Šta je novo?

Instalacija AutoCAD (32bit) na Win 7 (64bit) ?

bandzo

Čuven
Učlanjen(a)
10.11.2002
Poruke
136
Poena
619
Kao što naslov kaže, kako instalirati novije verzije AutoCAD-a (32bit) na Windows 7 (64bit)? Pozdrav!
 
Pokrenuti instalaciju, potom nekoliko puta kliknuti na next te na kraju finish, nista lakse. :D
Salu na stranu, generalno 32-bitni softver se moze instalitati na 64-bitni OS.
Jesi li uopste pokusao pa naisao na problem ili ... ?
 
Pokrenuti instalaciju, potom nekoliko puta kliknuti na next te na kraju finish, nista lakse. :D
Salu na stranu, generalno 32-bitni softver se moze instalitati na 64-bitni OS.

jao kako volim pametnice koje pricaju a nemaju pojma o cemu se radi :d :smackbum: ...

ne mozes instalirati 32bit AutoCAD na 64bit Win. Naime, postoje upravo 64bit verzije AutoCAD-a za 64bit operativne sisteme.

Kod AutoCAD-a ne pomaze nikakav compatibility mod. Eventualno da ga instaliras u virtualnoj masini na kojoj ces podici 32bit win.

Kupi (da ne kazem skini s neta) 64bit verziju AutoCAD-a.
 
kao sto Ben rece za 64bitni sistem koristi 64bitni Auto CAD od verzije 2009 postoji 64bitna instalacija
 
Probao sam da instaliram AutoCAD 2008 (odmah po pokretanju instalacije izbaci poruku da 32-bit program ne može na 64-bit OS) i AutoCAD 2004 (nakon instalacije i pored svih mogućih kompatibiliti opcija ne može da se pokrene program). Uspela je u potpunosti samo instalacija AutoCAD 2002 (koliko sam uspeo na brzinu da vidim). Možda neko ima drugačija iskustva?
 
AutoCad 2011 je poslednja verzija tako da ne vidim razlog zasto bi instalirao neku raniju verziju a vec koristis 64-bitni Win. Mislim najjednostavnije resenje da kao sto su predlozili skines 64-bitnu verziju i neces imati nikakvih problema.
 
Pošto si vec prešao tu ''psihološku'' barijeru i prešao sa 2007 na 2008, nastavi dalje i instaliraj novije verzije. Od 2009-ke postoje posebne 32bit i 64bit instalacije, mada ti preporučujem 2011.
 
To su prazne price da ne moze 32bitni autocad na 64 OS. Ja licno koristin autocad 2007 sa 64bit windows 7 i ne pada mi na pamet da svake godine instaliram nove i glupe verzije koje ne donose nista revolucionarno na polju napretka aplikacije
 
Cuj prazne price.

Ja bas probao pre par dana da instaliram AutoCAD 2008 32-bit na moju makinu, koja je naravno Win7 64-bit, i izbaci odmah poruku, koju je neko vec spomenuo, da ne moze na tu verziju Windowsa.

A da ne spominjem sto mi verzija AutoCAD 2011 - 64bit, kresuje cim pokrenem program? A do sada sve radilo normalno. Ako neko ima iskustva i moze da mi pomogne, nek se javi privatnom, poludecu.
 
''Prazne price'' moraš prvo proveriti u praksi, pa tek onda iznostiti takve tvrdnje!

Kao što je već rečeno u temi, od verzije 2008 (ili 2009) postoje odvojene 32bit i 64bit instalacije. Svaka od instalacija radi isključivo na predviđenoj platformi. Takođe, zvanično Acad2007 nije kompatabilan sa win7. Nekim mojim poznanicima je radio bez problema, dok drugima nije. bez pravila kako i zbog čega se tako ponašao.

O dodatnim funkcionalnostima, takođe mogu napisati par rečenica koje su moje kolege ubedile da pređu na novije verzije. Imali su isti stav kao i ti, ali to nije za ovu temu. ;)

Lep pozdrav :)
 
''Prazne price'' moraš prvo proveriti u praksi, pa tek onda iznostiti takve tvrdnje!

Kao što je već rečeno u temi, od verzije 2008 (ili 2009) postoje odvojene 32bit i 64bit instalacije. Svaka od instalacija radi isključivo na predviđenoj platformi. Takođe, zvanično Acad2007 nije kompatabilan sa win7. Nekim mojim poznanicima je radio bez problema, dok drugima nije. bez pravila kako i zbog čega se tako ponašao.

O dodatnim funkcionalnostima, takođe mogu napisati par rečenica koje su moje kolege ubedile da pređu na novije verzije. Imali su isti stav kao i ti, ali to nije za ovu temu. ;)

Lep pozdrav :)

Mogao bi i da napises, ozbiljno, i mene bas zanima sta je to sto ih je nateralo da predju na ACAD 2011???
 
Da li je nešto pobiljšanje ili nije u mnogome zavisi od steknute rutine rada u Autocad-u, kao i od sredine u kojoj neko radi. Različite su okolnosti ako neko radi sam i stoprocentno kontroliše nasatanak crteža od situacije u kojoj preko 10 ljudi radi na istom fajlu (gde svako strečuje i pomera ono što mu smeta iz ko zna kojih razloga). Takođe, želim naglasiti da radim u birou srednje veličine gde je svako na svoj način učio raditi u autocad-u, te svako ima neke svoje specifične rutine koje smetaju ostalim projektantima, itd...

LM, dosta priče, ovo su neka od poboljšanja koja su mene navela da nastavim da radim u novijim verzijama:

1. šrafiranje površine koja nije zatvorena:
- pre ver. 2009 ili 2010 - sam moraš tršiti tu ''pukotinu, ili praviti polyline oko površine koju moraš šrafirati
- sada sam autocad ukazuje na tu tačku tako što se pojave crveni kužići na krajeviam linija koje nisu spojene

2. strečovanje kotnih linja
- pre ver. 2011 - moraš selektovati kote pa kliknuti na onu tačku da bi pomerio samu kotnu liniju. Takođe, starije kolege koje je to nerviralno su jednostavmo move komandom pomerali kotne linije, što je sa druge strane besmisleno jer kotna linija gubi asocijaciju sa objekom koji kotira, pa u slučaju promene crteža moraš posebno ispravljati i kote (što mene nervira, na primer :). Opet, dupli posao :S.
- od ver. 2011 - jednostavno možeš strečovati kotne linije a da one zadrže asocijativnost sa objektom koji je kotiran. Pokreneš strech komandu, selektuješ kotne linije isto kao bilo koji drugi objekat (ali ne tačke koje određuju šta je kotirano, već baš kotnu liniju) i pomeriš ih gde ti odgovara. Kote su tamo gde želiš da budu, a i dalje su vezane za objekat koje su kotirale. Pa kad menjaš taj deo crteža, jednostavno strečuješ tu geometriju (zid, presek, izgled, šta god) i kota će biti izmenjena sa promenom geometrije. Nema potrebe za duplim poslom.

3. polilinije i šrafure od verzije 2011 imaju ''nodove'', tj. kontrolne tačke za lakše manipulisanje. Jednostavnije je dodati i odzeti tačke polilinijama i šrafurama, strečovati samo jednu stranicu itd.

4. od ver. 2011 - live preview buduće šrafirane površine. Opet, lakše mi je da uočim da li ću dobiti to što želim, da li površina nije zatvorena i sl.

5. od ver. 2009 - desnim klikom object snap konu, ili bilo koju od tih ikona, izlazi meni podešavanjima za ikonu na koju si kliknuo. Tako jednostavno mozes isključiti neku object snap tačku, ili dodati ugao od 30 stepeni za polar snap itd. Bez potreba da otvaraš novi prozor za podešavanja snap-ovanja, koji i dalje postoji.

6. od ver. 2009 - ribbon, nepotrebno za polemisanje, ljudi ga vole ili ne vole. Meni se dopada. Razlog: preglednije komande. Dosta više novih komandi sam uočio na ribbon-u nego kroz klasične menije. Palete sa ikonama odavno ne koristim, pa mi uvođenje novih ikona(komandi) na istim u novijim verzijama nikada nije značilo.



Kao što sam rekao na početku, dosta zivisi od sredine gde ko radi, te će nekome ova unapređenja značiti a nekome neće. Tj. ovo nije univerzalna lista razloga za prelazak na novije verzije. Nas nekoliko iz biroa smo prešli na novije verzije jer imamo slične rutine crtanja i zadatke koje obavljamo (upotreba polilinija, prepravljanje crteža nakon fazera, itd.).

Za one koji nemaju instaliran acad 2011 prikačio sam par ''odštampanih ekrana''.
 
P.S.
Zaboravio sam prikačiti fotke.
 

Prilozi

  • acad_01.png
    acad_01.png
    71.3 KB · Pregleda: 410
  • acad_02.png
    acad_02.png
    45.7 KB · Pregleda: 226
  • acad_03.png
    acad_03.png
    48.5 KB · Pregleda: 172
  • acad_04.png
    acad_04.png
    53.2 KB · Pregleda: 185
  • acad_05.png
    acad_05.png
    46.7 KB · Pregleda: 195
SUPER! HVALA!

@
5. mozes i SHIFT+DESNI KLIK, dok si u komandi, i izlazi ti to isto, jer si na to mislio?

'si 2011 preveo na stari izgled ili ne?
koristis ribone na wide?
 
SHIFT+DESNI KLIK, da može i tako ali samo za object snap komande, ne i za polar i ostale.

Acad mi izgledao kao na printskrinovima koje sam poslao, sa maksimalno skupljnim ribbon.om. Pored toga jedino još držim otvoren propreties i layer dijalog otvorene ali skupljene. Ako imaš i ti nekih sitnica koje ti odogovaraju u novijoj verziji, plz napiši ih:).

Evo još jedne sitnice koje sam se setio jutros. U 2011-ici sam primetio komandu za rekreiranje polilinije oko šrafure (ne sećam se da je postojala ranije).
 

Prilozi

  • acad_06.png
    acad_06.png
    87.7 KB · Pregleda: 210
Moze se instalirati AutoCAD 32bit na WINDOWS 10 64bit:

-"START", "Postavke", "Aplikacije", "Srodne postavke-programi i funkcije" (skroz na dnu), "Uključivanje ili isključivanje funkcija operativnog sistema", čekirati "Internet information services"
-U "SEARCH" ukucatu "IIS" i otvoriti "Internet information services (IIS) manager"
-U novootvorenom prozoru skroz levo kliknuti na padajući meni i kliknuti na "Aplication Pools"
-Na sredini prozora desni klik na "DefaultAppPool", "Advanced Settings"
-"Enable 32bit applications" prebaciti sa "False" na " True"
-Instalira se AutoCad i nakon toga desni klik na ikonu AutoCad na Desktop, "Svojstva", "Kompatibilnost", čekirati "Pokreni ovaj program u režimu kompatibilnosti za:", staviti na "Windows XP (SP2)
-dalje se nastavlja normalno aktivacija AutoCada

Verovatno da moze na bilo koji 64bit operativni sistem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno