Šta je novo?

3DMark 11

..

za sada moja dugo osporavana vtx 5850 dere redom:))
 
mmsandi svaka cast.. imamo slicne makine sto se tice proca mislim... nego reci mi koje napajanje koristis za taj cf i jesi li ih klokovao?

lc power 850w (iliti, u prevodu 750w) ..drzim ih na default kloku 765/1125, a mogu na isti klok da idu do 920/1200 sa 1.2v ..btw, proc je na 4ghz
 
sta mislis.... bi li mogao to da istera chieftec cft600-14cs? 48 A na 12v grani...
 
nisam siguran

..evo sta kaze hh sa guru3d
Recommended Power Supply

So here's my power supply recommendation:

Radeon HD 5850

The card requires you to have a 500 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 40 Amps available on the +12 volts rails.
Radeon HD 5850 CrossfireX

A second card requires you to add another 170 Watts. You need a 650+ Watt power supply unit if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 55~60 Amps available on the +12 volts rails.

..mada isto je rekao i za 5870, a ne trose isto
 
znaci neka 750 ica bi trebala....mada ja sam ubedjen da bi mozda i ovo moglo da istera... ne znam krastavac ne bih da se kockam...
 
znaci neka 750 ica bi trebala....mada ja sam ubedjen da bi mozda i ovo moglo da istera... ne znam krastavac ne bih da se kockam...

mozda bi i moglo, blizu si ..probaj i vidi ako ti shtuca ili niski frejmovi il slicno, ne valja


..da ne bude potpuno off, 2x5850@920/1200 Q9550@4ghz

P7067 3DMarks
http://3dmark.com/3dm11/69696

btw, msi afterburner osd mi ne radi u 3dmark 11

@genije
kako si dosao do extreme varijante?
 
Poslednja izmena:
moj komentar za ovaj 3dmark 11 je da je previse jak za ove danasnje osrednje kartice
zato sam i rekao da su kartice slabe 10 fps??
sta sad da bi u testu dobio dobar skor treba staviti tri gtx580!!
 
pa pravljen je da traje neko duze vrijeme pretpostavljam
 
Prvi macici se u vodu bacaju ;) .
Ponovicu se, posle zakrpe i novih drajvera mozemo da komentarisemo.... za sad mozemo samo da se igramo. Recimo Vantage je iz 2008 godine, secam se da sam se natezao sa 8000 bodova, a danas 25000 ;) .
 
Pa takav je bio svaki 3DMArk, setite se 3DMArk06 najbolje karte su bacale oko 5-6000 poena tada (tipa 7900GTX, Ati 1950 itd.)
 
I ladno ne mogu da provalim sta je uzrok pucanja ovog testa na Combined i Physx testu... a koliko vidim nisam jedini, posto jos ljudi na netu a i ovde ima taj problem.
 
Nabavio sam professional verziju ali ne mogu da gledam detalje online sada sto je glupo samo krajnji skor.

Masina iz potpisa, isti klokovi:

E:


P:


X:
 
Nije. Pre bih rekao da se ne prtza sa nekim softverom kao što je slučaj sa Vantage i Frapsom. Meni izbacuje "Keyboard lost focus" grešku
 
Jesam ja to umislio ili ovaj 3dmark instalira i neki WIndows Update?
Posle setupa mi bilo cudno sto je pisalo da instalira neki upadte prilikom shotdowna masine, a windows upadte mi je na disable..
Naime, polednja dva dana (sto se eto mozda slucajno poklapa sa instaliranjem 3DM11) mi masina dobija BSOD svaki dan, a pre toga nikada..
 
da nije ovo problem

..a mozda nestabilan klok

Ne.

ppredrag je napisao(la):
Nije. Pre bih rekao da se ne prtza sa nekim softverom kao što je slučaj sa Vantage i Frapsom. Meni izbacuje "Keyboard lost focus" grešku

Tako nesto. Izbacuje neku out of focus gresku ali ne secam se koju. Inace, vidim da na njihovom forumu preporucuju da se iskljuci scan system info, mada mi ni to ne pomaze.
 
Evo kod mene rezultata sa procesorom na 2.9GHz i 4GHz razlika 103poena:d
 

Prilozi

  • gtx460.jpg
    gtx460.jpg
    156.2 KB · Pregleda: 81
  • gtx460 2.jpg
    gtx460 2.jpg
    268.5 KB · Pregleda: 83
Nazad
Vrh Dno