Šta je novo?

Benchmark Computing for Research - Folding@Home


Bas sam juce citao ovaj post i uopste ga nisam razumeo.
Verovatno je hteo da kaze da ako promenimo nacin zivota, nece nam biti potrebna bilo kakva istrazivanja ili lekovi.
Malo cudno razmisljanje, ali dobro.
 
I ja sam krenuo da postujem al sam se suzdrzao od komentara.
No da ne palamoodimo mnogo nego ajmo da napravimo bm team. Ja sam trenutno u OCN.

I ja kazem, daj samo da pokrenemo nesto, lako cemo posle da dodjemo do #1 :p .
U ime oni koji se zale na velike racune za struju, dogovoricemo se sa EPS-om da nas oslobodje placanja struje, jer radimo za malog cigu. :smoke:
 
Ko bi mogao da napravi tim, tj. da orgnizuje sve to, napravi acc, sta vec treba, ja se zaista ne razumem... illidan, RCW, Dandy, Don-e, pricajte sta, kako, pa da se regujemo, ja na poslu imam i jedan C2D 8500, moze i on podosta da radi, svaki dan bukvalno, vikendom full time...
 
Posto se cela ta ideja vrti vec 10 godina trebalo bi da postoje i neki opipljivi, konkretni rezultati.

Ima li neko linkove gde se vidi kakvu i koliko korist je neko imao zato sto je 100.000 ljudi 2 godine krckalo neki molekul?
Neko je ozdravio, manje ljudi je obolelo, neka bolest je unistena, zito raste bolje bez da ga spricaju hemijom pa manje ljudi gladuje....? Bilo sta.
 
Postoje razni naucno-istrazivacki radovi koji se objavljuju a u njima je objasnjena i sama primena rezultata ovakvih projekata. Sve to je dostupno i moze se naci na internetu.

Pogledaj recimo:
Kod:
http://boinc.berkeley.edu/wiki/Publications_by_BOINC_projects
Kod:
http://www.disco.ethz.ch/publications.html
 
Ko bi mogao da napravi tim, tj. da orgnizuje sve to, napravi acc, sta vec treba, ja se zaista ne razumem... illidan, RCW, Dandy, Don-e, pricajte sta, kako, pa da se regujemo, ja na poslu imam i jedan C2D 8500, moze i on podosta da radi, svaki dan bukvalno, vikendom full time...

Dajte da se organizujemo , tj da napravimo tim, nebitno sta cemo raditi.
 
Postoje razni naucno-istrazivacki radovi koji se objavljuju a u njima je objasnjena i sama primena rezultata ovakvih projekata. Sve to je dostupno i moze se naci na internetu.

Pogledaj recimo:
Kod:
http://boinc.berkeley.edu/wiki/Publications_by_BOINC_projects
Kod:
http://www.disco.ethz.ch/publications.html
Niti sam strucan niti imam vremena da citam naucne publikacije iz ove oblasti. Verujem na rec da je to obradjeno i da postoji.

Pitanje i dalje ostaje, da li je ista od ovoga primenjeno da se neko izleci, da bude manje gladnih....?
Jer ako nije, onda je sva ta potrosnja struje uludo bacena i proizvodi sasvim suprotan efekat. Povecava zagadjenje sto ima za posledicu vise bolesnih ljudi i zivotinja, manji rod i njegovu visu cenu, povecava traznju za energijom sto joj opet podize cenu pa postaje nedostupna vecem broju ljudi.....
Da, to meni ili tebi jeste jedna sijalica ali u zbiru to je puuuuuno sijalica.
 
Stvari koje pojedini univerziteti ovi distribuiranim racunanjem pokusavaju da postignu ,je da "provale" kako rade proteini, odredjeni materijali itd. i da to publikuju.
Znaci da te radove mozes i ti da iskoristis recimo , da napravis filter za vodu u svom selu (na primer, computing for clean water).
SVi ti radovi su javno dostupni bas iz tog razloga, jer se koristi moc procesora na dobrovoljnoj bazi( zamisli kako bi se osecao kad bi saznao da neka farmaceutska kompanija drma pare, a od tebe je dobijala besplatne cikluse; ima par istrazivanja u boincu koja direktno proucavaju uticaj nekih lekova na bolesti, da sad ne duzim).
Ovo je veoma komplikovana tema i ne moze se objasniti u ovih 5-10 redova sa koliko sam ja pokusao.
Mislim da svi mi koji radimo folding/crunching smo prihvatili da ti ciklusi idu odredjenim univerzitetima i da se nadamo da ce ih stvarno iskoristiti u te svrhe.
Ako se ne varam F@H je tek pre nekih par godina poceo da koristi svoj klijent/server u svrhe foldinga, do tad su samo testirali programe i simulacije.
 
How do I create a new team?
Go to the home page and sign in. From the My Grid page, select My Team from the left navigation menu, then select Create a New Team from the left navigation menu. Follow the instructions on the page for adding a team and then select save.

Please familiarize yourself with what the World Community Grid considers objectionable before creating a new team.
Potrudiću se da u toku dana kreiram BENCHforum team.

Edit: Kako sam već u XtremeSystems timu, zamolio bih nekog drugog da otvori BENCHforum team ovde: http://www.worldcommunitygrid.org/ms/team/viewCreateTeam.do
 
Poslednja izmena:
Ajde, ja cu probati.
 
Team ID 26290
 
Posto se cela ta ideja vrti vec 10 godina trebalo bi da postoje i neki opipljivi, konkretni rezultati.

Ima li neko linkove gde se vidi kakvu i koliko korist je neko imao zato sto je 100.000 ljudi 2 godine krckalo neki molekul?
Neko je ozdravio, manje ljudi je obolelo, neka bolest je unistena, zito raste bolje bez da ga spricaju hemijom pa manje ljudi gladuje....? Bilo sta.
bilo je na netu da se pronaslo nesto za AIDS, samo sad ne mogu da se setim tacno sta.
 
Soko je potegao interesantno pitanje; da li i koliko uopšte ima rezultata nakon toliko vremena crunch/grid computing-a. Jedno je sigurno: do finalnog proizvoda, leka koji će izlečiti neku od bolesti neće tako lako biti. Što zbog određenog farmakološkog lobija što zbog same kompeksnosti bolesti. Ideja da su sve te bolesti neizlečive, danas u XI veku, čini da neko pomisli da je čitava ideja computing-a nihilistična.

Može da zvuči kao paradoks; lično nemam nikakav odnos ka budućnosti ovog društva ali želim da moj kompjuter pomogne da drugi ljudi mogu da imaju neki odnos (umesto da ogroman broj ljudi umire od raka, AIDS-a, mišićne distrofije...). Zato, ne želim da zvučim kao idealista ili neko ko misli "dobro" budućnosti ove civilizacije - ali želim da drugi ljudi imaju priliku da imaju ikakav stav, ultimativno Život.
 
Poslednja izmena:
Krecemo od danas.
Ja trenutno radim samo computing for clean water, ali ako hocete mozemo da prihvatimo neki challenge, pa da jurimo druge timove :p
 
meni challenges nisu bitni, kod mene se samo krcka samo HCC i HFCC
 
Registrovao sam se i usao u tim. Ko ga hebe, nek krcka, nece valjda toliku razliku u racunu za struju napraviti :D
 
Ja barem ne osecam racune, a radio sam na b50 i 4850 skoro po ceo dan.
Ja vam kazem da je to bukvalno sijalica na sat.
 
I dajte da vidimo koliko brzo krckate, da mozemo da uporedimo procesore.
 
ima samo jedna napomena ako se gledaju poeni, 1 BOINC poen = 7 WCG poena
 
Vidis to nisam znao.
 
da odlican test stabilnosti, meni cpu radi vise od 2 godine 100% load 24/7
 
Upravo tako. Kad ne radim nista zahtevno ili kad nisam kuci povecam mu priority i dam mu da koristi sva jezgra, a kad mi treba komp smanjim na low i Set Affinity na jedno jezgro i moze normalno sve da sljaka, a u pozadini folduje :)
 
da, ali u boincu podesavas drugacije, podesis kad si idle 100% a kad je zauzeto onda stavis nekih 75% , ali to je maks.
Jedino sto sam primetio, da kad radim collatz na 4850 ili bilo koji drugi projekat, da mi sve ostalo secka. Cini mi se da oni barem sto se tice prioriteta toga, nisu bas najbolje uradili.
 
to je zbog 4850, nije to graficka za BOINC, cak i serija 5xxx ne radi bas sjajno
za BOINC je mnogo bolja opcija nvidia i CUDA
 
Ma jok, Milkyway ne mozes recimo da radis na nvidijinim karticama, jer nemaju Double Precision.
A na collatzu je isto klijent koji dere Nvidijine kartice.
Jedino je problem izgleda sa tim prioritetima.
 
zato je bolje uzeti jos jednu graficku koja ce raditi samo to :)
a primarnu ostaviti za OS i igranje
 
Nazad
Vrh Dno