Šta je novo?

winrar pakovanje raspakivanje itd...

a c a

Uticajan
Učlanjen(a)
04.11.2003
Poruke
6,209
Poena
1,625
Moja oprema  
Laptop
HP 8570p
Mobilni telefon
Realme 8
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Uzmem da zapakujem fajl od 4 GB i podelim po 100 MB radi uploada. Uploadujem ja sve delove i slucajno obrisem na hostu poslednji fajl misleci da je greska u velicini, bio je oko 2 MB, toliko je preostalo. I sad se razmisljam, da li da sve obrisem na hostu pa opet zapakujem i uploadujem iz pocetka ili da probam da zapakujem opet i uporedim ovih 39 dobrih delova koje sam vec uploadovao sa ovim novim zapakovanim. Kad sam vec krenuo hajde da probam ovo drugo, ide brze download nego upload. I na moje iznenadjenje dobijem novim pakovanjem identicne rar delove :) I tako ja krenem da uporedjujem ovih 39 delova i svi su bili identicni OSIM jednog, 32. dela. Fajl se razlikuje u samo jednom bitu sto bi rekli TC>compare by content je nasao samo jednu jedinu razliku.
I sta sad mi nindze da radimo? :D Posto sam kako sam koji deo skinuo tako i posle uporedjivanja obrisao, sta mislite da li ce proci spajanje fajlova sa ovom jednom greskom/razlikom? Znaci da ponovim, fajl ima 40 delova, prvih 39 je od ranije a 40. deo je nov od novog pakovanja. Delovi 1-31 i 33-39 su identicni novi i stari, 32. se razlikuju u jednom bitu a 40. deo postoji samo nov.
 
Poslednja izmena:
kada si vec poskidao sve delove za uporedjivanje mogao si da probas da ekstraktujes celinu. znaci skines sve uploadovane fajlove i dodas novonapravljeni poslednji. ako se sve ekstraktuje lepo onda nemas sta da brines.
moram priznati da sam zapanjen kako te nije mrzelo da skidas sve da bi uporedio samo velicine, a nisi sacuvao te fajlove i u praksi probao ekstrakt.

u principu ako se radi o maloj razlici trebalo bi da radi. mozes i napraviti one fajlove za recovery koji sluze za popravljanje lose skinutih arhiva.
 
Nenako mi ovaj naslov bio najprikladniji da u ovoj temi postavim pitanje...

Odjednom mi pocelo otpakivanje, odnosno izvlacenje fajla iz arhive mali problem.

Primer:
Skinem prevod (slika 1), kad otvorim iz ff na strelicu da je skinut materijal mesto gde je skinuti fajl (slika 2), winrar (neki noviji valjda, 5.70, 32-bit) otvori arhivu (slika 3), ja levim drzecim klikom hocu da izvucem arhivirano na desktop ali mi ne dozvoljava (kliknem i drzim pa hocu da prevucem na desktop), ima znak "zabrane" kao da je zabranjeno parkiranje, a ranije sam ovo radio bez problema (slika 4).
Da bi izvadio raspakovani sadrzaj arhive na desktop sada moram da kliknem u onaj simbol foldera (slika 3) sto mi otvori folder gde ide sav download i tu onda otvorim arhivu i prevucem na vec opisan nacin sadrzaj (prevod) na desktop.
Ovo mi pravi korak-dva vise i nervira me, kako sve vratiti na staro, da mogu sadrzaj arhive izvuci odma na desktop bez odlaska u DL folder?

Mozda se to desilo nakon update-a FireFox-a ali nisam siguran.
Sta se razdesilo i prepodesilo?
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    29.8 KB · Pregleda: 30
  • 2.jpg
    2.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 31
  • 3.JPG
    3.JPG
    104.1 KB · Pregleda: 29
  • 4.jpg
    4.jpg
    1,014.6 KB · Pregleda: 28
Nazad
Vrh Dno