Šta je novo?

Benchmark Computing for Research - Folding@Home

Don Workinson

Cenjen
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruke
827
Poena
170
Bas me cudi da ovaj forum nema svoj F@H team. Nisam primetio teme vezane za folding na forumu. Interesuje me ko folduje ovde na forumu i kakva su iskustva?
Relativno sam nov u ovome i trenutno koristim SMP client posto sam na integrisanoj graficki.
Volio bi da se javi neko ko folduje sa grafickom ranga gtx2xx/hd4xxx, gtx460/470,... i da neki komentar.
Kakva su iskustva sa novim hd6xxx grafickama? Da li je probao neko? Jesu li se preblizile nvidia sto se tice F@H?
 
Mogu da ti kazem da foldujem sa mojim procesorom(nekad P2 550 , a nekad b50) i da ubija oko 4k poena dnevno.
Graficka(4850) ima negde oko 2-2.k poena tako da i nije nesto, s obizrom da se u svemu ostalom kolje sa 9800+ (ako sam pogodio oznaku).
Trenutno imam oko 370k poena
http://folding.extremeoverclocking.com/user_summary.php?s=&u=480047

Ali ne foldujem vec neko vreme jer cekam novi ati client pa sam presao na boinc.
Ako neko zeli mozemo da napravimo nas folding tim, pa da se malo takmicimo :)
 
Ja sam furao Seti@Home od neke 1999. godine, pa sam onda pre par godina opet malo gazio Boinc, ali nisam odavno aktivan. Moraću da vidim šta se događa sa mojim nalogom :)
 
Ja sam furao Seti@Home od neke 1999. godine, pa sam onda pre par godina opet malo gazio Boinc, ali nisam odavno aktivan. Moraću da vidim šta se događa sa mojim nalogom :)

Daj baci da vidimo kako ti je islo. :-devil-:
 
ja samo BOINC i World Community Grid za Cancer
 
Ja sam razmisljao da pustim GTX 295 da krcka al' ce da trosi :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa o tome sam i razmisljao, gpugrid...
Moram svakako probati da vidim kakav je load i kakve ce temperature da budu... Ako bude onako kako pretpostavljam, setacu se po stanu su 3/4 pantalonicama i letnjim papucama. :D
 
Pravo da vam kazem, meni greje sobu ovaj komp, pa vi vidite.
Ako hocete mozemo da napravimo boinc/folding klub, sta ko vec koristi.
Sto nisi isprobao taj 295 na foldingu, mislim da ubija oko 20k poena, a mozda i vise.
 
Probao sam i climateprediction, ali mi je pukao paket na nekih 98% :mad: , tako da sam odlepio i resio to da ne radim.
Sada radim samo computing for clean water iz WCG-a i collatz na 4850(probio sam juce milion poena) i to sasvim super radi.
 
Pa o tome sam i razmisljao, gpugrid...
Moram svakako probati da vidim kakav je load i kakve ce temperature da budu... Ako bude onako kako pretpostavljam, setacu se po stanu su 3/4 pantalonicama i letnjim papucama. :D


Probace se :)
 
ja samo research za Cancer (Help Cure Cancer i Help Fight Childhood Cancer) na WCG, ali sam vec u XtremeSystems timu, gpu jedino ako kupim nvidiju, ati nije ni za k :)
 
Pa i ja sam u overclock.net timu za F@H, ali nema veze. Bilo bi dobro da bude jedan dobar folding/crunching tim iz Srbije.
 
538uqa.jpg


:p
 
Pa nadje li nekog vanzemljaka ili si dzaba trosio struju 11 godina ? :d
 
Nije djabe, grejao se :p
 
Napokon se neko setio da to kaze :). CPU mi trosi 120W pod opterecenjem, a u idle 45W. Zasto ja da placam vecu potrosnju + potencijalno kraci vek procesora usled vecih temp. ?
 
Trosio bi vise za sijalicu i zalis se!
Sta da imas kalorifer kao fantomx :p ?
 
naravno, svako gleda svoje prioritete u zivotu

neko kupi quad da mu idleuje dok surfuje netom kako ne bi napravio veci racun za 300din, neko recimo radi ovo
 
Poslednja izmena:
Nekome ko je nezaposlen vec par meseci (matorci) mnogo znaci svaki dinar, tako da to necu da komentarisem.

Ja nisam kupio quad, nego sam ga "dobio". Pogledaj u moja masina ;).
 
Poslednja izmena:
naravno svako gleda svoje prioritete u zivotu

gde ih dele da i ja uzmem par komada :)
 
Stvarno mi je zao coveka sto je morao da dozivi sve to, ali nisam ja zaduzen da to resavam.
Nikada nisam ulazio u lične konflikte sa članovima foruma, sada rizikujem... Skoro nisam pročitao nešto besmislenije od tvoje izjave.
 
Ovo je kao dobrotvorni rad ,samo sto neradis ti direktno nego radi tvoj komp u procesorovo slobodno vreme.
Realno mozes to da uporedis sa davanjem 50 din malo cigi koji posle kupi cigare ,ili davanje 200 din vise za racun za struju ,a tvoj komp je pomogao pri razvoju bioloskog oruzja :p (sarkazam)
 
Ja foldingujem za PC Linux team, i hteo sam ovu temu da pokrenem jos pre 2 nedelje. Sad sam na standby-ju, formatiram sistem, cekam da izadje ATI client da mogu i grafu da uposlim kako treba
 
Nikada nisam ulazio u lične konflikte sa članovima foruma, sada rizikujem... Skoro nisam pročitao nešto besmislenije od tvoje izjave.

I ja sam krenuo da postujem al sam se suzdrzao od komentara.
No da ne palamoodimo mnogo nego ajmo da napravimo bm team. Ja sam trenutno u OCN.
 
Nazad
Vrh Dno