Šta je novo?

3DMark 11

Ne.



Tako nesto. Izbacuje neku out of focus gresku ali ne secam se koju. Inace, vidim da na njihovom forumu preporucuju da se iskljuci scan system info, mada mi ni to ne pomaze.

Istu je gresku izbacivao i Vantage.
Iskljucivanjem screensavera, nestao je out of focus.
Iazsao je km za pro verziju.
 
Da i provalio sam kako da vidim detalje a ne idem online.

Kad izbaci skor ide se na save dole on sacuva rezultat ali opet je to online ali kod proffesional verzije u opcijama ima export saved result i onda moze da se otvori kao .xml
 
Dignut cpu na 4ghz HT ON - klokovi za sada max stabilni za grafiku

i7 920 @ 4ghz ht ON
HD6870 1080/1250

P5072 3DMarks

http://3dmark.com/3dm11/133279


400 poena razlike izmedju procesora koji je na default-u i dignut na 4ghz .. give me a freaking break...



Zvanichno mogu recji da je ovaj 3dmark - neoptimizovan i da je katastrofa program za bench...
 
Naj verovatnije ti je najvise skocila fizika ja sam probao nesto slicno stim sto je kod mene 860 i dobio sam 200 razlike sto je dobro jer je ovo test za grafiku a ne za procesor. Dal je izasao lekic za advance kopka me P sa rezolucijom 1080p jer to je ono sto ce ljudi najcesce voziti 760p je smesno
 
Evo rezova treba uporediti p[ojedinacne rezultate
 

Prilozi

  • 3dmar11a.jpg
    3dmar11a.jpg
    477.6 KB · Pregleda: 90
  • 3dmark11.jpg
    3dmark11.jpg
    422.5 KB · Pregleda: 73
Poslednja izmena od urednika:
to bi od prilike znachilo da je tvoj opasno dobro klokovan gtx 460 na 920mhz za gpu, "isti" kao moj 6870 na 900mhz tj default...

mislim da vishe necu da radim ovaj test nikada...
 
Uporedi one pojedinacne rezove tako je bilo i kad se vantage pojavio bice tu jos zakrpa i peglanja sa drajverima
 
Poslednja izmena:
Ako mislish na mene, varash se :d veceg zajebanta od mene nema ovde a gaca me poznaje lichno tako da verujem da razume moju frustraciju kada je ovaj program u pitanju...

Sto je najbolje od svega, pa nisam jedini koji uvidja da neke stvari opasno smrde u ovom 3dmark-u.. vec 2 dana "klokujem" i citam na raznim stranama neverovatne kombinacije i score-ove itd itd.. cak ima i nekih "caka" ali koga briga za to kada ovaj mark nije zvanichno podrzhan na hwbot-u...

sve dok ne bude i dok ga ne ispeglaju, za mene ce ostati djubre.

:wave:
 
Ma nema problema bitno je da vidimo u kom pravcu ce ici grafika ako je i ovo reperno i nesto mi se cini da nas i NV i ATI navlace na trosenje para a da stvarne koristi necemo imati jer nema takvih igrica koje trebaju te performanse a porediti rezove na kojekakvim ne optimizovanim igricama samo nas tera na trosenje para.Eto da se ponovim jos jednom jedino sto mi je zapalo za oko je voda uradjena na JC2 neznam LP2 nisam pogldao kod klinca dokle je stigo. Kopka me 570 i 6970 580 nema rezona jedino ako padne na 300e po meni je besmisleno vise dati od 300e za graficku jer nisu ta vremena a to znaju i ATI i NV to koliko njih kosta to su price za malu decu jer kad krene proizvodnja onda je sve jasno ne kazem da ne treba platiti znanje i razvoj jer sam i sam deo toga ali takva su trenutno vremena ko bi pomislio da ce moci da kupi takve automobile po takvim cenama a i za te cene nemamo pare. To vazi i za SSD verovatno cu kupiti jedan da vidim sta se to toliko dobija ali cena im je bezobrazna samo zato sto moraju da rasture zalihe HD
 
Poslednja izmena:
Znaci da je ipak moj drug najpamrtniji ovde, jer vec tri godine gura 8800gt i kaze da mu sve igre rade, skoro isto kao i nama 5850, 4690,6850... Zamisli samo koliko je ustedeo na grafickim kartama.
Za ssd se neces pokajati.
 
Evo moj sistem graficka 701/1402
 

Prilozi

  • 3DMARK 11 260.99 701-1402 P.jpg
    3DMARK 11 260.99 701-1402 P.jpg
    367 KB · Pregleda: 103
  • 3DMARK 11 260.99 701-1402 X.jpg
    3DMARK 11 260.99 701-1402 X.jpg
    297.6 KB · Pregleda: 97
ja otkad sam instalirao ovaj usrani 3d mark 11 vise nemogu uopste da pokrenem vantage i 06-ticu,a oba sam imao instalirana i radilo je sve perfektno!!!!11-ka mi sada puca na testu fizike,06-tica nece da se pokrene izbacuje:system info error,a vantage uopste nece da se pokrene......a da,prilikom instalacije 11-ke win je automatski radio neki update pa restart,i ko zna sta se tad pojebalo da vise nemogu da pokrenem vantage i 11-ku!sad sam se pokajao sto sam ga uopste i instalirao!!!ako neko zna sta bi moglo da bude,neka javi,da bar osposobim ova dva starija da mi rade,da ne rusim win dzabe...
 
A kako postavite rezultat. Ja ne znam da postavim rezultat ovde majke mi.
Izadje mi ona strana i kako da je prekopiram ovde.
Pa i meni je jos slabiji rezultat meni je 4100 i pise mi memory clock 157-300. Ne znam kako to ali tako je.
 
Poslednja izmena:
z3ZpZ.jpg


Evo ovo zaokruzeno ne znam sto meni pise tako mali core clock i memory clock kao da se ne pomeraju sa tih borjeva.
Svima pise Memory Clock i Core Clock na koliko postave. Mozda mi ne radi to.


U jos sam povecao klok za 10 da vidim da li ce o ****** da se poveca ali nece.
 
Poslednja izmena:
A kako postavite rezultat. Ja ne znam da postavim rezultat ovde majke mi.
Izadje mi ona strana i kako da je prekopiram ovde.
Pa i meni je jos slabiji rezultat meni je 4100 i pise mi memory clock 157-300. Ne znam kako to ali tako je.

Iskopiraj sa sajta adresu..




A za klok GPU-a ...vraca ti na difolt klok posle testa. Ukljuci MSI Afterburner pa klokuj karticu ili GPUZ pa prati klokove..
 
GPU: 1030/1300MHz
 

Prilozi

  • 3dmark 11 10301300.JPG
    3dmark 11 10301300.JPG
    280.3 KB · Pregleda: 117
Phenom II X4 B55 3.6GHz 1.392V
GTX460 1GB 900/2100 1.075V
P4112
 
Evo gtx570 870/1740/2100 = 6100 na P 3dmark11
 
Izasao update:
http://www.futuremark.com/download/3dmark11/update/3DMark_11_v100_to_v101_updater.exe

3DMark 11 version 1.01 release notes

All Editions

* Fixed an issue with SystemInfo that prevented the Physics and Combined tests from running.
* Fixed an issue that could cause a crash if the DirectX 11 API or .NET was not available.
* Fixed an issue that could cause a crash if the number of system GPUs was unknown.
* Letterboxing and scaling now works with wide displays.
* The benchmark UI is now minimized during the benchmark run.
* Improved result security when submitting to 3dmark.com.
* Added automatic update notification.
* Updated SystemInfo component to version 3.54.1.1.

Advanced and Profession Edition only

* Added option for manual GPU Count selection to the Advanced tab.
* Added Scaling Mode selection to the Advanced tab, choose from centred or stretched.
* Results tab now shows the individual scores for each of the six tests. <- as requested by HWBot community and others

Professional Edition only

* Demo audio now works when running from the command line.
* Image Quality tool now handles unexpected parameters correctly.
* Image Quality tool now works correctly with the reference rasterizer option.
 
Nazad
Vrh Dno