecujem se jer ispada da ja sa 3 masine ne mogu da postignem koliko on sa jednom sto je nemoguce. Zanima me gde bi mogao biti problem?
 
Koliko jedan single core na 1.8GHz moze da izvuce PPD? 200~300? Pitam jer cu najverovatnije prikljuciti jednu matoru masinu da radi malo :D
 
Poslednja izmena:
Da, ali dule je poceo da radi WCG na Androidu :p
 
Sumnjam da sempron 3k+ (s754) srče puno struje, ali stoji to da je neefikasan. Mozda ga i ne pustim u pogon :D, hteo sam samo da znam koliko poena moze da izvuce :)

Kutija, pa ja se sa ovom masinom iz potpisa drzim odma' ispod tebe (nekad i iznad :eyebrows: ) po pitanju dobijenih poena po danu. Nesto definitivno nije u redu :trust:
 
Poslednja izmena:
To i ja pricam...
 
Je l' se redovno up-uju WU-ovi? Kod mene je to bio problem, stalno su se nagomilavali gotovi WU, i morao sam rucno da update-ujem tj. da ih uploadujem. Onda mi je illidan rekao sta da radim i sad je sve ok.

Pretpostavljam da si ostala podesavanja pregledao i pravilno podesio (koliko procesorskog vremena sme da koristi, na koliko procenata opterecenja od neke druge aplikacije BOINC obustavlja rad itd.).

Ne znam sta bi drugo moglo da bude. Sam tvoj q6600 bi trebalo da se kolje sa mojim athlonom, da ne govorim kad dodas jos jednu c2d masinu... ostavio bi me samo tako :D
 
Poslednja izmena:
Sve je na 100% i sve radi sa 100% snage 24/7. WU-ovi idu sami, retko kad vidim da neki nije otisao....
 
a koje projekte radis? razliciti projekti donose razlicit broj poena. mozes videti na wcg strani svoje statistike i tacno koliko ti je koji WU doneo poena xx/xx prvi broj je preporuceni broj poena za taj WU na tvojoj masini, a drugi broj je koliko si poena dobio. takodje mozes da vidis da li imas neki incomplete result (greske prilikom obrade) za takve se dobije 0 poena
 
Ne obračunaju ti se WU-ovi odmah, već kada se uradi verifikacija rezultata. Mislim da jedan isti WU moraju da obrade tri računara i da dobiju isti rezultat da bi se smatrao ispravnim. To takođe znači da poene dobijaš tek kada sva tri računara koji rade taj WU vrate rezultat.
 
Ima li neko ideju zašto na glavnoj strani ispisuje da smo 6-ti, a ustvari smo na 5-tom mestu na ovom challenge-u?
 
cak i isti projekti ne daju isti broj poena, kao sto Dandy rece zavisi i od drugih koji rade isti working unit, pa se uzima neki prosek pa ko je za koje vreme zavrsio, ima tu svacega sto odredjuje broj poena po WU (mislim da na XS ima tred i o tome)
 

Prilozi

  • wu.png
    wu.png
    68.5 KB · Pregleda: 53
Pricao sam, ako se secate pre neki dan, da je bilo problema sa serverima HCC-a , tj. da im je stizalo previse WU-a pa je za verifikaciju pojedinih trebalo i do 7 dana.
Moguce je da se i to desava sada, barem je jedna od pretpostavki.
Meni je recimo najvise PPD-a dobijao sa HCMD, dok je sa HCC cini mi se najmanje.
 
a koje projekte radis? razliciti projekti donose razlicit broj poena. mozes videti na wcg strani svoje statistike i tacno koliko ti je koji WU doneo poena xx/xx prvi broj je preporuceni broj poena za taj WU na tvojoj masini, a drugi broj je koliko si poena dobio. takodje mozes da vidis da li imas neki incomplete result (greske prilikom obrade) za takve se dobije 0 poena

Sve masine rade HCC. Sad pogledah pa ja imam 41 WU koji ceka na validaciju! To objasnjava mnogo toga, ocito uspevam da odradim vise nego sto oni mogu da verifikuju :D

I btw zasto ne dobijem uvek max broj poena?
 
Nazad
Vrh Dno